Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας;;;;;; Νο 3
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 209

Nikos forlan
Forum-Runner

Greece
187 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2013 :  18:08:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
12 χλμ σε 1 ώρα και 6 λεπτά, με πόνο στα γόνατα, αρκετό, που με έκανε να σταματήσω ενώ πήγαινα για 20 χλμ.
Ξεκούραση 3 με 4 ημέρες και βλέπουμε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2013 :  18:47:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
chamav συμφωνω απολυτως με οσα γραφεις.Επι της ουσιας το ζητουμενο ειναι να βρεις την λεπτη ισορροπια μεταξυ αεροβιας και αναεροβιας προπονησης, διοτι κακα τα ψεμματα και τα δυο ειναι εξ'ισου απαραιτητα για να βελτιωσεις τις επιδοσεις σου.Αν τραυματισθηκα, και δυστυχως την εχω πατησει αρκετες φορες στους 22 μηνες που τρεχω, ειναι επειδη ζηταω πολλα πραγματα απο τον εαυτο μου σε σχετικα πολυ μικρο διαστημα,αν και βρισκομαι σε σχετικα προχωρημενη ηλικια (50 ετων),αλλα πραγματικα το λεω δεν μ'ευχαρισθει καθολου να τρεχω με ρυθμο
7λ/χλμ, ωστε να ειναι ολα υπο ελεγχο.Ειμαι ελαφρυς (65 κιλα με 1,81 υψος) και αρχισα να τρεχω ,αφου εκοψα το τσιγαρο μετα απο 35 χρονια, και στη πορεια διαπιστωσα οτι μ'αρεσει πολυ....και ετσι συμμετειχα και σε αρκετους αγωνες στους οποιους τερματισα αρκετα υψηλοτερα απο τον μεσο ορο,πραγμα που με ικανοποιησε ιδιαιτερα.Οι τραυματισμοι,αν και δυσαρεστοι ...δυστυχως ειναι μεσα στο παιγνιδι, και πρεπει να μαθουμε να τους διαχειριζομαστε σωστα!Μαθαινουμε απο τα λαθη μας, αλλοι πιο γρηγορα κι αλλοι παλι πιο αργα....και μια που το θεμα αφορα τις προπονησεις μας ... σημερα 3,5χλμ περπατημα με 11,5λ/χλμ και 1700 μετρα κολυμβηση σε 55 λεπτα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2013 :  19:27:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Spy, φαντάζομαι ότι τα 4ωρα δεν θα είναι μέρος της επομένης προετοιμασίας σου, σωστά;

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2013 :  19:47:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
... κι ομως δεν εφταιγε το 4ωρο. Ενοχλησεις ειχα κι απο πιο πριν, εκανα και φυσιοθεραπεια παραλληλα, και το συγκεκριμενο LR το ετρεξα εν γνωσει του φυσιοθεραπευτη μου.Αν ετρεχα 3 ωρες η 3,5 ωρες παλι το ιδιο θεμα θα ειχα δυστυχως!Στην αρχη φανηκε οτι ηταν μυικο το προβλημα (τετρακεφαλοι και εν συνεχεια προσαγωγοι),αλλα επειδη η κατασταση δεν βελτιωθηκε,το εκλαβαμε ως δευτερογενη αιτια κι αρχισαμε ν' αναζητουμε την πρωτογενη αιτια ,με τη συνδρομη πλεον ορθοπεδικου,οπου μετα απο πολλες εξετασεις η μαγνητικη εδειξε ηπιο οστικο οιδημα.Αλλωστε το εχω παραδεχθει...κανω λαθη...σπρωχνω τον εαυτο μου στα ορια, αλλα πραγματικα το λεω χαρηκα πολυ με το 4ωρο LR...κι αυτο, μαζι με το 30αρι της λιμνης σε 2,5 ωρες, ειναι που θα με κρατησουν ζωντανο για τηνσυνεχεια...!!!Αρκετα σας κουρασα ομως με τον τραυματισμο μου....και τον πονο μου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

akatsiros
Newbie Forum Runner

10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2013 :  20:47:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα και από εμένα. Πρώτη μου εμφάνιση στο forum και πρέπει να πω ότι διαβάζω από καιρό τα διάφορα σχόλια των φίλων, τα οποία τα βρίσκω πολύ ενδιαφέροντα (δεδομένης της κριτικής σκέψης του καθενός που τα διαβάζει). Ετοιμάζομαι και εγώ να συμμετάσχω για πρώτη φορά στον ΚΜΑ (ο 2ος συνολικά). Έχω κάνει ήδη 3 20άρια, 2 25άρια, 2 27άρια και ένα 30άρι προ 2 εβδομάδων, ενώ σχεδίαζα να κάνω αύριο ένα τελευταίο 30άρι στην κλασική. Επειδή όμως από την Τετάρτη με ενοχλεί ψηλά ο αριστερός προσαγωγός, ειδικά μετά τα 6 χλμ το ανέβαλα.
Θεωρείται ότι είναι απαραίτητο να κάνω και αυτό το 30 άρι και αν ναι θα μπορούσα να το κάνω το επόμενο Σαββατοκύριακο (εφόσον έχω συνέλθει τελείως), ή είναι πολύ αργά εφόσον μένουν μόνο 2 εβδομάδες από τον ΚΜΑ?
Ενημερωτικά τις τελευταίες 6 εβδομάδες έκανα 55-60 χλμ/εβδομάδα, οπότε ίσως 2 εβδομάδες μετά το 30άρι να είναι αρκετές για ξεκούραση πριν τον αγώνα.
Ευχαριστώ εκ προοιμίου για τις απαντήσεις σας.

Born to be alive
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chriscross
Advanced Forum-Runner



277 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2013 :  21:46:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελευταιο 3ωρο πανω στην κλασσικη αυριο πρωι κατα τις 6 τα χαραματα-θα παρει παλι φωτια η Μαραθωνος απο δρομεις
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vany186
Forum-Runner



145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2013 :  21:50:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλη δυναμη σε οσους κανουν το τελευταιο LR αυτο το ΣΚ ! Εγω εκανα το δικο μου, στη Παρνηθα σημερα το πρωι, φανταστικος καιρος, φαντασικη τοποθεσια και ηρεμια στις 8μιση το πρωι, εμεις και τα ελαφια... Εκανα δυο φορες το γυρο της παρνηθας , κατι 32 χλμ παρα κατι. Πολυ καλη προπονηση για προ-Μαραθωνιο, ενιωσα πολυ καλα με τον εαυτο μου!
Την Παρνηθα τη συνηστω ανεπιφυλακτα οποιος μπορει να παει.... !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gioge
Forum-Runner

Greece
89 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2013 :  23:14:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλό LR σε όλους!.Τελευταίο 32αρι και για μένα αυριο το πρωι . Οι συνθήκες αναμένονται ιδανικές !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitris-heraklio
Forum-Runner

Greece
118 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2013 :  23:41:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
σημερα εκανα το LR ever me 28,2xlm se 2.35 με ρυθμο 5.30 http://runkeeper.com/user/643244490/activity/259035003.μεχρι το 25,26ο πηγαινα καλα αλλα μετα φανηκε ολη η κουραση προσπαθησα περισσοτερο να παω στις τρεις ωρες παρα να κανω τα 30+ αλλα μετα τα 28 παρεδωσα πνευμα αλλ οκ ειμαι ευχαριστημενος με τετοια αποσταση για 1η φορα
καλα ξετελεματα στους δρομεις του αυριανου LR που δεν θα ειναι και λιγοι φανταζομαι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kasajohn
Advanced Forum-Runner

Greece


237 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2013 :  01:25:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελευταίο LR σήμερα δυστυχώς αρκετά νυχτερινό 20:30 με 23:30 32χλμ, 5 χλμ ζέσταμα στο 6+, 7 χλμ στο 6, 10 χλμ στο 5:30 και 10 χλμ στο 5~5:15. έμεινα αρκετά ευχαριστημένος γιατί σχετικά βγήκε οκ, ντάξει αρκετή κούραση εμφανίστηκαν και κάτι παλιά ποναλάκια στο μετατάρσιο, αλλά μου έδωσε χαρά γιατί είδα ότι έχω αρκετές πιθανότητες να επιτύχω το στόχο μου (<4ώρες) και εκτός αυτού το έβγαλα μόνο με μισό λίτρο ισοτονικό και μισό λίτρο νερό... 87 έφυγα 84 γύρισα χαχαχα

Thou Shalt Not Spilleth Thy Beer... SDMF
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2013 :  10:56:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελευταίο long run σήμερα στο βουνό. 90΄ με 400 + υψομετρική και συνολικά 11 χλμ.http://connect.garmin.com/activity/392818883
Όπως πάντα οι κυνηγοί ακροβολισμένοι περιμέναν το πολυπόθητο κυνήγι!!! Σήμερα όμως είχα και 1 έκπληξη. Ενώ πήγαινα 1 κυνηγός σε απόσταση 300μ σήκωσε και πυροβόλησε προς το μέρος μου γιατί ανάμεσά μας περνούσε λαγός!!!!!! Τι μαλάκας!!!!!!!
Εντάξει τα σκάγια έχουν βεληνεκές 50-60μ(πηγαίνουν και μακρύτερα αλλά εξαρτάται από το τι κυνηγάνε), αλλά δεν παύει να είναι απαράδεκτοι. Πρώτα πυροβόλησε ο παπάρας και μετά είδε Έτρεχα επάνω σε κορυφογραμμή σε ζώνη πυροπροστασίας, δεν κρυβόμουνα!!!!
Τ΄ακούς apneafrog;
Αει στο διάολο πια να τελειώσει αυτή η κυνηγετική περίοδος........

Δοκίμασα και την τεχνική του Σαμ και Τρεχαντήρη στις κατηφόρες με ρίξιμο του σώματος μπροστά και πάτημα εμπρός. Πολύ καλή τεχνική αλλά νομίζω επιβαρύνει αρκετά τους 4κέφαλους. Για 800μ ήταν καλά αλλά δεν ξέρω στις ατελείωτες κατηφόρες του Παρανεστίου αν θα μπορούσα να το κάνω συνεχόμενα. Είχα επίσης και καλύτερη στήριξη στις πατούσες!!!!! Κρίμα που το ανακάλυψα 1 εβδομάδα πριν τον αγώνα..........κλαψ, κλαψ..........

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.

Edited by - gargadua on 20/10/2013 11:05:35
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2013 :  13:23:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
32άρι σήμερα στην παραλιακή και ακριβώς στην ώρα του Μαραθωνίου εκκίνηση.

Κόσμος?? Κόσμος???
Απίστευτο.... λες και γινόταν αγώνας... δρομείς πήγαιναν κι έρχονταν παντού και οι ευχές για "ΚΑΛΟ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟ" έπαιρναν κι έδιναν...

Χαλαρά πήγε στο 5.50 αν και οι στάσεις στα περίπτερα για τροφοδοσία νερού σε αποσυντονίζουν....

Γυρνώντας από Καβούρι και κάπου στη Βούλα....τσουπ και η Aimilia...δεν προλαβαίνουνμε να χαιρετηθούμε και χτυπάει τηλέφωνο και ο Skoteinos... ούτε ραντεβού να έιχαμε....

γύρισα σπίτι λίγο "σκοτωμένος" μιας και ο ήλιος είχε αρχίσει να "πυροβολεί"...

Επιτέλους έφτασα στο αποκορύφωμα... αρχίζει πλέον το πρόγραμμα να "χαλαρώνει"...

3 εβδομάδες ακόμα και μπορώ να πω "ΕΥΤΥΧΩΣ" γιατί τα πολλά χιλιόμετρα προπόνησης σε συνδυασμό με ΠΟΛΥ δουλειά και λιγοστό ύπνο με έχουν κάνει ερείπιο...

Καλή αντάμωση συντρέχτες στον Μαραθώνα ή όσοι έρθουν στον Βαρτζάκειο την επόμενη Κυριακή...

Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

doxis
Forum-Runner

78 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2013 :  13:31:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μολις βγηκε το τελευταιο 30αριLR με μεση ταχυητα 5.41 και 107 μ υψομετρικο.Οτι εγινε-εγινε.Μαραθωνιος τελος. Καλη επιτυχια..

σπευδε βραδεως
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gioge
Forum-Runner

Greece
89 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2013 :  14:02:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μοναχικά 32χλμ σήμερα και για μένα σε αντίθεση με τους "τυχερούς" που βρέθηκαν στο Μαραθώνα . Πολύ κούραση στο τέλος.Τροφοδοσία μόνο νερό.
Συντήρηση και ξεκουραση απο'δω και εμπρός. Καλη επιτυχία και καλό τερματισμό σε όλους .

http://runkeeper.com/user/gioge/activity/259539331?&tripIdBase36=4aittv

Αλήθεια το runkeeper το χρησιμοποιεί κανείς ?

Edited by - gioge on 20/10/2013 14:05:42
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2013 :  15:41:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ουφ, έγινε και το τελευταίο LR με καλή παρέα ευτυχώς, τώρα επιτέλους αρχίζει το tapering. Καιρός ήτανε γιατί πραγματικά εχω κουραστεί.
Καλή συνέχεια
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 209 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000