Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας;;;;;; Νο 3
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 209

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2013 :  14:20:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dimitris-heraklio

τελικα σημερα ηταν η χειροτερη προπονηση της προετοιμασιας.οι πονοι στο γονατο κ στη λεκανη νομιζα οτι περασαν και ξεκινησα αλλα πηγαινα κανονικα μεχρι το 5οχλμ.μετα ετρεχα με τις μπαντες ο πονος στη λεκανη δεξια αρχιζε να γινοταν εντονος,καπου στα 7,5 αναγκαστηκα να σταματησω γιατι οι σουβλιες παραηταν δυνατες περπατησα κανα 200αρι μετρα,λεω θα κανω το 10ακι οτι και να γινει.ξαναξεκιναω και στα 8,5 λεω τετελεσται δεν αντεχω αλλο και ξανασταματαω.ξανα μανα τα ιδια και εν τελει εβγαλα το 10ρικο με ιδρωτα και αιμα.εχω και αγωνα τη κυριακη αλλα μαλλον με βλεπω στα πιτ το σκ για ξεκουραση μην εχουμε και τιποτα αλλο χειροτερο.ο καιρος πλησιαζει επικινδυνα πλεον
http://runkeeper.com/user/643244490/activity/255345672


Sorry κιόλας, αλλά βλακεία σου που συνέχισες
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitris-heraklio
Forum-Runner

Greece
118 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2013 :  14:35:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by dimitris-heraklio

τελικα σημερα ηταν η χειροτερη προπονηση της προετοιμασιας.οι πονοι στο γονατο κ στη λεκανη νομιζα οτι περασαν και ξεκινησα αλλα πηγαινα κανονικα μεχρι το 5οχλμ.μετα ετρεχα με τις μπαντες ο πονος στη λεκανη δεξια αρχιζε να γινοταν εντονος,καπου στα 7,5 αναγκαστηκα να σταματησω γιατι οι σουβλιες παραηταν δυνατες περπατησα κανα 200αρι μετρα,λεω θα κανω το 10ακι οτι και να γινει.ξαναξεκιναω και στα 8,5 λεω τετελεσται δεν αντεχω αλλο και ξανασταματαω.ξανα μανα τα ιδια και εν τελει εβγαλα το 10ρικο με ιδρωτα και αιμα.εχω και αγωνα τη κυριακη αλλα μαλλον με βλεπω στα πιτ το σκ για ξεκουραση μην εχουμε και τιποτα αλλο χειροτερο.ο καιρος πλησιαζει επικινδυνα πλεον
http://runkeeper.com/user/643244490/activity/255345672


Sorry κιόλας, αλλά βλακεία σου που συνέχισες


δεν εχεις και αδικο...ελεγα λιγο μωρε ειναι 2-3χλμ εχουνε μεινει αντε τσουκου τσουκου και θα βγουνε...γυρνωντας σπιτι στο δρομο το σκεφτομουνα οτι εκανα λαλακια και επρεπε να σταματησω με τον 1ο πονο αλλα συνεχισα τελικα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2013 :  15:07:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

18χλμ σήμερα στο πρωινό γήπεδο. Πάλι καλά που είχε και έναν γρύλο και μας έκανε παρέα :-)



Αυτός ο γρύλος είναι το σήμα κατατεθέν της πολύ πρωινής βάρδιας του γηπέδου μας! Κάπου στο χλοοτάπητα πρέπει να την αράζει (έτσι μου φαίνεται τουλάχιστον)!

Δε σε πέτυχα στις 08:30 που έφτασα στο ταρτάν Αργύρη, τί ώρα ξεκίνησες; Στα "μαύρα σκοτάδια" ε;

(talk to you next Tuesday)...

(τα μακαρονάκια ήταν τέλεια, η marmite/xipolitakos ξέρουν, o Mr. Vavoulis ΕΧΑΣΕ!)


Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2013 :  15:10:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σήμερα 25' τρέξιμο "ΤΑΡ" (Τρέξιμο Αδιάφορου Ρυθμού) για ρικάβερι του χθεσινού...

Αύριο Υμηττός...μικρό LR με "fast finishing"...για να δούμε, τι θα δούμε...

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2013 :  15:25:48  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by winarg

18χλμ σήμερα στο πρωινό γήπεδο. Πάλι καλά που είχε και έναν γρύλο και μας έκανε παρέα :-)



Αυτός ο γρύλος είναι το σήμα κατατεθέν της πολύ πρωινής βάρδιας του γηπέδου μας! Κάπου στο χλοοτάπητα πρέπει να την αράζει (έτσι μου φαίνεται τουλάχιστον)!

Δε σε πέτυχα στις 08:30 που έφτασα στο ταρτάν Αργύρη, τί ώρα ξεκίνησες; Στα "μαύρα σκοτάδια" ε;

(talk to you next Tuesday)...

Free your feet...free your senses!



Περίμενε γιατί κάτι δεν κολλάει…
Ήμουν από τις 5:50 μέχρι τις 7:10.
Αργύρη…
ή αρχίζω να γερνάω ΠΡΟΓΕΡΜΑ…
ή δε σε πρόσεξα γιατί ακολουθούσα το βουνίσιο που έκανε χαλαρό τρέξιμο για το Παρανέστι στο 4:40-5:00... και όταν έφυγα συνέχισε χαλαρά για μισή ώρα ακόμα. Πρέπει να έτρεξε κοντά στις 2 ώρες.
ή ; …. Καλά τι ώρα πήγες και που πήγες;




___________________
Run Natural... run Bare

Edited by - xipolitakos on 11/10/2013 15:27:33
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2013 :  16:18:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by xipolitakos

quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by winarg

18χλμ σήμερα στο πρωινό γήπεδο. Πάλι καλά που είχε και έναν γρύλο και μας έκανε παρέα :-)



Αυτός ο γρύλος είναι το σήμα κατατεθέν της πολύ πρωινής βάρδιας του γηπέδου μας! Κάπου στο χλοοτάπητα πρέπει να την αράζει (έτσι μου φαίνεται τουλάχιστον)!

Δε σε πέτυχα στις 08:30 που έφτασα στο ταρτάν Αργύρη, τί ώρα ξεκίνησες; Στα "μαύρα σκοτάδια" ε;

(talk to you next Tuesday)...

Free your feet...free your senses!



Περίμενε γιατί κάτι δεν κολλάει…
Ήμουν από τις 5:50 μέχρι τις 7:10.
Αργύρη…
ή αρχίζω να γερνάω ΠΡΟΓΕΡΜΑ…
ή δε σε πρόσεξα γιατί ακολουθούσα το βουνίσιο που έκανε χαλαρό τρέξιμο για το Παρανέστι στο 4:40-5:00... και όταν έφυγα συνέχισε χαλαρά για μισή ώρα ακόμα. Πρέπει να έτρεξε κοντά στις 2 ώρες.
ή ; …. Καλά τι ώρα πήγες και που πήγες;




___________________
Run Natural... run Bare


Κατά τις 7:02 έφυγα από το σπίτι οπότε έφτασα στο γήπεδο κατά τις 7:08 μάλλον. Η προπόνηση κράτησε 1:32:57 με βάση το κινητό (εκεί δε χάνει). Οπότε από το γήπεδο έφυγα λίγο μετα τις 8:30.
Τον Μανώλη καταλαβαίνω γιατί δεν τον πέτυχα. Εσένα όμως;;;
Εδώ που είμαι έχουμε Παρασκευή 11 Οκτωβρίου του 2013. Για δες αν είμαστε στο ίδιο χρονοδιάστημα

Edited by - winarg on 11/10/2013 19:19:55
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vavoulis
Elite Forum-Runner

Greece


2137 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2013 :  16:24:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by winarg

18χλμ σήμερα στο πρωινό γήπεδο. Πάλι καλά που είχε και έναν γρύλο και μας έκανε παρέα :-)



Αυτός ο γρύλος είναι το σήμα κατατεθέν της πολύ πρωινής βάρδιας του γηπέδου μας! Κάπου στο χλοοτάπητα πρέπει να την αράζει (έτσι μου φαίνεται τουλάχιστον)!

Δε σε πέτυχα στις 08:30 που έφτασα στο ταρτάν Αργύρη, τί ώρα ξεκίνησες; Στα "μαύρα σκοτάδια" ε;

(talk to you next Tuesday)...

(τα μακαρονάκια ήταν τέλεια, η marmite/xipolitakos ξέρουν, o Mr. Vavoulis ΕΧΑΣΕ!)


Free your feet...free your senses!



Θέλω μακαρανονάκια και εγωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Εχθες δεν ειχα κουραγια να βγω και ετσι εκανα ρεπο... οποτε σημερα υποχρεωτικά γιατι την Κυριακη εχουμε την ΑΝΑΒΑΣΗ ΣΠΕΤΣΩΝ



Run to Eat!!!
Γιώργος Κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Marmite
Master Forum-Runner



3279 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2013 :  19:24:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σήμερα ελεύθερο 13χλμ. Θα ξαναρωτήσω...εχει υγρασία ή ιδρώνω τρελά από μόνη μου; Μιλάμε για ποσότητες ιδρώτα, όχι αστεία!

http://5tinimera.wordpress.com/

Και ένα like στην σελίδα μας!
https://www.facebook.com/5tinimera
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nasos777
Senior Forum-Runner

Greece


523 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2013 :  19:28:34  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Nasos777 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδια εγω με προπονησεις εχω ενα μικρο θεμα..
Ενω αρχισα απο Ιουνιο ατομικο προγραμμα προπονησεων περιπου στα μεσα Αυγουστου ξεκινησα προετοιμασια με ομαδα ποδοσφαιρου που η προπονηση δν εχει τοσο ενταση οσο θα ηθελα αλλα το θετικο ειναι οτι δν εχει κανενας την αντοχη Φυσικη κατασταση που εχω εγω απο τα υπολοιπα παιδια.
Κανουμε Δευτερα(Χαλαρη) Τεταρτη(Ενταση) Παρασκευη(Τακτικη) λετε να βαλω καμια δικη μου προπονηση ενδιαμεσα;

Run Forrest Run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

VTRunner
Advanced Forum-Runner

Greece
254 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2013 :  19:59:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nasos777

Παιδια εγω με προπονησεις εχω ενα μικρο θεμα..
Ενω αρχισα απο Ιουνιο ατομικο προγραμμα προπονησεων περιπου στα μεσα Αυγουστου ξεκινησα προετοιμασια με ομαδα ποδοσφαιρου που η προπονηση δν εχει τοσο ενταση οσο θα ηθελα αλλα το θετικο ειναι οτι δν εχει κανενας την αντοχη Φυσικη κατασταση που εχω εγω απο τα υπολοιπα παιδια.
Κανουμε Δευτερα(Χαλαρη) Τεταρτη(Ενταση) Παρασκευη(Τακτικη) λετε να βαλω καμια δικη μου προπονηση ενδιαμεσα;

Run Forrest Run



Εξαρτάται τι θες να κερδίσεις. Έχε υπ'όψιν ότι από τα μεγάλα τρεξίματα χάνεις σε έκρηξη και ταχυδύναμη που τα χρειάζεσαι στο ποδόσφαιρο. Επειδή παίζω κι εγώ ποδόσφαιρο το ξέρω απο πρώτο χέρι.
Πιθανώς να σε βοηθήσει μια διαλειμματική την τρίτη με σκοπό να ανεβάσεις το αναερόβιο κατώφλι σου αλλά και πάλι αυτό που πρέπει να δεις είναι τι σου χρειάζεται περισσότερο την συγκεκριμένη στιγμή.

Μιχάλης-VTRunner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aytoxeiras
Elite Forum-Runner

1247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2013 :  20:33:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Easy run 5χλμ χτες (πάλι από εδώ το πήγα, παλι από εκεί το έφερα, πάλι τα κατάφερα να αποτελεί τη μοναδική μου προπόνηση) πριν το μαραθώνιο της Κυριακής.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vaterman
Senior Forum-Runner

Greece
1020 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2013 :  22:06:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γεια σου ρε Μάριε!!!!!

Εγώ πάλι σήμερα μία από τα ίδια... Ανησυχία! Κάτι δεν πάει καλά... πρόωρο φορμάρισμα? Είχα ελεύθερο 12αρι και πήγαινα λίγο κάτω από το 5'/χιλ ΣΒΗΣΤΟΣ! Και με τόσο ήλιο-ζέστη...Δεν μπορεί... δεν μπορεί... θα δω κ αύριο το 28άρι LR πώς θα είμαι...

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2013 :  00:10:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aytoxeiras

Easy run 5χλμ χτες (πάλι από εδώ το πήγα, παλι από εκεί το έφερα, πάλι τα κατάφερα να αποτελεί τη μοναδική μου προπόνηση) πριν το μαραθώνιο της Κυριακής.



Μάριε, το tapering μην ξεχάσεις!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vavoulis
Elite Forum-Runner

Greece


2137 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2013 :  00:13:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Marmite

Σήμερα ελεύθερο 13χλμ. Θα ξαναρωτήσω...εχει υγρασία ή ιδρώνω τρελά από μόνη μου; Μιλάμε για ποσότητες ιδρώτα, όχι αστεία!

http://5tinimera.wordpress.com/

Και ένα like στην σελίδα μας!
https://www.facebook.com/5tinimera



Πάρα πολυ υγρασια ....

9 η ωρα στο Πεδιον και τονους ιδρωτα σε ενα 13αρακι στο 5.30'
Μιλαμε για ποσοτητες...87,5 κιλα γυρισαμε σπίτι χαχαχαχαχ (χαμηλοτερο ever)

Run to Eat!!!
Γιώργος Κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nasos777
Senior Forum-Runner

Greece


523 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2013 :  05:10:30  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Nasos777 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by VTRunner

quote:
Originally posted by Nasos777

Παιδια εγω με προπονησεις εχω ενα μικρο θεμα..
Ενω αρχισα απο Ιουνιο ατομικο προγραμμα προπονησεων περιπου στα μεσα Αυγουστου ξεκινησα προετοιμασια με ομαδα ποδοσφαιρου που η προπονηση δν εχει τοσο ενταση οσο θα ηθελα αλλα το θετικο ειναι οτι δν εχει κανενας την αντοχη Φυσικη κατασταση που εχω εγω απο τα υπολοιπα παιδια.
Κανουμε Δευτερα(Χαλαρη) Τεταρτη(Ενταση) Παρασκευη(Τακτικη) λετε να βαλω καμια δικη μου προπονηση ενδιαμεσα;

Run Forrest Run



Εξαρτάται τι θες να κερδίσεις. Έχε υπ'όψιν ότι από τα μεγάλα τρεξίματα χάνεις σε έκρηξη και ταχυδύναμη που τα χρειάζεσαι στο ποδόσφαιρο. Επειδή παίζω κι εγώ ποδόσφαιρο το ξέρω απο πρώτο χέρι.
Πιθανώς να σε βοηθήσει μια διαλειμματική την τρίτη με σκοπό να ανεβάσεις το αναερόβιο κατώφλι σου αλλά και πάλι αυτό που πρέπει να δεις είναι τι σου χρειάζεται περισσότερο την συγκεκριμένη στιγμή.

Μιχάλης-VTRunner



Δηλαδη για την Τριτη τι προπονηση μου προτεινεις να κανω;

Run Forrest Run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 209 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000