Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ο Μαραθώνιος του Ρέικιαβικ-23.8.2014
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 12/10/2013 :  11:05:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του SKOTEINOS.  Απάντηση σε αποστρόφους
Λέω να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου του χρόνου.Χρόνια λέω ότι θέλω να πάω στην Ισλανδία.Τι πιο ωραίο να το συνδυάσω με έναν Μαραθώνιο.Ε λοιπόν ο Μαραθώνιος του Ρέικιαβικ για το 2014 είναι στις 23 Αυγούστου-μια χαρά δηλαδή αφού θα έχω ξεμπερδέψει με τα Βρεττάκεια.
Το έχω βάλει σκοπό να πάω.

Για περισσότερα εδώ:

http://www.marathon.is/the-race/next-races
ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΔΩ ΜΕΣΑ,ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΟΜΑΔΑ;;;;

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2014-ΕΛΑΙΩΝ ΓΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2/8/2014

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2013 :  11:13:55  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
χε χε χε χε...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2013 :  11:21:28  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

χε χε χε χε...




Πάμε τετραδούλα;;;;

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2014-ΕΛΑΙΩΝ ΓΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2/8/2014
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2013 :  11:24:01  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
καλά δεν ξέρω εγώ έχω άγριες διαθέσεις, θα κάνω μαραθώνιο αν πάω εκεί ορειβατικό. !
Πάντως είναι στα πλάνα μου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2013 :  11:32:03  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ε ξεκίνα από τώρα τα πλάνα.Είναι και σε περίοδο διακοπών-πάμε εκεί να κάνουμε διακοπές τον Αύγουστο.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2014-ΕΛΑΙΩΝ ΓΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2/8/2014
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2013 :  11:39:49  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μόλις έφτιαξα και ΄΄κουμπαρά΄΄ για τα έξοδα.Ένα κυλινδρικό κουτάκι από αυτά που έχουν μέσα σελοτέιπ,το έκλεισα από πάνω,έκανα και μία σχισμή για να δέχεται τα χρήματα και έγραψα από έξω ΄΄ΜΑΡΑΤΗΟΝ REYKJAVIK΄΄.Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΑΡΘΗΚΕ.

Θα τους στείλω μήνυμα μήπως θέλουν να τους φτιάξω και τα μετάλλια

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2014-ΕΛΑΙΩΝ ΓΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2/8/2014
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aytoxeiras
Elite Forum-Runner

1247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2013 :  12:00:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ήθελα να παω φετος, δεδομένου ότι είναι ο μοναδικός μεγάλος μαραθώνιος τον Αύγουστο, μαζί με του Ελσίνκι. σχεδίαζα να το συνδυάσω και με canyoning, αλλά κωλυσιέργησα απίστευτα και χρειαζόμουνα 750ευρω για αεροπορικά εισιτήρια 1 μήνα πριν. Γιαυτό Παύλο κλείσε τα νωρίς.
Το 2014 σκοπεύω να πάω οδικώς (εννοώ με πλοίο, 6 μερες ταξίδι πήγαινε-ελα) και να κάτσω 1 βδομάδα, περνώντας και από τα νησιά Φερόε κανα 2ημερο. Το αν θα το συνδυασω με το μαραθώνιο, θα αποφασιστεί πάλι τελευταία στιγμή, βάσει της δουλειάς. Ιδωμεν :)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2013 :  12:03:37  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναι ρε συ,νώρις θα κλείσω.Καλά δεν το συζητάω ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙΣ.....ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΡΕΞΕΙΣ.

Θα μας φτιαξω και ανάλογα μπλουζάκια γραμμένα στα Δανέζικα(αυτά μιλάνε νομίζω στην Ισλανδία).

Λοιπόν όποιος έρθει Ρέικιαβικ τον Αύγουστο ΔΩΡΟ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΤΕΧΝΙΚΗ ΜΠΛΟΥΖΑ ΜΕ ΛΟΓΟΤΥΠΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2014-ΕΛΑΙΩΝ ΓΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2/8/2014
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2013 :  18:40:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

Ναι ρε συ,νώρις θα κλείσω.Καλά δεν το συζητάω ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙΣ.....ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΡΕΞΕΙΣ.

Θα μας φτιαξω και ανάλογα μπλουζάκια γραμμένα στα Δανέζικα(αυτά μιλάνε νομίζω στην Ισλανδία).

Λοιπόν όποιος έρθει Ρέικιαβικ τον Αύγουστο ΔΩΡΟ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΤΕΧΝΙΚΗ ΜΠΛΟΥΖΑ ΜΕ ΛΟΓΟΤΥΠΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2014-ΕΛΑΙΩΝ ΓΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2/8/2014



Α ρε Παύλο... ακόμη δεν τρέξαμε την ΚΜΑ
και μας βάζεις σε μπελάδες....
Θα συσκεφτώ με τον εαυτό μου πρώτα και μετά θα το αναφέρω στη γυναίκα μου, γιατί αν γίνει το αντίθετο θα με γράψει στον αγώνα από τώρα....


Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aimilia
Senior Forum-Runner

518 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2013 :  19:13:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα είναι και η γυναίκα σου αύριο Στράτο???Κάτι ήθελα να της πω....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2013 :  20:47:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by aimilia

Θα είναι και η γυναίκα σου αύριο Στράτο???Κάτι ήθελα να της πω....




ΌΧΙ... αύριο θα έρθω για τον μεζέ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ....

Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2013 :  22:53:10  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aytoxeiras

ήθελα να παω φετος, δεδομένου ότι είναι ο μοναδικός μεγάλος μαραθώνιος τον Αύγουστο, μαζί με του Ελσίνκι. σχεδίαζα να το συνδυάσω και με canyoning, αλλά κωλυσιέργησα απίστευτα και χρειαζόμουνα 750ευρω για αεροπορικά εισιτήρια 1 μήνα πριν. Γιαυτό Παύλο κλείσε τα νωρίς.
Το 2014 σκοπεύω να πάω οδικώς (εννοώ με πλοίο, 6 μερες ταξίδι πήγαινε-ελα) και να κάτσω 1 βδομάδα, περνώντας και από τα νησιά Φερόε κανα 2ημερο. Το αν θα το συνδυασω με το μαραθώνιο, θα αποφασιστεί πάλι τελευταία στιγμή, βάσει της δουλειάς. Ιδωμεν :)



Όπα δεν μας τα λες καθόλου καλά. Μάλιστα το καράβι φεύγει από Bergen... μου έχουν ήδη στείλει κατάλογο σπίτι μου.
Δεν μας τα λες καθόλου καλά φίλτατε...

Είπα στον Παυλο χε...χε...χε.. που έπεσε κοντά, αλλά εσύ σαν να διάβασες την σκέψη μου...!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mbair
Elite Forum-Runner

1233 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2013 :  23:56:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σας δινω και θεματολογια για τα τοπικα ΜΜΕ της Ισλανδιας:
"Ελληνες μαραθωνοδρομοι αναζητουν την λύση στα οικονομικα δρωμενα της χωρας τους τρεχοντας στην Ισλανδία".

http://www.youtube.com/watch?v=PTCsK11Xetc

Παύλο φτιαχνε μπλουζάκια!!!! :)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aytoxeiras
Elite Forum-Runner

1247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2013 :  00:00:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum
Όπα δεν μας τα λες καθόλου καλά. Μάλιστα το καράβι φεύγει από Bergen... μου έχουν ήδη στείλει κατάλογο σπίτι μου.
Δεν μας τα λες καθόλου καλά φίλτατε...
Είπα στον Παυλο χε...χε...χε.. που έπεσε κοντά, αλλά εσύ σαν να διάβασες την σκέψη μου...!


ΧΑΧΑΧΑΧΑ αληθεια; πάντως σοβαρα στο λεω, ειναι μεγάλες οι πιθανότητες!! αντε ελα!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2013 :  10:01:03  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
μισο λεπτό θα δεις.
Έχω μια λόξα με σκανδιναβικές χώρες. Έχω πάει και θα ξαναπάω, απλά το κάνω λίγο με τον τρόπο μου και για να γλιτώσω λεφτά γιατί δεν παλεύεται... και γιατί μου αρέσει λίγο η περιπέτεια.
Γιαυτό κομπλάρω λίγο με τον Παύλο, όπως έχω πει όχι και σε κουμπάρους μου.
Γιατί αυτοί θα θέλουν μετά τις 4-5 απόγευμα να πηγαίνουν σε κανά ξενοδοχείο να αράζουν, ένα μοτίβο που οικονομικά δεν μπορώ να το ακολουθήσω. Είναι λίγο ιδιαίτερες αυτές οι εξερευνήσεις καμιά φορά, και πρέπει να είσαι έτοιμος για πολύ ταλαιπωρία. Έχω κάνει 3 τέτοια ταξίδια, με διάφορες παρέες και ξέρω. Μετά τις 2-3 πρώτες μέρες που μαζεύεται η ταλαιπωρία... χαλάει κάπως.
Αν και Νορβηγία να σου πω την αλήθεια, λόγω έκτασης και πεζοποριών και ατελείωτης οδήγησης πρέπει να είναι ότι πιο κουραστικό υπάρχει σε σχέση με Ισλανδία ή Νήσους Φαρόε.

Εδώ ο κατάλογος, (έχω και τον αγγλικό κάπου...) μαζί με το garmin και την ώρα μας ημ/νια, να ξέρεις ότι είμαι δρομέας (Εγώ) και εβγαλα την φώτο σήμερα... αχαχα


Απο κάτω μια φωτογραφία Νορβηγίας που όμως δεν πιάνει το μεγαλείου αυτού που έβλεπα (να σκεφτείς απο κάτω στην λίμνη υπάρχουν καράβια (κανονικά) που δεν διακρίνονται, τόσο αχανές ήταν)


Edited by - Deorum on 13/10/2013 10:06:06
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2013 :  10:36:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η Ισλανδία είναι προορισμός με ενδιαφέρον,μάλιστα ο μαραθώνιος συμπίπτει χρονικά με ένα καλοκαιρινό φεστιβαλ,στο οποίο οι ντόπιοι κάνουν δύο πράγματα για τα οποία είναι παγκοσμίως γνωστοί,πίνουν μέχρι τελικής πτώσεως και ...ελευθεριαζουν.
Η διαδρομή είναι κυρίως παραλιακή,κατά μήκος του Ατλαντικού και συνήθως φυσάει πολύ,επίσης αν και Αύγουστος κάνει κρύο!


"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000