Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Στάδια
 Σταδιο Πευκης
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 7

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2013 :  11:42:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για μεγιστη ακριβεια η μοναδικη λυση ειναι αυτη


---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2013 :  14:05:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...και έλεγα πότε θα εμφανιστείς...ΑΡΓΗΣΕΣ!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2013 :  14:22:00  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εκεί είναι που θα χάσεις τη μπάλα.


___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2013 :  14:39:07  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Στο δικό μου χέρι πάντως, η απόκλιση λόγω σφάματος συσκευής, κυμαίνεται μεταξύ 1,5 - 1,8%.

Το Garmin 910xt και το 305 δείχνουν 10150-10180 μέτρα στους 25 γύρους στο 400άρι στάδιο (εσωτερικός διάδρομος).



___________________
Run Natural... run Bare

Edited by - xipolitakos on 31/10/2013 14:39:40
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

georgemarousi
Forum-Runner

Greece
166 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2013 :  14:41:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μιάς και το έχουμε ψυρρίσει, +1 στο ότι παίζει επίσης μεγάλο ρόλο αν κατά πόσο τρέχει κάποιος κοντά στη γραμμή η όχι..

αλλά θα βάλω μια ακόμα παράμετρο που σίγουρα παίζει ρόλο στη μέτρηση με GPS και είναι: το φοράτε στο εσωτερικό ή στο εξωτερικό χέρι ? :) :D

Τέλος, συμφωνώ ότι το ακριβέστερο είναι να γνωρίζεις το μήκος του στίβου, παρά να εμπιστεύεσαι το οποιοδήποτε ρολόι (ένα καλό βέβαια ακόμα και στο στίβο έχει μια ακρίβεια 99%..μή αμεληταία )

------------------------
Μετά τον Μαραθώνιο τί;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2013 :  14:57:45  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Όπως λέι ο Μανώλης μεζούρα και χρονόμετρο όλα τα άλλα είναι υποθέσεις.

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2013 :  16:58:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by xipolitakos

Εκεί είναι που θα χάσεις τη μπάλα.


___________________
Run Natural... run Bare


Γιατι βρε,θα βγαλεις το μεσο ορο και εισαι οκ.
Στο Ζηρινειο,Πευκη και Χαλανδρι το garmin μου δινει 2-3 μετρα παραπανω στο 400αρι.
Για οσο μεγαλυτερη ακριβεια πρεπει να το εχετε στο 1sec recording και oxi στο smart recording.
Κατα τα αλλα μην τρελαινομαστε την πλακα μας κανουμε και δεν παμε για πρωταθλητισμο.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Slay
Newbie Forum Runner



16 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2013 :  18:00:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by runsakis

quote:
Originally posted by Slay

quote:
Originally posted by runsakis

quote:
Originally posted by Slay

Καλησπερα και απο μενα !
Η εσωτερικη ειναι 350 που τρεχει και ο μουσατος (χαχα)!
Τρεχω και εγω εκει πολυ συχνα μιας και το γηπεδο ειναι διπλα μου. Οντως εχει πολλους "λαγους" οπως και εγω εχω γινει....το προβλημα ειναι οτι το 350 ειναι σχετικο μιας και τα σλαλομ απο τους πεζους μπορει να γινει και 400.Θα χαρω πολυ καποια στιγμη οσοι τρεχουμε εκει να γνωριστουμε.
Καλα χιλιομετρα.....(και πολλα)!!!!



Slay τρέχω βραδάκι κατα τις 20:30. Συνήθως κάνω κανα 5αρακι σε 5:30 ... αναλόγως τα κέφια. (και αλλα 2 χλμ πήγαινε - ελα από το σπίτι, βγαίνει η προπόνηση)


Θα παω σημερα κατα τις 8 για να κλεισω ενα 15 αρι.
Τιποτα σπουδαιο μην νομιζεις ...εν οψη ΚΜΑ.
Θα χαρω να κανονισουμε να βρεθουμε γιατι ειναι και αλλα τρεχαντιρια.Χαμος...
Και να μην ξεχασω Χαρη με λεμε!!!!!!





Χάρη δεν σε πρόλαβα. Με ταλαιπωρεί και ένα κρυωματακι και δεν με βλέπω αυτές τις μέρες. Αν αποφασίσω να κατέβω θα γράψω εδώ

Στειλε μυνημα σε εμενα ...οχι εδω... γιατι μπορει να κουραζουμε...

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mcqueen
Forum-Runner

Greece
187 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/11/2013 :  12:06:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by stratus

Για μεγιστη ακριβεια η μοναδικη λυση ειναι αυτη


---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.



χαχαχαχατριτη απόγευμα θα κατέβω στο γήπεδο σαν τον τυπο!!ελατε να βγάλουμε και αναμνηστικές φωτογραφιες
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runsakis
Forum-Runner

Greece


107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2014 :  10:43:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
... και βεβαια ενώ εμείς ασχολούμαστε με το σφάλμα του GPS στο στάδιο, κάποιοι άλλοι το έχουν κάνει μέρος για ξεκούραση, παρεάκι και .... τσιγαράκι!!

Δεν έχω πρόβλημα να προσπερνάω συνέχεια ανθρώπους που περπατανε (ανεξάρτητα αν θα μπορούσαν να μην περπατανε στην εσωτερική) αλλά αυτό το πραγμα με τους ακινητους που χαζεύουν, που μιλάνε, που καπνίζουν (ναι, το είδα και αυτό!) εχει παραγίνει πια!

Καποιες φορές σκεφτομαι σοβαρα να ξεκινήσω κουβέντες αλλά, τελικά δεν μου φταίνε τα γαιδούρια που είναι γαιδούρια αλλά οι υπεύθυνοι του σταδίου.

Εάν κάποιος τρέχει συστηματικά εκεί και έχει αναλογη γνώμη προτείνω σοβαρά να πάμε να μιλήσουμε στον οποιον υπεύθυνο ή να στείλουμε μία επιστολή με τα ονοματα μας.

Αν μόνο εγώ έχω αυτή την γνώμη, τι να πώ, ίσως είμαι υπερευαίσθητος



Run Forest ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mcqueen
Forum-Runner

Greece
187 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2014 :  16:11:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φίλε σακη εχω ακριβώς την ίδια γνώμη με σένα.αυτη η κατάσταση με τους περιπατητες-καπνιστές είναι τραγική.το κακό είναι ότι δεν πρόκειται να διορθωθεί τίποτα γιατί οι παράγοντες εκεί νοιάζονται μόνο για τα ποδοσφαιρικά τμήματα και τίποτα άλλο,αλλιώς θα είχαν αναρτήσει μια ανακοίνωση με κανονισμούς για δρομείς και περιπατητες όπως έχουν κάνει στο στάδιο Χαλανδρίου .ειμαι μαζί σου σε οποιαδήποτε κίνηση που θα βελτιώσει έστω και λίγο την λειτουργία του σταδίου

to dare is to do
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2014 :  13:48:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by runsakis

... και βεβαια ενώ εμείς ασχολούμαστε με το σφάλμα του GPS στο στάδιο, κάποιοι άλλοι το έχουν κάνει μέρος για ξεκούραση, παρεάκι και .... τσιγαράκι!!

Δεν έχω πρόβλημα να προσπερνάω συνέχεια ανθρώπους που περπατανε (ανεξάρτητα αν θα μπορούσαν να μην περπατανε στην εσωτερική) αλλά αυτό το πραγμα με τους ακινητους που χαζεύουν, που μιλάνε, που καπνίζουν (ναι, το είδα και αυτό!) εχει παραγίνει πια!

Καποιες φορές σκεφτομαι σοβαρα να ξεκινήσω κουβέντες αλλά, τελικά δεν μου φταίνε τα γαιδούρια που είναι γαιδούρια αλλά οι υπεύθυνοι του σταδίου.

Εάν κάποιος τρέχει συστηματικά εκεί και έχει αναλογη γνώμη προτείνω σοβαρά να πάμε να μιλήσουμε στον οποιον υπεύθυνο ή να στείλουμε μία επιστολή με τα ονοματα μας.

Αν μόνο εγώ έχω αυτή την γνώμη, τι να πώ, ίσως είμαι υπερευαίσθητος



Run Forest ...


Φιλε μου οτι και να κανεις ακρη δε θα βγαλεις,διοτι ο ηλιθιος ειναι ανικητος.Καποτε οταν ζητησα ευγενεστατα απο περιπατητες να πανε δεξια,ο ενας μου απαντησε οτι ειναι αριστερος και δεν παει ποτε δεξια.Οταν και εγω του απαντησα οτι εκτος απο αριστερος ειναι και μεγαλος μ...κας,πιαστηκαμε στα χερια και επεσαν καποιες ψιλες Το ωραιο ειναι οτι μετα απο το συμβαν πηγαν δεξια...
Οπως εγραψα και αλλου ακουσα καποιους απο τους περιπατητες,οτι θα ζητησουν να απαγορευτει το τρεξιμο στο στιβο ,διοτι τους τρομαζουν οι δρομεις που τρεχουν αναμεσα τους.
Σημερα ενας ηλιθιος ειχε φερει τα παιδια του,πρεπει να ηταν 5 με 6 ετων και τα ειχε αμολυσει στο στιβο.Κοντα στο σταδιο υπαρχουν 2-3 ωραιες παιδικες χαρες,αλλα αμα ειναι κανεις ηλιθιος δεν μπορεις να βγαλεις ακρη.
Σε ολα τα γηπεδα που εχω παει το ιδιο γινεται,ειτε Ζηρινειο,ειτε Χαλανδρι ,ειτε Πευκη.Ευτυχως το Ζηρινειο το πρωι δεν εχει προβλημα.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2014 :  13:50:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by mcqueen

Φίλε σακη εχω ακριβώς την ίδια γνώμη με σένα.αυτη η κατάσταση με τους περιπατητες-καπνιστές είναι τραγική.το κακό είναι ότι δεν πρόκειται να διορθωθεί τίποτα γιατί οι παράγοντες εκεί νοιάζονται μόνο για τα ποδοσφαιρικά τμήματα και τίποτα άλλο,αλλιώς θα είχαν αναρτήσει μια ανακοίνωση με κανονισμούς για δρομείς και περιπατητες όπως έχουν κάνει στο στάδιο Χαλανδρίου .ειμαι μαζί σου σε οποιαδήποτε κίνηση που θα βελτιώσει έστω και λίγο την λειτουργία του σταδίου

to dare is to do


Υπαρχει αυτη η ανακοινωση.Μια υπαρχει στο ταμπλο κοντα στην εισοδο.
Υπηρχε μια ακομη στην πορτα μετα τα σκαλακια,αλλα ενας απο τους περιπατητες την εσκισε,μπροστα στα ματια μου,γελοντας.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

asxetos
Forum-Runner

Greece
145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2014 :  16:22:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
παιδια θελει ευγενεια το πραγμα (αλλιως χανεις και το δικιο σου). Στις πισινες παντως (κολυμπι) αν δεν ακολουθεις τη διαταξη εχεις θεμα χεχε

Υ.Γ: Σε ενα σταδιο (ισως Πευκη) καποτε ηταν περιπατητης νεος σε ηλικια παρολο που του μιλησα να μην ειναι στη διαδρομη μου με εγραψε στα....Το ωραιο ηταν οτι ειχε ελαχιστο κοσμο. Καποια στιγμη δεν αντεξα τις εφαγε ελαφρως αλλα οταν τελειωσα τη προπονηση του ζητησα...συγνωμη. Το καλυτερο ηταν οτι μετα απο ημερες που τον ειδα ειχε ξεκινησει το...τρεξιμο!

Edited by - asxetos on 14/02/2014 16:23:20
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostasC
Forum-Runner

Greece
142 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/02/2014 :  15:47:29  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kostasC Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Σίγουρα με κόσμιο τρόπο τα σχόλια παιδιά. Κι αυτός που περπατάει αν μπορούσε θα έτρεχε, δε μπορεί... κάνει ότι μπορεί όμως και θέλει βοήθεια.
Προσωπικά αν κάνω κάποια σύσταση, περιμένω ένα-δυο γύρους, περνάω δίπλα του ξυστά, σκέφτομαι τι να του πω και μετά συνήθως λέω :"παιδιά θα χτυπήσουμε.Όπως λέει η πινακίδα, στις δυο έξω λωρίδες"
Με τσιγάρο δεν έχω πετύχει κανέναν, αλλά αν πετύχω θα του την πω...

Αν και πλέον οι επισκέψεις μου δεν είναι τόσο συχνές, καθώς τρέχω 3 φορές την εβδομάδα στο ΟΑΚΑ-Κ2, η Πεύκη είναι μια όαση δροσιάς και όμορφο γήπεδο (αν εξαιρέσεις όλα τα παραπάνω) (και δίπλα στο σπίτι μου)

επίσης έχει και πολύ ελαστικό ταρτάν..(ως υπερβολικά ελαστικό)

You better run...run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 7 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000