Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας;;;;;; Νο 3
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 209

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/07/2013 :  13:43:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Skakinen

Σε βρίσκω δυνατό Μανώλη. Μπράβο! Τι εβδομαδιαίο όγκο έχεις;
Ελπίζω να σοβαρεύτηκες και να φοράς πλέον παπούτσια (έστω minimal)

------------------
Διονύσης
------------------
Αν είσαι φίλος της Μουσικής (Κλασσική, Jazz, Rock κλπ) πρέπει να επισκεφθείς τη Μουσική Κατηγορία του AvClub
http://www.avclub.gr/forum/forumdisplay.php?f=18


#1...βγαίνουν γύρω στα 115Κ την εβδομάδα.

#2 Αστειεύεσαι προφανώς! Όπως ανέφερε και ο xipolitakos: έκοψα τις διατάσεις εδώ και πολύ καιρό, αλλά κάποια άλλα δεν κόβονται! Το αντίθετο, τώρα είμαι πιο συνεπής με το ξυπόλητο (ακόμη και στην «τραχιά» άσφαλτο του Υμηττού). Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι έχω απαρνηθεί το παπούτσι…


Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/07/2013 :  13:48:02  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπα! ξυπόλητος ήταν.
Σημερα αμάρησα! Έφαγα μονή πυραμίδα με τα ΝΒ MR00. Στο δικό βέβαια ρυθμό όχι του Μανώλη.

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/07/2013 :  13:50:46  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μια και μισή για την ακρίβεια...

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skakinen
Elite Forum-Runner

1234 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/07/2013 :  14:01:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris
#1...βγαίνουν γύρω στα 115Κ την εβδομάδα.



Θέτεις γερές βάσεις για δυνατή επίδοση στο Μαραθώνιο και για <40 στο 10άρι. Μπράβο!

------------------
Διονύσης
------------------
Αν είσαι φίλος της Μουσικής (Κλασσική, Jazz, Rock κλπ) πρέπει να επισκεφθείς τη Μουσική Κατηγορία του AvClub
http://www.avclub.gr/forum/forumdisplay.php?f=18
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lamkon
Senior Forum-Runner

Greece


1036 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/07/2013 :  14:47:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χωρίς να ξέρω πολλά πολλά, τα 40' τα έχει για πλάκα ο Μανώλης... Απλώς δεν ξέρω πόσο κάτω μπορεί να πάει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NESTORAS1980
Advanced Forum-Runner

274 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/07/2013 :  14:52:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μανώλη ήσουν στο open run τησ adidas στο Καβούρι την προηγούμενη εβδομάδα? Ήταν ένας ξυπόλητος δρομέας στο πρώτο γκρουπ

SWIM BIKE RUN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skakinen
Elite Forum-Runner

1234 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/07/2013 :  14:58:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι μικρές (συγκριτικά με τον Μαραθώνιο) αποστάσεις, όπως τα 10 km, έχουν κάποιες ιδιαίτερες απαιτήσεις στον ψυχολογικό τομέα. Πρέπει να ''ματώσει'' κάποιος διότι πάει συνεχώς στα κόκκινα. Εδώ, ίσως, λέω ίσως, έχει ένα θεματάκι ο αγαπητός Εμμανουήλ.

------------------
Διονύσης
------------------
Αν είσαι φίλος της Μουσικής (Κλασσική, Jazz, Rock κλπ) πρέπει να επισκεφθείς τη Μουσική Κατηγορία του AvClub
http://www.avclub.gr/forum/forumdisplay.php?f=18
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/07/2013 :  15:02:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Skakinen

Οι μικρές (συγκριτικά με τον Μαραθώνιο) αποστάσεις, όπως τα 10 km, έχουν κάποιες ιδιαίτερες απαιτήσεις στον ψυχολογικό τομέα. Πρέπει να ''ματώσει'' κάποιος διότι πάει συνεχώς στα κόκκινα. Εδώ, ίσως, λέω ίσως, έχει ένα θεματάκι ο αγαπητός Εμμανουήλ.

------------------
Διονύσης
------------------
Αν είσαι φίλος της Μουσικής (Κλασσική, Jazz, Rock κλπ) πρέπει να επισκεφθείς τη Μουσική Κατηγορία του AvClub
http://www.avclub.gr/forum/forumdisplay.php?f=18





Σε μενα συμβαινει ακριβως το αντιθετο.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/07/2013 :  15:21:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NESTORAS1980

Μανώλη ήσουν στο open run τησ adidas στο Καβούρι την προηγούμενη εβδομάδα? Ήταν ένας ξυπόλητος δρομέας στο πρώτο γκρουπ

SWIM BIKE RUN



Πρέπει να είναι ο grgeorgios. Τριγυρνάει σε εκείνα τα μέρη και κινείται πλέον άνετα ξυπόλητος! Που είσαι βρε Γιώργο να με επαληθεύσεις (ή όχι)…

Ξυπόλητος θα κατέβω στον 1ο Ημιμαραθώνιο Μαραθώνα (λόγω βουνού, έχω πολύ-πολύ καιρό να ακουμπήσω γυμνή πατούσα σε άσφαλτο, κάτω από αγωνιστικές συνθήκες).

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/07/2013 :  15:40:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by lamkon

Χωρίς να ξέρω πολλά πολλά, τα 40' τα έχει για πλάκα ο Μανώλης... Απλώς δεν ξέρω πόσο κάτω μπορεί να πάει.



Που είσαι βρε Λάμπρο! Πως πάνε VFF και λοιπά άλλα μινιμαλιστικά;

Ο Διονύσης έχει δίκιο όσο αφορά το ψυχολογικό κομμάτι όταν δουλεύω στα κόκκινα: ειδικά πάνω στην προπόνηση, εύκολα κόβω ρυθμό αν ψυχολογικά πιεστώ και – νομίσω μάλλον εσφαλμένα – ότι δεν το έχω. Είμαι και λίγο μαλωμένος με τις ταχύτητες (σε αντίθεση με τα πολλά χιλιόμετρα σε σβέλτο ρυθμό). Όμως τα 4’/km ρυθμός δεν με μπουκώνουν πλέον, ούτε καν σε υψηλές θερμοκρασίες, ενώ τα αισθάνομαι ως ένας καλός, αλλά όχι και τόσο δυνατός ρυθμός. Όμως ακόμη δεν έχω βάλει 10Κ συνεχόμενα στο 4’/km στο πρόγραμμα και δεν είναι κάτι που με ενδιαφέρει αυτήν τη στιγμή. Τώρα φτιάχνω βάσεις αεροβίωσης, με έμφαση στην αντοχή στα πολλά χιλιόμετρα, εναλλαγές ταχύτητας, χωρίς τρέξιμο κατωφλίου (tempo) ή διαλειμματικές, ή ακόμη και αγωνιστικό ρυθμό Μαραθωνίου. Σε λίγες βδομάδες όμως ξεκινάει ο 2ος μεσόκυκλος προετοιμασίας για ΚΜΑ, όπου ο coach «τρίβει» τα χέρια του γιατί έχει κάμποσους άσσους να βγάλει από το μανίκι του… Σε αυτόν τον κύκλο θα υπάρχουν πλέον και ταχύτητες, οπότε το πρώτο πράγμα που θα κάνω θα είναι να τρέχω 10αράκι σε «sub-fourty» χρόνους… Οπότε λέω στον εαυτό μου: περίμενε μέχρι τον Αύγουστο για τέτοια κόλπα!


Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/07/2013 :  15:49:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by lamkon

Χωρίς να ξέρω πολλά πολλά, τα 40' τα έχει για πλάκα ο Μανώλης... Απλώς δεν ξέρω πόσο κάτω μπορεί να πάει.



Που είσαι βρε Λάμπρο! Πως πάνε VFF και λοιπά άλλα μινιμαλιστικά;

Ο Διονύσης έχει δίκιο όσο αφορά το ψυχολογικό κομμάτι όταν δουλεύω στα κόκκινα: ειδικά πάνω στην προπόνηση, εύκολα κόβω ρυθμό αν ψυχολογικά πιεστώ και – νομίσω μάλλον εσφαλμένα – ότι δεν το έχω. Είμαι και λίγο μαλωμένος με τις ταχύτητες (σε αντίθεση με τα πολλά χιλιόμετρα σε σβέλτο ρυθμό). Όμως τα 4’/km ρυθμός δεν με μπουκώνουν πλέον, ούτε καν σε υψηλές θερμοκρασίες, ενώ τα αισθάνομαι ως ένας καλός, αλλά όχι και τόσο δυνατός ρυθμός. Όμως ακόμη δεν έχω βάλει 10Κ συνεχόμενα στο 4’/km στο πρόγραμμα και δεν είναι κάτι που με ενδιαφέρει αυτήν τη στιγμή. Τώρα φτιάχνω βάσεις αεροβίωσης, με έμφαση στην αντοχή στα πολλά χιλιόμετρα, εναλλαγές ταχύτητας, χωρίς τρέξιμο κατωφλίου (tempo) ή διαλειμματικές, ή ακόμη και αγωνιστικό ρυθμό Μαραθωνίου. Σε λίγες βδομάδες όμως ξεκινάει ο 2ος μεσόκυκλος προετοιμασίας για ΚΜΑ, όπου ο coach «τρίβει» τα χέρια του γιατί έχει κάμποσους άσσους να βγάλει από το μανίκι του… Σε αυτόν τον κύκλο θα υπάρχουν πλέον και ταχύτητες, οπότε το πρώτο πράγμα που θα κάνω θα είναι να τρέχω 10αράκι σε «sub-fourty» χρόνους… Οπότε λέω στον εαυτό μου: περίμενε μέχρι τον Αύγουστο για τέτοια κόλπα!


Free your feet...free your senses!




Ποιος ειναι ο κοουτς Μανωλη?


Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/07/2013 :  16:30:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas

quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by lamkon

Χωρίς να ξέρω πολλά πολλά, τα 40' τα έχει για πλάκα ο Μανώλης... Απλώς δεν ξέρω πόσο κάτω μπορεί να πάει.



Που είσαι βρε Λάμπρο! Πως πάνε VFF και λοιπά άλλα μινιμαλιστικά;

Ο Διονύσης έχει δίκιο όσο αφορά το ψυχολογικό κομμάτι όταν δουλεύω στα κόκκινα: ειδικά πάνω στην προπόνηση, εύκολα κόβω ρυθμό αν ψυχολογικά πιεστώ και – νομίσω μάλλον εσφαλμένα – ότι δεν το έχω. Είμαι και λίγο μαλωμένος με τις ταχύτητες (σε αντίθεση με τα πολλά χιλιόμετρα σε σβέλτο ρυθμό). Όμως τα 4’/km ρυθμός δεν με μπουκώνουν πλέον, ούτε καν σε υψηλές θερμοκρασίες, ενώ τα αισθάνομαι ως ένας καλός, αλλά όχι και τόσο δυνατός ρυθμός. Όμως ακόμη δεν έχω βάλει 10Κ συνεχόμενα στο 4’/km στο πρόγραμμα και δεν είναι κάτι που με ενδιαφέρει αυτήν τη στιγμή. Τώρα φτιάχνω βάσεις αεροβίωσης, με έμφαση στην αντοχή στα πολλά χιλιόμετρα, εναλλαγές ταχύτητας, χωρίς τρέξιμο κατωφλίου (tempo) ή διαλειμματικές, ή ακόμη και αγωνιστικό ρυθμό Μαραθωνίου. Σε λίγες βδομάδες όμως ξεκινάει ο 2ος μεσόκυκλος προετοιμασίας για ΚΜΑ, όπου ο coach «τρίβει» τα χέρια του γιατί έχει κάμποσους άσσους να βγάλει από το μανίκι του… Σε αυτόν τον κύκλο θα υπάρχουν πλέον και ταχύτητες, οπότε το πρώτο πράγμα που θα κάνω θα είναι να τρέχω 10αράκι σε «sub-fourty» χρόνους… Οπότε λέω στον εαυτό μου: περίμενε μέχρι τον Αύγουστο για τέτοια κόλπα!


Free your feet...free your senses!




Ποιος ειναι ο κοουτς Μανωλη?


Ο Γκρινιαρης του Φορουμ


...ο κ. Σκουλής

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skakinen
Elite Forum-Runner

1234 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/07/2013 :  17:39:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris


#1...βγαίνουν γύρω στα 115Κ την εβδομάδα.




Μανώλη, γράψε ένα τυπικό εβδομαδιαίο πρόγραμμά σου.

------------------
Διονύσης
------------------
Αν είσαι φίλος της Μουσικής (Κλασσική, Jazz, Rock κλπ) πρέπει να επισκεφθείς τη Μουσική Κατηγορία του AvClub
http://www.avclub.gr/forum/forumdisplay.php?f=18
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/07/2013 :  18:14:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
10 km σε 48 min στο 4.46 4χ100μ ανοιγματα..

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/07/2013 :  20:25:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://connect.garmin.com/activity/340916708
Πήγα για ξυπόλητο και βγήκα κουρεμένος!!!
Ενω όλα πηγαίναν καλά στην αρχή κάπου στο 4,5 χλμ ένοιωσα πόνους στα 2 μεγάλα δάχτυλα. Στάση αναγκαστικά και βάζω τα σανδάλια που είχα μαζί μου. Έβγαλα τα υπόλοιπα 11,5 χλμ σανδαλομένος και όταν έφτασα στο τέρμα βρήκα και τι έφταιγε. Λόγω ανηφόρας είχα βάλει τέϊπ στα 2 μεγάλα δάχτυλα που τρώνε και το ζόρι αλλά δυστυχώς κολλήσανε πετραδάκια πάνω του με αποτέλεσμα να με πονάνε στη διαδρομή. Βέβαια και οι πατούσες τριφτήκαν αρκετά από το 20αρι της Τρίτης και μου την φυλάγανε.........
Αυτή την εβδομάδα τέλος τα ξυπόλητα και τα 0 drop κρεμούλες και επιστροφή για λίγο στην προστασία.




Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 209 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000