Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Τελικά είναι ο χρόνος ή η διαδρομή?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

Mijalis
Elite Forum-Runner

Greece
1235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 02/11/2013 :  08:07:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του Mijalis.  Απάντηση σε αποστρόφους
3 χρόνια μετά από την 1η μέρα που έτρεξα, συνεχίζω να έχω την απορρία. Γιατί τρέχω? Για τον χρόνο ή για την πορεία? Για την απόδοση ή την ενασχόληση? Για να παραβγώ ή να μου κάνω ψυχανάλυση? Καταλήγω μάλλον για την πορεία, την ενασχόληση, την παρέα, την ψυχανάλυση και όλα τα καλά του. 3 χρόνια μετά βλέπω την βελτίωση μου αργή αλλά σταθερή, αλλά όχι σαν κάποιων άλλων φίλων. Τρέχοντας στην παραλιακή διαπιστώνω ότι είμαι πλέον αργός. Ή μάλλον οι άλλοι γρήγοροι?

Απίστευτος ο κόσμος και χαρακτήρας μας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/11/2013 :  08:16:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπορεί και να έχουμε συναντηθεί στην παραλιακή και να μην το ξέρουμε.

Εγώ νομίζω ότι γενικά ο κόσμος έχει βγει στο δρόμο (είτε τρέχοντας, είτε ποδηλατώντας) μιας και ο καναπές έχει γίνει αφόρητος και λεφτά για γυμναστήριο δεν περισσεύουν.

Ειδικά οι 30+ σε ηλικία, μεγαλώσαμε στο δρόμο παίζοντας ανέμελα και νομίζω ότι μας έχει πιάσει η λησμονιά....

Είναι μέρες που με το ζόρι κάθομαι σπίτι... ψάχνω να βρω ευκαιρία να βγω να τρέξω, να κάνω ποδήλατο, να βγω να περπατήσω να αλλάξω εικόνες.

Για κάποιες μου διαδρομές παίζει ρόλο και ο χρόνος. Για κάποιες άλλες αδιαφορώ για το χρόνο και απολαμβάνω τη διαδρομή. Μια διαδρομή που έχω ξανακάνει θέλω να την κάνω γρηγορότερα. Μια νέα διαδρομή είναι και μια νέα εμπειρία... Την απολαμβάνω και προσπαθώ να κερδίσω τα πειρσσότερα οφέλη της...

Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.

Edited by - stratos_al on 02/11/2013 08:16:51
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/11/2013 :  08:59:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τα παντα ειναι μιχαλη, μα πανω απο ολα αυτη η αισθηση ελευθεριας..καλο σ/κ παιδες..

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/11/2013 :  09:47:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Mijalis

... Τρέχοντας στην παραλιακή διαπιστώνω ότι είμαι πλέον αργός.

Απίστευτος ο κόσμος και χαρακτήρας μας



Κι αλλού να τρέξεις, το ίδιο θα διαπιστώσεις...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MEDEON
Senior Forum-Runner

Greece


554 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/11/2013 :  10:32:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μα καλά τόσο γρήγορος έχω γίνει!?!?!!?!?!?!?!

Καλά Χιλιόμετρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/11/2013 :  10:48:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο χρόνος με τον χώρο είναι αδιαίρετος, λένε οι φυσικοί...

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/11/2013 :  12:23:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι χρόνοι και τα ''κατορθώματα''
είναι το δόλωμα για να συνεχίσουμε να τρέχουμε
Δεν θα γνωρίζαμε περιοχές,διαδρομές, πόλεις,δάση
άλλους δρομείς, φίλους και ''εχθρούς''
την ατμόσφαιρα των αγώνων,όλο αυτό το ''μαζί''

-Λυπάσαι να δώσεις 20 ευρώ τον χρόνο
για να γραφτείς σε σύλλογο,
είπα σε έναν φίλο παλαιότερα

-Μα με τη συμμετοχή τη συναναστροφή την τριβή
θα ΠΑΡΕΙΣ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ απ' ό,τι φαντάζεσαι...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/11/2013 :  12:53:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλα μιλαμε εχει ο,τι απαντηση θες... για κατι τετοια γουσταρω το φορουμ...

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/11/2013 :  14:50:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ειναι ενας μοναδικος συνδιασμος καθε φορα και των 2. η διαδρομη εχει μια μαγεια μοναδικη,. ξεκιναει τη πρωτη μερα που δεσαμε κορδονια και βγηκαμε για καποιο λογο για βαδισμα, τρεξιμο κλπ. καθε φορα που ξαναδενουμε κορδονια η διαδρομη συνεχιζεται. για μενα ο επομενος αγωνας ειναι μια φυσικη ακολουθια του πρωτου δεσιματος των κορδονιων. αυτο με συγκινει. να μη ξεχναω πως ξεκινησα και που βρισκομαι σημερα. συνοδοιπορος παντα ειναι ο χρονος, ειτε το μετρας , ειτε σε μετραει. σχεση αλληλεξαρτησης. ακομα και αν δε μετραμε ρυθμο κλπ, ειναι εκει να μας θυμισει πως αν παρασυρθουμε και μεινουμε περισσοτερη ωρα στο δρομο θα πεσει παντοφλα απο την κυρα μας, θα αργησουμε στο ραντεβου με την γκομενα, θα αργησουμε στη δουλεια κλπ. αρα θελοντας και μη υπαρχει μια συνεχης εξαρτηση απο τον χρονο. τωρα , βαζοντας το ρυθμο και τις μετρησεις του στο παιχνιδι, καταφερνουμε να απομονωσουμε τις αρνητικες πτυχες του χρονου με μια εκδοχη του που φερνει σε πιο παιχνιδι. αν εισαι και αριθμολαγνος οπως εγω (και καποιος ακομα ειχα διαβασει να χρησιμοποιει αυτη ακριβως τη φραση) παντρευεσαι το χρονο αλλα δε κρεμεσαι απο πανω του!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/11/2013 :  15:18:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

ειναι ενας μοναδικος συνδιασμος καθε φορα και των 2. η διαδρομη εχει μια μαγεια μοναδικη,. ξεκιναει τη πρωτη μερα που δεσαμε κορδονια και βγηκαμε για καποιο λογο για βαδισμα, τρεξιμο κλπ. καθε φορα που ξαναδενουμε κορδονια η διαδρομη συνεχιζεται. για μενα ο επομενος αγωνας ειναι μια φυσικη ακολουθια του πρωτου δεσιματος των κορδονιων. αυτο με συγκινει. να μη ξεχναω πως ξεκινησα και που βρισκομαι σημερα. συνοδοιπορος παντα ειναι ο χρονος, ειτε το μετρας , ειτε σε μετραει. σχεση αλληλεξαρτησης. ακομα και αν δε μετραμε ρυθμο κλπ, ειναι εκει να μας θυμισει πως αν παρασυρθουμε και μεινουμε περισσοτερη ωρα στο δρομο θα πεσει παντοφλα απο την κυρα μας, θα αργησουμε στο ραντεβου με την γκομενα, θα αργησουμε στη δουλεια κλπ. αρα θελοντας και μη υπαρχει μια συνεχης εξαρτηση απο τον χρονο. τωρα , βαζοντας το ρυθμο και τις μετρησεις του στο παιχνιδι, καταφερνουμε να απομονωσουμε τις αρνητικες πτυχες του χρονου με μια εκδοχη του που φερνει σε πιο παιχνιδι. αν εισαι και αριθμολαγνος οπως εγω (και καποιος ακομα ειχα διαβασει να χρησιμοποιει αυτη ακριβως τη φραση) παντρευεσαι το χρονο αλλα δε κρεμεσαι απο πανω του!



ταλέντο στις...αναλύσεις πππππςςςςςςςς
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Initiative
Advanced Forum-Runner



216 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/11/2013 :  16:53:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by kalogeridis

ειναι ενας μοναδικος συνδιασμος καθε φορα και των 2. η διαδρομη εχει μια μαγεια μοναδικη,. ξεκιναει τη πρωτη μερα που δεσαμε κορδονια και βγηκαμε για καποιο λογο για βαδισμα, τρεξιμο κλπ. καθε φορα που ξαναδενουμε κορδονια η διαδρομη συνεχιζεται. για μενα ο επομενος αγωνας ειναι μια φυσικη ακολουθια του πρωτου δεσιματος των κορδονιων. αυτο με συγκινει. να μη ξεχναω πως ξεκινησα και που βρισκομαι σημερα. συνοδοιπορος παντα ειναι ο χρονος, ειτε το μετρας , ειτε σε μετραει. σχεση αλληλεξαρτησης. ακομα και αν δε μετραμε ρυθμο κλπ, ειναι εκει να μας θυμισει πως αν παρασυρθουμε και μεινουμε περισσοτερη ωρα στο δρομο θα πεσει παντοφλα απο την κυρα μας, θα αργησουμε στο ραντεβου με την γκομενα, θα αργησουμε στη δουλεια κλπ. αρα θελοντας και μη υπαρχει μια συνεχης εξαρτηση απο τον χρονο. τωρα , βαζοντας το ρυθμο και τις μετρησεις του στο παιχνιδι, καταφερνουμε να απομονωσουμε τις αρνητικες πτυχες του χρονου με μια εκδοχη του που φερνει σε πιο παιχνιδι. αν εισαι και αριθμολαγνος οπως εγω (και καποιος ακομα ειχα διαβασει να χρησιμοποιει αυτη ακριβως τη φραση) παντρευεσαι το χρονο αλλα δε κρεμεσαι απο πανω του!



ταλέντο στις...αναλύσεις πππππςςςςςςςς


και τι να γραψουν οι υπολοιποι μετα απο αυτο...!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rory
Senior Forum-Runner

Greece


618 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/11/2013 :  18:04:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλοί είναι οι αγώνες αλλά κι αν δεν υπήρχαν εγώ πάλι στη παραλιακή θα ήμουν χειμώνα καλοκαίρι.
Την υγειά μας να χουμε...

-------------------------
Επιτρέπεται να πέσεις...επιβάλλεται να σηκωθείς!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/11/2013 :  20:24:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Initiative

quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by kalogeridis

ειναι ενας μοναδικος συνδιασμος καθε φορα και των 2. η διαδρομη εχει μια μαγεια μοναδικη,. ξεκιναει τη πρωτη μερα που δεσαμε κορδονια και βγηκαμε για καποιο λογο για βαδισμα, τρεξιμο κλπ. καθε φορα που ξαναδενουμε κορδονια η διαδρομη συνεχιζεται. για μενα ο επομενος αγωνας ειναι μια φυσικη ακολουθια του πρωτου δεσιματος των κορδονιων. αυτο με συγκινει. να μη ξεχναω πως ξεκινησα και που βρισκομαι σημερα. συνοδοιπορος παντα ειναι ο χρονος, ειτε το μετρας , ειτε σε μετραει. σχεση αλληλεξαρτησης. ακομα και αν δε μετραμε ρυθμο κλπ, ειναι εκει να μας θυμισει πως αν παρασυρθουμε και μεινουμε περισσοτερη ωρα στο δρομο θα πεσει παντοφλα απο την κυρα μας, θα αργησουμε στο ραντεβου με την γκομενα, θα αργησουμε στη δουλεια κλπ. αρα θελοντας και μη υπαρχει μια συνεχης εξαρτηση απο τον χρονο. τωρα , βαζοντας το ρυθμο και τις μετρησεις του στο παιχνιδι, καταφερνουμε να απομονωσουμε τις αρνητικες πτυχες του χρονου με μια εκδοχη του που φερνει σε πιο παιχνιδι. αν εισαι και αριθμολαγνος οπως εγω (και καποιος ακομα ειχα διαβασει να χρησιμοποιει αυτη ακριβως τη φραση) παντρευεσαι το χρονο αλλα δε κρεμεσαι απο πανω του!



ταλέντο στις...αναλύσεις πππππςςςςςςςς


και τι να γραψουν οι υπολοιποι μετα απο αυτο...!

ηξερα οτι θα καλυψω πολλους με τις σκεψεις μου, απλα προλαβα, αw ειμαι κι εγω σε κατι πιο γρηγορος απο το zoro!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

yiannis444
Advanced Forum-Runner

Greece
282 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/11/2013 :  21:47:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δε καταλαβαινω γιατι πρεπει να ειναι ή το ενα ή το άλλο . πάντα να υπαρχει ενα ή διαζευτικό...γιατι να μην ειναι και το ενα και το αλλο...?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mijalis
Elite Forum-Runner

Greece
1235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2013 :  13:16:48  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Mijalis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Η ερώτηση μου είναι ρητορική. Θεωρώ, ότι πολλοί από εμάς, έχουν αγαπήσει περισσότερο από όσο πρέπει το χρονόμετρο, χωρίς να υπολογίζουν πόσο αμείλικτος είναι χρόνος. Βέβαια υπάρχουν και τα 2 μέσα στην ευχαρίστηση, αλλά η ποσόστοση του καθενός, είναι αυτό που χρειάζεται προσοχή.

Απίστευτος ο κόσμος και χαρακτήρας μας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2013 :  13:20:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημοσιεύθηκε - 02/11/2013 : 09:47:04 Εμφάνιση Προφίλ Στείλτου Email Απάντηση σε αποστρόφους
--------------------------------------------------------------------------------


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by Mijalis

... Τρέχοντας στην παραλιακή διαπιστώνω ότι είμαι πλέον αργός.

Απίστευτος ο κόσμος και χαρακτήρας μας

--------------------------------------------------------------------------------



Κι αλλού να τρέξεις, το ίδιο θα διαπιστώσεις...

"My sport is your sport's punishment"

----------------------------------------------

xaxaxaxa
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000