Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας;;;;;; Νο 3
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 209

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2013 :  13:15:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το πρόγραμμα είχε σήμερα αναερόβια 3λεπτα, αλλά μετά από τα 2-3 χιλιόμετρα ζέσταμα ένιωσα ένα τράβηγμα στη γάμπα. Γύρισα σπίτι, καλλιο γαϊδουρόδενε παρά γαϊδουρογύρευε... Το αναερόβιο ας περιμένει μέχρι την Κυριακή στο werunathens. Τελικά βρέθηκα στην πισίνα για 2,5 χλμ ενόψει Σπετσών.

Edited by - chamav on 03/10/2013 13:16:52
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2013 :  13:36:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by chamav

Το πρόγραμμα είχε σήμερα αναερόβια 3λεπτα, αλλά μετά από τα 2-3 χιλιόμετρα ζέσταμα ένιωσα ένα τράβηγμα στη γάμπα. Γύρισα σπίτι, καλλιο γαϊδουρόδενε παρά γαϊδουρογύρευε... Το αναερόβιο ας περιμένει μέχρι την Κυριακή στο werunathens. Τελικά βρέθηκα στην πισίνα για 2,5 χλμ ενόψει Σπετσών.



…εεεεεεέτσιιιιι…!


Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2013 :  13:40:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@anna_ves & xipolitakos: διψήφια νούμερα καθημερινής προπόνησης, τριψήφια νούμερα σε μηνιαία βάση! Εεεεεεέτσι!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2013 :  21:30:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
4km ζέσταμα και μετά δύο 5άρια. Για 4:40/km ξεκινήσαμε αλλά...4:30/km βγήκε όλο. Ο καιρός πολύ καλός για αυτή την..υπέρβαση!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statharos
Newbie Forum Runner

10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2013 :  22:08:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με καιρό σαν τον σημερινό, συνειδητοποιείς ότι η ταλαιπωρία από τις ζεστές προπονήσεις του καλοκαιριού έχουν πιάσει τόπο!

----------------------------------------------------------
Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jpsih
Senior Forum-Runner

Greece


519 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2013 :  22:23:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
18 βαθμοι το απογευμα, συννεφια και αερακι = ιδανικες συνθηκες

ενα 10αρακι σε 56'
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costa
Advanced Forum-Runner

Greece
235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2013 :  23:01:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τι τυχεροί που είστε... εδώ τα κρύα πιάσανε απότομα, και νομίζω προς το παρόν δεν παλεύεται η κατάσταση. Σήμερα με πολύ κρύο 5400m ζέσταμα - 5x800m στο 3'40 περίπου με 1' διάλειμα - 3900m recovery σύνολο 13.5km

Θερμοκρασία κοντά στο 12C αλλά με τον αέρα ήταν σαν να είχε 6.

http://www.movescount.com/moves/move19423298

Rogue Runner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitris-heraklio
Forum-Runner

Greece
118 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2013 :  23:10:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το πρωι κατα τις 7.30 ξεκινησε να βρεχει και ευτυχως πηγα το μεσημερι στις 14.30 με σχετικη συννεφια με ελαφρυ αερακι και καθολου ηλιο δηλαδη ιδανικες συνθηκες που δικαιολογησαν τα 18,21χλμ σε 1,27ωρεςμε ρυθμο 4,49/χλμ τον γρηγοροτερο ρυθμο που εχω τρεξει ποτε μεχρι σημερα.πηγαινα λες και ειχα πυραυλο στα ποδια και οσο περνουσε η ωρα αντι να κουραζομαι πηγαινα και ενα τσακ γρηγοροτερα.να πω οτι ηταν μεσημερι και δεν ηταν 7,30 με 8 το πρωι που τρεχω καθε προπονηση δε ξερω αλκλα αυριο θα τρεξω πρωι να δω αν ηταν εξαιρεση σημερα ή θα συνεχισω σε τετοιους ρυθμους...
http://runkeeper.com/user/643244490/profile

Edited by - dimitris-heraklio on 03/10/2013 23:12:42
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2013 :  23:17:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

19Κ σήμερα που είχαν 5.5Κ προθέρμανσης/easy & 4Χ100 ανοίγματα και ένα 10αράκι tempo σε 39’47’’. Ακολούθησαν άλλα 3.5Κ αποθεραπείας.

Η έλλειψη υγρασίας (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!) βοήθησε επίσης στο να βγει το τεμπάκι αυτό πραγματικά αβίαστα (ευχάριστα θα μπορούσα να πω) και μάλιστα στους τελευταίους γύρους αναγκάστηκα να χαλαρώσω λίγο το ρυθμό γιατί είχα ξεφύγει αρκετά από το 4’/km που είχα θέσει ως αρχικό στόχο και κάτι που έχω μάθει από το Δάσκαλο είναι η χρησιμότητα της πειθαρχίας (αρκετές «κουζουλάδες» έκανα στο παρελθόν όταν εφάρμοζα ότι μου κατέβαζε η κούτρα μου)…

Free your feet...free your senses!



Μπραβο Μανωλη πολυ καλο τεμπο.Εκανα το ιδιο σημερα (περιπου) σε 40.25 αλλα σερνομουνα παρολο που οι παλμοι ηταν χαμηλοι 160 ΜΟ, το σωμα δεν πηγαινε με τιποτα.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2013 :  09:23:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σήμερα χτύπησε το ξυπνητήρι αλλά σηκώθηκα μισή ώρα μετά :-(
Λόγω πίεσης χρόνου έκανα μόνο 10χλμ από τα 14.5 που είχα σε ρυθμό μαραθωνίου.
Σύνολο 14χλμ στο γήπεδο.
Στην αρχή είχα και παρέα τον Xipolitako. Τα είπαμε για κανένα 15λεπτό
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2013 :  10:59:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
20΄ζέσταμα, 50΄τεμπάκι με 05:06 και τέλος 16΄ χαλάρωμα. 16,6 χλμ συνολικά.
Ευτυχώς δεν ένοιωσα κάποιον πόνο στη γάμπα. Το συνεχόμενο μασάζ και η βολταρέν καλά της φέρθηκαν!!!!
Εξωτερική θερμοκρασία 8 βαθμοί.......

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.

Edited by - gargadua on 04/10/2013 11:00:49
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2013 :  12:13:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
3km ζεσταμα, 4x4κμ στο 4.20''το κμ με 1' διαλ. + 1x1000μ στο 4' αλλα μου βγηκε στο 3.55΄΄ κ τα 4κμ μου βγηκαν στο 4.15΄΄, τελος 4x100m ανοιγματα.

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2013 :  12:32:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas

quote:
Originally posted by trexantiris

19Κ σήμερα που είχαν 5.5Κ προθέρμανσης/easy & 4Χ100 ανοίγματα και ένα 10αράκι tempo σε 39’47’’. Ακολούθησαν άλλα 3.5Κ αποθεραπείας.

Η έλλειψη υγρασίας (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!) βοήθησε επίσης στο να βγει το τεμπάκι αυτό πραγματικά αβίαστα (ευχάριστα θα μπορούσα να πω) και μάλιστα στους τελευταίους γύρους αναγκάστηκα να χαλαρώσω λίγο το ρυθμό γιατί είχα ξεφύγει αρκετά από το 4’/km που είχα θέσει ως αρχικό στόχο και κάτι που έχω μάθει από το Δάσκαλο είναι η χρησιμότητα της πειθαρχίας (αρκετές «κουζουλάδες» έκανα στο παρελθόν όταν εφάρμοζα ότι μου κατέβαζε η κούτρα μου)…

Free your feet...free your senses!



Μπραβο Μανωλη πολυ καλο τεμπο.Εκανα το ιδιο σημερα (περιπου) σε 40.25 αλλα σερνομουνα παρολο που οι παλμοι ηταν χαμηλοι 160 ΜΟ, το σωμα δεν πηγαινε με τιποτα.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ



Απλά δεν ήταν η μέρα σου πιστεύω Σάββα! Συμβαίνει και στα καλύτερα σπίτια αυτό… Από τους παλμούς που έχεις δημοσιεύσει στο παρελθόν καταλαβαίνω ότι όντως το 160 για σένα σημαίνει κινητήρας στο…ΡΕΛΑΝΤΙ!

Στο μεταξύ τώρα που η θερμοκρασία έπεσε πραγματικά αλλά και η υγρασία είναι σχεδόν ανύπαρκτη, αισθάνομαι άλλος άνθρωπος στο τρέξιμο! Ο ιδρώτας που ρίξαμε μέσα στις ζέστες πιάνει επιτέλους τόπο.

Υ.Γ. Μήπως σου λείπει ύπνος; Να έχεις υπόψη σου ότι η ιδιότητα του «χαζομπαμπά» έχει και ένα τίμημα (στον ύπνο)…

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2013 :  12:35:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dimitris-heraklio

το πρωι κατα τις 7.30 ξεκινησε να βρεχει και ευτυχως πηγα το μεσημερι στις 14.30 με σχετικη συννεφια με ελαφρυ αερακι και καθολου ηλιο δηλαδη ιδανικες συνθηκες που δικαιολογησαν τα 18,21χλμ σε 1,27ωρεςμε ρυθμο 4,49/χλμ τον γρηγοροτερο ρυθμο που εχω τρεξει ποτε μεχρι σημερα.πηγαινα λες και ειχα πυραυλο στα ποδια και οσο περνουσε η ωρ[quote]Originally posted by dimitris-heraklio

το πρωι κατα τις 7.30 ξεκινησε να βρεχει και ευτυχως πηγα το μεσημερι στις 14.30 με σχετικη συννεφια με ελαφρυ αερακι και καθολου ηλιο δηλαδη ιδανικες συνθηκες που δικαιολογησαν τα 18,21χλμ σε 1,27ωρεςμε ρυθμο 4,49/χλμ τον γρηγοροτερο ρυθμο που εχω τρεξει ποτε μεχρι σημερα.πηγαινα λες και ειχα πυραυλο στα ποδια και οσο περνουσε η ωρα αντι να κουραζομαι πηγαινα και ενα τσακ γρηγοροτερα.να πω οτι ηταν μεσημερι και δεν ηταν 7,30 με 8 το πρωι που τρεχω καθε προπονηση δε ξερω αλκλα αυριο θα τρεξω πρωι να δω αν ηταν εξαιρεση σημερα ή θα συνεχισω σε τετοιους ρυθμους...
http://runkeeper.com/user/643244490/profile



…αύριο μπορεί να είσαι κουρασμένος και να μην μπορείς να το ξανακάνεις με την ίδια άνεση! Κάνε καλύτερα ένα τρέξιμο αποκατάστασης και «κατέβα» μεθαύριο… Τα 18Κ δεν είναι και λίγα για προπόνηση…

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2013 :  12:37:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by Savvas

quote:
Originally posted by trexantiris

19Κ σήμερα που είχαν 5.5Κ προθέρμανσης/easy & 4Χ100 ανοίγματα και ένα 10αράκι tempo σε 39’47’’. Ακολούθησαν άλλα 3.5Κ αποθεραπείας.

Η έλλειψη υγρασίας (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!) βοήθησε επίσης στο να βγει το τεμπάκι αυτό πραγματικά αβίαστα (ευχάριστα θα μπορούσα να πω) και μάλιστα στους τελευταίους γύρους αναγκάστηκα να χαλαρώσω λίγο το ρυθμό γιατί είχα ξεφύγει αρκετά από το 4’/km που είχα θέσει ως αρχικό στόχο και κάτι που έχω μάθει από το Δάσκαλο είναι η χρησιμότητα της πειθαρχίας (αρκετές «κουζουλάδες» έκανα στο παρελθόν όταν εφάρμοζα ότι μου κατέβαζε η κούτρα μου)…

Free your feet...free your senses!



Μπραβο Μανωλη πολυ καλο τεμπο.Εκανα το ιδιο σημερα (περιπου) σε 40.25 αλλα σερνομουνα παρολο που οι παλμοι ηταν χαμηλοι 160 ΜΟ, το σωμα δεν πηγαινε με τιποτα.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ



Απλά δεν ήταν η μέρα σου πιστεύω Σάββα! Συμβαίνει και στα καλύτερα σπίτια αυτό… Από τους παλμούς που έχεις δημοσιεύσει στο παρελθόν καταλαβαίνω ότι όντως το 160 για σένα σημαίνει κινητήρας στο…ΡΕΛΑΝΤΙ!

Στο μεταξύ τώρα που η θερμοκρασία έπεσε πραγματικά αλλά και η υγρασία είναι σχεδόν ανύπαρκτη, αισθάνομαι άλλος άνθρωπος στο τρέξιμο! Ο ιδρώτας που ρίξαμε μέσα στις ζέστες πιάνει επιτέλους τόπο.

Υ.Γ. Μήπως σου λείπει ύπνος; Να έχεις υπόψη σου ότι η ιδιότητα του «χαζομπαμπά» έχει και ένα τίμημα (στον ύπνο)…

Free your feet...free your senses!





Μου εχει βγει κουραση τελευταια ειναι αληθεια και την εχω αρπαξει κι ολας, αφου εχω λαιμο και μπουκωμα καμμια εβδομαδα τωρα και δεν περναει με τιποτα.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 209 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000