Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας;;;;;; Νο 3
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 209

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2014 :  02:06:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...24 χλμ LR σημερα σε 2:22:37 σε δυσκολη διαδρομη με μεγαλες υψομετρικες διαφορες!!!

http://connect.garmin.com/activity/453005475

Kalogeridis ... μαλλον ακολουθουμε το ιδιο προγραμμα! Την επομενη εβδομαδα εχεις 28 χλμ LR...και την μεθεπομενη 32χλμ...και μετα tapering!!!!😊😊😊😊

ναι! εχουμε βεβαια καποιες διαφορες στους προσδοκομενους χρονους και στη συνεπεια παρακολουθησης του!!! εγω το τροποποιησα 3 φορες απο την αρχη αφου καθυστερησα να το ξεκινησω και τωρα καλυψα το χαμενο εδαφος... αυριο το 24αρι θα γινει υπο καταιγιδα στην παραλια Θεσ/νικης και ηδη εχω ενα εμπλαστρο κολλημενο στη μεση απο τα χθεσινα κουβαληματα.... μακαρι να καταφερω να το ολοκληρωσω κι ας μη πιασω το χρονο που ζηταει...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2014 :  03:22:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
επισης το εμπλουτιζεις με διαλειματικες, κολυμπια, εξτρα λονγκ ρανς... κατα τα αλλα το ιδιο κανουμε!!!χαχαχαχα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2014 :  08:53:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...η μεγαλη διαφορα μας ειναι οτι εσυ κουβαλας ενα μαραθωνιο στην πλατη...και πηγαινεις τωρα για τον δευτερο, ενω δυστυχως εγω αγκομαχω για να σταθω στην εκκινηση για τον πρωτο, που ελπιζω να ειναι ο Μεγας Αλεκος (για να καταλαβεις δεν εχω δηλωσει ακομα συμμετοχη...και θα το κανω, πρωτα ο Θεος, την τελευταια εβδομαδα της προθεσμιας!!!)Μπορει το προγραμμα μου να δινει χρονο 3:53...αλλα κυριολεκτικα δεν το λαμβανω υποψη μου στις προπονησεις, αφου το εχω αναπροσαρμοσει στις δικες μου αναγκες,λογω των πολλων τραυματισμων που ειχα στο παρελθον...ετσι προεκυψε κι η κολυμβηση, κυριως για λογους αποθεραπειας! Θα χαρω πολυ να τα καταφερω αυτη τη φορα...και να γνωριστουμε στην Θεσσαλονικη, αν και κρατω μικρο καλαθι, διοτι τρεχω μολις 2,5 χρονια τωρα , 8 μηνες το χρονο,διοτι στους εναπομειναντες 4 μηνες συνηθως απεχω λογω θεματων στο ισχυο! Σου ευχομαι ολοψυχα καλη προετοιμασια και εκπληρωση των στοχων σου...εγω προσωπικα δεν σε φοβαμαι...διοτι φαινεσαι πεισματαρης (με την καλη εννοια) και αφοσιωμενος στο στοχο!Ο zoro δεν ξερω τι θα λεει σε μερικα χρονια απο τωρα...!!!😊😊😊
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2014 :  10:31:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημερα! ο μαραθωνιος που κουβαλαω μου δινει μοναχα την εικονα οτι το εχω αφου το εχω ξανακανει... ενταξει , και το σωμα πανω κατω εχει δεχθει τις προσαρμογες για ενα τετοιο αγωνα. κατα τα αλλα πιστευω οτι παρα τους τραυματισμους σου εισαι μαυρος σκυλος και αυτοι οι χρονοι των προπονησεων σου σε συνδιασμο με την πισινα και την ενδυναμωση (εισαι απο τους λιγους στο φορουμ που κανει το προφανες και αυτονοητο) θα σε φερουν στη Σαλονικη ακεραιο! ο τερματισμος ειναι δεδομενος (αφου το εκανα εγω που ειμαι παλτο, ολοι μπορουν). οσο για τον χρονο τερματισμου βαλτον σε 2η μοιρα , προσεγγισε με σεβασμο τον αγωνα αλλα μη σε περασω κι ολας!!!αν δεις οτι σου βγαινει το sub 4 κυνηγα το στο 2ο μισο. παντα κρατα κατι για την επομενη φορα!τωρα προεχει ο πρωτος τερματισμος σε συμπαθητικο χρονο. λογω των παλαιοτερων τραυματισμων σου, σου εχει παρει περισσοτερο η σωματικη προσαρμογη για τις αναγκες του αγωνισματος... ηρθε ομως η ωρα σου και οι ωρες που βρισκοσουν στην πισινα θα πιασουν τοπο... εκανες αληθινη προετοιμασια και μπραβο σου!!! καλο υπολοιπο στο προγραμμα μας!
υγ. το πεισμα μου (ακομα και με τη θετικη εικονα) στο παρελθον με τιμωρησε με πολυετη τραυματισμο (ευτυχως σε μυικη ομαδα που δε με ζοριζει στα δρομικα). νομιζω οτι τωρα που μεγαλωσα εχω βαλει και ορθοτερη κριση για το που πρεπει να πεισμωνουμε και που οχι. μακαρι να μη βγω λαθος στο μελλον.
υγ2. οταν θα σπασω το 4ωρο, ο zoro θα σπαει το 3ωρο...

Edited by - kalogeridis on 02/03/2014 10:43:12
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2014 :  11:46:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...μακαρι,μακαρι να βγεις αληθινος...παντως προσπαθω κι αυτο με ικανοποιει ιδιαιτερα, αλλωστε πριν 2,5 χρονια καπνιζα πανω απο δυο πακετα αφιλτα...!!!Στα προπονητικα τωρα ... σημερα 1500 μετρα κολυμβηση σε 38'!😊
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2014 :  18:28:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
16 χλμ σε 01:25 με ρυθμό 05:21 και 133 παλμούς. Σύνολο εβδομάδας 41 χλμ.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lenin67
Advanced Forum-Runner

Greece


406 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2014 :  18:38:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
11 κμ στο άλσος Νέας Σμύρνης χθες απογευματάκι, υπό ψιλόβροχο, σε 1 ώρα και 6 λεπτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2014 :  18:39:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλησπερα! σημερα το μενου ειχε 24χλμ λονγκ στο 6'19''. αργησα να ξεκινησω με αποτελεσμα ολη τη 2η ωρα να την παω με καταιγιδα τρεχοντας μονος μου στην παραλια... εζησα ονειρικες στιγμες οταν εβλεπα εναν - εναν ολο τον κοσμο να σπαει. Αλλη Εντελως Κατασταση σε λεω!!!τελικα βγηκε στο 6'09'' αλλα εκανα 2 χλμ παραπανω(26).το πρωιη μεση συνεχιζε να με ενοχλει οταν καθομουν, αλλα μετα το ζεσταμα ηταν υποφερτο, γι αυτο και εκανα το λονγκ. δε περιγραφεται η σακουλα με τα ρουχα μετα το τρεξιμο... ισως να το παρακανα σημερα αλλα οταν ειδα το πρωι τον κοσμο στο χορτιατη να ετοιμαζεται να παρει θεση, ξενερωσα με την παρτη μου... αν ειχα παπουτσια σωστα, σιγουρα θα τον δοκιμαζα. καπως ετσι φορτιστηκαν οι μπαταριες μετα απο ξενυχτι υπο συνεχη βροχη με 6ωρο περπατημα. τωρα ειμαι κλινικα νεκρος... δε περιγραφω αλλο...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

afentis
Elite Forum-Runner

Greece


1563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2014 :  20:05:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ένα 32άρι...
Πήγε αρκετά καλά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2014 :  12:28:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα εκμεταλευτηκαμε στο επακρον την αργια! Πρωι-πρωι 25' ασκησεις ενδυναμωσης...μετα απο λιγο 1500 μετρα κολυμβηση (ελευθερο) σε
37' 25"...και στη συνεχεια ενα 5αρι χλμ στη βροχη σε 26'49"! Ηταν 5αρι αποθεραπειας κι επρεπε να το παω πιο αργα...αλλα για να μη γινω εντελως μουσκεμα το πηγα ταχυτερα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nik_chrysos
Forum-Runner

Greece
71 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2014 :  13:22:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαλαρό συνεχόμενο τρέξιμο. Ζέσταμα 2 km x 6:00 min/km, 8 km x 5:25 min/km, 8-9 ανοίγματα, αποθεραπεία 2 km x 6:00 min/km. Προπόνηση κάτω από συνεχή βροχή στις ασφάλτινες ευθείες του Χορτιάτη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2014 :  13:55:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
10 χλμ ελεύθερο,4Χ100,12X80 ανηφορες,3 χλμ χαλαρωμα,6Χ100,δρομικες ασκήσεις,ενδυνάμωση κορμού,πλειομετρικες.

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nik_chrysos
Forum-Runner

Greece
71 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2014 :  11:23:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διαλειμματική προπόνηση. Ζέσταμα 3 km x 6:00 min/km, 7 δυνατά ανοίγματα, 7 x1000 m σε χρόνους κατά σειρά: 4'13", 4'15", 4'17", 4'17", 4'19", 4'20" και 4'22" με ενδιάμεσα 400 m jogg, αποθεραπεία 2 km 6:20 min/km. Επιτέλους ήλιος μετά από τόσες ημέρες συνεχούς βροχής !!! Το τεραίν όμως πολύ βαρύ στο βοηθητικό του Καυτατζογλείου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2014 :  12:36:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NIKOS T.

10 χλμ ελεύθερο,4Χ100,12X80 ανηφορες,3 χλμ χαλαρωμα,6Χ100,δρομικες ασκήσεις,ενδυνάμωση κορμού,πλειομετρικες.

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"



Πλήρες και...ολοκληρωμένο!!!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2014 :  13:55:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
την βδομάδα που μας πέρασε: Δευτέρα 10 χλμ, Τρίτη 4,5 χλμ ζέσταμα, ανοίγματα,δυναμικές διατάσεις και 10*400 σε 1:50" με 45" διάλλειμα. Τετάρτη 10χλμ, Πέμπτη 8χλμ , Παρασκευή 3,5 χλμ ζέσταμα, ανοίγματα και 5*2000 σε 10:25" και Κυριακή 19 χλμ στο Καρπενήσι. Δευτέρα αν και έπρεπε να κάνω ένα 8αρι και 10*100 δεν έγινε και σήμερα 10χλμ και 10*100.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 209 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000