Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Προσωπικοι στοχοι κ P.B.για τον Μαραθωνιο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 15

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2014 :  17:42:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η έμφαση και το βάρος πέφτει στους παλμούς αφού έτσι μπορείς πρακτικά να το ακολουθήσεις ανεξαρτήτως διαδρομής.
Γι'αυτό λέω ότι αν κάποιος τρέχει με παλμογράφο αξίζει ίσως να το έχει στα υπόψιν σαν μπούσουλα.

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vany186
Forum-Runner



145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2014 :  12:24:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεύτερος Μαραθώνιος φέτος... Πέρσι 4:14, φέτος ευελπιστώ κάτω απο 4, εστω και 3:59 !! Χαχα! Θα δείξει ελπίζω ναχει περισσότερη δροσούλα φέτος νομίζω θα μας βοηθήσει όλους μας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2014 :  16:58:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τρίτος μαραθώνιος και ευελπιστώ σε οτιδήποτε κάτω από 4.17 που έκανα στη Θεσσαλονίκη τον Απρίλιο...

Αν δω ότι δεν βγαίνει, οτιδήποτε κάτω από 4.38 που έκανα πέρσυ στην Κλασσική....



Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

akira
Advanced Forum-Runner

Greece


285 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2014 :  17:47:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
φετος ακολουθω το προγραμμα απο το runner για τις 4.30-5.00 ωρες και μπορω να πω οτι βλεπω σημαντικη βελτιωση στο τρεξιμο μου τρεχοντας 30χλμ την κυριακη σε 3ω45λ. Ας ελπισουμε οτι θα πεσω κατω απο τις 5 ωρες φετος. Θα ηθελα αν μπορει καποιος να δωσει ενα οδηγο στρατηγικης για την κλασσικη με το τι ρυθμο να ακολουθησει κανεις για διαφορους τελικους χρονους μιας και με εχει πιασει λιγο άγχος και θα ηθελα να προγραμματισω το garmin μου αναλογα

Τα λεμε στο τερματισμο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2014 :  17:57:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Tεταρτος μαραθωνιος κ φυσικα εχω στο πισω μερος του μυαλου μουτον στοχο που θελω αλλα φετος θα αποφυγω να κανω προβλεψη για χρονο.. οχι οχι μην επιμενετε δεν θελω να πω...
...σσσσσσ!!! αντε να σπασω τις 3.30ωρες
κατα τα αλλα οτι θελει ας κατεβασει που λεμε..
δεν θελω να την πατησω οπως περυσι...
αυτο που θελω ομως να ευχηθω για ολους εμας που θα παρουμε μερος στην μεγαλη γιορτη του αυθεντικου πλεον ειναι να εχει τις ιδανικες κλιματολογικες συνθηκες για να το ευχαριστηθουμε πρωτα απ ολα κ οχι να γονατισουμε οπως περυσι

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rades
Forum-Runner



51 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2014 :  18:33:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πρώτος μαραθώνιος, και διαλεξα τον πιο απαιτητικο! Η προετοιμασια παει υπέροχα, κρυφο ονειρο το 4.12, ρεαλιστικος στόχος το 4.29.59. Μήπως έχω άγνοια κινδύνου?
Με υγεία όλοι στην εκκίνηση!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2014 :  18:34:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μακάρι να έχει τον ιδανικό καιρό φίλε sotos-marathon, αλλά και "αν δεν τον βρούμε, θα τον φτιάξουμε!" [:-)]

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rades
Forum-Runner



51 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2014 :  18:37:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αααα!!! Και αν τα καταφέρω, ενα σημαντικό μέρος της επιτυχίας θα οφείλεται και σε αυτο το forum.
Ευχαριστώ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2014 :  18:44:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Koukouvagia

Μακάρι να έχει τον ιδανικό καιρό φίλε sotos-marathon, αλλά και "αν δεν τον βρούμε, θα τον φτιάξουμε!" [:-)]

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...

...σωστα Ανδρεα!!

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2014 :  21:20:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Koukouvagia

Μακάρι να έχει τον ιδανικό καιρό φίλε sotos-marathon, αλλά και "αν δεν τον βρούμε, θα τον φτιάξουμε!" [:-)]

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...



Ωραία το έθεσες Ανδρέα.

...........................................................................
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε, αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2014 :  21:20:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Koukouvagia

Μακάρι να έχει τον ιδανικό καιρό φίλε sotos-marathon, αλλά και "αν δεν τον βρούμε, θα τον φτιάξουμε!" [:-)]

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...




Προβλέπω το δεύτερο σκέλος

Μή φοβάσαι άν προχωρείς αργά.Να φοβάσαι αν μένεις ακίνητος.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2014 :  00:36:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
2ός μαραθώνιος φέτος και ενδόμυχος στόχος το 3:48" . Μετά το περσινό αναγνωριστικό 4:10" με μόλις 5 μήνες τρεξίματος , φέτος ελπιζω σε μια απόδοση ανάλογης της καλης και συστηματικης προετοιμασίας .
Το βασικότερο που εύχομαι όμως είναι να τον χαρώ όπως και πέρισυ και να φτάσω σώα, υγιής και χαμογελαστή στο Καλλιμάρμαρο! Εύχομαι επίσης να πάρω τέτοια ικανοποίηση και χαρά απ´ τη συμμετοχή και τη διαδρομή που με το που θα τερματίσω να ονειρευόμαι την επόμενη προετοιμασία
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2014 :  00:59:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ηδη περιμενω την επομενη προετοιμασια αφου αυτο που κανω τωρα μονο προετοιμασια δε λεγεται. εχω κανει μολις 14 προπονησεις - καταπονησεις υπο τις συνθηκες που εγιναν. το καλο ειναι πως οντας υγιης στοχευω να μην ξεπερασω τις 5 ωρες. δυστυχως ο τριτος προβλεπεται και ο αργοτερος αλλα θα προσπαθησω για το καλυτερο. δεν εχω καταφερει να βγαλω σαφη συμπερασματα απο τις προπονησεις μου αφου ξερω οτι μπορω να παω καλυτερα αλλα κατι δεν με αφηνει.. η μεση ισως... δε ξερω... πονους παντως δεν εχω και αυτο ειναι το σημαντικοτερο. στον νυχτερινο θα βγαλω τα συμπερασματα μου σε καθε επιπεδο (ρουχα,παπουτσια,αναπληρωση,ρυθμο,παλμοι).φετος εχω σκοπο να ειμαι πιο σταθερος στη διαδρομη και ισως να εφαρμοσω την τεχνικη του τρεχαντηρη απο τον φετινο Μεγαλεκο (τρενο), σε δρομεις με παραπλησιο ρυθμο και οπου μπορω να τους αλλαζω αν εχω δυναμεις. κατι θα μαζεψω απο κει!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2014 :  08:26:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...sotos-marathon καλη επιτυχια στην εκπληρωση των στοχων σου! Ο δικος μου στοχος ειναι λιγο "σεμνος", αφου προκειται για τον πρωτο επισημο μαραθωνιο στον οποιο λαμβανω μερος!!!Θεωρω επιτυχια και μονο οτι θα εχω βγαλλει την προετοιμασια χωρις προβλημα τραυματισμου κι οτι θα σταθω στη γραμμη αφετηριας...αλλα ενδομυχα ως κρυφο στοχο, αφου προεχει ο τερματισμος,ειναι η ολοκληρωση της διαδρομης σε χρονο μικροτερο των 4.30 ωρων!Φετος εχω λαβει σε 3 αγωνες μερος... στο 10ρι του Μαραθωνα με χρονο 50.30, στον ημιμ.στις Καρυες Λακ. (20300 μετρα) με χρονο 1.46.40 καθως και στα Βρεττακεια 18,5 χλμ σε χρονο 1.45.10! Καλη επιτυχια σε ολους...με την ευχη η προετοιμασια και μονο,απο μονη της,ν'αποτελεσει το εφαλτηριο μιας επιτυχημενης αγωνιστικης προσπαθειας!





...αυτα γραφαμε περσι,τετοια περιοδο...και φυσικα η συνεχεια ειναι γνωστη σε πολλους! Φυσικα, δεν μπορεσαμε να σταθουμε καν στην εκκινηση, λογω οστικου οιδηματος στο αριστερο ισχιο,εξαιτιας της υπερπροπονησης...με την απογοητευση να μ'εχει κυριευσει σε τετοιο βαθμο...που στη κυριολεξια σκεφτομουν να παρατησω το τρεξιμο (ειχα ηδη συσσωρευσει στους 20 μηνες που ετρεχα πολλους τραυματισμους,λογω προβληματων με τη μεση μου)! Ο καλος λογος κι η προσωπικη ενθαρρυνση πολλων ατομων απο το φορουμ...μου εδωσαν κουραγιο να συνεχισω...κι εκτοτε,αφου ξεκινησα ξανα τις προπονησεις τον περασμενο Δεκεμβρη, ολοκληρωσα τον μαραθωνιο Θεσ/νικης σε συμπαθητικο χρονο (3:48:58), ενω συμμετειχα και σε 5 αλλους αγωνες με ικανοποιητικες για τα δεδομενα μου επιδοσεις!

Οσον αφορα στον Αυθεντικο ειμαστε ικανοι για το καλυτερο και το χειροτερο...αλλωστε παντα ημασταν λιγο απροβλεπτοι σε τετοια ζητηματα!Με προετοιμασια μολις 10 εβδομαδων, ως επι το πλειστον, κι αυτη εκτος πρωτοκολλου,οι πιθανοτητες συγκλινουν μεχρι στιγμης οτι αυτη τη φορα μαλλον θα αξιωθουμε να σταθουμε στην εκκινηση...με σκοπο τη συμμετοχη στο πανηγυρι, οπως οι παλαιοι αναφερετε εδω μεσα,αλλα και μια επιδοση μεταξυ 3:55 (εφοσον τα πραγματα εξελιχθουν οπως πρεπει) και 4:15 (σε περιπτωση που κατι στραβωσει...με την ελπιδα παντα να μην "στραβωσει" για τα καλα ... κι εγκαταλειψουμε).

Καλον αγωνα, καλη επιτυχια...υγιη τερματισμο κι εκπληρωση στοχων σε ολες και ολους!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2014 :  08:39:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

ηδη περιμενω την επομενη προετοιμασια αφου αυτο που κανω τωρα μονο προετοιμασια δε λεγεται. εχω κανει μολις 14 προπονησεις - καταπονησεις υπο τις συνθηκες που εγιναν. το καλο ειναι πως οντας υγιης στοχευω να μην ξεπερασω τις 5 ωρες. δυστυχως ο τριτος προβλεπεται και ο αργοτερος αλλα θα προσπαθησω για το καλυτερο. δεν εχω καταφερει να βγαλω σαφη συμπερασματα απο τις προπονησεις μου αφου ξερω οτι μπορω να παω καλυτερα αλλα κατι δεν με αφηνει.. η μεση ισως... δε ξερω... πονους παντως δεν εχω και αυτο ειναι το σημαντικοτερο. στον νυχτερινο θα βγαλω τα συμπερασματα μου σε καθε επιπεδο (ρουχα,παπουτσια,αναπληρωση,ρυθμο,παλμοι).φετος εχω σκοπο να ειμαι πιο σταθερος στη διαδρομη και ισως να εφαρμοσω την τεχνικη του τρεχαντηρη απο τον φετινο Μεγαλεκο (τρενο), σε δρομεις με παραπλησιο ρυθμο και οπου μπορω να τους αλλαζω αν εχω δυναμεις. κατι θα μαζεψω απο κει!!!




...Παναγιωτη...η ομαδα του ΕΚΑΒ ειναι εδω, ενωμενη...δυνατη!!! Ο τριτος σου μαραθωνιος μπορει να ειναι ο πιο αργος (αυτο δεν εχει και τοσο σημασια)...αλλα θα εχεις την χαρα να τον αφιερωσεις στο γιο σου...τι μεγαλυτερη ευτυχια απ'αυτο??? Καλη επιτυχια στον νυχτερινο ημι...και σε περιμενω,εφοσον ολα πανε καλα...αλλωστε εμεις το παλευουμε ως το τελος !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 15 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000