Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας;;;;;; Νο 3
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 209

Marmite
Master Forum-Runner



3279 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2013 :  18:42:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
χμμμ λοιπόν: Μία σκληρή διαδρομή με έντονες κλίσεις διαρκείας (νομίζω πως άκουσα τους μύες μου να μοιρολογούν για το κακό που τους βρήκε), μαύρη μαυρίλα ο ουρανός, με δυνατό ΠΑΓΩΜΕΝΟ κόντρα αέρα που έκανε το ιδρωμένο φανελάκι να κολλάει και να πιάνει θερμοκρασίες πάγου, τροφοδοσία 2 μπουκαλάκια στα χέρια καθόλη τη διάρκεια, μύξες-χλέπες non stop και δεν συνάντησα ούτε 1 άνθρωπο, μόνη στην ερημιά και στη μαυρίλα, μόνο σκυλιά και 2 άλογα.

Βέβαια, βρήκα κάτω και κάτι ψιλά-δεν με χάλασε

http://5tinimera.wordpress.com/

Και ένα like στην σελίδα μας!
https://www.facebook.com/5tinimera
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2013 :  18:43:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
30αρι λονγκ ραν πριν λιγο με καιρο ιδανικο,συννεφια,λιγες ψιχαλες και λιγο κρυο.Καπου στο 25 ειχε μπλοκο η τροχαια και καθως περνουσα με σημαδευει με το ρανταρ φιλος τροχονομος και μου κανει νοημα να κανω στην ακρη για να με γραψει!!!χαχαχα μου λεει πας με 11,5χλμ κοψε γιατι θα σε γραψω,λυθηκαμε στα γελια και μεχρι να τελειωσω γελαγα μονος μου.Ομορφες στιγμες που δινει το τρεξιμο και σε κανει να νιωθεις ωραια!Και συνεχιζουμε...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2013 :  19:21:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by lemonidas1

30αρι λονγκ ραν πριν λιγο με καιρο ιδανικο,συννεφια,λιγες ψιχαλες και λιγο κρυο.Καπου στο 25 ειχε μπλοκο η τροχαια και καθως περνουσα με σημαδευει με το ρανταρ φιλος τροχονομος και μου κανει νοημα να κανω στην ακρη για να με γραψει!!!χαχαχα μου λεει πας με 11,5χλμ κοψε γιατι θα σε γραψω,λυθηκαμε στα γελια και μεχρι να τελειωσω γελαγα μονος μου.Ομορφες στιγμες που δινει το τρεξιμο και σε κανει να νιωθεις ωραια!Και συνεχιζουμε...



Αυτό είναι, επαρχία, γνωρίζουμε προσωπικά τα όργανα της τάξης και πάμε καρφωμένοι με 11,5 χλμ/ώρα χωρίς να μας γράφουν!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2013 :  19:59:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
32άρι σήμερα, Μαραθώνας - Σταυρός στο 5:55.
Επέλεξα να είμαι όσο πιο άδειος γίνεται από γλυκογόνο. Ελάχιστοι υδατάνθρακες χθες, ούτε καν πρωινό σήμερα.
Ούτε που την θυμόμουν την διαδρομή (ο εγκέφαλος έχει διαγράψει τον περσινό αγώνα ). Καλές οι ανηφορίτσες, δεν μπορώ να πω...
Εντάξει, στον ρυθμό αυτόν βγήκε άνετα αλλά δεν ξέρω ποιος μπορεί να είναι ο αγωνιστικός την ημέρα εκείνη.
Πολύς κόσμος προπονείτο στο κομμάτι αυτό. Ένα LR εκεί συνιστάται, ιδίως σε όποιον θα τρέξει ΚΜΑ πρώτη φορά.




"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vaterman
Senior Forum-Runner

Greece
1020 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2013 :  21:15:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Marmite

χμμμ λοιπόν: Μία σκληρή διαδρομή με έντονες κλίσεις διαρκείας (νομίζω πως άκουσα τους μύες μου να μοιρολογούν για το κακό που τους βρήκε), μαύρη μαυρίλα ο ουρανός, με δυνατό ΠΑΓΩΜΕΝΟ κόντρα αέρα που έκανε το ιδρωμένο φανελάκι να κολλάει και να πιάνει θερμοκρασίες πάγου, τροφοδοσία 2 μπουκαλάκια στα χέρια καθόλη τη διάρκεια, μύξες-χλέπες non stop και δεν συνάντησα ούτε 1 άνθρωπο, μόνη στην ερημιά και στη μαυρίλα, μόνο σκυλιά και 2 άλογα.

Βέβαια, βρήκα κάτω και κάτι ψιλά-δεν με χάλασε

http://5tinimera.wordpress.com/

Και ένα like στην σελίδα μας!
https://www.facebook.com/5tinimera



κάτω χαμηλά κοιτάζεις όταν τρέχεις

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vaterman
Senior Forum-Runner

Greece
1020 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2013 :  21:18:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by lemonidas1

30αρι λονγκ ραν πριν λιγο με καιρο ιδανικο,συννεφια,λιγες ψιχαλες και λιγο κρυο.Καπου στο 25 ειχε μπλοκο η τροχαια και καθως περνουσα με σημαδευει με το ρανταρ φιλος τροχονομος και μου κανει νοημα να κανω στην ακρη για να με γραψει!!!χαχαχα μου λεει πας με 11,5χλμ κοψε γιατι θα σε γραψω,λυθηκαμε στα γελια και μεχρι να τελειωσω γελαγα μονος μου.Ομορφες στιγμες που δινει το τρεξιμο και σε κανει να νιωθεις ωραια!Και συνεχιζουμε...



ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2013 :  21:21:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
26αρι σήμερα σε καλο ρυθμό (5:25) με σύμμαχο τον καιρό
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2013 :  21:21:44  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Ένα LR εκεί συνιστάται, ιδίως σε όποιον θα τρέξει ΚΜΑ πρώτη φορά.




"My sport is your sport's punishment"



Στο δρόμο ναι. Στο πεζοδρόμιο όχι...
Αν πάς πολύ πρωί και τρέχεις στο δρόμο ΟΚ...
Αν είναι να πας και να τρέχεις πάνω στα πεζοδρόμια δε θα το έλεγα εξομοίωση...


___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vaterman
Senior Forum-Runner

Greece
1020 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2013 :  21:25:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

32άρι σήμερα, Μαραθώνας - Σταυρός στο 5:55.
Επέλεξα να είμαι όσο πιο άδειος γίνεται από γλυκογόνο. Ελάχιστοι υδατάνθρακες χθες, ούτε καν πρωινό σήμερα.
Ούτε που την θυμόμουν την διαδρομή (ο εγκέφαλος έχει διαγράψει τον περσινό αγώνα ). Καλές οι ανηφορίτσες, δεν μπορώ να πω...
Εντάξει, στον ρυθμό αυτόν βγήκε άνετα αλλά δεν ξέρω ποιος μπορεί να είναι ο αγωνιστικός την ημέρα εκείνη.
Πολύς κόσμος προπονείτο στο κομμάτι αυτό. Ένα LR εκεί συνιστάται, ιδίως σε όποιον θα τρέξει ΚΜΑ πρώτη φορά.




"My sport is your sport's punishment"



Αυτά είναι τα καλά της Αθήνας... Προπόνηση ακριβώς το κομμάτι της κλασσικής......

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2013 :  21:29:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ε,δεν εχει μονο η επαρχια τα καλα της,κατι εχει και η Αθηνα!Πραγματι σημαντικο να προπονησε πανω στην κλασσικη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2013 :  21:47:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλησπερα σας
σημερα εκανα 32 χλμ στο φραγμα του αλιακμωνα σε 3:12:30. ανεφοδιασμους εκανα ανα 5. η αληθεια ειναι οτι ζοριστηκα λιγακι αλλα το χαρηκα μιας και ειδα οτι τα 10 χλμ/ωρα το εχω μεχρι και τα 32... ευτυχως περασε το μεγαλυτερο long.τωρα τα υπολοιπα θα ειναι παιχνιδακι! οι ανεφοδιασμοι στο αναλογο θεμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2013 :  23:46:26  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Σάββατο είχε ξύπνημα νωρίς. 5:30 ραντεβού με Trexantiri για LR στον Υμηττό. Ξεκινήσαμε με 9,5 βαθμούς. Ήταν πολύ όμορφα. Η πόλη από κάτω λουσμένη στα φώτα. Τα σύνεφα που είχαν μαζευτεί από πάνω ανακλούσαν το φως και έκαναν τη νύχτα μέρα.
Για 22 χιλιόμετρα πήγαμε μαζί με μέσο ρυθμό 5:36. Στη συνέχεια αλλάξαμε ρυθμούς.
Συνολικά έβγαλε ο καθένας 40Κ χωρίς καθόλου ενέργεια. Μόνο νερό και saltsticks.


___________________
Run Natural... run Bare

Edited by - xipolitakos on 06/10/2013 23:54:59
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kasajohn
Advanced Forum-Runner

Greece


237 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2013 :  00:04:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Marmite

χμμμ λοιπόν: με δυνατό ΠΑΓΩΜΕΝΟ κόντρα αέρα που έκανε το ιδρωμένο φανελάκι να κολλάει και να πιάνει θερμοκρασίες πάγου, μύξες-χλέπες non stop και δεν συνάντησα ούτε 1 άνθρωπο, μόνη στην ερημιά και στη μαυρίλα, μόνο σκυλιά και 2 άλογα.



χαχαχαχαχαχαχαααα ΕΛΙΩΣΑ σήμερα το έκανα αυτό λες και με παρακολουθούσες ένιωσα!! και πότισα όλο το βουνό!!! Πλάκα πλάκα για μέρη με αέρα είναι αρκετά κρύος ο καιρός πλέον, φορούσα εσωθερμικό της POLO και πάλι ζορίστηκα από το κρύο, θέλει σκούφο ή κορδέλα για αυτιά, κολλάν και μακρυμάνικο όπως και δήποτε! 30χλμ στον Υμηττό σε 3:10 ωρίτσες, με πήρε πάλι η νύχτα βέβαια ένα μπουκαλάκι σπιτικό ισοτονικό (αποτυχία το σημερινό με τάραξε στο στομάχι), ένα μπουκαλάκι νερό και ένα σοκολατάκι. Τελευταίο ορεινό LR, το επόμενο στην κλασσική, Εχετλέε ζήλεψα

quote:
Originally posted by xipolitakos
Συνολικά έβγαλε ο καθένας 40Κ



μπορείς σε παρακαλώ να μου στείλεις τη διαδρομή με κάποιο τρόπο; Είναι χαλαρή; γιατί ψάχνω LR στον Υμηττό χωρίς να νομίζω ότι ξεκολλάνε τα γόνατα από την κλίση...

Thou Shalt Not Spilleth Thy Beer... SDMF
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stelios-panthiras
Forum-Runner

Greece


87 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2013 :  02:13:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
απο προπονηση τιποτα ακομα μαλλον απο πεμπτη και εγω σιγα σιγα
το ποδι βεβαια αρκετα καλα μετα το προβλημα με τον συνδεσμο στον αστραγαλο ολα καλα ομως τωρα

ΚΟΙΤΑ να αγαπας ολα τα ΖΩΑ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2013 :  11:42:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σχεδόν 40 εχθές στη γύρα κεφαλονιάς...

Τα 32 μέσα στον αγώνα (με αρκετη ανηφόρα και έντονη βροχή με αέρα κατά τόπους στο δεύτερο μισό) σε σταθερό ρυθμό 6/κμ ακόμα και στις κατηφόρες που παρά τα μεγάλα των 2 προηγούμενων εβδομάδων βγηκαν ιδιαίτερα χαλαρά και σχεδόν ακούραστα όπως θα έπρεπε να είναι κάθε λονγκ ραν (..είχα βέβαια μόνο μία προπόνηση μεσοβδόμαδα γιατί χρειαζόμουν ξεκούραση) και άλλα 7 και κάτι συνεχίζοντας στο τέλος μεχρι το ξενοδοχείο μας γιατί βαριόμουν να περιμένω να φύγουμε με το πούλμαν κάνα δίωρο αργότερα και ήταν και ευκαιρία να συνεχίσω τη προπόνηση αφού ήμουν πολύ καλά...

Φοβάμαι όμως ότι έκανα λαλακία και η απόφαση να συνεχίσω ίσως να μου στοιχίσει τώρα ακριβά. . Δεν κουράστηκα ιδιαίτερα επιπλέον αλλά έκανα μεγάλο λαθος να το αποφασίσω σχεδόν δεκαπέντε λεπτά μετα το τέρματισμό (παίρνοντας το μετάλλιο, χαιρετώντας κόσμο, αλλάζοντας και τη μπλούζα που κουβάλαγε 2 κιλα νερό) και όχι αμέσως και "ζεστός" όπως ήμουν (είχε και ψύχρα και "κρύωσα" εύκολα) και νομίζω ότι με στις επιπλέον ανηφόρες που είχε μετά και όπως είχα πιαστεί λίγο απο το τον αγώνα, καταπόνησα με λάθος τρόπο τα "κλειδωμένα" εκείνη τη στιγμή γόνατα μου και έτσι μόλις πήγα να ανέβω το πρώτο σκαλί στο ξενοδοχείο όταν έφτασα ένιωσα μια έντονη σουβλιά εξωτερικά του αριστερού γονάτου που μάλλον φοβάμαι ότι σημαίνει σύνδρομο τριβής λαγονοκνημιαίας ταινίας, από όσα έχω διαβάσει τουλάχιστον (δεν το έχω ξαναπάθει)

Οι ενοχλήσεις δεν με έχουν αφήσει απο χθες (το πρώτο δίωρο μετά τον αγώνα μάλιστα δεν μπορούσα να το πατήσω καλά καλά) και απλά ελπίζω ότι με ξεκούραση αυτή τη βδομάδα μέχρι και τη κυριακή να το ξεπεράσω...

Θα δούμε...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 209 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000