Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας;;;;;; Νο 3
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 209

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2014 :  13:36:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by winarg

Εχθές το απόγευμα αν και έβρεχε δεν κρατιόμουν οπότε έκανα 5κ σε 4:35 και άλλα 3κ στον ίδιο ρυθμό.
Κανονικά έπρεπε να κάνω 2χ5κ αλλά είπα να μην πάθω πνευμονία :-)



...αύριο θα με δεις προυνό-προυνό στο γήπεδο!

Free your feet...free your senses!


Λόγω του Κυριακάτικου αγώνα δεν ξέρω τι θα κάνω αύριο το πρωί. Σκεφτόμουν μήπως βγω το απόγευμα. Εσύ τι θα κάνεις αύριο;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2014 :  14:37:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by winarg

Εχθές το απόγευμα αν και έβρεχε δεν κρατιόμουν οπότε έκανα 5κ σε 4:35 και άλλα 3κ στον ίδιο ρυθμό.
Κανονικά έπρεπε να κάνω 2χ5κ αλλά είπα να μην πάθω πνευμονία :-)



...αύριο θα με δεις προυνό-προυνό στο γήπεδο!

Free your feet...free your senses!


Λόγω του Κυριακάτικου αγώνα δεν ξέρω τι θα κάνω αύριο το πρωί. Σκεφτόμουν μήπως βγω το απόγευμα. Εσύ τι θα κάνεις αύριο;



ρυθμός Μαραθωνίου...για κάμποσα χιλιόμετρα...

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2014 :  16:13:47  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα είμαι και εγώ για ΡΧ (ρυθμό χελώνας)
Θα τον φάω το λαγό που θα πάει...
Μάλλον μετά το Πάσχα, λόγω νηστείας

___________________
Run Natural... run Bare

Edited by - xipolitakos on 05/03/2014 16:14:14
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2014 :  16:19:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by xipolitakos

Θα είμαι και εγώ για ΡΧ (ρυθμό χελώνας)
Θα τον φάω το λαγό που θα πάει...
Μάλλον μετά το Πάσχα, λόγω νηστείας

___________________
Run Natural... run Bare


Ενδιαφέρον :-)
Μπορεί να έρθω κατά τις 6 και κάτι να χελωνιάσουμε μαζί :-)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

BASPAN
Newbie Forum Runner

32 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2014 :  16:31:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
10x1000 @ 4:10. Πιστευα οτι δεν θα την βγαλω αλλα τελικα βγηκε χωρις να εχω θεμα στις αναπνοές αντιθετα μαλιστα στις δύο τελευταίες επαναληψεις τα τελευταια 200αρια βγηκαν πιο γρηγορα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2014 :  18:48:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
20 λεπτά ζέσταμα ,8 χ1000 3.59-4.09 με 1 λεπτό ξεκούραση στους 170 παλμούς .20 λεπτά χαλάρωμα στο χόρτο του Χαλανδρίου.Το μπούκωμα και η καταρροή επιμένουν .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2014 :  19:21:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...4 ημερες αποχη απο καθε αθλητικη δραστηριοτητα, μετα απο επισκεψη στο φυσιοθεραπευτη, λογω ερεθισμου στον 5ο οσφυικο σπονδυλο...που προκαλει αδυναμια πελματιαιας καμψης του αριστερου ποδιου!!! Ηδη αισθανομαι πολυ καλυτερα ... και διατηρω βασιμες ελπιδες οτι κατα το Σαββατοκυριακο θα επαναδραστηριοποιηθω χωρις προβληματα!😊 Δυστυχως εδω και πολλα χρονια αντιμετωπιζω θεματα με τη μεση...που μου προκαλουν τραυματισμους στο ισχυο...και πρεπει να προσεχω πολυ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kouninia
Forum-Runner

Cyprus
65 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2014 :  21:46:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα πρωτα μου 16 χμ σε 1.40.πρώτη φορα με παρεα.τελεια,τελεια αίσθηση
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2014 :  23:21:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...4 ημερες αποχη απο καθε αθλητικη δραστηριοτητα, μετα απο επισκεψη στο φυσιοθεραπευτη, λογω ερεθισμου στον 5ο οσφυικο σπονδυλο...που προκαλει αδυναμια πελματιαιας καμψης του αριστερου ποδιου!!! Ηδη αισθανομαι πολυ καλυτερα ... και διατηρω βασιμες ελπιδες οτι κατα το Σαββατοκυριακο θα επαναδραστηριοποιηθω χωρις προβληματα!😊 Δυστυχως εδω και πολλα χρονια αντιμετωπιζω θεματα με τη μεση...που μου προκαλουν τραυματισμους στο ισχυο...και πρεπει να προσεχω πολυ!!!

περαστικα... τι το μελετουσες... ολα θα πανε καλα!μην αγχωθεις για τις ενδιαμεσες πρποπονησεις... εισαι εντος στοχου και προεχει η αποκατασταση σου... στην Πελλα θα εισαι turbo!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2014 :  06:57:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...Παναγιωτη ευχαριστω πολυ! Απο την αρχη γνωριζουμε ,και λογω βεβαρυμενου παρελθοντος, οτι ο δρομος δεν θα ειναι στρωμενος με ροδοπεταλλα! Στον ΚΜΑ του 2013 ολοκληρωσαμε το 90% της προετοιμασιας μια χαρα και στη περιοδο του tapering μας βρηκε το κακο! Θα το παλαιψω... βασικα μ'ενδιαφερει να βγαλω αλλο ενα 30αρι (ενα εχω κανει ηδη)...και στη χειροτερη θα τρεξω τον Μεγα Αλεκο προπονητικα!Για να δουμε...τι θα δουμε...Παντως ...αρνουμαι να αγχωθω!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2014 :  10:54:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μ' αρεσεις, ετσι ακριβως πρεπει να κανεις. και να σου πω την αληθεια... διαβαζοντας τα θεματα απο παραμονες μαραθωνιων και προπονησεων, συνειδητοποιησα οτι κατα ενα περιεργο τροπο ζηλεψα τους συναθλητες του φορουμ που δεν καταφεραν να σταθουν στην αφετηρια του αγωνα στοχου λογω παροδικου προβληματος υγειας. και πριν πεσετε ολοι να με φατε, εχοντας στην ψυχη μου τα συναισθηματα του τερματισμου στο Σταδιο το Νοεμβριο , ενιωσα οτι το μονο που μπορω να θεωρω επιτυχια ειναι οτι το καταφερα σε λιγοτερο απο 1 χρονο (11 μηνες ακριβως) ενασχολησης με το τρεξιμο. κατα τα αλλα , ο δρομεας ο οποιος εχασε αγωνα λογω τραυματισμου, υποχρεωσεων κλπ και εμεινε με το ανεκπληρωτο ονειρο, θα νιωσει πολλαπλασια ΗΔΟΝΗ οταν θα περασει τη γραμμη του τερματισμου. δε πρεπει να ξεχναμε οτι η αφετηρια του μαραθωνιου ειναι η μερα που γεννηθηκαμε. αυτο πρεσβευει ο μαραθωνιος. ετσι οταν ξεκιναμε την προετοιμασια , ξεκιναει μαζι της ενας μαραθωνιος με αγνωστο αποτελεσμα ως προς την εκπληρωση του στοχου... απο τη συμμετοχη ως και το χρονο. η αποζημιωση που θα λαβεις στον πρωτο σου τερματισμο θα ειναι τετοια που η οικογενεια σου θα σε θεοποιησει για την επιμονη σου στο στοχο. πολυ μεγαλο ηθικο διδαγμα που στα δικα μου παιδια δε μπορω να το μεταδωσω με τον αναιμακτο,ατσαλακωτο και το χειροτερο... ακοπιαστο δικο μου πρωτο τερματισμο. ναι λοιπον σε ζηλευω και συνεχισε τον μαραθωνιο σου προς την αφετηρια και πιστευω πως θα επιβεβαιωθω για τα γραφομενα μου στις 6/4 το βραδακι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2014 :  11:45:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kouninia

Τα πρωτα μου 16 χμ σε 1.40.πρώτη φορα με παρεα.τελεια,τελεια αίσθηση



Και που να ακουμπήσεις και τα 20, να δεις τι πάρτυ θα κάνουν οι ενδορφίνες στο σώμα σου!

Keep running!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2014 :  11:56:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
22K σήμερα με τα 15Κ να γίνονται σε ρυθμό Μαραθωνίου (=4'25'', με αγωνιστικό στόχο το 4'30''). Το 4'15'', που ήταν το παλιό MP (και με άνεση μάλιστα) έχει προ πολλού "πεθάνει" και ήρθε η στιγμή να ρίξω νερό στο κρασί μου. Άνετα βγήκε και είναι μόλις το 2ο Marathon Pace που κάνω για τη Θεσσαλονίκη (το πρώτο ήταν μόλις 8Κ!), με σκοπό να κάνω ακόμη λίγα (πολύ λίγα) μέχρι και τον αγώνα. Η δρομική αποχή (ειδικά στις ταχύτητες) λόγω της χοντροπάθειας επιγονατίδας, φαίνεται και με το παραπάνω!

Την υγειά μας πάνω από όλα και..."keep running"!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2014 :  12:28:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κι εμείς που βγάλαμε προχθές εν μέσω βροχής 10χλμ ΜΡ(!!!)
περιμένουμε σήμερα μήπως ο meteo δεν επαληθευτεί
και κάνουμε άνευ βροχής τα 12 χλμ ΣΤΟ ΤΕΜΠΟ

Ούτως ή άλλως
ένα δεύτερο στεγνό ζευγάρι παπούτσια με κάλτσες κλπ(!!!)
θα έχω πάλι
για καλό και για κακό

ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ... ΜΟΝΟ ΤΕΜΠΗ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2014 :  13:41:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εκανα σημερα ενα 5αρακι τζοκιν στο 6'38''. ειχα πολυ χαλαρη διαθεση και μεγαλη ικανοποιηση που δεν ενιωσα την παραμικρη ενοχληση στη μεση! spy και στα δικα σου! αυριο με καταιγιδα (αν επαληθευτει) το γρηγορο 12αρι. προβλεπω οτι τα asics μεχρι τον αγωνα, θα γινουν βατραχοπεδιλα. εχουν φαει πολυ νερο!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 209 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000