Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας;;;;;; Νο 3
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 209

vavoulis
Elite Forum-Runner

Greece


2137 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2013 :  11:59:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

32άρι σήμερα, Μαραθώνας - Σταυρός στο 5:55.
Επέλεξα να είμαι όσο πιο άδειος γίνεται από γλυκογόνο. Ελάχιστοι υδατάνθρακες χθες, ούτε καν πρωινό σήμερα.
Ούτε που την θυμόμουν την διαδρομή (ο εγκέφαλος έχει διαγράψει τον περσινό αγώνα ). Καλές οι ανηφορίτσες, δεν μπορώ να πω...
Εντάξει, στον ρυθμό αυτόν βγήκε άνετα αλλά δεν ξέρω ποιος μπορεί να είναι ο αγωνιστικός την ημέρα εκείνη.
Πολύς κόσμος προπονείτο στο κομμάτι αυτό. Ένα LR εκεί συνιστάται, ιδίως σε όποιον θα τρέξει ΚΜΑ πρώτη φορά.




"My sport is your sport's punishment"



Νικόλα τι ώρα το ξεκίνησες ρε φίλε? Δεν είναι επικινδυνα πάνω σε αυτόν τον δρόμο? θελω πολυ και εγω να κάνω το τελευταίο μου 32αρι εκεί αλλα φοβάμαι πολυ τον δρόμο...

Run to Eat!!!
Γιώργος Κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2013 :  12:10:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
18κμ εχθες στο Ηρακλειο Κρητης λογω δουλειας.Ωραια διαδρομη παραλιακα της πολης αλλαγη παραστασεων

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2013 :  12:35:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by vavoulis

quote:
Originally posted by echetlos

32άρι σήμερα, Μαραθώνας - Σταυρός στο 5:55.
Επέλεξα να είμαι όσο πιο άδειος γίνεται από γλυκογόνο. Ελάχιστοι υδατάνθρακες χθες, ούτε καν πρωινό σήμερα.
Ούτε που την θυμόμουν την διαδρομή (ο εγκέφαλος έχει διαγράψει τον περσινό αγώνα ). Καλές οι ανηφορίτσες, δεν μπορώ να πω...
Εντάξει, στον ρυθμό αυτόν βγήκε άνετα αλλά δεν ξέρω ποιος μπορεί να είναι ο αγωνιστικός την ημέρα εκείνη.
Πολύς κόσμος προπονείτο στο κομμάτι αυτό. Ένα LR εκεί συνιστάται, ιδίως σε όποιον θα τρέξει ΚΜΑ πρώτη φορά.




"My sport is your sport's punishment"



Νικόλα τι ώρα το ξεκίνησες ρε φίλε? Δεν είναι επικινδυνα πάνω σε αυτόν τον δρόμο? θελω πολυ και εγω να κάνω το τελευταίο μου 32αρι εκεί αλλα φοβάμαι πολυ τον δρόμο...

Run to Eat!!!
Γιώργος Κ.



Είχα τρέξει πριν από 2 εβδομάδες περίπου το κομμάτι Παλλήνη - Σταυρός ένα Κυριακάτικο πρωινό. Δεν είχε τρελή κίνηση αλλά δεν είναι και ότι καλύτερο να τρέχεις εκεί. Μερικά κομμάτια αναγκαστικά τα έτρεχα πάνω σε πεζοδρόμιο και όπου δεν είχε έριχνα συνέχεια ματιές προς τα πίσω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2013 :  12:50:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
κι εμένα δε με χαλάει ένα 20άρι από το 12ο έως το 32ο της Κλασσικής
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2013 :  13:10:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οσοι κανατε long-run στην κλασσικη διαδρομη ....την τρεξατε στην ασφαλτο στο αντιθετο ρευμα η κανονικα στη φορα των αυτοκινητων προς Αθηνα....και ποσο εφικτο ειναι κατι τετοιο???Ευχαριστω εκ των προτερων οποιον εχει την καλοσυνη να μου απαντησει, καθως σκεπτομουνα το ερχομενο Σαββατο να τρεξω το 35αρι μου εκει, ωστε να εξοικειωθω με τη διαδρομη!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2013 :  13:21:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στο κομμάτι που έτρεξα εγώ (Σταυρός-Παλλήνη-Σταυρός) το έτρεξα όλο από τη μεριά "Προς Αθήνα", από εκεί που πάει και η διαδρομή δηλαδή.
Όταν πας ανάποδα είναι εύκολο γιατί βλέπεις τι έρχεται.
Όταν πας με τη φορά των αυτοκινήτων είναι λίγο θέμα αλλά όχι και ακατόρθωτο. Την Κυριακή πέτυχα και πολλούς να γυρνάνε από γλέντι :-)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2013 :  14:03:02  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Kasajohn

μπορείς σε παρακαλώ να μου στείλεις τη διαδρομή με κάποιο τρόπο; Είναι χαλαρή; γιατί ψάχνω LR στον Υμηττό χωρίς να νομίζω ότι ξεκολλάνε τα γόνατα από την κλίση...

Thou Shalt Not Spilleth Thy Beer... SDMF


Τα δύο χιλιόμετρα αριστερά της 4άρας (μέχρι το πάρκινγκ) έχουν πολύ ομαλές και μικρές κλίσεις.
Για να τα ολοκληρώσεις και να μην μπεις καθόλου χώμα κάνεις και μία μικρή ανηφόρα 150μέτρων δεξιά του πάρκινγκ.



___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kasajohn
Advanced Forum-Runner

Greece


237 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2013 :  14:07:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
[/quote]
Τα δύο χιλιόμετρα αριστερά της 4άρας (μέχρι το πάρκινγκ) έχουν πολύ ομαλές και μικρές κλίσεις.
Για να τα ολοκληρώσεις και να μην μπεις καθόλου χώμα κάνεις και μία μικρή ανηφόρα 150μέτρων δεξιά του πάρκινγκ.
[/quote]

μένω από την ανατολική πλευρά του Υμηττού, από τα λεγόμενά σου καταλαβαίνω ότι αυτό είναι Παπάγου; Στο νεκροταφείο κοντά; που περίπου; Ευχαριστώ

Thou Shalt Not Spilleth Thy Beer... SDMF
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2013 :  14:21:04  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Kasajohn

μένω από την ανατολική πλευρά του Υμηττού, από τα λεγόμενά σου καταλαβαίνω ότι αυτό είναι Παπάγου; Στο νεκροταφείο κοντά; που περίπου; Ευχαριστώ

Thou Shalt Not Spilleth Thy Beer... SDMF



http://connect.garmin.com/activity/387032415

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kasajohn
Advanced Forum-Runner

Greece


237 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2013 :  14:33:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Άριστος! Αν και νόμιζα ότι ήταν 40χλμ μονοκοντυλιά η διαδρομή. ευχαριστώ πολύ πάντως...

Thou Shalt Not Spilleth Thy Beer... SDMF
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2013 :  14:47:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Marmite

χμμμ λοιπόν: Μία σκληρή διαδρομή με έντονες κλίσεις διαρκείας (νομίζω πως άκουσα τους μύες μου να μοιρολογούν για το κακό που τους βρήκε), μαύρη μαυρίλα ο ουρανός, με δυνατό ΠΑΓΩΜΕΝΟ κόντρα αέρα που έκανε το ιδρωμένο φανελάκι να κολλάει και να πιάνει θερμοκρασίες πάγου, τροφοδοσία 2 μπουκαλάκια στα χέρια καθόλη τη διάρκεια, μύξες-χλέπες non stop και δεν συνάντησα ούτε 1 άνθρωπο, μόνη στην ερημιά και στη μαυρίλα, μόνο σκυλιά και 2 άλογα.

Βέβαια, βρήκα κάτω και κάτι ψιλά-δεν με χάλασε

http://5tinimera.wordpress.com/

Και ένα like στην σελίδα μας!
https://www.facebook.com/5tinimera


Κουράστηκα και μόνο που το διάβασα Γιάννα...ειδικά αυτό με το κρύο μου στοίχισε πολύ να ξέρεις....μπρρρρρρρρρ!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2013 :  14:54:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

32άρι σήμερα, Μαραθώνας - Σταυρός στο 5:55.
Επέλεξα να είμαι όσο πιο άδειος γίνεται από γλυκογόνο. Ελάχιστοι υδατάνθρακες χθες, ούτε καν πρωινό σήμερα.
Ούτε που την θυμόμουν την διαδρομή (ο εγκέφαλος έχει διαγράψει τον περσινό αγώνα ). Καλές οι ανηφορίτσες, δεν μπορώ να πω...
Εντάξει, στον ρυθμό αυτόν βγήκε άνετα αλλά δεν ξέρω ποιος μπορεί να είναι ο αγωνιστικός την ημέρα εκείνη.
Πολύς κόσμος προπονείτο στο κομμάτι αυτό. Ένα LR εκεί συνιστάται, ιδίως σε όποιον θα τρέξει ΚΜΑ πρώτη φορά.




"My sport is your sport's punishment"



Shift+Delete έγινε ο περσινός αγώνας ε; Χε, χε!

Ωραίος Νίκος και καλή η μαγκιά αυτό με το γλυκογόνο (επιστημονικές προσεγγίσης ε;)

Αυτό το κομμάτι μια φορά το έχω κάνει αλλά έκανα την πανμέγιστη π@π@ρι@ και ξεκίνησα Σάββατο πρωί (και όχι Κυριακή όπως εσύ) και μάλιστα όχι και τόσο πρωί. Πήγαινα και με τη φορά των αυτοκινήτων και δεν το κρύβω ότι σε μερικά σημεία (ειδικά προς το Πικέρμι και εκεί στην Αγ. Μαρίνα/Ζούμπερι κλπ) αισθανόμουνα πολύ «άβολα». Κάποιοι οδηγοί νομίζουν ότι βρίσκονται σε αγώνα ράλυ!


Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2013 :  15:00:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tazi

6X1000 στο 350, με 130 διαλειμμα, ΄βγήκε χωρίς πίεση, ενιωθα ότι πήγαινα γρήγορα χωρίς να πιέζομαι. Δυστυχώς όμως με τσιμπησε λίγο ο τραυματισμός από τον ημι στο μαραθώνα.



Μάγκα μου εσύ πετάς! Καλή συνέχεια Νίκο (δεν εθεάθεις στον Υμηττό, απουσία λοιπόν!)

@Etien: θα μας τρελάνει αυτός ρε παιδιά!!! Σηκώνεται από το καναπέ του μετά από τέτοια δρομική απουσία και κάνει 49’ το 10άρι για να…μπει απλά στο κλίμα, ακούγωντας τα «τσίου-τσίου» και «μπεεε-μπεεε» στην Κατούνα (ε ρε κάτι γονίδια που έχουν κάποιοι!)

@Vaterman: Δεν έβαζες και άλλα 3 να γίνουν 100;;;;!!!!;;;; (έτσι για να μπεις στο club των πυροβολημένων), μόνο 97Κ; Χρεπιάζουμε, χρεπιάζουμε;;;

Edit: ορθογραφικές διορθώσεις

Free your feet...free your senses!

Edited by - trexantiris on 07/10/2013 15:09:59
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Marmite
Master Forum-Runner



3279 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2013 :  15:05:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by Marmite

χμμμ λοιπόν: Μία σκληρή διαδρομή με έντονες κλίσεις διαρκείας (νομίζω πως άκουσα τους μύες μου να μοιρολογούν για το κακό που τους βρήκε), μαύρη μαυρίλα ο ουρανός, με δυνατό ΠΑΓΩΜΕΝΟ κόντρα αέρα που έκανε το ιδρωμένο φανελάκι να κολλάει και να πιάνει θερμοκρασίες πάγου, τροφοδοσία 2 μπουκαλάκια στα χέρια καθόλη τη διάρκεια, μύξες-χλέπες non stop και δεν συνάντησα ούτε 1 άνθρωπο, μόνη στην ερημιά και στη μαυρίλα, μόνο σκυλιά και 2 άλογα.

Βέβαια, βρήκα κάτω και κάτι ψιλά-δεν με χάλασε

http://5tinimera.wordpress.com/

Και ένα like στην σελίδα μας!
https://www.facebook.com/5tinimera


Κουράστηκα και μόνο που το διάβασα Γιάννα...ειδικά αυτό με το κρύο μου στοίχισε πολύ να ξέρεις....μπρρρρρρρρρ!

Free your feet...free your senses!



Ναι, ο αέρας ήταν το κάτι άλλο! Φοβήθηκα μήπως την άρπαξα, αλλά ευτυχώς είμαι οκ, μόνο λίγο συνάχι...

Για σήμερα προπονούμαι από το πρωί σε κατέβασμα χειμωνιάτικων. Λίγο έμεινε ακόμα, και μετά λέω να πάω για ένα χαλαρό 40λεπτο αποθεραπείας
Τα παπούτσια θα τα κάνω αύριο, δεν την παλεύω άλλο! ουφ!

http://5tinimera.wordpress.com/

Και ένα like στην σελίδα μας!
https://www.facebook.com/5tinimera
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2013 :  15:07:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιώργο και λοιποί,
Κατά τις 8:15 ξεκινήσαμε. Στην αρχή στο ρεύμα προς Αθήνα και κάπου στο 9ο χλμ περάσαμε στο ανάποδο.
Μέχρι εκεί μπορεί κάποιος να κινηθεί στο πεζοδρόμιο, το οποίο όμως είναι σχεδόν σαν καλντερίμι (δεν έχει πλάκες πεζοδρομίου)! Οπότε κι εκεί, στην άσφαλτο κινείσαι αλλά επειδή δεν υπάρχουν στροφές είναι μάλλον ασφαλές.
Το θέμα είναι από εκεί και πέρα, που αρχίζουν και οι ανηφόρες (σημείο αναστροφής στον ημί, για όσους έτρεξαν), όπου ουσιαστικά δεν υπάρχει πεζοδρόμιο αλλά ένα πολύ στενό κομμάτι κρασπέδου με χώμα, δέντρα και πέτρες.
Αναγκαστικά, θα τρέξεις ως επί το πλείστον στον δρόμο (στο αντίθετο ρεύμα, φυσικά), με πολύ μεγάλη προσοχή διότι πλέον οι στροφές είναι αρκετές και τυφλές. Ούτε και μπορείς να ανεβοκατεβαίνεις διαρκώς στο κράσπεδο. Η δε κίνηση γύρω στις 9:30 ήταν ήδη αυξημένη. Δεν ένοιωσα ποτέ κίνδυνο αλλά ιδανικές συνθήκες σίγουρα δεν είναι...
Όσο πλησιάζεις στην Παλλήνη, υπάρχουν μεγαλύτερα πεζοδρόμια ή προαύλιοι χώροι εταιρειών και μπορείς να κινηθείς κι εκεί.


"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 209 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000