Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας;;;;;; Νο 3
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 209

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/03/2014 :  23:04:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σήμερα ήμουνα ξεναγός του Νότη
στην (2.5+2.5) διαδρομή μου
και μέχρι το 18 υπήρχε συμπόρευση

Μετά υποτίθεται ότι Άνοιξα Ρυθμό
με έναν ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ ΑΕΡΑ
που σχεδόν φύσαγε Από Όλες Τις Κατευθύνσεις
Σε ένα χαλαρό 23άρι
στο ''ΝΑΙ-ΣΕΦ-ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ'' του Νέου Φαλήρου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xghealth
Forum-Runner

Greece


147 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/03/2014 :  23:44:39  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xghealth Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Σήμερα έκανα το 6ο 32άρι μου ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/03/2014 :  00:20:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σήμερα 33.73 χιλ στην άδεια Φιλοθέη με 5.47/χιλ και 142 παλμούς . Η επόμενη βδομάδα είναι η τελευταία δύσκολη και μετά ξεκούραση για τον στόχο που είναι ο μαραθώνιος της Θεσσαλονίκης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trickster
Advanced Forum-Runner



211 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/03/2014 :  11:08:26  Εμφάνιση Προφίλ  Visit trickster Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Χθες Κυριακή άνετο, οικονομικότατο 25αρι λόγου και κρύου καιρού με pace 5.39, 152 παλμοί avg, 1 τζελ και σχεδόν μισό λίτρο υγρά.

Αν δεν ήταν οι ανηφοροκατηφόρες πιστεύω θα το κατέβαζα και άλλο.

http://www.movescount.com/moves/move27218354
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/03/2014 :  14:08:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
σημερα στο κιλκις δοκιμασα το ποδι. δε μπορω να τρεξω, καταφερα ομως με δεκαδες διατασεις για τον λογοκνημιαιο, να περπατησω χωρις καμια ενοχληση και να κατεβαινω τα σκαλια διαδοχικα. απο αγνοια εκανα και καποιες ευτυχως ηπιες ασκησεις ενδυναμωσης. δε το ξανακανω αν δεν εξαφανιστουν οι πονοι. διαβασα ολο το θεμα με τον εν λογο τραυματισμο και δυστυχως απο τα συμπτωματα αλλα και απο τα αιτια που το προκαλουν, δυστυχως με παραπεμπουν στην ταινια... απο τις αναλυσεις του σαββα μαλλον ειμαι για αρκετη αποχη αλλα θα το παλεψω μεχρι τελους. η φυσιοθεραπευτρια με ειχε προειδοποιησει για την αριστερη ταινια η οποια δινει ενοχλησεις και τελικα την πατησαμε απο τα δεξια...τεσπα, το απογευμα εχω ραντεβου με εναν αναλλακτικο να ριξει μια ματια. αναλογως του αποτελεσματος εχω την επιλογη στο κιλκις ενος χειροπρακτικου αμεριστης αποδοχης ενος φιλου ποδοσφαιριστη. το καλο της μερας ειναι οτι εκανα αρκετη ενδυναμωση στον κορμο, χαμενη δε παει, καπου θα τη βρω μπροστα μου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/03/2014 :  14:48:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μάλλον βρήκα εθελοντή για τα τρίγωνα στον τερματισμό!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/03/2014 :  19:32:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
χαιρεκακε και υποχθονιε!!! χαχαχα... ισως σε απογοητευσω δρομικα αλλα οχι ζαχαροπλαστικα! παντως μολις επεστρεψα απο εναλλακτικο θεραπευτη και τολμω να πω οτι...1ον δε ποναω,2ον κατεβηκα τη σκαλα του σπιτιου μου χωρις ενοχληση,3ον ετρεξα για να φτασω στο αμαξι λογω βροχης χωρις παραμικρη ενοχληση... βουρ για παγο!!! ο χρονος τρεχει!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nondas38
Newbie Forum Runner

1 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/03/2014 :  21:38:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα...
Για να μην ανοιγω νεο θεμα παραθετω τους προβληματισμους μου εδω..
Μετα απο απουσια αρκετων μηνων αρχισα παλι το ελαφρυ τρεξιμο..
Δεν εχω κανει πελματογραφημα και πηρα ενα ζευγαρι ουδετερα παπουτσια..(adidas response cushion 22)
Στα πρωτα μου λοιπον δυο ελαφρυα τρεξιματα 3 και 4 χλμ εχω δοκιμασει να αλλαξω τον τροπο που προσγειωνομαι...
Απο βαρυ πατημα στο μεσον και πισω του πελματος προσπαθω να αλλαξω σε πιο ελαφρυ με το μπροστινο σημειο του πελματος...
Το αποτελεσμα... Την ... ακουσαν οι γαμπες μου σε σημειο να με πονανε στο περπατημα μεσα στο σπιτι...πηρα δυο ταμπλετες μαγνησιου μηπως και προλαβω καμια κραμπα..
Ορθα ή τελειως ανορθοξα δοκιμασα να αλλαξω στυλ πατηματος..;
Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων..
Και βασιζομαι σε απαντησεις ελπιζωντας να με βοηθησουν αρκετα..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/03/2014 :  11:13:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημερα! νιωθω πως εχω λογο να χαμογελαω απο αισιοδοξια!
σημερα στο κιλκις (μετα απο μια συνεδρια με τον φυσιο χθες απογευμα),πηρα ολα μου τα συνεργα μαζι. ξεκινησα με περπατημα, 3 αριστεροστροφους και αλλους τοσους αναποδα. μετα μασαζ με μια συσκευη σιατσου(αυτο με τις 4 μπαλιτσες), μετα διατασεις, 2 γυροι περπατιμα αριστεροστροφα , 2 δεξιοστροφα, 200 μετρα δοκιμη τζοκιν σε ρυθμο περπατηματος (προσομοιωση τρεξιματος) χωρις την παραμικρη ενοχληση, μασαζ, διατασεις.αμεσως μετα αλοιφη κρυοθεραπειας και ξεκουραση! οταν ακουμπαω τις λακουβες στα γονατα ακομα νιωθω την ενοχληση αλλα βλεπω τη βελτιωση σε περπατημα, σκαλα, τρεξιμο , αρα κατι καλο γινεται εκει μεσα!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/03/2014 :  11:37:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...μπραβο Παναγιωτη, ευχομαι ο,τι το καλυτερο ... το ταχυτερο δυνατον!Στα δικα μου τωρα...δυστυχως οι ενοχλησεις στη μεση επανηλθαν (φλεγμονη ισχιακου νευρου απο οστεαρθριτιδα της σπονδυλικης στηλης) με συμπτωματα ισχιαλγιας!Ακολουθω παγοθεραπεια προς το παρον,αποφευγοντας αντιφλεγμονωδη, ωστε να μη συγκσλυψει τυχον αλλο προβλημα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/03/2014 :  11:45:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δε βιαζομαστε, εσευ εχεις κλεισει απο λονγκ (εγω χροσταω ενα καλο) ... μηπως πρεπει να θεωρησουμε οτι θα ξεκινησουμε το ταπερ 2 βδομαδες πριν τους υπολοιπους? αστους να τρεχουν!!! σωστη προσεγγιση της αποθεραπειας σου κατ εμε! αν ενδεικνυται φυσιοθεραπεια ισως βοηθηθεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/03/2014 :  11:58:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...δεν εχω δηλωσει συμμετοχη ακομα...θα περιμενω ως την τελευταια στιγμη, αλλα θα ηθελα αν τον τρεξω, να ειμαι απολυτα υγιης...οποτε ο χρονος θα δειξει,αλλα δεν ειμαι ιδιαιτερα αισιοδοξος!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/03/2014 :  12:19:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
12αρι σε 58:33 με αρκετό αέρα και 0 βαθμούς.

nondas38
αν σε πονέσαν οι γάμπες στην προσπάθεια να αλλάξεις πάτημα, απλά μείωσε την απόσταση και πήγαινε πιο προοδευτικά. Επίσης προοδευτικά πρέπει να πας στην μετάβαση από φτέρνα σε μετατάρσια. Δοκίμασε με τρέξιμο στο μέσον για αρχή.
Προσωπικά έτρεχα χτυπώντας φτέρνα και τώρα χτυπάω μέσον ή μετατάρσια αναλόγως της ταχύτητας.

Κατάσκοπε - Καλογερίδη
μακάρι οι τραυματισμοί να μας βγάζουν σοφότερους και δυνατότερους!!!! Περαστικά σας................


Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/03/2014 :  12:51:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
13km σε 1.04'.30'' ρυθμος 4.57''/κμ..

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/03/2014 :  14:01:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nondas38

Καλησπερα...
Για να μην ανοιγω νεο θεμα παραθετω τους προβληματισμους μου εδω..
Μετα απο απουσια αρκετων μηνων αρχισα παλι το ελαφρυ τρεξιμο..
Δεν εχω κανει πελματογραφημα και πηρα ενα ζευγαρι ουδετερα παπουτσια..(adidas response cushion 22)
Στα πρωτα μου λοιπον δυο ελαφρυα τρεξιματα 3 και 4 χλμ εχω δοκιμασει να αλλαξω τον τροπο που προσγειωνομαι...
Απο βαρυ πατημα στο μεσον και πισω του πελματος προσπαθω να αλλαξω σε πιο ελαφρυ με το μπροστινο σημειο του πελματος...
Το αποτελεσμα... Την ... ακουσαν οι γαμπες μου σε σημειο να με πονανε στο περπατημα μεσα στο σπιτι...πηρα δυο ταμπλετες μαγνησιου μηπως και προλαβω καμια κραμπα..
Ορθα ή τελειως ανορθοξα δοκιμασα να αλλαξω στυλ πατηματος..;
Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων..
Και βασιζομαι σε απαντησεις ελπιζωντας να με βοηθησουν αρκετα..



...το ότι πιαστήκανε οι γάμπες σου είναι θετικό: "πέτυχες" να τρέχεις με το νέο πάτημα! Από την άλλη το "παράκανες" στην απόσταση για αρχή, οπότε την επόμενη φορά (μόλις περάσει για τα καλά το πιάσιμο) κάνε κάτι σαφώς λιγότερο και γενικά προχώρα αργά και προοδευτικά...

Υ.Γ.: την πρώτη φορά που έτρεξα με το νέο πάτημα για "ολόκληρα" 2 χιλιόμετρα, έκανα να περπατήσω φυσιολογικά 5 μέρες - λόγω του πιασίματος στις γάμπες!!!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 209 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000