Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας;;;;;; Νο 3
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 209

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/08/2013 :  11:59:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Marmite

Σήμερα το πρωί 20άρι σε 5:53 στο άλσος Ν. Σμύρνης. Πέθανα από το απίστευτα κακό έδαφος. Βγήκαν πόνοι που είχα ξεχάσει ότι υπάρχουν: γόνατα, μέση, λεκάνη. Διαλύθηκα εντελώς. Δεν πρέπει να ξαναπάω εκεί για τρέξιμο, είναι σκότωμα.
Και το απογευματάκι θα πάω γυμναστήριο για λίγα βάρη.

http://5tinimera.wordpress.com/

Και ένα like στην σελίδα μας!
https://www.facebook.com/5tinimera



Όπως τα γράφεις Γιάννα είναι σαν να έτρεξες το Alpamayo Pro! Δεν έχω τρέξει ποτέ στο άλσος Ν. Σμύρνης και μου δημιούργησες απορίες τώρα…

Στα δικά μου:
Εχθές βγήκαν 2χιλιαρια εναλλασσόμενου ρυθμού (3’55’’ τα γρήγορα και 4’30’’ τα αργά). Και πολλά χιλιόμετρα ελεύθερο, σύνολο 17Κ. Έπεσε βαρύ όμως αφού την προηγούμενη είχα ήδη κάνει 32,7Κ μεγάλο συνεχόμενο. Έτσι το απόγευμα πέρασα «μια βόλτα» ξανά από το γήπεδο και έτρεξα 1 ωρίτσα πολύ-πολύ χαλαρά για αποκατάσταση. Έκανε δουλειά!

Σήμερα ήταν υποτίθεται να κάνω κάτι γρήγορο: από τη στιγμή όμως που ξύπνησα κατάλαβα ότι το σώμα είχε άλλη άποψη. Και αυτό που έχω μάθει τον τελευταίο καιρό είναι ότι το σώμα μας το «ακούμε» και προσαρμόζουμε την προπόνηση «εν-θερμώ» για να μην το σμπαραλιάσουμε. Ειδικά οι εντάσεις με κουράζουν περισσότερο από ότι τα πολλά χαλαρά χιλιόμετρα! Έτσι απλά για το ξεκάρφωμα κτύπησα 2 χιλιάρια στο 3’30’’ και άλλα 3 Χ 400άρια στο 3’30’’ (τα τελευταία με 42’’ sec διάλειμμα ενδιάμεσα), μετά όμως αρκετά χιλιόμετρα σε ήπιους ρυθμούς «αναζωογόνησης».
Αύριο ελεύθερο τρέξιμο + πλειομετρικές + ανοίγματα.

Υ.Γ. Για τις δρομικές παρουσίες που αναφέρθηκε ο jpsih: κορίτσια έλεος…τι σας φταίνε οι άντρες να βλέπουν άσπρο διάφανο κολλάν, με μαύρο στρινκ από μέσα! Λυπηθήτε μας λίγο!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/08/2013 :  12:42:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
4km ζεσταμα 4χ100μ ανοιγματα, 12x500m στο 4΄ με 1 λεπτο διάλειμμα, 2κμ χαλαρα. Ολα οκ 3απο τα κομματια μου βγηκαν κ λιγότερο χωρις να πιεσω αλλα θελει ελεγχο...παρασυρομαι καμια φορα απο ενθουσιασμο κ τα τσιμπαω τα κομματια...

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/08/2013 :  13:05:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
4x2000 λίγο γρηγορότερα από 5:00 λ/χλμ στη δυάρα του Υμηττού. Το πιο γρήγορο που έχω κάνει σε προπόνηση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

than
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/08/2013 :  13:27:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχθές Δευτέρα 3*3000μ @ 4:40min/km. Διάλλειμμα 3 λεπτά. Δύσκολη προπόνηση η οποία τελικά βγήκε αρκετά ευχάριστα.
Μαζί με ζέσταμα και αποθεραπεία βγήκαν 14 km.
Το καλύτερο όμως είναι η ελαφριά αίσθηση πιασίματος σήμερα το πρωί στη δουλειά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NESTORAS1980
Advanced Forum-Runner

274 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/08/2013 :  13:28:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μιλάμε όλοι για την κοπέλα τη σγουρομάλλα υποθέτω. πραγματικά νομίζω το έκανε επίτηδες.
Τρεχαντήρι πρέπει από τα συμφραζόμενα να ήσουν ο ξυπόλητος δρομέας χτες.
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by Marmite

Σήμερα το πρωί 20άρι σε 5:53 στο άλσος Ν. Σμύρνης. Πέθανα από το απίστευτα κακό έδαφος. Βγήκαν πόνοι που είχα ξεχάσει ότι υπάρχουν: γόνατα, μέση, λεκάνη. Διαλύθηκα εντελώς. Δεν πρέπει να ξαναπάω εκεί για τρέξιμο, είναι σκότωμα.
Και το απογευματάκι θα πάω γυμναστήριο για λίγα βάρη.

http://5tinimera.wordpress.com/

Και ένα like στην σελίδα μας!
https://www.facebook.com/5tinimera



Όπως τα γράφεις Γιάννα είναι σαν να έτρεξες το Alpamayo Pro! Δεν έχω τρέξει ποτέ στο άλσος Ν. Σμύρνης και μου δημιούργησες απορίες τώρα…

Στα δικά μου:
Εχθές βγήκαν 2χιλιαρια εναλλασσόμενου ρυθμού (3’55’’ τα γρήγορα και 4’30’’ τα αργά). Και πολλά χιλιόμετρα ελεύθερο, σύνολο 17Κ. Έπεσε βαρύ όμως αφού την προηγούμενη είχα ήδη κάνει 32,7Κ μεγάλο συνεχόμενο. Έτσι το απόγευμα πέρασα «μια βόλτα» ξανά από το γήπεδο και έτρεξα 1 ωρίτσα πολύ-πολύ χαλαρά για αποκατάσταση. Έκανε δουλειά!

Σήμερα ήταν υποτίθεται να κάνω κάτι γρήγορο: από τη στιγμή όμως που ξύπνησα κατάλαβα ότι το σώμα είχε άλλη άποψη. Και αυτό που έχω μάθει τον τελευταίο καιρό είναι ότι το σώμα μας το «ακούμε» και προσαρμόζουμε την προπόνηση «εν-θερμώ» για να μην το σμπαραλιάσουμε. Ειδικά οι εντάσεις με κουράζουν περισσότερο από ότι τα πολλά χαλαρά χιλιόμετρα! Έτσι απλά για το ξεκάρφωμα κτύπησα 2 χιλιάρια στο 3’30’’ και άλλα 3 Χ 400άρια στο 3’30’’ (τα τελευταία με 42’’ sec διάλειμμα ενδιάμεσα), μετά όμως αρκετά χιλιόμετρα σε ήπιους ρυθμούς «αναζωογόνησης».
Αύριο ελεύθερο τρέξιμο + πλειομετρικές + ανοίγματα.

Υ.Γ. Για τις δρομικές παρουσίες που αναφέρθηκε ο jpsih: κορίτσια έλεος…τι σας φταίνε οι άντρες να βλέπουν άσπρο διάφανο κολλάν, με μαύρο στρινκ από μέσα! Λυπηθήτε μας λίγο!

Free your feet...free your senses!



SWIM BIKE RUN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/08/2013 :  13:37:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
5 X 1000 στο 4΄ με 200μ. αποκατάσταση . Αυτό ήταν . Άλλες δύο προπονησούλες ελευθέρου ρυθμού και φύγαμε για TERA ...

'cause I know what it feels to walk alone the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jpsih
Senior Forum-Runner

Greece


519 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/08/2013 :  15:01:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris



Υ.Γ. Για τις δρομικές παρουσίες που αναφέρθηκε ο jpsih: κορίτσια έλεος…τι σας φταίνε οι άντρες να βλέπουν άσπρο διάφανο κολλάν, με μαύρο στρινκ από μέσα! Λυπηθήτε μας λίγο!

Free your feet...free your senses!



αγαπητε μανωλη. αναφερομαι σε διερχομενο κοσμο μιας και δεν τρεχω σε σταδιο

να χτυπαει στο χιλιομετρο το garmin και να παλευεις να διαβασεις τι pace γραφει, να εχεις το νου σου στα αυτοκινητα, να κοιτας κατω για λακουβες κλπ.

ε αν σου σκανε και ξανθιοι πειρασμοι, αι στα κομματια θα μας πατησει κανα λεωφορειο στο τελος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/08/2013 :  15:12:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NESTORAS1980

Μιλάμε όλοι για την κοπέλα τη σγουρομάλλα υποθέτω. πραγματικά νομίζω το έκανε επίτηδες.
Τρεχαντήρι πρέπει από τα συμφραζόμενα να ήσουν ο ξυπόλητος δρομέας χτες.
quote:
Originally posted by trexantiris

===================================

Υ.Γ. Για τις δρομικές παρουσίες που αναφέρθηκε ο jpsih: κορίτσια έλεος…τι σας φταίνε οι άντρες να βλέπουν άσπρο διάφανο κολλάν, με μαύρο στρινκ από μέσα! Λυπηθήτε μας λίγο!

Free your feet...free your senses!



SWIM BIKE RUN


#1…επίτηδες; Μπααααα,…μη το λες αυτό!
#2 Ναι, εγώ ήμουνα.


Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vavoulis
Elite Forum-Runner

Greece


2137 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/08/2013 :  15:14:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
To πρωτο over 25km για την φετινη προετοιμασία

Πεδιον Άρεως (6κμ) - Εξαρχεια - Αιόλου - Μοναστηράκι - Γκαζι - Θησείο - Ακρόπολη - Ζαππειο (4κμ) - Βασ. Σοφίας - Αλεξανδρας - Πεδιον Αρεως (2,5κμ)

Συνολικά 26,16km σε 2ώρες 40 λεπτά

Run to Eat!!!
Γιώργος Κ.

Edited by - vavoulis on 27/08/2013 15:17:11
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

konkarien
Senior Forum-Runner

Greece


740 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/08/2013 :  21:55:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by vavoulis

To πρωτο over 25km για την φετινη προετοιμασία

Πεδιον Άρεως (6κμ) - Εξαρχεια - Αιόλου - Μοναστηράκι - Γκαζι - Θησείο - Ακρόπολη - Ζαππειο (4κμ) - Βασ. Σοφίας - Αλεξανδρας - Πεδιον Αρεως (2,5κμ)

Συνολικά 26,16km σε 2ώρες 40 λεπτά

Run to Eat!!!
Γιώργος Κ.




Το πρώτο μοιάζει σαν δρομολόγιο λεωφορείου
Για το δεύτερο αναρωτιέμαι πως γίνεται και την συγκεκριμένη προπόνηση μου την έχει ο coach στις 15/09;




ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΟΣ,στηρίζει την κίνησή σου
ΚΑΡΔΙΑ,στέλνει αίμα στο σώμα σου
ΑΝΑΣΑ,οξυγονώνει τα κυτταρά σου
αυτό όμως που σε κινεί ως το τέρμα είναι ένα.
Η ΨΥΧΗ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/08/2013 :  22:22:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@vavoulis: δεν ειναι πολυ δυσκολο να βρεις χλμ στο κεντρο; Πας ερχεσαι, πας ερχεσαι κ το ρολοι δε λεει να γραψει. Τρελλα!




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/08/2013 :  22:34:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σημερα 5χ2000μ στο 3.50/χλμ με 30-40" 100μ χαλαρο τρεξιμο.
Με τραβαγε απο την αρχη ο ημιτενοντωδης, ελπιζω να μην ειναι κατι που θα επιμεινει.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vavoulis
Elite Forum-Runner

Greece


2137 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/08/2013 :  23:52:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by konkarien

quote:
Originally posted by vavoulis

To πρωτο over 25km για την φετινη προετοιμασία

Πεδιον Άρεως (6κμ) - Εξαρχεια - Αιόλου - Μοναστηράκι - Γκαζι - Θησείο - Ακρόπολη - Ζαππειο (4κμ) - Βασ. Σοφίας - Αλεξανδρας - Πεδιον Αρεως (2,5κμ)

Συνολικά 26,16km σε 2ώρες 40 λεπτά

Run to Eat!!!
Γιώργος Κ.




Το πρώτο μοιάζει σαν δρομολόγιο λεωφορείου
Για το δεύτερο αναρωτιέμαι πως γίνεται και την συγκεκριμένη προπόνηση μου την έχει ο coach στις 15/09;




ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΟΣ,στηρίζει την κίνησή σου
ΚΑΡΔΙΑ,στέλνει αίμα στο σώμα σου
ΑΝΑΣΑ,οξυγονώνει τα κυτταρά σου
αυτό όμως που σε κινεί ως το τέρμα είναι ένα.
Η ΨΥΧΗ



Κώστα με ξερεις κανω "μικρο επεμβασεις" στα προγραμματα αρκει να μην διαβαζει ο Coach...xaxaxax

Η διαδρομη ειναι πολύ ωραία γιατι απαιτει να μαζεψεις χιλιομετρα στα δυο παρκα του κεντρου Πεδιο Αρεως και Εθνικό κήπο

Το Δευτερο μεγαλο δεν αργει... οσο για τις 15/9 και εμενα τοτε το ειχε

Run to Eat!!!
Γιώργος Κ.

Edited by - vavoulis on 27/08/2013 23:55:57
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vavoulis
Elite Forum-Runner

Greece


2137 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/08/2013 :  23:58:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

@vavoulis: δεν ειναι πολυ δυσκολο να βρεις χλμ στο κεντρο; Πας ερχεσαι, πας ερχεσαι κ το ρολοι δε λεει να γραψει. Τρελλα!




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.




Αλεξάνδρα υποχρεωτικά μαζευω χιλιομετρα στο Πεδίο Αρεως και στον Εθνικο Κηπο... εχθες εκανα συνολικα 9κμ στο πεδιο και 4 στον Εθνικο απο τα 26

Αναλογα το ποσο θελω να κανω προσθετω και κομματια στα δυο παρκα...
Απλα να ξεγευγω απο το κυκλους σαν τα χαμστερ... δεν αντεχω πια μετα απο τοσα χρονια... δυσκολα να βγαλω πανω απο 20κμ μεσα στον Πεδιο Αρεως... οδευω προς την λοβοτομή

Run to Eat!!!
Γιώργος Κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/08/2013 :  00:03:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by konkarien

Για το δεύτερο αναρωτιέμαι πως γίνεται και την συγκεκριμένη προπόνηση μου την έχει ο coach στις 15/09;




Κι εγώ πάντως, την εβδομάδα αυτή θα είχα 28άρι.
Βέβαια, λόγω ημί Μαραθώνα, το έκανα την προηγουμένη.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 209 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000