Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Μαραθώνιος Ναυπλίου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 33

Aytoxeiras
Elite Forum-Runner

1247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2013 :  11:14:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εγω δεν καταλαβαίνω γιατί σε ένα εύκρατο κλίμα επιλέγονται μόνο 2 μήνες για αγώνες. Γιατί να μη μπει το Ναύπλιο Φλεβάρη;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2013 :  11:46:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Υπάρχουν πλέον πολλοί δρομείς να συντηρήσουν και τους 3 ανοιξιάτικους μαραθωνίους.
Πολύ πιθανόν να χάσει η Θεσσαλονίκη αρκετούς επισκέπτες από τα νότια αλλά με την αύξηση των τοπικών δρομέων νομίζω πως και πάλι θα είναι στους 1000.
800+ δρομείς πιστεύω πως θα μοιραστούν στους δύο νότιους αγώνες.

"My sport is your sport's punishment"

δυστυχως λιγοτεροι απο 1500-2000 σε 42 χλμ δημιουργουν προυποθεσεις μοναχικου αγωνα. αν δεν υπαρξει μαζικη συμμετοχη απο γειτονικες χωρες, θα πεσει πολυ μοναξια
http://www.youtube.com/watch?v=V5caIed0MT0
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

afentis
Elite Forum-Runner

Greece


1563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2013 :  11:48:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τί το σκαλίσουμε το θέμα;
Η ημερομηνία δεν αλλάζει. Τέλος.
Όποιος θέλει πάει Ναύπλιο, όποιος θέλει Μεσσήνη και όποιος θέλει Θεσσαλονίκη. Απλά πράγματα.

Πάγια τακτική μου είναι να ακολουθώ αγώνες για την ώρα που μου αποφέρουν λιγότερα έξοδα...

Η κριτική και σπίλωση ενός αγώνα καταντάει κουραστική. Η νοοτροπία του έλληνα είναι να μεγεθύνει και να αναλύει τα αρνητικά και όχι τα θετικά μιας αθλητικής διοργάνωσης. Πάντα βρίσκουν κάποιοι μια μικρή αφορμή για να καταστρέψουν μια γιορτή. Αχ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2013 :  11:57:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το σχολιο μου εχει να κανει και με τους 3 αγωνες. ετυχε και ειδα περισυ καποιους τερματισαντες των 6 ωρων περιπου στον μεγα αλεκο και εκει που ανταμωνανε με τους δρομεις των 10 χλμ αστραφτε το ματι τους απο τη χαρα που εβλεπαν ανθρωπο!!! ενα πλεονεκτημα ως προς τη μοναχικοτητα της διαδρομης μαλλον εχει το ναυπλιο λογω μικροτερης διαδρομης (κυκλικης επι 2) αφου θα κινηθει περισσοτερο σε αστικο περιβαλλον! ειναι και νωριτερα χρονικα αρα θα εχει μαλλον ευνοικοτερες συνθηκες. αν τωρα ειναι και ισιωμα, τοτε θα μιλαμε για αγωνα επιδοσεων! εγω παλι για οικονομικους λογους με βλεπω μοναχος στον μεγαλεκο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

afentis
Elite Forum-Runner

Greece


1563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2013 :  12:01:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

το σχολιο μου εχει να κανει και με τους 3 αγωνες. ετυχε και ειδα περισυ καποιους τερματισαντες των 6 ωρων περιπου στον μεγα αλεκο και εκει που ανταμωνανε με τους δρομεις των 10 χλμ αστραφτε το ματι τους απο τη χαρα που εβλεπαν ανθρωπο!!! ενα πλεονεκτημα ως προς τη μοναχικοτητα της διαδρομης μαλλον εχει το ναυπλιο λογω μικροτερης διαδρομης (κυκλικης επι 2) αφου θα κινηθει περισσοτερο σε αστικο περιβαλλον! ειναι και νωριτερα χρονικα αρα θα εχει μαλλον ευνοικοτερες συνθηκες. αν τωρα ειναι και ισιωμα, τοτε θα μιλαμε για αγωνα επιδοσεων! εγω παλι για οικονομικους λογους με βλεπω μοναχος στον μεγαλεκο!




Ε, αφού είσαι θεσσαλονικιος λογικό είναι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lazy
Senior Forum-Runner



438 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2013 :  12:32:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαμουτζης ειναι.....


(Παναγιωτη, θα τρεξουμε μαζι Μεγαλεκο.....)

---------------------------

Edited by - Lazy

Edited by - Lazy on 17/11/2013 12:33:47
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2013 :  12:34:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by harvest

Μέσα στο δίμηνο Μαρτίου-Απριλίου βλέπω να στριμώχνονται 3 μαραθώνιοι(Ναύπλιο-Μεσσήνη-Θεσσαλονίκη),αλλά και πολλοί καλοί και δημοφιλείς ημιμαραθώνιοι(20άρι ΣΔΥΑ,Τρίκαλα,Αγρίνιο,Μητροπολητικός,Αίγιο ,Μυκήνες-Άργος).Αν αφαιρέσουμε το Σαββατοκύριακο του Πάσχα,αναπόφευκτα κάποιοι αγώνες θα συμπέσουν.Φοβάμαι πολύ για τους 2 μαραθώνιους κάτω από το αυλάκι,ότι θα τρέχουμε βιώνοντας την αβάσταχτη μοναξιά του δρομέα.



Συν Ναυπακτος-Πατρα 9/3 νομιζω μαζι με το 20αρι του ΣΔΥΑ συν τα 15 του Ναυπλιου τελος Φλεβαρη. Ωραιοι αγωνες ολοι αυτοι αλλα αν προπονεισαι για μαραθωνιο, σε ποσους να πρωτοπας ρε γμτ? Κι ελεγα περισυ να μην ξανατρεξω μαραθωνιο την ανοιξη ωστε να παω σε οσο γινεται περισσοτερους ανοιξιατικους αγωνες, αλλα τελικα θα τον χτυπησω το Μεγαλεκο και φετος. Του Ναυπλιου οχι φετος, να δουμε πως θα παει την πρωτη φορα κ βλεπουμε για του χρονου.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

anna_ves
Elite Forum-Runner

Greece


1101 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2013 :  12:41:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

το σχολιο μου εχει να κανει και με τους 3 αγωνες. ετυχε και ειδα περισυ καποιους τερματισαντες των 6 ωρων περιπου στον μεγα αλεκο και εκει που ανταμωνανε με τους δρομεις των 10 χλμ αστραφτε το ματι τους απο τη χαρα που εβλεπαν ανθρωπο!!! ενα πλεονεκτημα ως προς τη μοναχικοτητα της διαδρομης μαλλον εχει το ναυπλιο λογω μικροτερης διαδρομης (κυκλικης επι 2) αφου θα κινηθει περισσοτερο σε αστικο περιβαλλον! ειναι και νωριτερα χρονικα αρα θα εχει μαλλον ευνοικοτερες συνθηκες. αν τωρα ειναι και ισιωμα, τοτε θα μιλαμε για αγωνα επιδοσεων! εγω παλι για οικονομικους λογους με βλεπω μοναχος στον μεγαλεκο!



Δε θα είσαι μονάχος πατρίδα!

------------------------------------------------------------------------
"ΕΞΙΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΦΥΣΙΣ" - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2013 :  12:47:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by anna_ves

quote:
Originally posted by kalogeridis

το σχολιο μου εχει να κανει και με τους 3 αγωνες. ετυχε και ειδα περισυ καποιους τερματισαντες των 6 ωρων περιπου στον μεγα αλεκο και εκει που ανταμωνανε με τους δρομεις των 10 χλμ αστραφτε το ματι τους απο τη χαρα που εβλεπαν ανθρωπο!!! ενα πλεονεκτημα ως προς τη μοναχικοτητα της διαδρομης μαλλον εχει το ναυπλιο λογω μικροτερης διαδρομης (κυκλικης επι 2) αφου θα κινηθει περισσοτερο σε αστικο περιβαλλον! ειναι και νωριτερα χρονικα αρα θα εχει μαλλον ευνοικοτερες συνθηκες. αν τωρα ειναι και ισιωμα, τοτε θα μιλαμε για αγωνα επιδοσεων! εγω παλι για οικονομικους λογους με βλεπω μοναχος στον μεγαλεκο!



Δε θα είσαι μονάχος πατρίδα!

------------------------------------------------------------------------
"ΕΞΙΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΦΥΣΙΣ" - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ



Ναι καλε, θα εχουμε την Αννα για support κ φωτο (αφου πρωτα θα εχει τερματισει,αλλαξει και παρει θεση στους θεατες χαχα!)

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2013 :  12:47:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εσυ δε πιανεσαι... καλυτερα μοναχος παρα να σε βλεπουμε σαδιστικα αργα και σταθερα να απομακρυνεσαι...

Edited by - kalogeridis on 17/11/2013 12:48:36
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lazy
Senior Forum-Runner



438 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2013 :  12:53:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για αυτο σου λεω.....μαζι για το 4ωρο (και την τιμητικη σου)!

Σοβαρα παντως, πολυ αγωνες μαζευτηκαν Μαρτη...οντως οι της Πελοποννησου δεν θα ηταν κακη ιδεα να σκεφτονταν και τα τελη Φλεβαρη ως επιλογη! Μολις βγουν και οι ημερομηνιες για τους ημι σε Αγρινιο - Τρικαλα θα πρεπει να τα βαλουμε κατω να δουμε τι θα προλαβουμε...

---------------------------

Edited by - Lazy
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2013 :  13:14:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

το σχολιο μου εχει να κανει και με τους 3 αγωνες. ετυχε και ειδα περισυ καποιους τερματισαντες των 6 ωρων περιπου στον μεγα αλεκο και εκει που ανταμωνανε με τους δρομεις των 10 χλμ αστραφτε το ματι τους απο τη χαρα που εβλεπαν ανθρωπο!!! ενα πλεονεκτημα ως προς τη μοναχικοτητα της διαδρομης μαλλον εχει το ναυπλιο λογω μικροτερης διαδρομης (κυκλικης επι 2) αφου θα κινηθει περισσοτερο σε αστικο περιβαλλον! ειναι και νωριτερα χρονικα αρα θα εχει μαλλον ευνοικοτερες συνθηκες. αν τωρα ειναι και ισιωμα, τοτε θα μιλαμε για αγωνα επιδοσεων! εγω παλι για οικονομικους λογους με βλεπω μοναχος στον μεγαλεκο!



Έβαλες στόχο το...6ωρο στον Μεγαλέκο και αγχώθηκες που θα είσαι μόνο στον δρόμο;;;


Υ.Γ: η Θεσσαλονίκη με 1500-2000 συμμετοχές καλά είναι απο παρέα.
Οι άλλοι δύο πάνω απο 500 ο καθένας δύσκολο. Το Ναύπλιο νομίζω θα έχει και ημί.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2013 :  13:24:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

quote:
Originally posted by echetlos

Υπάρχουν πλέον πολλοί δρομείς να συντηρήσουν και τους 3 ανοιξιάτικους μαραθωνίους.
Πολύ πιθανόν να χάσει η Θεσσαλονίκη αρκετούς επισκέπτες από τα νότια αλλά με την αύξηση των τοπικών δρομέων νομίζω πως και πάλι θα είναι στους 1000.
800+ δρομείς πιστεύω πως θα μοιραστούν στους δύο νότιους αγώνες.

"My sport is your sport's punishment"

δυστυχως λιγοτεροι απο 1500-2000 σε 42 χλμ δημιουργουν προυποθεσεις μοναχικου αγωνα. αν δεν υπαρξει μαζικη συμμετοχη απο γειτονικες χωρες, θα πεσει πολυ μοναξια
http://www.youtube.com/watch?v=V5caIed0MT0



Στην Θεσσαλονίκη με ~1200 δρομείς δεν ήταν και τόσο μοναχικά. Δεν ήταν ΚΜΑ αλλά ποτέ δεν ένοιωσα μόνος.
Για Μεσσήνη μάλλον είναι όπως τα λες, δεν ξέρω.
Στο δε Ναύπλιο, έτσι όπως θα είναι δομημένος ο αγώνας (2 γύροι, πήγαινε-έλα, με τον ημί συγχρόνως) νομίζω πως θα υπάρχει πολυκοσμία.

Ρε συ afentis, ποιος σπιλώνει και καταστρέφει τον αγώνα?!?!?
Σοβαρέψου...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

huskarl
Senior Forum-Runner



855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2013 :  13:25:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ακόμα και Φλεβάρη να γίνονταν δύσκολα θα μπορούσε κανείς να συμμετάσχει αγωνιστικά στους αγώνες τους Μαρτίου...
Άσε που τον Φλεβάρη ο καιρός είναι πολύ πιο άστατος και μη προβλέψιμος.
Μια επίπεδη διαδρομή πχ τα 10 τελευταία χλμ από το κλασικό 15άρι, πήγαινε-έλα Χ2, θα έδινε μεγάλο πλεονέκτημα στον συγκεκριμένο μαραθώνιο.
Μεγάλο στοίχημα της διοργάνωσης θα είναι επίσης το κατά πόσο θα καταφέρει ξεσηκώσει την τοπική κοινωνία να βγει στους δρόμους, εθελοντές κτλ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2013 :  13:33:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μα ποιος θα μπορούσε να κατέβει σε Μαραθώνιο Φεβρουάριο, όταν μεσολαβούν η αποκατάσταση από τον ΚΜΑ και οι γιορτές;
Μόνο ο αυτόχειρας!


"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 33 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000