Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Μαραθώνιος Κωνσταντινούπολης
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

zoupis
Newbie Forum Runner

Greece
3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/11/2013 :  15:50:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εχω στειλέι αλλα δεν μου εχουν απαντησει...μαλλον οταν γινει ο αγωνας και εκτος απο αυτο δεν μιλαει κανενας αγγλικα..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoupis
Newbie Forum Runner

Greece
3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2013 :  15:41:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
email εχω στειλει και δεν μου εχουν απαντησει
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2013 :  19:29:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πω πω θα είμαι και εγώ εκεί.....τουρίστας....δεν το περίμενα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

daf
Newbie Forum Runner

Greece
18 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2013 :  23:02:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επειδή θα είμαι και εγώ εκεί αυτό το σκ(διακοπές) λέω να τρέξω το 10αρι, εφόσον έχουν τελειώσει οι εγγραφές από τις 30/9 λέω να τρέξω χωρίς νούμερο. Θα είναι κανείς από εδώ το 10αρι? Κ γενικά αξίζει να τρέξω έτσι ή να αρκεστώ στο χειροκρότημα?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2013 :  00:34:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχει ένα fun run 8km χωρίς χρονομέτρηση που μάλλον θα κάνεις εγγραφή τελευταίες μέρες απ'ότι κατάλαβα. Χαμός προβλέπεται αλλά σιγά σιγά ψήνομαι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

daf
Newbie Forum Runner

Greece
18 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2013 :  12:45:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ψάχνοντας στο επίσημο site της διοργάνωσης βρήκα ότι μπορείς να δηλώσεις στα 10χλμ.,15χλμ και στον Μαραθώνιο στην expo ως και το Σάββατο! Απλά πρέπει να δώσεις επιπλέον αντίστοιχα 30, 100 και 100 τουρκικές λίρες για φιλανθρωπικούς σκοπούς. Θα το προσπαθήσω το Σάββατο πρωί αλλά φοβάμαι μήπως έχουν εξαντληθεί οι θέσεις γτ η έκθεση ανοίγει την Πέμπτη!
Εσύ Kostao τι θα κάνεις?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2013 :  13:17:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπα, δεν το είχα δει αυτό με το charity registration, άρα για το δεκάρι είναι 30+30 λίρες. Το θέμα είναι ότι από το προχθεσινό με τράβιξε πολύ άσχημα ο μέσος γλουτιαίος και είμαι με τους πάγους, ακόμα δεν κατάφερα να τρέξω να το δοκιμάσω, αν δεν είχα αυτό το θέμα δεν θα το σκεφτόμουν. Βέβαια, πρέπει να υπολογήσω και την οικογένεια, μάλλον δεν θα ενθουσιαστεί τόσο η γυναίκα μου...χαχα...Αύριο πάντως θα κάνω δοκιμή το πόδι μου και θα δω αν είμαι ικανός. Και αυτό το expo δίπλα στο αεροδρόμιο βρήκαν να το πάνε; θέλει ολόκληρο ταξίδι...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

daf
Newbie Forum Runner

Greece
18 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2013 :  14:15:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και εγώ με παρέα θα είμαι και δεν νομίζω να ενθουσιαστεί κ τόσο.. αν τρέξω τελικά! Όντως η expo είναι κοντά στο Ατατούρκ και πετάω με pegasus στο άλλο αεροδρόμιο στην ασιατική μεριά. Τέλος πάντων θα πάω μια βόλτα πάντως νωρίς το πρωί του Σαββάτου με το μετρό(πρέπει να είναι καμιά 10αρια στάσεις από το κέντρο) να δω τι μπορώ να κάνω με την εγγραφή.
Αν θες να πάμε παρέα στην Expo το Σάββατο αλλάζουμε τηλ. με pm και το κανονίζουμε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2013 :  16:30:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μου φαίνεται πιο δύσκολα θα χωνέψουν το γεγονός να πάμε για την εγγραφή παρά για τον αγώνα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2013 :  00:31:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικά, το μόνο που έχω καταφέρει σήμερα είναι να περπατάω χωρίς να κουτσαίνω, και όχι χωρίς πόνο, άρα το θεωρώ ουτοπικό να τρέξω,, θα σου στείλω το κινητό μου σε περίπτωση που πάρεις μέρος να μου δώσεις το Bib να εμψυχώσω κάπου στο Dolmabahce.
quote:
Originally posted by daf

Και εγώ με παρέα θα είμαι και δεν νομίζω να ενθουσιαστεί κ τόσο.. αν τρέξω τελικά! Όντως η expo είναι κοντά στο Ατατούρκ και πετάω με pegasus στο άλλο αεροδρόμιο στην ασιατική μεριά. Τέλος πάντων θα πάω μια βόλτα πάντως νωρίς το πρωί του Σαββάτου με το μετρό(πρέπει να είναι καμιά 10αρια στάσεις από το κέντρο) να δω τι μπορώ να κάνω με την εγγραφή.
Αν θες να πάμε παρέα στην Expo το Σάββατο αλλάζουμε τηλ. με pm και το κανονίζουμε.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SIM
Advanced Forum-Runner

421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/11/2013 :  08:34:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλή επιτυχία σε όλους τους συντρέχτες μου από το γήπεδο Χαλανδρίου, καθώς και στα παιδιά από την Κεφαλλονία!Οι ευχές μας να σας συνοδεύουν!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2013 :  21:02:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
daf τι έγινε έτρεξες; πως πήγε;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SIM
Advanced Forum-Runner

421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2013 :  07:57:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια στους συναθλητές μου από το Χαλάνδρι!Γύρισαν με προσωπικά ρεκόρ!Περιμένουμε εντυπώσεις σας!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

daf
Newbie Forum Runner

Greece
18 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2013 :  15:06:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kostao

daf τι έγινε έτρεξες; πως πήγε;



Ναι έτρεξα τα 10χλμ. και νομίζω τελικά καλά έκανες και δεν έτρεξες τον αγώνα. Η διοργάνωση ήταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ τουλάχιστον για τα 10χλμ.! Ήθελα να ήξερα ποιος έξυπνος Τούρκους είχε την ιδέα να γίνει η εκκίνηση των 10χλμ. 15' μετά την εκκίνηση του μαραθωνίου και των 15χλμ. Περιττό να πω ότι από το πρώτο χιλιόμετρο είχαμε πιάσει τους αργούς του μαραθωνίου(2200 αθλητές) και των 15χλμ(4000 αθλητες) και ως και τον τερματισμό έκανα ζικ ζακ ανάμεσα στους αργότερους αθλητές σε σημείο που να σταματήσω στιγμιαία 5-6 φορές!!! Είχε τόσο πολύ κόσμο και η διαδρομή σε αρκετά σημεία ήταν στενή όπου δεν είχες από που να περάσεις!! Πανικός κανονικός, 500μ μετά την εκκίνηση γυναίκες πέρναγαν κάθετα τη αγωνιστική διαδρομή με τα καρότσια τούς!!! άλλοι κάθονταν μέσα στη μέση και έβγαζαν φωτογραφίες!!(μιλάω για τους περαστικούς όχι τους αθλητές που εκμεταλλέυονταν τους κλειστούς δρόμους και έκαναν ότι ήθελαν!) Η εκκίνηση των 15χλμ. και του μαραθωνίου έγινε ταυτόχρονα με την ίδια κατεύθυνση αλλά σε διαφορετικά ρεύματα που χωρίζονταν με διαχωριστικό και μετά το πρώτο χιλιόμετρο έμπαιναν και οι αθλητές των 15χλμ. στο ίδιο ρεύμα με τους μαραθωνοδρόμους ήρθαμε και εμείς των 10χλμ. και έγινε πανικός. Σε κανέναν αγώνα δεν υπήρξε εκκίνηση κατά κύματα. Βέβαια οι γρήγοροι μαραθωνοδρόμοι και οι γρήγοροι των 15χλμ. δεν θα αντιμετώπισαν ιδιαίτερο μποτιλίαρισμα και θα είχαν "θεωρητικά" άδειους δρόμους αλλά επειδή οι Τούρκοι αθλητική νοοτροπία δεν έχουν σε καμία περίπτωση, όλο και κάποιος θα πεταγόταν μπροστά τους. Κατά τη διάρκεια του αγώνα μίλησα για λίγο με ένα Σουηδό και ένα Νοτιοαφρικάνο και οι 3 πηγαίναμε για χρόνο κοντά στα 40' και κάναμε 44'!! όπως μου είπαν και οι ίδιοι και φυσικά συμφώνησα και εγώ, ήταν ο χειρότερος αγώνας που είχαμε τρέξει ποτέ(και ας μπήκαμε στους 30 πρώτους από τους 2000). Κάπου στο 6ο χλμ. πέρασα έξω από το ξενοδοχείο και στο τσακ ήμουν να τα παρατήσω και να μπω μέσα! Αυτό που με πείραξε ήταν ότι θα μπορούσα να πάω να τρέξω στα 15χλμ. και να μην τραβήξω όλα αυτά, αλλά κάνεις δεν έλεγε τπτ και επιπροσθέτως υπήρχε και ένας αγώνας 8χλμ. (fun race) οπού δεν πλήρωνες συμμετοχή και ήταν χωρίς χρονομέτρηση για όσους ήθελαν απλά να πάνε βόλτα και είχε εκκίνηση μετά τα 10χλμ. Στα θετικά ή πολύ όμορφη διαδρομή περάσαμε 2 γέφυρες (τον Βόσπορο και τον Κεράτιο κόλπο) και ο καλός καιρός.Επίσης μπορούσες να γραφτείς μέχρι και την τελευταία μέρα σε όποιον αγώνα ήθελες ακόμα και στο μαραθώνιο πληρώνοντας 30 λίρες παραπάνω(10€) όπως έκανα και εγώ μιας και τυχαία βρέθηκα αυτό το σκ στην Κων/πολη. Η expo πιο μικρή σε σχέση με της Αθήνας. Κατά τα άλλα η αναμονή στα λεωφορεία στις 7:00 το πρωί που σε πάνε στην εκκίνηση αρκετά μεγάλη, κάνα 40' και ήμουν από τους πρώτους, φαντάζομαι άλλοι θα περίμεναν περισσότερο,επίσης για μια πόλη 16εκατομμυρίων κατοίκων ο κόσμος που χειροκροτούσε ήταν ελάχιστος ως ανύπαρκτος. Πολύ άσχημη εντύπωση μου έκανε ότι η μέριμνα για τους αθλητές που έκανα πάνω από 5:30 στον μαραθώνιο ήταν μηδαμινή. Μετά τις 5μιση ώρες άτομα τις διοργανώσεις άρχιζαν να ξηλώνουν τα σήματα, τα κιγκλιδώματα, τους κώνους που έδειχναν τον δρόμο των αθλητών για το τερματισμό με αποτέλεσμα αρκετοί να ρωτάνε από που θα πάνε, είχα πάει να τους χειροκροτήσω και δεν πίστευα στα μάτια μου, όποιος ήθελε έμπαινε μέσα στη διαδρομή και σε κάποιο σημείο μπήκαν 2 φορτηγά της διοργάνωσης μέσα και οι αθλητές πετάγονταν στα πεζοδρόμια!!! (έχω και video) και όλα αυτά 600μ πριν το τερματισμό!! Αυτά από μένα που πλέον νιώθω πολύ ικανοποιημένος από τους αγώνες στην Ελλάδα Καλό θα ήταν όμως να γράψει και κάποιος εντυπώσεις από τον μαραθώνιο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

POLOMAN
Newbie Forum Runner

Greece
2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2013 :  20:02:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γεια σας. Έτρεξα στο μαραθώνιο της Πόλης και ήταν μια πολύ όμορφη εμπειρία. Όλη η διαδρομή έγινε μέσα σε κατοικημένη περιοχή και ήταν μια καλή ευκαιρία να δεις την Πόλη τρέχοντας. Παρ' όλα αυτά δεν υπήρχαν πολλοί θεατές αν σκεφτούμε ότι τρέχαμε σε μια πόλη που κοντεύει τα 20 εκατομμύρια. Στα αρνητικά της διοργάνωσης μπορώ να πω ότι ήταν η ταυτόχρονη εκκίνηση με τους δρομείς των 15 χιλιομέτρων. Γενικά υπήρχαν μερικές ατέλειες, αλλά ήταν λεπτομέρειες μπροστά στο μεγαλείο του αγώνα μέσα στην Κωνσταντινούπολή. Πάντως σε σχέση με τις νάυλον σακούλες που δίνουν στους δικούς μας αγώνες, η τσάντα που συνόδευε το υλικό ήταν κλάσης ανώτερη. Και μάλιστα με συμμετοχή μόλις 22€(τσιπ μιας χρήσης, τεχνικό μπλουζάκι κ.λ.π.). Τέλος θα πρότεινα σε όλους να τρέξουν κάποια στιγμή στο μέλλον στο συγκεκριμένο αγώνα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000