Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας;;;;;; Νο 3
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 209

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2013 :  15:00:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by foris

Ότι νάναι.......
Ξεκίνησα για 15χλμ στο 5.20. ¨Έκανα ζέσταμα 1,5 χλμ διατάσεις και μετά 12χλμ στο 5.05 Μ.Ο, σύνολο 1 ώρα και 01 λεπτό. Από 4.55 μέχρι 5.09 τα 10 πρώτα σε 50.27 και τα δύο τελευταία στο 5.25 υποτίθεται για χαλάρωμα. Μετά διατάσεις και μετά (μου φάνηκαν λίγα) άλλα 2 χλμ σε 6.20 για χαλάρωμα. Σύνολο όντως 15χλμ αλλά φυσικά όχι αυτό που ξεκίνησα να κάνω. Το κινητό δεν βοηθάει καθόλου τελικά σε ρυθμό. Πρέπει να αγοράσω κάποια στιγμή ρολόι.......


η εικόνα δρομέα που να θέλει να κάνει γρήγορο τέμπο και αντι για ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΡΟΛΟΪ των 30 ευρώ που θα κάνει ΤΕΛΕΙΑ την δουλειά του, έχει ΕΝΑ ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ ΚΙΝΗΤΟ στο....μπράτσο που δεν βολεύει με τίποτα, εεεεε είναι....κάπως!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2013 :  15:06:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris


#3 Εμμμ: 4:50 για τέτοιου είδους προπόνηση (και για τα δικά σου δεδομένα) ήταν χαλαρό! Αλλά και το 4:15!!! Το έσκισες κανονικά!!! Ελπίζω το τρίτο να το πήγες πιο συγκρατημένα…

Free your feet...free your senses!


Βγήκε κάπου στο 4:40 (συγκρατημένα πάλι λόγω του προηγουμένου)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

foris
Advanced Forum-Runner



220 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2013 :  15:08:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by foris

Ότι νάναι.......
Ξεκίνησα για 15χλμ στο 5.20. ¨Έκανα ζέσταμα 1,5 χλμ διατάσεις και μετά 12χλμ στο 5.05 Μ.Ο, σύνολο 1 ώρα και 01 λεπτό. Από 4.55 μέχρι 5.09 τα 10 πρώτα σε 50.27 και τα δύο τελευταία στο 5.25 υποτίθεται για χαλάρωμα. Μετά διατάσεις και μετά (μου φάνηκαν λίγα) άλλα 2 χλμ σε 6.20 για χαλάρωμα. Σύνολο όντως 15χλμ αλλά φυσικά όχι αυτό που ξεκίνησα να κάνω. Το κινητό δεν βοηθάει καθόλου τελικά σε ρυθμό. Πρέπει να αγοράσω κάποια στιγμή ρολόι.......


η εικόνα δρομέα που να θέλει να κάνει γρήγορο τέμπο και αντι για ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΡΟΛΟΪ των 30 ευρώ που θα κάνει ΤΕΛΕΙΑ την δουλειά του, έχει ΕΝΑ ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ ΚΙΝΗΤΟ στο....μπράτσο που δεν βολεύει με τίποτα, εεεεε είναι....κάπως!!


Ακριβό όχι. Δεν είναι I-phone. Και το ακριβό σχετικό είναι βέβαια.Τέλος πάντων άβολο είναι σίγουρα οπότε κάτι πρέπει να γίνει.
Το θέμα είναι πως δεν τρέχω σε στάδιο και είναι ο μόνος τρόπος να μετράω την απόσταση αφού έχει gps.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2013 :  15:11:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αφου δεν τρέχεις σε στάδιο θα μετρήσεις μια μέρα την διαδρομή και ανα π.χ 1000 μέτρα θα βάλεις σημάδια.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2013 :  15:12:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by foris

Ότι νάναι.......
Ξεκίνησα για 15χλμ στο 5.20. ¨Έκανα ζέσταμα 1,5 χλμ διατάσεις και μετά 12χλμ στο 5.05 Μ.Ο, σύνολο 1 ώρα και 01 λεπτό. Από 4.55 μέχρι 5.09 τα 10 πρώτα σε 50.27 και τα δύο τελευταία στο 5.25 υποτίθεται για χαλάρωμα. Μετά διατάσεις και μετά (μου φάνηκαν λίγα) άλλα 2 χλμ σε 6.20 για χαλάρωμα. Σύνολο όντως 15χλμ αλλά φυσικά όχι αυτό που ξεκίνησα να κάνω. Το κινητό δεν βοηθάει καθόλου τελικά σε ρυθμό. Πρέπει να αγοράσω κάποια στιγμή ρολόι.......


η εικόνα δρομέα που να θέλει να κάνει γρήγορο τέμπο και αντι για ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΡΟΛΟΪ των 30 ευρώ που θα κάνει ΤΕΛΕΙΑ την δουλειά του, έχει ΕΝΑ ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ ΚΙΝΗΤΟ στο....μπράτσο που δεν βολεύει με τίποτα, εεεεε είναι....κάπως!!



Γιώργο, μπορεί ο άνθρωπος να μην τρέχει σε γήπεδο! (ή σε άλλη καλά μετρημένη διαδρομή...)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2013 :  15:13:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
και γω τα ιδια και το χειροτερο ειναι οτι η θηκη μπρατσου δε μου επιτρεπει να παρατηρω το ρυθμο, οποτε ακομα χειροτερα... το κινητο στο χερι. σκεψου οτι στο μεγαλο λονγκ το κρατουσα πανω απο 3 ωρες... στο τελος το ενιωθα σα 3κιλο βαρακι. στον κμα μαλλον θα αρκεστω σε ρολοι χειρος αφου ανα χλμ θα μπορω να ελεγχω τον ρυθμο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2013 :  15:17:20  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by trexantiris


#3 Εμμμ: 4:50 για τέτοιου είδους προπόνηση (και για τα δικά σου δεδομένα) ήταν χαλαρό! Αλλά και το 4:15!!! Το έσκισες κανονικά!!! Ελπίζω το τρίτο να το πήγες πιο συγκρατημένα…

Free your feet...free your senses!


Βγήκε κάπου στο 4:40 (συγκρατημένα πάλι λόγω του προηγουμένου)


Η ενδιάμεση ξεκούραση παρέμεινε το ίδιο;

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2013 :  15:21:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

και γω τα ιδια και το χειροτερο ειναι οτι η θηκη μπρατσου δε μου επιτρεπει να παρατηρω το ρυθμο, οποτε ακομα χειροτερα... το κινητο στο χερι. σκεψου οτι στο μεγαλο λονγκ το κρατουσα πανω απο 3 ωρες... στο τελος το ενιωθα σα 3κιλο βαρακι. στον κμα μαλλον θα αρκεστω σε ρολοι χειρος αφου ανα χλμ θα μπορω να ελεγχω τον ρυθμο.


εσύ μωρό μου πάρε ρολόι με καλή μπαταρία για τον...μαραθώνιο χιχιχι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2013 :  15:28:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
χτυπα... θα εχω απο αυτοκινητο σε τσαντα πλατης... πιστευω να φτασει!τον μυθο για τον λαγο και τη χελωνα δεν πρεπει να τα ξεχναμε...γιατι αν γινει κατι τετοιο κραζω καθε μερα μεχρι τον επομενο! περα απο την πλακα σου ευχομαι τον ταχυτερο και απολαυστικοτερο ΚΜΑ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2013 :  15:30:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλησπέρα παιδιά,
την Κυριακή έτρεξα σε έναν μαραθώνιο, τερμάτισα σχετικά καλά αλλά από χθές είναι πρησμένοι οι αστράγαλοί μου ειδικά ο αριστερός έχει πάθει σχεδόν αγκύλωση όχι μονο δεν μπορώ να βγω να κάνω 1 χαλαρό 20λεπτο για αποκατάσταση αλλά ουτε καν να περπατάω καλά καλά. Πέραν του πάγου δεν κάνω κάτι άλλο..
υπάρχει κάτι που βοηθά να ξεπρηστούν οι αστράγαλοι για να βγω τουλάχιστον αύριο για τζόκιν

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2013 :  15:35:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by runner1979

καλησπέρα παιδιά,
την Κυριακή έτρεξα σε έναν μαραθώνιο, τερμάτισα σχετικά καλά αλλά από χθές είναι πρησμένοι οι αστράγαλοί μου ειδικά ο αριστερός έχει πάθει σχεδόν αγκύλωση όχι μονο δεν μπορώ να βγω να κάνω 1 χαλαρό 20λεπτο για αποκατάσταση αλλά ουτε καν να περπατάω καλά καλά. Πέραν του πάγου δεν κάνω κάτι άλλο..
υπάρχει κάτι που βοηθά να ξεπρηστούν οι αστράγαλοι για να βγω τουλάχιστον αύριο για τζόκιν




ναι υπάχει ο πάγος αλλά για τρέξιμο αύριο δεν νομίζω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2013 :  15:48:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by runner1979

καλησπέρα παιδιά,
την Κυριακή έτρεξα σε έναν μαραθώνιο, τερμάτισα σχετικά καλά αλλά από χθές είναι πρησμένοι οι αστράγαλοί μου ειδικά ο αριστερός έχει πάθει σχεδόν αγκύλωση όχι μονο δεν μπορώ να βγω να κάνω 1 χαλαρό 20λεπτο για αποκατάσταση αλλά ουτε καν να περπατάω καλά καλά. Πέραν του πάγου δεν κάνω κάτι άλλο..
υπάρχει κάτι που βοηθά να ξεπρηστούν οι αστράγαλοι για να βγω τουλάχιστον αύριο για τζόκιν




ναι υπάχει ο πάγος αλλά για τρέξιμο αύριο δεν νομίζω


μόνο με πάγο δεν βλέπω να ξεπρήζεται κάτι άλλο?

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2013 :  16:03:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
23Κ σήμερα που είχαν και μια καλή πυραμίδα μέσα.
Από τις 06:30 και μετά "λαϊκό προσκύνημα" στο γήπεδο (για τα δεδομένα της πολύ πρωινής ζώνης).
winarg εθεάθει στα σκοτάδια έτοιμος για τη μάχη!
(@Adidas Running Team, marmite/vavoulis και σία...) Ο "συνάδελφός σας" κάνει όπως βλέπεται μυστικές και σκοτεινές προπονήσεις...

Αύριο θα έχει "ευκολάκι" το πρόγραμμα, με ανοίγματα, πλειομετρικές και πολύ κουβέντα (η καλύτερη προπόνηση ever)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costastsico
Forum-Runner

Greece
193 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2013 :  16:04:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα και απο μένα .Εγω φοράω τη θήκη του μπρατσου για το "πανάκριβο "
κινητό μου στο καρπό σαν ρολόι ανάποδα . Με εχει βολέψει πολύ. Μου επιτρέπει να ελέγχω τον ρυθμό μου ανα πάσα στιγμή και ταυτόχρονα δεν ενοχλεί καθόλου το καλώδιο των ακουστικών .οσο για το εξειδικευμένο ρολόι με τόσα παράπονα που έχω διαβάσει εδώ μέσα γιατί να το εμπιστευτω περισσότερο ;
Τωρα,αν αντί 4:40 pace που λέει το προγραμμα πάω λόγω λάθους κινητού 4:43 δεν νομίζω να χάσω την Ολυμπιάδα !!! Καλα και υγιή χιλιόμετρα σε όλους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2013 :  16:23:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by runner1979

quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by runner1979

καλησπέρα παιδιά,
την Κυριακή έτρεξα σε έναν μαραθώνιο, τερμάτισα σχετικά καλά αλλά από χθές είναι πρησμένοι οι αστράγαλοί μου ειδικά ο αριστερός έχει πάθει σχεδόν αγκύλωση όχι μονο δεν μπορώ να βγω να κάνω 1 χαλαρό 20λεπτο για αποκατάσταση αλλά ουτε καν να περπατάω καλά καλά. Πέραν του πάγου δεν κάνω κάτι άλλο..
υπάρχει κάτι που βοηθά να ξεπρηστούν οι αστράγαλοι για να βγω τουλάχιστον αύριο για τζόκιν




ναι υπάχει ο πάγος αλλά για τρέξιμο αύριο δεν νομίζω


μόνο με πάγο δεν βλέπω να ξεπρήζεται κάτι άλλο?





Βaby oil και μασάζ συνέχεια όσο περισσότερο μπορείς. Επίσης voltaren και βέβαια πάγος με ολίγη υπομονή-εγκράτεια για αποκατάσταση.
και η ξεκούραση είναι μέρος όχι μόνο της προπόνησης αλλά και της αποκατάστασης.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 209 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000