Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 Παγκόσμιο στίβου '13
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 5

mbair
Elite Forum-Runner

1233 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/08/2013 :  15:54:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τερμάτισε η Αστροπεκάκη ενόσω βλεπαμε τους κακομούτσουνους δεκαθλητές.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aristoula
Advanced Forum-Runner



226 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/08/2013 :  16:55:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
29η θέση με χρόνο 2:47:12




ΥΓ: Σ'αυτή τη ζωή, όλα έχουν ένα τέλος, εκτός από τ' αγγούρια και τα λουκάνικα που έχουν δύο.
https://www.facebook.com/pages/Newfish-runners-club/400630823330559
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mbair
Elite Forum-Runner

1233 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/08/2013 :  18:31:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Darya Klishina.... Γεια σου Βλαδίμηρε με τα ωραία σου... Υστερα σου λέει οι 'Ελληνες δεν ασχολούνται με τον στίβο....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/08/2013 :  19:30:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μαραθώνιο το μεσημέρι δεν έχω ξαναδεί!!!Τους είχα για σοβαρότερους τους Ρώσους...

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"

Edited by - NIKOS T. on 10/08/2013 19:31:36
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mbair
Elite Forum-Runner

1233 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2013 :  00:24:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο αντρικός μαραθώνιος ειναι στις 15:30 Μόσχας, 14:30 δικιά μας στις 18 του μηνός. Πραγματι πολύ περίεργο, δεν ξέρω αν εξαρτήθηκε καθαρά απο τα τηλεοπτικά. Αναρωτιεμαι αν ηταν καπως πιο δροσερά θα ευνοούνταν η ιταλίδα ή η kiplagat?

Ωραίος ο Mo Farah, o Galen Rupp αν ειχε βοηθεια στα σπρωξιματα θα μπορούσε για τρίτος, αλλα ο RITZENHEIN ηταν τακτικά άθλιος.

Edited by - mbair on 11/08/2013 00:28:10
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mbair
Elite Forum-Runner

1233 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2013 :  01:13:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συνέντευξη τύπου 10000 μ.

http://www.youtube.com/watch?v=j9cI2IoQ5ZY#at=289

Η Straneo εχει τρομερή δύναμη ψυχής

http://www.nyrr.org/newsroom/nyrr-news-service/beyond-the-stats-valeria-straneo

Αφαιρεση σπλήνας,αναιμία κλπ...

Edited by - mbair on 11/08/2013 01:21:26
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2013 :  15:40:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
όντως φοβερή η Ιταλίδα
βέβαια ο καθένας-μία κουβαλά την ιστορία του μαζί με τα προβλήματά του..

Για το ότι βάζουν τους δρομείς μέσα στο καταμεσήμερο να τρέχουν δεν έχω εξήγηση. Βλέπω και οι βαδιστές σήμερα ξεκινούν 4

O Φάρα κέρδισε για πλάκα, ειδικά στο 1ο πεντάρι έτρεχε λες και έκανε προθέρμανση ενώ και στο 2ο παρά τα κλεισίματα τις σπρωξιές αλλά και κλωτσιές! δεν είχε ιδιαίτερα προβλήματα. Μοιάζει να είναι τουλάχιστον μία κλάση ανώτερος από τους σύγχρονους αντιπάλους του…
Για να δούμε σήμερα στις γυναίκες Ντιμπάμπα η Τσερόνο? Πάντως οι δύο άλλες Κενυάτισσες δεν μοιάζουν ικανές να βοηθήσουν την Τσερόνο σε αντίθεση με τις αθλήτριες από την Αιθιοπία

Οι τελικοί στο μήκος γυναικών με τρεις ρωσίδες και άλλες τόσες αμερικανίδες, στον δίσκο γυναικών με 3 Κουβανές εδώ αλλά με την Πέρκοβιτς φαβορί και βέβαια το 100άρι των ανδρών τα πιο αξιοσημείωτα σήμερα,
στα ημιτελικά 800Α και 400Γ πάρα πολλές οι απουσίες και έτσι μειωμένο το ενδιαφέρον,
στο δέκαθλο αν και απομένουν ακόντιο και 1500μ περίπατος από τον Ίτον αφού αποσύρθηκε ο Χάρντι και ο Σουάρεθ τα έκανε μαντάρα. Εντυπωσιακή η παρουσία των Γερμανών δεκαθλητών πάντως
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mbair
Elite Forum-Runner

1233 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2013 :  17:45:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δηλώσεις της Αστροπεκάκη για τον αγώνα:

http://runningnews.gr/item.php?id=15136
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2013 :  18:01:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
'σκυλί' όμως η Kiplagat!!!!! Για 40 χλμ είχε κάτσει στο σβέρκο της ιταλίδας και μετά τσουπ! ατουτ αλλερ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2013 :  23:31:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
στο 20άρι βάδην το απόγευμα περπατούσαν με ρυθμό 4λ/km. Στις διαλλειματικές δηλαδή πόσο γρήγορα «περπατάνε» ? Κάποιο λάκκο έχει η φάβα… ή εμείς δεν τρέχουμε ή αυτοί δεν βαδίζουν. Και τα δύο δεν γίνεται


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

foris
Advanced Forum-Runner



220 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/08/2013 :  09:53:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by runner1979

στο 20άρι βάδην το απόγευμα περπατούσαν με ρυθμό 4λ/km. Στις διαλλειματικές δηλαδή πόσο γρήγορα «περπατάνε» ? Κάποιο λάκκο έχει η φάβα… ή εμείς δεν τρέχουμε ή αυτοί δεν βαδίζουν. Και τα δύο δεν γίνεται





Και δική μου απορία είναι αυτή!!! Δεν μου βγαίνουν οι χρόνοι με τίποτα. Θέλω να το δω live γιατί μόνο έτσι θα το καταλάβω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/08/2013 :  12:37:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσθέστε και εμένα: κι εγώ δε μπορώ να καταλάβω πως οι βαδιστές πάνε με τέτοιους ρυθμούς!




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/08/2013 :  23:35:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το συζητούσα με έναν φίλο πέρσι αυτό το θέμα! Εννοείται ότι με περνάνε αέρα οι βαδιστές στα 20χλμ... Προφανώς αλλάζουν βήμα πολύ πιο γρήγορα, γιατί ο διασκελισμός τους δε μπορεί να είναι μεγαλύτερος με βάδην, όσο και να κλέβουν τρέχοντας και λίγο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aytoxeiras
Elite Forum-Runner

1247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/08/2013 :  01:05:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ένας βαδιστής βγάζει περίπου 180χλμ στο 24ωρο, και περιπου 750χλμ στο 6ημερο.
ένας βαδιστής επίσης αυτης της κλάσης, τερματίζει το Σπάρταθλο σε κάτω από 32ώρες... οπότε τα 4λ/κμ δεν ειναι κατι τόσο υπερβολικό...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/08/2013 :  01:02:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
στην συχνότητα διασκελισμού λογικά ούτε ο Τάισον Γκέι που θεωρείτε κορυφή δεν πρέπει να τους πιάνει
επομένως κατά μία έννοια εμείς απλά χοροπηδάμε, καλά που δεν κατεβαίνουν και σε λαικούς αγώνες για περπάτημα, ρεζίλι θα γινόμασταν

πέρα από την πλάκα μία φορά που έκανα πείραμα να «τρέξω» εντελώς στρωτά, σχεδόν βάδην δηλαδή ένιωθα ότι τα ισχία και γενικότερα οι δικέφαλοι των ποδιών μου ήταν στα πρόθυρα σοβαρού τραυματισμού έχει ενδιαφέρον ο χρόνος που θα κάνουν αύριο στο 50άρι, παλιότερα που υπήρχε ο Κορζενιόφσκι πλησίαζε τις 3μιση ώρες. Δηλαδή έβγαζε μαραθώνιο περπατώντας 2ω45λ!!!


από τα σημερινά,
ατάκα της ημέρας σίγουρα ήταν το σχόλιο του Τσώνη ότι ο δισκοβόλος Μαλακόφσκι έχει λεπτά αισθήματα και παίζει τρομπέτα την στιγμή που ο Πολωνός γίγαντας πανηγύριζε έξαλλα μία βολή του

κούρσα την ημέρας το 800άρι των ανδρών παρά το ότι έλειπαν Ρουντισα, Άμος και βέβαια ο Μπορζακόφσκι. Τα είχε όλα!!!
επίσης,
συγκλονιστική και η Ολλανδέζα επταθλήτρια Σίπερς που στο 800άρι έκανε 7 δευτερόλεπτα ατομικό ρεκόρ για να καταφέρει να πάρει το χάλκινο μετάλλιο!!!

Εντύπωση μου έκανε η σφαγή για την 7η θέση στα 3000στιπλ γυναικών… η θέση δηλαδή που αντιστοιχούσε μετά τις 3δες Κένυας, Αιθιοπίας όπου στο τέλος μάλιστα αλληλοσυγχαίρονταν ενώ απ όσα έδειξε η κάμερα δεν πήγαν καν να χαιρετήσουν τις νικήτριες

α και κάτι που πρόσεξα το πρωί εκτός από την συγκλονιστική μάχη του βάδην που επίσης τα είχε όλα είναι ότι η πρώην πανέμορφη Σλοβένα τριπλουνίστρια Ρόντιτς κοντεύει να γίνει σαν την Ουκρανή 400άρα Πύγκυντα αν συνεχίσει έτσι καλύτερα πλέον να κατεβαίνει σε διαγωνισμούς μπόντι μπίλντινγκ

Edited by - runner1979 on 14/08/2013 01:06:01
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 5 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000