Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας;;;;;; Νο 3
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 209

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2014 :  12:20:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris



Πέμπτη -> 8.5Κ που περιλάμβαναν και 6 Χ 1000άρια εναλλασόμενου ρυθμού (τα αργά στο 5'-5'10'' και τα γρήγορα στο 4'10''/3'43''/3'42'').

Free your feet...free your senses!


Τι ώρα πήγες γήπεδο και δε σε είδα; Όπως έβγαινα Πεντέλης είδα έναν και την κατέβαινε με 1000 (κατά τις 6:30).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2014 :  13:15:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by trexantiris



Πέμπτη -> 8.5Κ που περιλάμβαναν και 6 Χ 1000άρια εναλλασόμενου ρυθμού (τα αργά στο 5'-5'10'' και τα γρήγορα στο 4'10''/3'43''/3'42'').

Free your feet...free your senses!


Τι ώρα πήγες γήπεδο και δε σε είδα; Όπως έβγαινα Πεντέλης είδα έναν και την κατέβαινε με 1000 (κατά τις 6:30).



Μετά από παααάρα πολύ καιρό, πήγα στην "ύστερη" πρωινή βάρδια, δηλαδή 9 παρά ήμουνα εκεί...

Την ερχόμενη Δευτέρα βέβαια θα αρχίζω να εμφανίζομαι πιο συχνά στην πολύ πρωινή βάρδια και θα μπαίνω σιγά-σιγά (και δειλά) σε ένα πιο "νορμάλ" προπονητικό πρόγραμμα...

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2014 :  13:34:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by sotos-marathon

3κμ ζεσταμα, 7κμ fartlek 700m σε ρυθμο 4.30''/κμ 250μ σε ρυθμο 4.10''/κμ κ 100μ jogging σε 30'' συνολο 1050m x 7 (σταδιο Πευκης 350μ)
2κμ αποθεραπεια.

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης



...ωραίος!...και έξυπνη διαχείριση του συγκεκριμένου στίβου

Στα δικά μου:
Ολοκληρώνεται η 5η βδομάδα "υπο-προπόνησης" (ή και καθόλου προπόνησης) λόγω του τραυματισμού μου στην επιγονατίδα (χοντροπάθεια + "ερεθισμένος" και ο επιγονατίδιος τένοντας). Η κατάσταση βρίσκεται πάντως σε καλό στάδιο αποθεραπείας...(έχω ακόμα όμως δρόμο μπροστά μου).

Η προηγούμενη βδομάδα κύλησε με 48Κ συνολικά, ενώ σε αυτήν τα πράγματα πηγαίνουν καλύτερα:
Δ-Τ -> Ρεπό
Τετάρτη -> 16Κ που περιλάμβαναν και 8 Χ 1200άρια στο 4'/km με 48'' διάλειμμα (cruise intervals). Ουσιαστικά η πρώτη ταχύτητα μετά από πολλές εβδομάδες.
Πέμπτη -> 8.5Κ που περιλάμβαναν και 6 Χ 1000άρια εναλλασόμενου ρυθμού (τα αργά στο 5'-5'10'' και τα γρήγορα στο 4'10''/3'43''/3'42'').
Παρ -> Ρεπό
Αύριο -> Θα έχει ένα μεγάλο LR σε ρυθμό ΠΕΣΚΕ (ΠΕρπατώ και σε ΣΚΕφτομαι!)...

Free your feet...free your senses!

Μανολη καλο το ΠΕΣΚΕ!!!

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2014 :  01:14:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
σκουρα συννεφα στον οριζοντα!!!
χθες στο Κιλκις 9χλμ στο 6'29''
σημερα στο βουνο σε κλειστη διαδρομη 8 χλμ σε 52 λεπτα
κατι δε παει καλα ...
επρεπε να κανω το πρωτο καθυστερημενο λονγκ των 16 χλμ σημερα αλλα δε μου εβγαινε με τιποτα, λιγο το εδαφος,λιγο το κρυο,λιγο οι κλισεις... δε με αφησαν να το βγαλω
τωρα πρεπει την ερχομενη βδομαδα να βγαλω 2 16αρια (ενα τη δευτερα και ενα το ΣΚ) συν 2 8αρια γρηγορα, συν ενα 5αρι τζοκιν...
το χειροτερο απ ολα ειναι πως το προγραμμα μου εβγαλε ειδοποιηση οτι παω αργοτερα απο οτι υπολογιζα και μου προτεινει αναπροσαρμογη σε πιο αργο στοχο... ποσο πιο αργα απο 4:23:00?
μυριζει φιασκο...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2014 :  08:08:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
άσε το τι μυρίζει, κλείσε τα κομπιουτεράκια για 20 μέρες κ σκύψε το κεφάλι!!
Στα δικά μου: 2 ώρες χτες το πρωί στο άλσος Συγγρού, ανηφόρες-κατηφόρες, μονοπάτια και όλα πάνε καλά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2014 :  12:38:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ισως τα παραπανισια κιλα να με ζοριζουν και να ερχεται η κοπωση ευκολοτερα. θα συνεχισω να δουλευω στον στοχο, αν δω οτι δε μου βγαινει τις επομενες 3 βδομαδες θα παω για τερματισμο χωρις χρονικο στοχο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2014 :  15:40:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πήγα σήμερα για τα γύρω χωριά της Αλεξ/πολης.....................αλλά δυστυχώς δεν μου βγήκε καλά. Πόνος στο αρ. γόνατο (κάτω αριστερά) και συνεχή τσιμπήματα στη γάμπα. Από το 24 και μετά σχεδόν περπατώντας γιατί τα είχα παίξει (;) ενώ από το 24 και μετά με βρεγμένα πόδια γιατί έπρεπε να περάσω τσιμεντόστρωση με νερό. Σύνολο 26,7 χλμ σε κάπου 02:50 αλλά δεν μ΄άρεσε καθόλου.
Την επόμενη εβδομάδα θα μου δώσω δρομικό ρεπό. Μόνο ποδήλατο, αν χρειαστεί και 2η βδομάδα ρεπό.
Αν και άρχισα με τις καλύτερες προοπτικές, μετατράπηκε η προπόνηση σε εφιάλτη.
http://connect.garmin.com/activity/442671025

Χάλια μαύρα. Ρεπό επειγόντως!!!!!!!!! Άσε που οι παλμοί δεν δουλέψανε καθόλου στο 305 και αυτός είναι άλλος 1 λόγος να εκνευρίζομαι.
Το κάθε 305 θέλει μόνο την δική του ζώνη; Αει μαμήσου πια για τεχνολογία!!!!!!

Μανώλη
ΤΡΕΣΚΕΤΡΑΠΟΠΟ ήταν το σημερινό. Τρέχω, σκέπτομαι, τραγουδάω, πονάω πολύ!!!!!

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2014 :  17:22:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
09/02/2014:Σπίτι-Πάρκο Τρίτση- Σπίτι...... 14 χλμ σε 1:36 μέσος όρος ανά χλμ 6:52......στο τέλος όμως δεν είχα άλλο.....και ο χρόνος με πιέζει....

Δεν προλαβαίνω.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MasBass
Advanced Forum-Runner

Greece


389 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2014 :  10:29:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετά το 32άρι της προηγούμενης εβδομάδας μου βγήκε απ το πουθενά φλεγμονή στο μέσα του δεξιού γονατου για σχεδόν όλη την εβδομάδα (και τα κανα πάνω μου γιατί την άλλη Κυριακή έχω Μαραθώνιο) αλλά μετά το 20άρι taper του Σαββάτου σήμερα είναι μια χαρά οπότε ένα λιγότερο άγχος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2014 :  12:57:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχθες:20κμ σε 1:43':20''. 5:07''/κμ
Σημερα: 30' ελευθερο 6κμ 4x100μ ανοιγματα κ 10x80μ ανηφορες 90% με 1' διαλ. 10' αποθεραπεια


Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2014 :  13:40:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
σημερα παλι στο Κιλκις! 17,1 χλμ (αντι 16) σε ρυθμο 6'17'' (αντι 6'54''- 6'20''). ενω βγηκε ανετα απο ανασες, στο 15ο αρχισε να με χτυπαει το αριστερο γονατο στην εξω-κατω πλευρα. δεν με ανησυχει βεβαια αφου θα βαλω τον παγο και θα το δοκιμασω και αυριο (απαγορευεται να αγχωθω) σε ενα γρηγορο χρωστουμενο 8αρι.
επισης εκανα και 1 χλμ ζεσταμα, 1χλμ αποθεραπεια και ενα μισαωρο κομπλε διατασεις!
μπηκαν και τα συμπληρωματα στο χορο με 2 τζελακια (ενα πριν και ενα στο 10ο) και εναν ηλεκτρολυτη (μισο στο 5ο και αλλο μισο στο 15ο). δοκιμασα πρωτη φορα τα hi5 που θα ειναι τα τζελ του αγωνα και ηταν πολυ ρευστα, τα πηρα χωρις νερο και δε μου προκαλεσαν καμια διαταραχη (στομαχι δεινοσαυρου!!!)
υγ. η προπονηση εγινε με τα cumulus αλλα την εξτρα δυναμη την εδωσε το SKOTEINO τεχνικο μπλουζακι!

Edited by - kalogeridis on 10/02/2014 14:51:04
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2014 :  17:26:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MasBass

Μετά το 32άρι της προηγούμενης εβδομάδας μου βγήκε απ το πουθενά φλεγμονή στο μέσα του δεξιού γονατου για σχεδόν όλη την εβδομάδα (και τα κανα πάνω μου γιατί την άλλη Κυριακή έχω Μαραθώνιο) αλλά μετά το 20άρι taper του Σαββάτου σήμερα είναι μια χαρά οπότε ένα λιγότερο άγχος.


...ίσα-ίσα για να σε αγχώσει ε;;;...ας είναι κάτι τελείως φευγάτο (ή που έχει ήδη φύγει όπως γράφεις)...

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2014 :  17:37:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Περασμένο Σάββατο: ένα χαλαρό 35Κ στο 5'29'', πολλά χιλιόμετρα μαζί με xipolitako αλλά και με τον Pace Keeper που θα έχω στην Ψάθα (50Κ). Ξεκινήσαμε σε ρυθμό ΠΕΣΚΕ (στο 5'50'' βγήκαν τα πρώτα χιλιόμετρα) και καθώς περνούσε η ώρα ο ρυθμός γινόταν πιο ζωηρός μέχρι που έγινε sub-5' στα τελευταία λίγα χιλιόμετρα. Δυστηχώς λόγω έλειψης χρόνου δεν μπόρεσα να κάνω το 40άρι που ήθελα, οπότε "περιορίστηκα" στα 35 (πάνω που είχα αρχίσει να ζεσταίνομαι που να πάρει).

Κυριακή ρεπό.

Σήμερα 14.5Κ με 8Κ εναλασσόμενα χιλιάρια με τα γρήγορα κλειδωμένα στο 3'50'' και τα αργά κλειδωμένα στο 4'50''. Άιντε σιγά-σιγά να επιστρέφουμε σε κάποιο υποτυπωδες πρόγραμμα. Βέβαια λόγω του ότι δεν έχει ακόμα ολοκληρωθεί η αποκατάσταση της τραυματισμένης επιγονατίδας (είμαι τουλάχιστον σε καλό δρόμο), οι διαλειμματικές είναι τελειώς κομμένες καθώς και οι πυραμίδες, τα "all-out" σπριντς σε ανηφόρες και ότι έχει σχέση με ρυθμούς ζωηρούς. Όπως λέει και ο GERMANOS...από εδώ και στο εξής ΜΟΝΟ ΤΕΜΠΗ (+εναλλαγές ρυθμούς και βέβαια και ελάχιστα Marathon Pace) στο λίγο χρόνο που απομένει πλέον για Θεσσαλονίκη!



Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

saridis
Senior Forum-Runner

Greece
606 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2014 :  18:43:40  Εμφάνιση Προφίλ  Visit saridis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αναγκαστικο ρεπο 4 ημερων λογω δουλειας στην εξωτικη Ουκρανια , η πρωτη φορα που δεν τρεχω μετα απο 144 συνεχομενες μερες. χαλια αισθηση.

σημερα:

πρωι: 40min very easy (8.5km)

απογευμα:
20min ζεσταμα
10min διατασεις

10x100m easy
9x200m easy
6x1000@ 3.13~3.14min w/2.5min
4x200m@ 29"~31"

===============

η διαδρομη ηταν μαλλον η πιο ομορφη που εχω τρεξει ποτε , η ομορφια του καμπου δεν υπαρχει απλα...(απο οτι μου ειπαν μετα τον αγωνα οσοι πραγματικα προσεχαν τη διαδρομη..... )

===============
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2014 :  22:30:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πάνω που πήγα να γράψω κάτι και είδα πριν τα του Σαρίδη......xaxaxa.....
.....φίλε μου μην ξαναγράψεις εδώ...xixixi....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 209 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000