Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας;;;;;; Νο 3
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 209

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2013 :  12:49:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Γιώργος_Δ: Δε χορταίνει το μάτι να κοιτάει αυτό το τοπίο!

@chamav: πειθαρχημένος και πάντα με τους παλμούς βλέπω…ωραίος!

Τις τελευταίες 2 μέρες δρόσισε λίγο και το πρωινό τρέξιμο έγινε ακόμη πιο ευχάριστο.
Κυριακή λόγω έλλειψης χρόνου ένα «κουτσουρεμένο» LR: 25άρι στο 4’36’’. Ειδικά στις 06:40 που ξεκίνησα, η δροσούλα με έκανε να αισθάνομαι άλλος άνθρωπος!
Σήμερα 13Κ ελεύθερο τρέξιμο. Αύριο πυραμίδα, αλλά με ήρεμους ρυθμούς, γιατί ο Ημιμαραθώνιος πλησιάζει (για να δούμε τι καιρό θα μας κάνει τότε…)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2013 :  13:11:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
10αρι easy στο 5'+βαρη (ποδια)

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2013 :  13:12:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

@Γιώργος_Δ: Δε χορταίνει το μάτι να κοιτάει αυτό το τοπίο!

@chamav: πειθαρχημένος και πάντα με τους παλμούς βλέπω…ωραίος!

Τις τελευταίες 2 μέρες δρόσισε λίγο και το πρωινό τρέξιμο έγινε ακόμη πιο ευχάριστο.
Κυριακή λόγω έλλειψης χρόνου ένα «κουτσουρεμένο» LR: 25άρι στο 4’36’’. Ειδικά στις 06:40 που ξεκίνησα, η δροσούλα με έκανε να αισθάνομαι άλλος άνθρωπος!
Σήμερα 13Κ ελεύθερο τρέξιμο. Αύριο πυραμίδα, αλλά με ήρεμους ρυθμούς, γιατί ο Ημιμαραθώνιος πλησιάζει (για να δούμε τι καιρό θα μας κάνει τότε…)

Free your feet...free your senses!





Εγω τοσο γρηγορα τα λονγκ δεν τα παω παντως, οποτε μαλλον θα επιβεβαιωθουν οι προβλεψεις μου για την Κυριακη.


ΥΓ.Μανωλη δυσκολα θα ερθω μαζι σας τελικα, ο δικεφαλος μου βαζει κοφτη .Κριμα και ηθελα πολυ να παμε ολοι μαζι παρεα.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2013 :  13:44:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όπως ήδη γνωρίζετε κ. προπονητά, δεν είμαι ένας αυτόβουλος δρομέας, αλλά ένα πιόνι που παίρνει εντολές ρυθμού από τον παλμογράφο του...

Πάντως, μετά από μια χρονιά προπόνησης μέχρι τους 140!!! έχω αρχίσει να κάνω και εγώ τα ¨τέμπο¨ μου. Μέχρι και 1000άρια διαλλειματικά έκανα την προηγούμεη εβδομάδα για πρώτη φορά στα 4:30 (για μένα αυτό είναι γρήγορο).

Κάποια στιγμή θα χρειαστεί να τα πούμε πιο αναλυτικά, για να μου δώσεις περισσότερες κατευθύνσεις προετοιμασίας μαραθωνίου.


quote:
Originally posted by trexantiris

@Γιώργος_Δ: Δε χορταίνει το μάτι να κοιτάει αυτό το τοπίο!

@chamav: πειθαρχημένος και πάντα με τους παλμούς βλέπω…ωραίος!

Τις τελευταίες 2 μέρες δρόσισε λίγο και το πρωινό τρέξιμο έγινε ακόμη πιο ευχάριστο.
Κυριακή λόγω έλλειψης χρόνου ένα «κουτσουρεμένο» LR: 25άρι στο 4’36’’. Ειδικά στις 06:40 που ξεκίνησα, η δροσούλα με έκανε να αισθάνομαι άλλος άνθρωπος!
Σήμερα 13Κ ελεύθερο τρέξιμο. Αύριο πυραμίδα, αλλά με ήρεμους ρυθμούς, γιατί ο Ημιμαραθώνιος πλησιάζει (για να δούμε τι καιρό θα μας κάνει τότε…)

Free your feet...free your senses!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2013 :  19:16:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πραγματικά η Ήπειρος και τα Ιωάννινα είναι γεμάτα από ορεινό πράσινο και φυσικές ομορφιές. Είναι άγρια η ομορφιά όπως το είπε κι ο Υπερ-Γομάρης σε άλλο νήμα. Κι εγώ παθαίνω την πλάκα μου όποτε βγαίνω λίγο παραέξω ή αν ακολουθήσω μια καινούρια διαδρομή. Όσο πιο πολύ απομακρύνεσαι δε από τη λίμνη, χάνεται κι αυτή η μπόχα. Μπόχα που παραδοσιακά Αύγουστο και Σεπτέμβρη είναι στα ανώτατα όριά της.

Μπόχα που δηλητηριάζει ολόκληρη την Ήπειρο. Μπόχα που φτάνει μέχρι τη θάλασσα διαμέσου του Καλαμά. Καλαμάς, ο θεός που πληγώνουμε. http://www.youtube.com/watch?v=nvQjOUG9Egw
Μία δρομική ταινία μικρού μήκους που πρέπει να δουν όλοι οι δρομείς κι όλοι η Ηπειρώτες. Πρωταγωνιστεί ένας φίλος δρομέας ο Θανάσης Κουρής. Μαζί με την όποια συγκίνηση και δάκρυά σας, κρατήστε και την μύτη σας ενόψει γύρου λίμνης. Ένα μαντηλάκι κι ένα μανταλάκι θα κάνουν εξίσου καλή δουλειά.

Σήμερα βγήκε ένα ανέλπιστο 10αρι σε 4:21/χλμ. 4χλμ ζέσταμα κι 1 αποθεραπεία. Η μαϊμού έκανε δυο κωλοτούμπες απ' τη χαρά της κι έφαγε ένα μπωλ με σταφύλια για αναπλήρωση ηλεκτρολυτών.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

notaSOL
Advanced Forum-Runner

257 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/09/2013 :  22:24:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...πραγματικά μόνο συγκίνηση και δάκρυα... τι να πει κανείς; ...αυτό , Γιώργο, άξιζε από μόνο του δικό του θέμα...πολλά συγχαρητήρια στον Θανάση...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vavoulis
Elite Forum-Runner

Greece


2137 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2013 :  11:07:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
30αρακι εχθες σε 3.02'
στην κλασική μου διαδρομή Πεδιον Αρεως - Γκαζι - Ακροπολη - Ζαππειο και πισω Πεδιον Αρεως! (Ο καιρός ιδανικός και σιγουρα οχι αντιπροσωπευτικός, αλλα για την ωρα θελεις και συμμάχους φυσικούς)

2 τροφοδοσίες για νερο (14,24) και μονο νερό σε συνδυασμό με 5 συνολικά Saltsticks

Νομίζω πως ήταν το πιο άρτιο τεχνικά Long Run σε προπονητικό επίπεδο που έχω κανει τα τελευταια χρόνια... σταθερός ρυθμός, πολύ χαμηλούς παλμούς, διάυγεια, ελαχιστη εως καθόλου κουραση κατα την διάρκεια, (λιγη βαρεμάρα μόνο) και γενικά "ξεκούραστο"

Το 1 απο τα 4 30αρια της φετινή προετοιμασίας βγήκε και η επόμενη μερα με βρίσκει με απειροελαχιστες ενοχλησεις κυρίως στα γόνατα (
που εχω μαθει να ζω πλεον μετα απο τόσα χρόνια)

Υγ. Οτι μπηκα 11.15 το βραδυ στο πεδιον αρεως χωρίς κανενα αισθημα φοβου ή ανησυχίας για να βγαλω τα τελευταια 3κμ μου... ενω μια απλη μερα οταν επιστρεφω σπίτι ακομα και στις 9.30 δεν τολμαω να σκεφτω να περασω μεσα απο το Παρκο... μου φαινεται αδιανοητο

Οι ποσοτητες ντοπαμινης και αδρεναλινης που εκκρίνεις με το τρέξιμο ειναι μαλλον το μυστικό... η χαρα της μαστούρας... ουτε το μπαφονι της Αννας να ειχα φαει

Run to Eat!!!
Γιώργος Κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2013 :  12:56:59  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πας δηλαδή για 3 ώρες... και κάτι

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2013 :  13:11:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
3km ζεσταμα,4x100m ανοιγματα, 12x300μ σε 66΄΄ κ 1 λεπτο διαλ. 10΄χαλαρα.

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vavoulis
Elite Forum-Runner

Greece


2137 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2013 :  14:40:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by xipolitakos

Πας δηλαδή για 3 ώρες... και κάτι

___________________
Run Natural... run Bare



Χρήστο αν αναφερεσαι σε μένα...

παω (θα το ελεγα καλύτερα) για 4 ωρες ΠΑΡΑ κατι
με 3.59.59 είμαι κατουρημένος...

θα καθοριστεί ο στοχος τις τελευταιες 2 εβδομάδες...

η προετοιμασια παντως γινεται για sub 4

Run to Eat!!!
Γιώργος Κ.

Edited by - vavoulis on 03/09/2013 15:01:21
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2013 :  14:58:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by vavoulis

quote:
Originally posted by xipolitakos

Πας δηλαδή για 3 ώρες... και κάτι

___________________
Run Natural... run Bare



Χρήστο αν αναφερεσαι σε μένα...

παω θα το ελεγα καλύτερα 4 ωρες ΠΑΡΑ κατι
με 3.59.59 είμαι κατουρημένος...

θα καθοριστεί ο στοχος τις τελευταιες 2 εβδομάδες...

η προετοιμασια παντως γινεται για sub 4

Run to Eat!!!
Γιώργος Κ.




Κατά την γνώμη μου, πρέπει να στραβώσουν πολλά πράγματα για να μην το πετύχεις.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2013 :  15:05:21  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχει γκρουπάκι και στον ΚΜΑ;
Για να αρχίσω να το σκέφτομαι από τώρα...

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vavoulis
Elite Forum-Runner

Greece


2137 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2013 :  15:18:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μακάρι ρε Νικόλα μακάρι

Ειμαι σε διαρκή σκαμπεναβασματα και ψυχολογιας και αποδοσης...

και δεν κρύβω οτι το φοβαμαι το ρισκο να φυγω για 5.39' avg και να με βρω στον Σταυρό διαλυμένο και να γινει ο αγωνας φιασκο...

Παρα το γεγονος οτι ολα τα ενδιαμεσα τεστακια δειχνουν οτι το μαλλον ειναι εφικτό... (δεν με καθησυχαζουν)... θελω να ειμαι σιγουρος περισσοτερο αλλιως φοβαμαι οτι θα μπω συντηρητικα

Τελος παντων εχουμε καιρό θα το δούμε... το μιλαω και με τον coach και το πάμε χωρις πιεση... θα μας δειξει το σώμα τις διαθεσεις του

Αυτα τα 85 κιλα να μπορουσα να αγγιξω... εχω κολησει εδω και 1,5 μηνα στα 89 δεν κατεβαινει δεν κατεβαινει...

Υγ, Αμα θελετε γκρουπάκι πρεπει ο Νικος να πει Γιώργη... αλλιως τιποτα

Run to Eat!!!
Γιώργος Κ.

Edited by - vavoulis on 03/09/2013 15:22:56
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2013 :  16:07:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by xipolitakos

Έχει γκρουπάκι και στον ΚΜΑ;
Για να αρχίσω να το σκέφτομαι από τώρα...

___________________
Run Natural... run Bare



…δεν κρατιέμαι και θα το πω: μη σε ματιάσω Χρήστο αλλά εσύ θέλεις γρήγορο γκρουπ σε αυτόν τον ΚΜΑ, γιατί όλα βαίνουν καλώς με την προπόνησή σου και θα πάρεις πίσω αυτό που αξίζεις!

Γιατί τον τελευταίο καιρό ο mr. Xipolitakos είναι ντροπαλός με τις προπονήσεις του και δεν αναφέρεται σε χρόνους κλπ. Ε, οπότε τον «καρφώνω» εγώ!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

UnHaCkAbLe
Forum-Runner

151 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2013 :  17:15:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σε όλους,

Έβγαλα την Κυριακή το πρωί το πρώτο μου 32αρι LR στην γνωστή διαδρομή του Υμηττού (την παράλληλη με την Περιφερειακή του Υμηττού) κάνοντας 4 φορές τον "κύκλο" από εκεί που ξεκινάει ο χωματόδρομος μέχρι εκεί που αυτή η διαδρομή συναντάει το δρόμο που ανεβαίνει από την Καισαριανή στις κεραίες. Τελείωσα νιώθοντας σχετικά ξεκούραστος, σε 3 ώρες και 25 λεπτά. Για όσους γνωρίζουν αυτή τη διαδρομή (και τις ανηφόρες της ) και έχοντας σαν δεδομένο ότι είναι ο πρώτος μου Μαραθώνιος, σε πόσο χρόνο πιστεύετε ότι θα μπορούσα να τον κάνω? Το γνωρίζω ότι αφού είναι ο πρώτος μου, το βασικό που θα πρέπει να έχω στο μυαλό μου να είναι να τον τερματίσω, απλά αναρωτιέμαι και ποιος θα ήταν ένας "καλός" χρόνος ….
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 209 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000