Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Όγκος χιλιομέτρων
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 13

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/01/2014 :  00:11:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για τα εβδομαδιαία...
είμαι ακόμα στα 60+
και θα δω πού θα φτάσω...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitris-heraklio
Forum-Runner

Greece
118 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/01/2014 :  00:57:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
συμφορουμητες Initiative κ zoro η εβδομαδα εκλεισε ιδανικα με αποτελεσμα να ειναι και το νουμερο ιδανικο.μακαρι να κατσει η κεντα σε ολη την προετοιμασια να μην παιξουν τιποτα κακοκαιριες ή τραυματισμοι και υπολογιζω γυρω στα 320-330χλμ το μηνα.το μεγαλυτερο λονγκ ειχε διαρκεια 2.35 με γυρους γυρω απο ενα σταδιο και θελω σε αυτη φαση να μπορεσω να κανω καταρχην ενα 2,30+ εξω στην ασφαλτο και αν καταφερω πιο μετα ενα 32αρι με 3+ ωρες για να δω πως θα συμπεριφερθει το σωμα μου δεν θελω να την παθω οπως στην αθηνα οπου πιστευω οτι επειδη δεν ''με ηξερα'' μετα τα 30χλμ παραλιγο να μου στοιχισει και τον τερματισμο στο τελος απο τις κραμπες στα ποδια
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/01/2014 :  21:49:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημήτρη εσύ ξέρεις καλύτερα το σώμα σου αλλά να ξέρεις ότι πιο καλό χρόνο απο 4:30 ώρες μπορείς ΑΝΕΤΑ να κάνεις κάνοντας λιγότερα εβδομαδιαία χλμ αλλά βάζοντας "γρήγορες" προπονήσεις. Έχε υπόψιν ότι στους ερασιτέχνες δρομείς η...ξεκούραση πριν τον αγώνα είναι ουσιώδης για να κάνεις ατομική επίδοση.
Καλές προπονήσεις και καλό αγώνα στον Μεγαλέξανδρο χωρίς...κράμπες!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitris-heraklio
Forum-Runner

Greece
118 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/01/2014 :  17:58:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τελειωσε και η 2η εβδομαδα προετοιμασιας με 85,4χλμ να καταγραφει το κοντερ μειωμενα κατα 5 απο την περασμενη εβδομαδα αλλα το ιδιο αναιμακτα απο προβληματακια κ τυχον πονους.μια χαρα δηλαδη και συνεχιζουμε...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

iliaskotzaoglou
Forum-Runner

Greece
107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2014 :  13:58:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΜΕ ΤΟΣΑ ΧΛΜ ΚΑΙ LR ΟΧΙ 4.30 ΩΡΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 3,30 ΩΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟΧΟ TΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.ΤΑ ΠΟΣΑ LR ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ ΔΕΝ ΝΟΜΖΩ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΡΟΛΟ ΣΤΙΣ ΚΡΑΜΠΕΣ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΡΑΜΠΕΣ.ΟΣΟ ΚΑΛΑ ΕΝΥΔΑΤΩΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΘΑ ΠΑΘΩ ΚΡΑΜΠΑ,ΧΑΝΩΝΤΑΣ ΑΛΛΟΤΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ,ΑΛΛΟΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ-ΒΑΣΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ!ΚΑΙ ΕΥΝΟΙΚΟ ΓΙΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΟΣ.ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ,ΜΕ ΥΓΕΙΑ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitris-heraklio
Forum-Runner

Greece
118 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2014 :  14:47:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
παει και η 3η βδομαδα προετοιμασιας του μεγαλεξανδρου με καλυτερα νουμερα απο την προηγουμενη και προπαντως με περισσια ορεξη, αν και ειναι ακομα νωρις,για την συνεχεια.εκανα 6 προπονησεις αντι για 5 που κανω κατα βαση,ευτυχως ο καιρος βοηθαει μεχρι στιγμης πανε να φυγουν και καποια κιλα,παιζει και αυτο ενα ρολο στην καλη ψυχολογια,το κοντερ περασε οριακα τα 100χλμ πηγαινοντας στα 100.63χλμ και συνεχιζουμε...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Initiative
Advanced Forum-Runner



216 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2014 :  15:29:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dimitris-heraklio

συμφορουμητες Initiative κ zoro η εβδομαδα εκλεισε ιδανικα με αποτελεσμα να ειναι και το νουμερο ιδανικο.μακαρι να κατσει η κεντα σε ολη την προετοιμασια να μην παιξουν τιποτα κακοκαιριες ή τραυματισμοι και υπολογιζω γυρω στα 320-330χλμ το μηνα.το μεγαλυτερο λονγκ ειχε διαρκεια 2.35 με γυρους γυρω απο ενα σταδιο και θελω σε αυτη φαση να μπορεσω να κανω καταρχην ενα 2,30+ εξω στην ασφαλτο και αν καταφερω πιο μετα ενα 32αρι με 3+ ωρες για να δω πως θα συμπεριφερθει το σωμα μου δεν θελω να την παθω οπως στην αθηνα οπου πιστευω οτι επειδη δεν ''με ηξερα'' μετα τα 30χλμ παραλιγο να μου στοιχισει και τον τερματισμο στο τελος απο τις κραμπες στα ποδια


Αν εχεις ξεκινησει με τη μια βδομαδα στα 100κμ δε θα τα ξεπερασεις τα 320-330 κατα πολυ?
Αν νιωθεις καλα ειλικρινα ειμαι μαζι σου αλλα εχω τις ενστασεις μου..νομιζω οτι το πας λιγο φορτωμενα το θεμα και (μακρια απο σενα) μην προκυψει τιποτα κακο...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitris-heraklio
Forum-Runner

Greece
118 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2014 :  21:14:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Initiative

quote:
Originally posted by dimitris-heraklio

συμφορουμητες Initiative κ zoro η εβδομαδα εκλεισε ιδανικα με αποτελεσμα να ειναι και το νουμερο ιδανικο.μακαρι να κατσει η κεντα σε ολη την προετοιμασια να μην παιξουν τιποτα κακοκαιριες ή τραυματισμοι και υπολογιζω γυρω στα 320-330χλμ το μηνα.το μεγαλυτερο λονγκ ειχε διαρκεια 2.35 με γυρους γυρω απο ενα σταδιο και θελω σε αυτη φαση να μπορεσω να κανω καταρχην ενα 2,30+ εξω στην ασφαλτο και αν καταφερω πιο μετα ενα 32αρι με 3+ ωρες για να δω πως θα συμπεριφερθει το σωμα μου δεν θελω να την παθω οπως στην αθηνα οπου πιστευω οτι επειδη δεν ''με ηξερα'' μετα τα 30χλμ παραλιγο να μου στοιχισει και τον τερματισμο στο τελος απο τις κραμπες στα ποδια


Αν εχεις ξεκινησει με τη μια βδομαδα στα 100κμ δε θα τα ξεπερασεις τα 320-330 κατα πολυ?
Αν νιωθεις καλα ειλικρινα ειμαι μαζι σου αλλα εχω τις ενστασεις μου..νομιζω οτι το πας λιγο φορτωμενα το θεμα και (μακρια απο σενα) μην προκυψει τιποτα κακο...


λογικα ανα συνεχισω σε τετοιο ρυθμο θα περασω και τα 350.ηδη εχω συμπληρωσει 276χλμ σε 16 προπονησεις και εχουμε ακομα 22 γεναρη απλα κρινοντας απο την αθηνα εβαλα μεσες ακρες το 320-330 μαζι με καποια προσθεση χιλιομετρων.απλα ,ειναι η αληθεια,δεν περιμενα και εγω μεχρι στιγμης να εχει παει τοσο καλα η προπονηση και το πιο σημαντικο ανωδυνα ευτυχως.μαλλον δεν χορταινω .μακαρι να συνεχισει ετσι

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2014 :  23:29:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κανένα τέμπο κ χιλιάρι βάζεις ή πας συνέχεια τσούκου-τσούκου;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitris-heraklio
Forum-Runner

Greece
118 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2014 :  00:56:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
διαλειμματικες δεν εχω κανει ποτε.προτιμω να τρεχω οσο γρηγορα μπορω για τα δικα μου στανταρ τσουκου-τσουκου πηγαινω μονο στα λογκ τρεξιματα
http://runkeeper.com/user/dimitrisher/activity/295352719 π.χ για η σημερινη προπονηση
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitris-heraklio
Forum-Runner

Greece
118 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2014 :  17:57:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τελος 4ης εβδομαδας τα χλμ ανεβηκαν οριακα πανω απο 106 με 6 προπονησεις και προχωραμε ακαθεκτοι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

B.A.M.
Forum-Runner

Greece


189 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2014 :  22:10:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημήτρη λες τα δικά μου μεγάλα νούμερα σε χλμετρα αλλά και εσύ δεν πας πίσω για προετοιμασία ΜΑραθωνίου!!☺️

BAM
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitris-heraklio
Forum-Runner

Greece
118 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2014 :  23:00:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
σαν τις δικες σου προπονησεις βασιλη back to back τα 35αρια δεν μπορω οχι να τα κανω,οχι να τα επιχειρησω μη σου πω οτι δεν μπορω ουτε στα πιο τρελα μου ονειρα να τις δω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2014 :  12:23:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φίλε Δημήτρη, ειδικός δεν είμαι να σου κάνω υποδείξεις, έχω την αίσθηση όμως ότι τα χιλιόμετρα που κάνεις (σχεδόν 400 το μήνα!) είναι υπερβολικά για τον στόχο που έχεις θέσει.
Βέβαια, αν αυτό σε ευχαριστεί πάω πάσο, άλλωστε το τρέξιμο υποτίθεται ότι είναι ένα χόμπι που σκοπός του είναι να μας κάνει να περνάμε καλά... Αν όμως τα κάνεις γιατί θεωρείς ότι έτσι μόνο θα βελτιώσεις τον χρόνο σου στον μαραθώνιο (κάτω από 4μιση ώρες), πιστεύω ότι υποβάλλεις το σώμα σου σε άσκοπη καταπόνηση...

Μη με παρεξηγείς, καλοπροαίρετα πάντα.

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2014 :  12:33:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
συμφωνω με τον αντρεα...τοσα χλμ κανουν αθλητες ειτε που πανε για μεγαλυτερη αποσταση ειτε με χρονο πολυ πιο κατω απο 4 ωρες..στατιστικα παντα...

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 13 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000