Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Μαραθώνιος Ναυπλίου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 33

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/03/2014 :  18:01:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by oldman

quote:
Originally posted by echetlos

Ζήση, ο 3:09:27 είσαι;

Μπράβο, τρομερόςςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!

"My sport is your sport's punishment"





Επιτέλους βγήκε κάτι καλό. Σε χαιρέτησα στον πρώτο γύρο που είχα ακόμα κουράγιο.

A little less conversation, a little more action please...




...κάνεις "πράξη" την υπογραφή σου!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gtsig
Senior Forum-Runner



485 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/03/2014 :  18:58:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια Ζήση !!! Και εις κατώτερα


quote:
Originally posted by oldman

quote:
Originally posted by echetlos

Ζήση, ο 3:09:27 είσαι;

Μπράβο, τρομερόςςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!

"My sport is your sport's punishment"





Επιτέλους βγήκε κάτι καλό. Σε χαιρέτησα στον πρώτο γύρο που είχα ακόμα κουράγιο.

A little less conversation, a little more action please...

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gia ta xalia irtha
Senior Forum-Runner

Greece


704 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/03/2014 :  19:28:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λιγα λογια και απο μενα ετσι γιατι πολυ χαρα επεσε!
900 σχεδον χλμ προετοιμασιας 3 μιση μηνων καταβαραθρωθηκαν σε ενα ευκολο dnf
Μετα την αποτυχια της κλασικης για ενα κατω απο 4:30 αλλη μια αποτυχια σε αυτο τον αγωνα κ μαλιστα με ριψη ασπιδας για πρωτη φορα.
Δεν ξερω τι φταιει αλλα ξερω να μαζευω τις αποτυχιες μου κ ελπιζω καποια στιγμη να τις μετουσιωσω σε ενεργεια για προοδο.
Μνημονευω τον Νικο-Εχετλο για τον συναθλητικο τροπο που περιεβαλε την προσπαθεια μου.Η αγωνια και η ενταση που ειχε περιμενοντας με η αλλαζοντας σημεια στην πολη για να με πετυχαινει στα περασματα μου και να με ενισχυει-συμβουλευει ηταν ειλικρινα γεματα νοιαξιμο.
Επισης τον συνιστω ανεπιφυλακτα για ξεναγο κ πρεα του σρονου σε οποιον κατεβει στον επομενο μαραθωνιο ναυπλιου!
Θα πω και στον ομοσταυλο μου Παναγιωτη μπραβο για τον τερματισμο.Ξερω οτι ειναι το ιδιο απογοητευμενος με εμενα καθως ειχαμε κοινους προπονητικους μοχθους και κοινους στοχους.Δεν μας βγαινει μεχρι στιγμης..κατι καπως θα βγει.ειμαστε Newfish και επιμενουμε!
Μπραβο στον Ριγκο και στον ντιπικουκι!σταθερες αξιες!

Σαν ετοιμος σαν θαρραλεος απο καιρο αποχαιρετα το το Ναυπλιο που φευγει...
Παμε παρακατω


http://www.facebook.com/pages/Newfish-runners-club/400630823330559
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mijalis
Elite Forum-Runner

Greece
1235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/03/2014 :  19:34:58  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Mijalis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Υπομονη και συντομα θα ερθει η ωρα της συγκομιδης. Μην απογοητευεσαι. Τα χιλιομετρα γραφουν πανω σου
quote:
Originally posted by gia ta xalia irtha

Λιγα λογια και απο μενα ετσι γιατι πολυ χαρα επεσε!
900 σχεδον χλμ προετοιμασιας 3 μιση μηνων καταβαραθρωθηκαν σε ενα ευκολο dnf
Μετα την αποτυχια της κλασικης για ενα κατω απο 4:30 αλλη μια αποτυχια σε αυτο τον αγωνα κ μαλιστα με ριψη ασπιδας για πρωτη φορα.
Δεν ξερω τι φταιει αλλα ξερω να μαζευω τις αποτυχιες μου κ ελπιζω καποια στιγμη να τις μετουσιωσω σε ενεργεια για προοδο.
Μνημονευω τον Νικο-Εχετλο για τον συναθλητικο τροπο που περιεβαλε την προσπαθεια μου.Η αγωνια και η ενταση που ειχε περιμενοντας με η αλλαζοντας σημεια στην πολη για να με πετυχαινει στα περασματα μου και να με ενισχυει-συμβουλευει ηταν ειλικρινα γεματα νοιαξιμο.
Επισης τον συνιστω ανεπιφυλακτα για ξεναγο κ πρεα του σρονου σε οποιον κατεβει στον επομενο μαραθωνιο ναυπλιου!
Θα πω και στον ομοσταυλο μου Παναγιωτη μπραβο για τον τερματισμο.Ξερω οτι ειναι το ιδιο απογοητευμενος με εμενα καθως ειχαμε κοινους προπονητικους μοχθους και κοινους στοχους.Δεν μας βγαινει μεχρι στιγμης..κατι καπως θα βγει.ειμαστε Newfish και επιμενουμε!
Μπραβο στον Ριγκο και στον ντιπικουκι!σταθερες αξιες!

Σαν ετοιμος σαν θαρραλεος απο καιρο αποχαιρετα το το Ναυπλιο που φευγει...
Παμε παρακατω


http://www.facebook.com/pages/Newfish-runners-club/400630823330559



Απίστευτος ο κόσμος και χαρακτήρας μας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

afentis
Elite Forum-Runner

Greece


1563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/03/2014 :  19:55:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gia ta xalia irtha

Λιγα λογια και απο μενα ετσι γιατι πολυ χαρα επεσε!
900 σχεδον χλμ προετοιμασιας 3 μιση μηνων καταβαραθρωθηκαν σε ενα ευκολο dnf
Μετα την αποτυχια της κλασικης για ενα κατω απο 4:30 αλλη μια αποτυχια σε αυτο τον αγωνα κ μαλιστα με ριψη ασπιδας για πρωτη φορα.
Δεν ξερω τι φταιει αλλα ξερω να μαζευω τις αποτυχιες μου κ ελπιζω καποια στιγμη να τις μετουσιωσω σε ενεργεια για προοδο.
Μνημονευω τον Νικο-Εχετλο για τον συναθλητικο τροπο που περιεβαλε την προσπαθεια μου.Η αγωνια και η ενταση που ειχε περιμενοντας με η αλλαζοντας σημεια στην πολη για να με πετυχαινει στα περασματα μου και να με ενισχυει-συμβουλευει ηταν ειλικρινα γεματα νοιαξιμο.
Επισης τον συνιστω ανεπιφυλακτα για ξεναγο κ πρεα του σρονου σε οποιον κατεβει στον επομενο μαραθωνιο ναυπλιου!
Θα πω και στον ομοσταυλο μου Παναγιωτη μπραβο για τον τερματισμο.Ξερω οτι ειναι το ιδιο απογοητευμενος με εμενα καθως ειχαμε κοινους προπονητικους μοχθους και κοινους στοχους.Δεν μας βγαινει μεχρι στιγμης..κατι καπως θα βγει.ειμαστε Newfish και επιμενουμε!
Μπραβο στον Ριγκο και στον ντιπικουκι!σταθερες αξιες!

Σαν ετοιμος σαν θαρραλεος απο καιρο αποχαιρετα το το Ναυπλιο που φευγει...
Παμε παρακατω


http://www.facebook.com/pages/Newfish-runners-club/400630823330559



Δεν πειράζει υπάρχουν και άλλοι αγώνες...
Μπορείς να μου εξηγήσεις τί ήταν αυτό που σε έκανε Did Not Finish?
Μπορούσε η προσπάθεια να ολοκληρωθεί έστω και με περπάτημα;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldman
Advanced Forum-Runner



262 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/03/2014 :  20:30:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@ trexantiris: Μανώλη σε ευχαριστώ, αν και πρέπει να σου πω ότι το σλόγκαν μου κόλλησε από το γνωστό remix του τραγουδιού του Elvis, που έχει έναν ωραίο ρυθμό για διαλειμματικές

@ gtsig: Γιώργο ευχαριστώ πολύ!

Εύχομαι να πάρετε και οι δύο πίσω τον κόπο από τις προπονήσεις σας στη Θεσσαλονίκη ή όπου αλλού επιλέξετε

A little less conversation, a little more action please...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geor
Forum-Runner

Greece
203 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/03/2014 :  09:13:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μερικες φωτο εδω.
http://argospress.blogspot.gr/2014/03/4550-1.html
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gia ta xalia irtha
Senior Forum-Runner

Greece


704 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/03/2014 :  09:25:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Mijalis σευχαριστω!το ελπιζω και εγω!Ησουν στο σημειο που εγακτελειψα και ειδες πως το ειχα παρει αποφαση!
Αφεντη δεν ειχα ακομη φτασει στο περπατημα ομως τα τελευταια 2 χλμ ειχε πεσει σημαντικα ο ρυθμος μου..
οποτε αποφασισα να σταματησω και να μην τερματισω με τρεξοπερπατημα και επιπλεον ταλαιπωρια.\
αν ηταν μαραθωνιος απο σημειο σε σημειο ναι θα ειχα συνεχισει

http://www.facebook.com/pages/Newfish-runners-club/400630823330559
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

afentis
Elite Forum-Runner

Greece


1563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/03/2014 :  09:49:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gia ta xalia irtha

Mijalis σευχαριστω!το ελπιζω και εγω!Ησουν στο σημειο που εγακτελειψα και ειδες πως το ειχα παρει αποφαση!
Αφεντη δεν ειχα ακομη φτασει στο περπατημα ομως τα τελευταια 2 χλμ ειχε πεσει σημαντικα ο ρυθμος μου..
οποτε αποφασισα να σταματησω και να μην τερματισω με τρεξοπερπατημα και επιπλεον ταλαιπωρια.\
αν ηταν μαραθωνιος απο σημειο σε σημειο ναι θα ειχα συνεχισει

http://www.facebook.com/pages/Newfish-runners-club/400630823330559



Χμ ένα μειονέκτημα αυτού του μαραθωνίου είναι επειδή περνάει 3 φορές κοντά στην αφετηρία και αν κάτι πάει στραβά με τον δρομέα ...τα παρατάει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

cranfield
Advanced Forum-Runner

Greece
344 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/03/2014 :  10:19:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Υπάρχουν και τα σουβλάκια εκεί μπροστά στα ΚΤΕΛ!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

afentis
Elite Forum-Runner

Greece


1563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/03/2014 :  11:18:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by cranfield

Υπάρχουν και τα σουβλάκια εκεί μπροστά στα ΚΤΕΛ!!!!



Είναι και αυτό
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/03/2014 :  11:50:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by afentis

quote:
Originally posted by gia ta xalia irtha

Mijalis σευχαριστω!το ελπιζω και εγω!Ησουν στο σημειο που εγακτελειψα και ειδες πως το ειχα παρει αποφαση!
Αφεντη δεν ειχα ακομη φτασει στο περπατημα ομως τα τελευταια 2 χλμ ειχε πεσει σημαντικα ο ρυθμος μου..
οποτε αποφασισα να σταματησω και να μην τερματισω με τρεξοπερπατημα και επιπλεον ταλαιπωρια.\
αν ηταν μαραθωνιος απο σημειο σε σημειο ναι θα ειχα συνεχισει

http://www.facebook.com/pages/Newfish-runners-club/400630823330559




...μεγάλος ψυχολογικός πόλεμος το τελευταίο πέρασμα από την αψίδα, αν είσαι πολύ κουρασμένος και γνωρίζοντας πως έχεις ακόμα κάμποσα χιλιόμετρα για να τερματίσεις!!!

Χμ ένα μειονέκτημα αυτού του μαραθωνίου είναι επειδή περνάει 3 φορές κοντά στην αφετηρία και αν κάτι πάει στραβά με τον δρομέα ...τα παρατάει.



Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

UnHaCkAbLe
Forum-Runner

151 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/03/2014 :  12:01:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by geor

Μερικες φωτο εδω.
http://argospress.blogspot.gr/2014/03/4550-1.html



Δυστυχώς δεν λειτουργούν τα links ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/03/2014 :  13:07:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωραίος αγώνας με μεράκι και συμμετοχή κόσμου, άδειοι δρόμοι στο Ναύπλιο, ελάχιστες ανηφόρες.
Ο καιρός μας τα χάλασε λίγο αλλά δεν πειράζει. Πήγα πολύ χαλαρά, έρχεται η Μεσσήνη, τερμάτισα άνετα και το ευχαριστήθηκα.

Τα χιλιόμετρα ήταν ολόσωστά κάτω στην άσφαλτο αλλά την τσιγκουνιά με τα σημαιάκια δεν την κατάλαβα και μπέρδευε: Οι χιλιομετρικές ενδείξεις της δεύτερης φοράς απέχουν 100 μ από αυτές της πρώτης με αποτέλεσμα πχ το σημαιάκι που δείχνει 2/23 ήταν το μέσον της απόστασης. (Επίσης το αντίστοιχο που έγραφε 19/41 ήταν στο 40!!!)

Πρακτικά έγινε σε μια διαδρομή 10+ χιλιομέτρων που την τρέξαμε 4 φορές. 6 αναστροφές. Γιατί μετά την εκκίνηση κάναμε αριστερά μέχρι Μπουμπουλίνας και δεν μπορούσαν να μπουν αυτά τα μέτρα στον δρόμο προς Ν Κίο, άλλωστε στην μέση του πουθενά ήταν η αναστροφή...

Οι εθελοντές όλοι άψογοι, ευχαριστούμε πολύ, οι κάτοικοι πάντα με το καλό λόγο, ένας περιπτεράς μου πρόσφερε νερό και αναψυκτικό.

Ωστόσο η έλλειψη νερών στο 15 ήταν πρόβλημα. Κατανοητό ότι έπαιρναν οι αντιθέτως ερχόμενοι, του χρόνου ας υπάρχουν κάγκελα για 100 περίπου μέτρα, αλλά και πάλι δεν νοείται έλλειψη νερών.

Ψυχολογικά δύσκολο το πήγαιν'-έλα αλλά έχει το πλεονέκτημα του high five και της ενθάρρυνσης προς και από συνδρομείς.

Ώρα εκκίνησης φάουλ, πρέπει κάποτε επιτέλους να καταλάβουμε ότι στην Ελλάδα δεν πρέπει να εκκινεί Μαραθώνιος μετά τις 7 το πρωί.

Πανταχού παρών, αγωνιστικά και όχι μόνο ο Echetlos, thanks!
Εκπληκτικός χρόνος ο Ζήσης, πολλά μπράβο.

Νά'μαστε καλά να τον ξανακάνουμε του χρόνου και ελπίζοντας ότι την δεύτερη φορά θα είναι ακόμα καλύτερα!


(Θα μπορούσαν να λυθούν οι τοπικιστικές αντιπαλότητες και να απολαμβάναμε έναν Μαραθώνιο Μυκήνες-Επίδαυρος, όπως είχε προτείνει ο Δημήτρης Βύρλας, ή Νεμέα-Ναύπλιο όπως σκεφτόμουν...)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/03/2014 :  13:48:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by afentis

quote:
Originally posted by gia ta xalia irtha

Mijalis σευχαριστω!το ελπιζω και εγω!Ησουν στο σημειο που εγακτελειψα και ειδες πως το ειχα παρει αποφαση!
Αφεντη δεν ειχα ακομη φτασει στο περπατημα ομως τα τελευταια 2 χλμ ειχε πεσει σημαντικα ο ρυθμος μου..
οποτε αποφασισα να σταματησω και να μην τερματισω με τρεξοπερπατημα και επιπλεον ταλαιπωρια.\
αν ηταν μαραθωνιος απο σημειο σε σημειο ναι θα ειχα συνεχισει

http://www.facebook.com/pages/Newfish-runners-club/400630823330559




...μεγάλος ψυχολογικός πόλεμος το τελευταίο πέρασμα από την αψίδα, αν είσαι πολύ κουρασμένος και γνωρίζοντας πως έχεις ακόμα κάμποσα χιλιόμετρα για να τερματίσεις!!!

Χμ ένα μειονέκτημα αυτού του μαραθωνίου είναι επειδή περνάει 3 φορές κοντά στην αφετηρία και αν κάτι πάει στραβά με τον δρομέα ...τα παρατάει.




Free your feet...free your senses!



Έτσι ακριβώς...
Ο Βλοντάκης 99% δεν θα είχε σταματήσει αν δεν ήταν στο συγκεκριμένο σημείο. Δηλαδή, 500m από το ξενοδοχείο, μπροστά στους δικούς του, χωρίς να χρειάζεται να περπατήσει για πίσω ή να περιμένει την σκούπα.
Συν το ότι δεν υπήρχε λόγος να εγκαταλείψει, μιας και χοντρικά ήταν εντός στόχου, το δε σώμα σε ανεκτή κατάσταση. Αλλά αυτό είναι μια άλλη κουβέντα.
Τέλος πάντων, συμβαίνουν ΚΑΙ αυτά...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 33 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000