Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Μαραθώνιος Ναυπλίου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 33

Ξανθό Άλογο
Advanced Forum-Runner

Greece
250 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2013 :  09:48:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα κατεβαινα σιγουρα αλλα το ιδιο σκ ειναι το ταυγετος challenge οποτε το βουνο με κερδιζει χαλαρα!!!!κριμα!!ισως την επομενη φορα!!θα εχει πολυ ενδιαφερον παντως αυτη η αποπειρα!!μεγαλο φαουλ βεβαια το οτι τον εβαλαν την ιδια ημερομηνια με την μεσσηνη!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

afentis
Elite Forum-Runner

Greece


1563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2013 :  10:28:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@SKOTEINOS γιατί τόση επιθετικότητα ρε παιδί μου;
Μην "πολιτικοποιούμε" και τους αγώνες...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2013 :  10:38:33  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by afentis

@SKOTEINOS γιατί τόση επιθετικότητα ρε παιδί μου;
Μην "πολιτικοποιούμε" και τους αγώνες...





Ρε συ κάτσε.Εντάξει να το δεχτώ ότι είμαι επιθετικός-με τον αγώνα σαν αγώνα ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ,αλλά γιατί πας να κάνεις του άλλου χαλάστρα και δεν κάθεσαι να τον καλέσεις,να συμβουλευτείς 2-3 ειδικους και να σου πούνε πότε να το κάνεις.Δεν λέω ΄΄όχι΄΄ μην τον κάνεις τον αγώνα-θες να τον κανεις με γεια σου με χαρά σου,αλλά δες πότε μπορείς,πότε θα βοηθούσες τους άλλους αγώνες για να μην τους κάνεις ζημιά κλπ.
Δες και το άλλο.25 μέρες πριν,γίνεται ο ιστορικός αγώνας του Αργολικού κόλπου.Και εκεί ζημιά δεν κάνεις;;;Μέσα σε 25 μέρες στο ίδιο μερος αγώνας;;;άσχετα ο ένας είναι δεκαπεντάρι και ο άλλος Μαραθώνιος.Αν κάποιος αποφασίσει να τρέξει στον εν λόγω Μαραθώνιο,δύσκολα θα ξαναβρεθεί στον ίδιο χώρο 25 μέρες πριν.Δεν έχω κάτι με τον αγώνα-μπορεί να τον τρέξω κιόλας,αλλά κάτσε και δες πότε είναι καλό να τον βάλεις να μην κάνεις ζημιές

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2014-ΕΛΑΙΩΝ ΓΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2/8/2014
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2013 :  10:53:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS


Δες και το άλλο.25 μέρες πριν,γίνεται ο ιστορικός αγώνας του Αργολικού κόλπου.Και εκεί ζημιά δεν κάνεις;;;Μέσα σε 25 μέρες στο ίδιο μερος αγώνας;;;άσχετα ο ένας είναι δεκαπεντάρι και ο άλλος Μαραθώνιος.Αν κάποιος αποφασίσει να τρέξει στον εν λόγω Μαραθώνιο,δύσκολα θα ξαναβρεθεί στον ίδιο χώρο 25 μέρες πριν.



Δεν ειναι μονο μαραθωνιος, εχει και ημι την ιδια μερα. Οποτε γιατι να παει καποιος στο 15αρι οταν μπορει να παει 3 εβδομαδες αργοτερα στον ημι? (αν δε θελει να τρεξει μαραθωνιο). Αναρωτιεμαι αν θα γινει και το 15αρι.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

afentis
Elite Forum-Runner

Greece


1563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2013 :  11:23:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

quote:
Originally posted by afentis

@SKOTEINOS γιατί τόση επιθετικότητα ρε παιδί μου;
Μην "πολιτικοποιούμε" και τους αγώνες...





Ρε συ κάτσε.Εντάξει να το δεχτώ ότι είμαι επιθετικός-με τον αγώνα σαν αγώνα ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ,αλλά γιατί πας να κάνεις του άλλου χαλάστρα και δεν κάθεσαι να τον καλέσεις,να συμβουλευτείς 2-3 ειδικους και να σου πούνε πότε να το κάνεις.Δεν λέω ΄΄όχι΄΄ μην τον κάνεις τον αγώνα-θες να τον κανεις με γεια σου με χαρά σου,αλλά δες πότε μπορείς,πότε θα βοηθούσες τους άλλους αγώνες για να μην τους κάνεις ζημιά κλπ.
Δες και το άλλο.25 μέρες πριν,γίνεται ο ιστορικός αγώνας του Αργολικού κόλπου.Και εκεί ζημιά δεν κάνεις;;;Μέσα σε 25 μέρες στο ίδιο μερος αγώνας;;;άσχετα ο ένας είναι δεκαπεντάρι και ο άλλος Μαραθώνιος.Αν κάποιος αποφασίσει να τρέξει στον εν λόγω Μαραθώνιο,δύσκολα θα ξαναβρεθεί στον ίδιο χώρο 25 μέρες πριν.Δεν έχω κάτι με τον αγώνα-μπορεί να τον τρέξω κιόλας,αλλά κάτσε και δες πότε είναι καλό να τον βάλεις να μην κάνεις ζημιές

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2014-ΕΛΑΙΩΝ ΓΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2/8/2014



Θέλω να πιστεύω ότι δεν ήταν πρόθεση των διοργανωτών να κάνουν ζημιά σε άλλους αγώνες. Πάντως στην Ελλάδα-Ιταλία επιλέγεται "αναγκαστικά" ο μήνας αυτός λόγω καιρού που είναι καταλληλότερος για μαραθώνιο.
16.03 Λεμεσός, 23.03 Ρώμης, 06.04 Μιλάνο, 06.04 Θεσσαλονίκης...

Για να σώζουμε την κατάσταση, απο ότι είδα της Μεσσήνης οι ημερομηνίες δεν είναι σταθερές. Στις περισσότερες χρονιές έγιναν στο μήνα Απρίλη...

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gtsig
Senior Forum-Runner



485 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2013 :  11:51:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παύλο, στις 23/3 θα γίνει ο μαραθώνιος της Μεσσήνης;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2013 :  12:14:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εγω παυλακο που λεω να παω λογω της γνωστης προετοιμασιας, μου μιλας ακομα;;;

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2013 :  12:15:06  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by afentis

quote:
Originally posted by SKOTEINOS

quote:
Originally posted by afentis

@SKOTEINOS γιατί τόση επιθετικότητα ρε παιδί μου;
Μην "πολιτικοποιούμε" και τους αγώνες...





Ρε συ κάτσε.Εντάξει να το δεχτώ ότι είμαι επιθετικός-με τον αγώνα σαν αγώνα ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ,αλλά γιατί πας να κάνεις του άλλου χαλάστρα και δεν κάθεσαι να τον καλέσεις,να συμβουλευτείς 2-3 ειδικους και να σου πούνε πότε να το κάνεις.Δεν λέω ΄΄όχι΄΄ μην τον κάνεις τον αγώνα-θες να τον κανεις με γεια σου με χαρά σου,αλλά δες πότε μπορείς,πότε θα βοηθούσες τους άλλους αγώνες για να μην τους κάνεις ζημιά κλπ.
Δες και το άλλο.25 μέρες πριν,γίνεται ο ιστορικός αγώνας του Αργολικού κόλπου.Και εκεί ζημιά δεν κάνεις;;;Μέσα σε 25 μέρες στο ίδιο μερος αγώνας;;;άσχετα ο ένας είναι δεκαπεντάρι και ο άλλος Μαραθώνιος.Αν κάποιος αποφασίσει να τρέξει στον εν λόγω Μαραθώνιο,δύσκολα θα ξαναβρεθεί στον ίδιο χώρο 25 μέρες πριν.Δεν έχω κάτι με τον αγώνα-μπορεί να τον τρέξω κιόλας,αλλά κάτσε και δες πότε είναι καλό να τον βάλεις να μην κάνεις ζημιές

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2014-ΕΛΑΙΩΝ ΓΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2/8/2014



Θέλω να πιστεύω ότι δεν ήταν πρόθεση των διοργανωτών να κάνουν ζημιά σε άλλους αγώνες. Πάντως στην Ελλάδα-Ιταλία επιλέγεται "αναγκαστικά" ο μήνας αυτός λόγω καιρού που είναι καταλληλότερος για μαραθώνιο.
16.03 Λεμεσός, 23.03 Ρώμης, 06.04 Μιλάνο, 06.04 Θεσσαλονίκης...

Για να σώζουμε την κατάσταση, απο ότι είδα της Μεσσήνης οι ημερομηνίες δεν είναι σταθερές. Στις περισσότερες χρονιές έγιναν στο μήνα Απρίλη...






Άσε να γνωρίζω κάτι περισσότερο αν μου επιτρέπεις.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2014-ΕΛΑΙΩΝ ΓΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2/8/2014
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

afentis
Elite Forum-Runner

Greece


1563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2013 :  12:43:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...όσο θέλεις!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2013 :  12:45:13  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

εγω παυλακο που λεω να παω λογω της γνωστης προετοιμασιας, μου μιλας ακομα;;;

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...



Ρε συ,όπως είπα ΄΄δεν αποκλείεται και εγώ να πάω΄΄,δεν πάυει να είναι ΄΄άλλος ένας αγώνας΄΄,απλά έχω ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2014-ΕΛΑΙΩΝ ΓΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2/8/2014
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2013 :  12:53:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aytoxeiras

quote:
Originally posted by stratus

quote:
Originally posted by Aytoxeiras

μέσα από τώρα


Και στη Θεσσαλονικη θα με αφησεις μονο μου;


όχι βέβαια!! νομίζω πέφτουν με 3 βδομάδες διαφορά!! αν συμπέσουν θα προτιμήσω τη Θεσσαλονίκη!



Θα είμαι και εγώ (Θεσσαλονίκη) Χρήστο. Να έχεις παρακαλώ έτοιμο τον κινητήρα!

@Aytoxeiras: κοίτα, από τη στιγμή που γίνονται σε διαφορετικές ημερομηνίες εσύ πρόβλημα δεν έχεις. Και τρεις συνεχόμενους Μαραθώνιους θα έτρεχες...χαλαραααααά

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2013 :  13:02:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by Aytoxeiras

quote:
Originally posted by stratus

quote:
Originally posted by Aytoxeiras

μέσα από τώρα


Και στη Θεσσαλονικη θα με αφησεις μονο μου;


όχι βέβαια!! νομίζω πέφτουν με 3 βδομάδες διαφορά!! αν συμπέσουν θα προτιμήσω τη Θεσσαλονίκη!



Θα είμαι και εγώ (Θεσσαλονίκη) Χρήστο. Να έχεις παρακαλώ έτοιμο τον κινητήρα!

@Aytoxeiras: κοίτα, από τη στιγμή που γίνονται σε διαφορετικές ημερομηνίες εσύ πρόβλημα δεν έχεις. Και τρεις συνεχόμενους Μαραθώνιους θα έτρεχες...χαλαραααααά

Free your feet...free your senses!


Δε σε θελω εσενα Μου δημιουργησες ψυχολογικο προβλημα τοσο πισω που με αφηνες στις ανηφορες

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2013 :  13:13:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το πρώτο που σκέφτηκα ήταν τους γείτονες που πέρυσι έβαλαν τον Μαραθώνιο της Κωνσταντινούπολης, την ίδια μέρα με τον ΚΜΑ, αλλά τελικά και οι δυτικοί είναι μια από τα ίδια.

Ενδεικτικά, 13/04/2014 Μαραθώνιοι Λονδίνο-Παρίσι-Ρόττερνταμ, αλλά και τοπικά μόνο στην Αγγλία 14 Μαραθώνιοι σε ένα μήνα:

May 3 Endurancelife Pembrokeshire Marathon Little Haven Pembrokeshire
May 4 Ranelagh Harriers Richmond Half Marathon Richmond Surrey
May 4 Three Forts Marathon Worthing West Sussex
May 5 Belfast Marathon Belfast County Antrim
TBD Milton Keynes Marathon Milton Keynes Buckinghamshire
TBD Halstead & Essex Marathon Halstead Essex
May 17 Cape Wrath Challenge Durness Highland
TBD White Peak Marathon Matlock Derbyshire
TBD Brathay Windermere Marathon Ambleside Cumbria
TBD Stornoway Half Marathon Stornoway Western Isles
May 25 Edinburgh Marathon Edinburgh Lothian
May 25 EMF Edinburgh Half Marathon Edinburgh Lothian
May 25 Flete Coastal Marathon Mothecombe Devon
May 31 Kent Roadrunner Marathon Gravesend Kent

Τουλάχιστον στην Ελλάδα που είχαμε 3 άντε 4 αγώνες θα μπορούσαν οι ειδικοί να συννενοηθούν μεταξύ τους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

harvest
Forum-Runner



109 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2013 :  13:42:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επισήμως η Μεσσήνη δεν έχει προκηρύξει κανέναν αγώνα μέχρι στιγμής.
Αν το είχε κάνει,ναι,λάθος οι Ναυπλιείς.Με την ίδια λογική,αφού προηγείται η προκήρυξη του Ναυπλίου,η Μεσσήνη πρέπει να αλλάξει ημερομηνία;Θυμίζω προ διετίας Μεγαλέξανδρος και Μεσσήνη την ίδια μέρα.
Τέλος πάντων,ο καθένας με τις προτιμήσεις του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2013 :  13:58:20  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by harvest

Επισήμως η Μεσσήνη δεν έχει προκηρύξει κανέναν αγώνα μέχρι στιγμής.
Αν το είχε κάνει,ναι,λάθος οι Ναυπλιείς.Με την ίδια λογική,αφού προηγείται η προκήρυξη του Ναυπλίου,η Μεσσήνη πρέπει να αλλάξει ημερομηνία;Θυμίζω προ διετίας Μεγαλέξανδρος και Μεσσήνη την ίδια μέρα.
Τέλος πάντων,ο καθένας με τις προτιμήσεις του.




Η Μεσσήνη σχεδόν πάντα το κάνει εκείνη την περίοδο.Αν οι διοργανωτές του Μαραθωνίου του Ναυπλίου ΔΕΝ ΗΘΕΛΑΝ να συμπέσουν με τον Μαραθώνιο της Μεσσήνης,δεν θα ήταν και πολύ δύσκολο να πάρουν να ρωτήσουν και να μαθουν πότε θα γίνει και να κινηθούν αναλογα.Δηλαδή εγώ που ήθελα να μάθω για έναν αγώνα που βοηθάω στην διοργάνωση πώς έμαθα από άλλους παλαιοτερους αγώνες που δεν έχουν ανακοινώσει ακόμα την ημερομηνία τους,το πότε θα τον κάνουν.Τηλεφωνάκι,ερώτηση,απάντηση και ΄΄πιάσιμο΄΄ της κατάλληλης ημερομηνίας.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2014-ΕΛΑΙΩΝ ΓΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2/8/2014
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 33 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000