Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας;;;;;; Νο 3
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 209

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2014 :  16:45:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ψαξε και το ισχιακο νευρο... εχει κοινα συμπτωματα... αν ειναι απο ισχιο και κανεις φυσιο-ξεκουραση θα εισαι περδικι στον αγωνα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costastsico
Forum-Runner

Greece
193 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2014 :  17:19:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@kalogeridis: το έχω σκεφτεί κι αυτό . Πριν παρουσιαστεί αυτό το πρόβλημα εννιωθα ενα κάψιμο στο ισχίο μετά την προπονηση . Θεωρείς οτι προλαβαίνω αν το ψάξω τώρα ; Θα ξενερωσω να μου πει ο εκάστοτε γιατρός να κάτσω σπίτι μου και να ξεχάσω τον μαραθωνιο...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2014 :  17:36:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by costastsico

@ trexantiris: πραγματικά δε ξέρω τι ειναι . Πολλα απ τα συμπτώματα που διαβάζω συμπίπτουν και αλλα όχι . Το νιώθω καλυτερα μόνο όταν την προηγούμενη μέρα κάνω λίγα βαρύ η ενδυνάμωση . Έχω φτάσει σε σημείο να τρέχω σαν κουτσος, μόνο με το δεξί και να σέρνω το αριστερό χωρις να λυγίζει!! Δεν θέλω να τα παρατήσω όμως είμαι σκληρός με τον πόνο . Δυο διαβολοβδομαδες έμειναν ...
Ασε που με περιμένει και η suzipa ...



...ωχ!...από το ένα λάθος στο άλλο πέφτεις (με το συμπάθειο...σύμφωνα πάντα με τη δική ταπεινή άποψη!)...

...αυτό που έμαθα "the hard way" είναι ότι όταν ένας τραυματισμός, ένας πόνος ή μια έντονη ενόχληση αλλάζει την εμβιο-μηχανική μας...τότε ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ την αθλητική προσπάθεια! Υπάρχει άμεσος κίνδυνος να προκαλέσουμε και άλλους τραυματισμούς, μόνο και μόνο επειδή έχει λίγο αλλοιωθεί η βιο-κινητική μας! Βέβαια ό,τι έχετε συζητήσει και με τον ορθοπεδικό σου και το φυσιοθεραπευτή! Άλωστε πέρα από τη SUZIPA υπάρχει και το "ΕΚΑΒ" της!....αααχαχαχαχαχαχα!

Στα δικά μου τώρα. Από τις τελευταίες προπονήσεις ταχύτητας για τη Θεσσαλονίκη: 8Κ τεμπάκι στο 4'10'' που βγήκε "nice 'n' easy", σε σύνολο 16Κ προπόνησης. Αυτό το Σάββατο το τελευταίο "ποιοτικό" LR και την επόμενη βδομάδα 2 ταχύτητες ακόμα, κάποιες εναλλαγές ρυθμού και Θεσσαλονίκη σου ερχόμαστε!



Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2014 :  17:49:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by costastsico

@kalogeridis: το έχω σκεφτεί κι αυτό . Πριν παρουσιαστεί αυτό το πρόβλημα εννιωθα ενα κάψιμο στο ισχίο μετά την προπονηση . Θεωρείς οτι προλαβαίνω αν το ψάξω τώρα ; Θα ξενερωσω να μου πει ο εκάστοτε γιατρός να κάτσω σπίτι μου και να ξεχάσω τον μαραθωνιο...

εξαρταται απο το μεγεθος της ζημιας... εγω απο την πρωτη συνεδρια ξεχασα καθε ενοχληση και υποψια ταινιας απο το γονατο.... τοτε φανηκαν οι ενοχλησεις στη μεση. την ειχα ζορισει προσφατα με κατι επιπλα που κουβαλησα αλλα νομιζα οτι ειχε περασει. με μια φυσιο με βεντουζες επι του ισχιακου ανακουφιστικα. επειδη δε το ξεκουρασα το ζορι επανεμφανιζοταν ηπιοτερο με μορφη σφιξιματος. σημερα με 2 μερες αποχης στα 8 δε ζοριστικα καθολου. σε λιγο εχω ραντεβου για τη 2η συνεδρια. μετα τη θεραπεια ΠΟΤΕ εντονη προπονηση. αυριο εγω 5 τζοκιν. το θετικο ειναι οτι βρισκεσαι στο ταπερ οποτε το σωμα ουτως ή αλλως εχει ξεκουραση βαση προγραμματος. με 2-3 θεραπειες μεχρι τον αγωνα , η τελευταια να ειναι το αργοτερο την τεταρτη, αν δεν προκαλεσες αλλη ζημια οπως σωστα φοβαται ο τρεχαντηρης, ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ... αν τελικα ειναι ισχιαλγια, τοτε απαιτω την εξοδο σου απο τη SUZIPA και την μεταγραφη σου στο ΕΚΑΒ...αυτες ειναι μεταγραφες zoro!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2014 :  19:58:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
διορθωση! η τεχνικη που δουλευει ειναι το su jok. μου ειπε πως δε τιθεται θεμα με εντονη προπονηση μετα απο θεραπεια. αντιθετως λογω αναζογωννησης του νευρικου συστηματος μπορεις να το κανεις ακομα και παραμονη του αγωνα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2014 :  20:00:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

διορθωση! η τεχνικη που δουλευει ειναι το su jok. μου ειπε πως δε τιθεται θεμα με εντονη προπονηση μετα απο θεραπεια. αντιθετως λογω αναζογωννησης του νευρικου συστηματος μπορεις να το κανεις ακομα και παραμονη του αγωνα!μολις επεστρεψα απο τη συνεδρια και ειμαι φρεσκαδουρας!!!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2014 :  09:55:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχθες το απογευμα με πολυ ζεστη(γκρρρ,απο τωρα?),4χλμ ζεσταμα,10χλμ ρυθμος μαραθωνιου,που ακομα τον ψαχνω ακριβως!,2χλμ αποθεραπεια.Τα ποδια λιγο βαρια ακομα απο Καλαμπακα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NESTORAS1980
Advanced Forum-Runner

274 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2014 :  10:18:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χτες 19κ λίγο ταχύτερα από το target marathon pace. Βγήκαν πιο εύκολα από την Τρίτη κατά 6sec/km και με αίσθηση πιο άνετη, ότι θα μπορούσα να τρέχω για άλλα 10, ίσως έπαιξε ρόλο και ο δροσερός και ξηρός αέρας χτες. Βέβαια πάλι η απώλεια σε υγρά μετρήθηκε σε 1,5 κιλό για 1 ώρα και 17' προσπάθειας..

SWIM BIKE RUN

Edited by - NESTORAS1980 on 21/03/2014 10:21:46
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2014 :  12:30:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NESTORAS1980

Χτες 19κ λίγο ταχύτερα από το target marathon pace. Βγήκαν πιο εύκολα από την Τρίτη κατά 6sec/km και με αίσθηση πιο άνετη, ότι θα μπορούσα να τρέχω για άλλα 10, ίσως έπαιξε ρόλο και ο δροσερός και ξηρός αέρας χτες. Βέβαια πάλι η απώλεια σε υγρά μετρήθηκε σε 1,5 κιλό για 1 ώρα και 17' προσπάθειας..

SWIM BIKE RUN




Δηλαδη με 4.05-4.10?

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NESTORAS1980
Advanced Forum-Runner

274 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2014 :  14:06:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas

quote:
Originally posted by NESTORAS1980

Χτες 19κ λίγο ταχύτερα από το target marathon pace. Βγήκαν πιο εύκολα από την Τρίτη κατά 6sec/km και με αίσθηση πιο άνετη, ότι θα μπορούσα να τρέχω για άλλα 10, ίσως έπαιξε ρόλο και ο δροσερός και ξηρός αέρας χτες. Βέβαια πάλι η απώλεια σε υγρά μετρήθηκε σε 1,5 κιλό για 1 ώρα και 17' προσπάθειας..

SWIM BIKE RUN





Δηλαδη με 4.05-4.10?

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ



4.06''


SWIM BIKE RUN

Edited by - NESTORAS1980 on 21/03/2014 14:13:34
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2014 :  14:10:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
στο κιλκις, τζοκιν 5,2 χλμ χωρις καμια ενοχληση στη μεση. στο 6'11''. αρκετη ζεστη αλλα μου αρεσε!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

VTRunner
Advanced Forum-Runner

Greece
254 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2014 :  15:14:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χτες 1χλμ ζέσταμα - 9χλμ hm pace - 1χλμ αποθεραπεία..
Κυριακή στον ημί Αιγιαλείας με σύνολο 85χλμ προπονητικά από αρχές Φλεβάρη
Ελπίζω να αντέξει το σύστημα.

Μιχάλης-VTRunner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mike 7
Forum-Runner

165 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2014 :  16:04:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μαυρα χαλια ειμαι, λογω ιωσης απο την κυριακη κ ακομα να περασει.ελπιζω μεχρι τις 30/3 να ειμαι καλα να τρεξω στο αγρινιο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2014 :  18:34:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
16 χλμ παλι με αρκετη ζεστη(καλυτερα,κανουμε προσαρμογες αν κανει ζεστη και στον Μ.Αλεκο),τα τελευταια 6 σε ρυθμο μαραθωνιου.Αντε απο Δευτερα ριχνουμε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costastsico
Forum-Runner

Greece
193 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2014 :  23:14:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστω αγόρια για τις απαντήσεις σας . Θα τις λάβω σοβαρά υπόψιν μου . Δευτέρα έχει γιατρό . Μάλλον ειναι ισχιακο . Κτυπάει και λίγο γάμπα ψηλά και λίγο τετρακεφαλο χαμηλά !
Στα σημερινά τώρα : είκοσι χιλιόμετρα στο 5:30 και ενδιάμεσα οχτώ σε ρυθμό μαραθωνιου τα οποία βγήκαν 10" / χιλ πιο γρήγορα . Ενα περίεργο πράγμα στα τελευταία τέσσερα χιλιόμετρα έπιασα εντελώς φλατ διαδρομή και σχεδόν εξαφανίστηκε ο πόνος . Ένιωθα εντελώς ξεκούραστος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 209 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000