Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 13ος Ημιμαραθώνιος "Στα χνάρια του Παυσανία"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 8

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2013 :  20:12:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

quote:
Originally posted by Orcatattoo

Αν έχω καταλάβει καλά, φέτος τον αγώνα ΔΕΝ τον διοργανώνει ο Απόλλωνας Δ.Αττικής αλλά οι δήμοι Μεγάρων - Ελευσίνας.
Ξέρει κανείς γιατί και αν ισχύει?

Δεν θα τον τρέξω έτσι κι αλλιώς λόγω κοινωνικών υποχρεώσεων αλλά μου έκανε εντύπωση..

Good things come to those who wait..




Ο Δήμος το Διοργανώνει-πάντα ο Δήμος το διοργάνωνε.Απλά ο Απόλλωνας και ειδικά ο Σάμιος έχει τον αγώνα υπό την τεχνική του επίβλεψη.Έτσι και φέτος,ο Απόλλωνας μέσω του Σάμιου έχει την τεχνική επίβλεψη.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2014-ΕΛΑΙΩΝ ΓΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2/8/2014





Θα παρεβρεθείς Παυλάρα?

Κανείς δέν έχει τόση ανάγκη απο ένα χαμόγελο όσο εκείνος που δέν μπορεί να το δώσει στους άλλους.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aytoxeiras
Elite Forum-Runner

1247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2013 :  20:25:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Don_-_Canelli
σου έλεγαν " κάτσε μωρέ, περίμενε, να δούμε αμα δεν έρθει κανένας, θα πάρεις εσύ το νούμερο του, και θα τρέξεις φυσικά με άλλο όνομα", ακούς τα γαϊδούρια


αν θες εξήγησε μου λιγο πιο αναλυτικά ποιο είναι το τόσο μεγάλο κακό στην όλη ιστορία. γιατί είναι τόσο γαιδούρια; είναι τόσο σημαντικό για σένα να δεις το όνομα σου με έναν αριθμό δίπλα; τι χρόνο κάνεις αν επιτρέπεται; γιατι αν εισαι στα μετάλλια, οκ να το καταλάβω. αλλιώς, τι σημασία έχει; θέλω να πω εσύ θα τρέξεις, εσυ θα πάρεις το μετάλλιο σου και εσυ θα βγάλεις φωτογραφίες που θα σου θυμίζουν τον αγώνα. άρα; για τον εαυτό σου δεν τρέχεις; τι τη θες την κατάταξη; στο κάτω κάτω δεν είναι και καμια μεγάλη απόσταση. αν ο αγώνας γινόταν χωρίς ανακοίνωση των αποτελεσμάτων, θα έτρεχες;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2013 :  20:33:46  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ANASTASIOS

quote:
Originally posted by SKOTEINOS

quote:
Originally posted by Orcatattoo

Αν έχω καταλάβει καλά, φέτος τον αγώνα ΔΕΝ τον διοργανώνει ο Απόλλωνας Δ.Αττικής αλλά οι δήμοι Μεγάρων - Ελευσίνας.
Ξέρει κανείς γιατί και αν ισχύει?

Δεν θα τον τρέξω έτσι κι αλλιώς λόγω κοινωνικών υποχρεώσεων αλλά μου έκανε εντύπωση..

Good things come to those who wait..




Ο Δήμος το Διοργανώνει-πάντα ο Δήμος το διοργάνωνε.Απλά ο Απόλλωνας και ειδικά ο Σάμιος έχει τον αγώνα υπό την τεχνική του επίβλεψη.Έτσι και φέτος,ο Απόλλωνας μέσω του Σάμιου έχει την τεχνική επίβλεψη.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2014-ΕΛΑΙΩΝ ΓΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2/8/2014





Θα παρεβρεθείς Παυλάρα?

Κανείς δέν έχει τόση ανάγκη απο ένα χαμόγελο όσο εκείνος που δέν μπορεί να το δώσει στους άλλους.






ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΧΙ.Έχω κανονίσει να πάω να τρέξω στους φίλους μου στην Κεφαλονιά,στην 2η Γύρα Κεφαλονιάς,με την εκδρομή του Απόλλωνα.Δυστυχώς όμως....

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2014-ΕΛΑΙΩΝ ΓΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2/8/2014
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2013 :  21:44:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα τα πούμε στη Κεφαλονιά Παύλο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2013 :  22:15:38  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Θα τα πούμε στη Κεφαλονιά Παύλο




Good-good

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2014-ΕΛΑΙΩΝ ΓΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2/8/2014
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Don_-_Canelli
Forum-Runner

Greece


59 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2013 :  15:45:08  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Don_-_Canelli Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
αν θες εξήγησε μου λιγο πιο αναλυτικά ποιο είναι το τόσο μεγάλο κακό στην όλη ιστορία. γιατί είναι τόσο γαιδούρια; είναι τόσο σημαντικό για σένα να δεις το όνομα σου με έναν αριθμό δίπλα; τι χρόνο κάνεις αν επιτρέπεται; γιατι αν εισαι στα μετάλλια, οκ να το καταλάβω. αλλιώς, τι σημασία έχει; θέλω να πω εσύ θα τρέξεις, εσυ θα πάρεις το μετάλλιο σου και εσυ θα βγάλεις φωτογραφίες που θα σου θυμίζουν τον αγώνα. άρα; για τον εαυτό σου δεν τρέχεις; τι τη θες την κατάταξη; στο κάτω κάτω δεν είναι και καμια μεγάλη απόσταση. αν ο αγώνας γινόταν χωρίς ανακοίνωση των αποτελεσμάτων, θα έτρεχες;


    ** Mάλλον εγώ θα πρέπει να σε ρωτήσω " τι χρόνο κάνεις αν επιτρέπεται"
    *** δεν με ενδιαφέρουν οι φωτογραφίες και δεν βγαίνω φωτογραφίες, ούτε ακουμπάω τα μετάλλια τα πετάω ή τα χαρίζω.
    **** Χωρίς αριθμούς και χωρίς ανακοίνωση αποτελεσμάτων δεν είναι αγώνας είναι κάτι χύμα, είναι παιχνίδι διασκέδαση. απλά μία εκδήλωση.Ο αγώνας είναι ένας θεσμός μεταξύ των όσων συμμετέχουν, σ' αυτο το θεσμό κυριαρχούν η άμιλλα κι ο ανταγωνισμός, κάποιοι παίρνουν στα σοβαρά τον ανταγωνισμό και κάποιοι άλλοι που δεν μπορούν να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις του ανταγωνισμού, το παίζουν " Όσα Δεν Φτάνει Η Αλεπού" , δηλαδή δήθεν τρέχουν για την υγεία τους " ΔΗΘΕΝ" και δήθεν τρέχουν για πλάκα, απλά γιατί δεν δύνανται να μπούν σε ανταγωνιστικές διαδικασίες. ΔΗΛΑΔΗ κάποιοι πάνε σε αγώνες και ξεσκίζονται στην κόντρα ,...ενώ ταυτοχρόνως κάποιοι πασκίζουν να φτάσουν στον τερματισμό με κίνδυνο της ζωής τους (κράμπες-καρδιακές ανακοπές-θερμοπληξίες-αφυδατώσεις).Δηλαδή κάποιοι αληλοκυνηγιώνται και κάποιοι βάζουν στοίχημα με τον εαυτό τους αν θα δούν τερματισμό, και απο αμηχανία (κατά την διάρκεια της επώδυνης διαδρομής) και πλήρη υποκρισία συνέχεια χαμογελάνε (ΔΗΘΕΝ), εμ βέβαια όταν γίνεσαι φαιδρός συνέχεια χαμογελάς. Και φυσικά χαμογελάνε κι οι διαβάτες κι οι περαστικοί που σε βλέπουν Η μηδενιστική άποψη του " δεν με ενδιαφέρουν οι κόντρες" και διάφορες δικαιολογίες αντιφορμαλιστικές
    ***** Κι επειδή ο Ορισμός του Αθλητισμού είναι "" Η Ανάδειξη του Ισχυροτέρου"" αυτό είναι αθλητισμός φίλε "αυτόχειρα" ( η ανάδειξη του ισχυροτέρου) όσοι σέβονται τον εαυτό τους , σέβονται και τον αυξοντα αριθμό της κατάταξις Του Τερματισμού τους.( τι θέση αξιώθηκαν να καταλάβουν)


++++---Δεν Πρόκειται Να Ανταπαντήσω---+++++

Traps and Enemies all around, so! you have to Take_Care_of_"Enemy_Lines"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2013 :  17:04:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μάλλον έχεις μπλέξει τον ορισμό του αθλητισμού με τον ορισμό του πρωταθλητισμού Don Canelli. Από πού προκύπτει ότι όλοι τρέχουν ανταγωνιστικά και μάλιστα σε έναν λαϊκό αγώνα δρόμου και όσοι δε μπορούν απλά υποκρίνονται; Για τους πρωταθλητές υπάρχουν οι επίσημοι αγώνες και τα πρωταθλήματα του ΣΕΓΑΣ, εμείς οι λοιποί τι σε κάνει να νομίζεις ότι τραβάμε (ή θα έπρεπε να τραβάμε) ντε και καλά ζόρι για την θέση που θα τερματίσουμε στον όγδοο Γύρο της Κάτω Τραχανοπλαγιάς; Ο καθείς το βλέπει όπως θέλει, μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια... Και εν πάση περιπτώσει, γνώμη μου είναι ότι το όποιο δίκιο έχεις στο αρχικό σου παράπονο για τον αριθμό που δεν σου δώσανε και την κατάταξη που δεν πήρες, το χάνεις με τους ισοπεδωτικούς και απαξιωτικούς αφορισμούς που κάνεις μετά.

Edited by - Gypaetos on 26/09/2013 17:04:50
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PEZONAYTHS
Advanced Forum-Runner

Greece


230 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2013 :  23:09:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ANASTASIOS

quote:
Originally posted by PEZONAYTHS

Φυσικά καί θά είμαι καί εγώ εκεί ! Άγώνας πολύ αγαπημένος , καθότι ήταν καί εμένα ό πρώτος αγώνας ever ! Τόν είχα τρέξει χωρίς καμμία προετοιμασία ( τό 2003 θαρρώ ) , μετά από παρότρυνση φίλου Μαραθωνοδρόμου , ότι < τόν έχω > καί τερμάτισα σέ 2:30+ εντελώς ΓΚΟΟΟΟΛ .... Άαααχχχ , αυτές οί ωραίες αναμνήσεις ...





Ποιανού παρότρυνση άραγεΩραία Γιώργη,θα τα πούμε απο κοντά Ελευσίνα.

Κανείς δέν έχει τόση ανάγκη απο ένα χαμόγελο όσο εκείνος που δέν μπορεί να το δώσει στους άλλους.



χαχαχα ό γνωστός μουστάκιας !!! θά τά πούμε Έλευσίνα Τάσο !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

BASPAN
Newbie Forum Runner

32 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/10/2013 :  20:45:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξερει κανεις πως ειναι η διαδρομη;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/10/2013 :  21:08:40  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by BASPAN

Ξερει κανεις πως ειναι η διαδρομη;




Σχετικά επίπεδη,με λίγες ανηφόρες.Πάνω στην παλιά Εθνική.

Μία σημείωση μόνο θα κάνω-επίκληση για τον συγκεκριμένο αγώνα:επειδή έτυχε να ήμουν στην σύσκεψη που έγινε για τον αγώνα,η τροχαία παρακαλάει τους δρομείς να τρέξουν από την αριστερή πλευρά του δρόμου,γιατί έτσι θα είναι πιο εύκολα να διαχειριστεί τα κάθετα στενά και τις εξόδους των αυτοκινήτων.Οπότε όσοι τρέξετε στον Παυσανία,τρέξτε από την αριστερή πλευρά του δρόμου-θα είναι εκεί εξάλλου τα περιπολικά για να σας οδηγούνε στην αριστερή πλευρά

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2014-ΕΛΑΙΩΝ ΓΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2/8/2014
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2013 :  10:00:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

quote:
Originally posted by BASPAN

Ξερει κανεις πως ειναι η διαδρομη;




Σχετικά επίπεδη,με λίγες ανηφόρες.Πάνω στην παλιά Εθνική.

Μία σημείωση μόνο θα κάνω-επίκληση για τον συγκεκριμένο αγώνα:επειδή έτυχε να ήμουν στην σύσκεψη που έγινε για τον αγώνα,η τροχαία παρακαλάει τους δρομείς να τρέξουν από την αριστερή πλευρά του δρόμου,γιατί έτσι θα είναι πιο εύκολα να διαχειριστεί τα κάθετα στενά και τις εξόδους των αυτοκινήτων.Οπότε όσοι τρέξετε στον Παυσανία,τρέξτε από την αριστερή πλευρά του δρόμου-θα είναι εκεί εξάλλου τα περιπολικά για να σας οδηγούνε στην αριστερή πλευρά

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2014-ΕΛΑΙΩΝ ΓΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2/8/2014




Ο.κ ελήφθη.

Κανείς δέν έχει τόση ανάγκη απο ένα χαμόγελο όσο εκείνος που δέν μπορεί να το δώσει στους άλλους.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2013 :  11:03:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γνωρίζει κανείς αν έχουν ή θα ανακοινωθούν τα ονόματα των συμμετεχόντων και που??
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

TakisV
Forum-Runner

Greece


86 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2013 :  10:36:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα.
Θα επιβεβαιωθεί με κάποιο τρόπο η συμμετοχή μας?
Επίσης η επιστροφή από Μέγαρα σε Ελευσίνα πως θα γίνει?

Αυτός που γνωρίζει να μιλά, γνωρίζει και πότε να το κάνει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2013 :  12:21:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δέν ξέρω άν θα βγάλουν λίστα με τους συμμετέχοντες πάντως η επιστροφή στην ελευσίνα γίνεται με πούλμαν που βάζει ο δήμος.

Κανείς δέν έχει τόση ανάγκη απο ένα χαμόγελο όσο εκείνος που δέν μπορεί να το δώσει στους άλλους.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2013 :  12:35:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Don_-_Canelli
    ** Mάλλον εγώ θα πρέπει να σε ρωτήσω " τι χρόνο κάνεις αν επιτρέπεται"
    *** δεν με ενδιαφέρουν οι φωτογραφίες και δεν βγαίνω φωτογραφίες, ούτε ακουμπάω τα μετάλλια τα πετάω ή τα χαρίζω.
    **** Χωρίς αριθμούς και χωρίς ανακοίνωση αποτελεσμάτων δεν είναι αγώνας είναι κάτι χύμα, είναι παιχνίδι διασκέδαση. απλά μία εκδήλωση.Ο αγώνας είναι ένας θεσμός μεταξύ των όσων συμμετέχουν, σ' αυτο το θεσμό κυριαρχούν η άμιλλα κι ο ανταγωνισμός, κάποιοι παίρνουν στα σοβαρά τον ανταγωνισμό και κάποιοι άλλοι που δεν μπορούν να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις του ανταγωνισμού, το παίζουν " Όσα Δεν Φτάνει Η Αλεπού" , δηλαδή δήθεν τρέχουν για την υγεία τους " ΔΗΘΕΝ" και δήθεν τρέχουν για πλάκα, απλά γιατί δεν δύνανται να μπούν σε ανταγωνιστικές διαδικασίες. ΔΗΛΑΔΗ κάποιοι πάνε σε αγώνες και ξεσκίζονται στην κόντρα ,...ενώ ταυτοχρόνως κάποιοι πασκίζουν να φτάσουν στον τερματισμό με κίνδυνο της ζωής τους (κράμπες-καρδιακές ανακοπές-θερμοπληξίες-αφυδατώσεις).Δηλαδή κάποιοι αληλοκυνηγιώνται και κάποιοι βάζουν στοίχημα με τον εαυτό τους αν θα δούν τερματισμό, και απο αμηχανία (κατά την διάρκεια της επώδυνης διαδρομής) και πλήρη υποκρισία συνέχεια χαμογελάνε (ΔΗΘΕΝ), εμ βέβαια όταν γίνεσαι φαιδρός συνέχεια χαμογελάς. Και φυσικά χαμογελάνε κι οι διαβάτες κι οι περαστικοί που σε βλέπουν Η μηδενιστική άποψη του " δεν με ενδιαφέρουν οι κόντρες" και διάφορες δικαιολογίες αντιφορμαλιστικές
    ***** Κι επειδή ο Ορισμός του Αθλητισμού είναι "" Η Ανάδειξη του Ισχυροτέρου"" αυτό είναι αθλητισμός φίλε "αυτόχειρα" ( η ανάδειξη του ισχυροτέρου) όσοι σέβονται τον εαυτό τους , σέβονται και τον αυξοντα αριθμό της κατάταξις Του Τερματισμού τους.( τι θέση αξιώθηκαν να καταλάβουν)


++++---Δεν Πρόκειται Να Ανταπαντήσω---+++++

Traps and Enemies all around, so! you have to Take_Care_of_"Enemy_Lines"



Ξέχασες και αυτούς που ΔΗΘΕΝ τρέχουν για να περάσουν ευχάριστα την Κυριακή τους. Είμαι μία από αυτούς.

Αν τρέξεις με άλλο όνομα, πάλι μπορείς να δεις την κατάταξή σου.Αλλά μάλλον σε ενδιαφέρει να δεις το όνομά σου-κακό δεν είναι ασφαλώς- αλλά όχι ότι πετάς και τα μετάλλια! Αυτό, ξέρεις, είναι προσβολή. Και να σου πω και κάτι: ποιος ο λόγος να το πάρεις αν είναι να το πετάξεις; Άστο για κανέναν άλλον...





-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 8 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000