Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 ελεος με τα σκυλια!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 5

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2013 :  11:14:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by GERMANOS

...και πρόσεχε εκεί πάνω
Είναι τόσο ωραία
που μπορεί να μείνεις για πάντα!

δε το κρυβω πως δεν εχω σκοπο για τα επομενα 1346() χρονια ζωης μου να ξαναζησω στην αθηνα. εκτος να μου το επιβαλει η δουλεια μου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2013 :  11:20:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Bloom
Τώρα διάβασα τα της προηγούμενης σελίδας
Το πιο πιθανό στην ΤΡΙΤΗ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ
να έβρισκα τη σωστή λύση!!!

Αυτό ΜΕ ΤΗ ΛΥΣΣΑ
κακώς δε συζητήθηκε-τονίστηκε
και από άλλους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lazy
Senior Forum-Runner



438 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2013 :  11:25:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τη λυσσα, απο τη στιγμη που ξανακανε την εμφανιση της, κακως την εχουμε τοσο υποτιμημενη, ειδικα οσοι εχουμε επαφες με αδεσποτα ζωα...δυστυχως δεν εχει προειδοποιητικα σημαδια, και μολις εκδηλωθει (κανα μηνα λενε πολλοι μετα την επαφη με το αρρωστο ζωο...απο δαγκωμα, γρατσουνια, αλλα και σαλια!!) δεν ειναι θεραπευσιμη!! 100% θανατηφορα για τον ανθρωπο!!!!

---------------------------

ΠΑΤΡΙΔΑ Μ' ΑΡΑΕΥΩ ΣΕ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2013 :  11:38:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για... μια στιγμή!
Εδώ Σοβαρεύει Το Πράμα!
Εγώ ήξερα για Δάγκωμα
και Όχι για Σάλια...!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2013 :  11:44:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ειναι αυτονοητο οτι απο τη στιγμη που θα ερθει σε επαφη κατα το δηγμα θα μεταφερθει η λυσσα στο θυμα... στην αθηνα ακομα δεν διατρεχετε τετοιο κινδυνο. στη βορειο Ελλαδα εχουμε πολλα κρουσματα ακομα και σε περιαστικες περιοχες της Θεσ/νικης.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2013 :  11:46:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
στα σαλια διατηρειται για αρκετες μερες... ακομα και αν στεγνωσουν ειναι δυνατη η μεταφορα του ιου. για αυτο δε πρεπει να αφηνουμε και τα κατοικιδια μας εκτος ελεγχου να μυριζουν, γλυφουν οπου τους κατσει...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2014 :  15:06:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://www.protothema.gr/greece/article/356183/euvoia-skulia-katasparaxan-76hroni

Εύβοια: Σκυλιά κατασπάραξαν 76χρονη

Είχε βγει να μαζέψει χόρτα και βρέθηκε διαμελισμένη
Φρικτό τέλος είχε ηλικιωμένη γυναίκα που βγήκε για να μαζέψει χόρτα σε εξοχική τοποθεσία της Ερέτριας στην Εύβοια, το μεσημέρι της Κυριακής.

Όπως αναφέρουν τοπικά ηλεκτρονικά μέσα, οι οικείοι της 76χρονης άρχισαν να την αναζητούν, όταν είδαν ότι δεν επέστρεψε και βρέθηκαν τελικά μπροστά σε ένα φρικιαστικό θέαμα σε οικόπεδο στην περιοχή Μύλοι.

Δύο σκυλιά που βρίσκονταν εντός του οικοπέδου την είχαν κυριολεκτικά διαμελίσει, ενώ εμπόδιζαν την προσέγγιση και όσων έφτασαν εκεί. Τελικά έφτασε η αστυνομία, ασθενοφόρο και ο πρόεδρος της τοπικής φιλοωϊκής, ο οποίος πέτυχε να ναρκώσει το μεγαλύτερο από τα δύο αγριεμένα σκυλιά. Μόνο έτσι έγινε δυνατή η περισυλλογή του πτώματος της 76χρονης.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2014 :  16:07:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχθες τρέξαμε με φιλαράκια στο πανειο όρος και ανεβήκαμε απο καλυβια. Πανέμορφη διαδρομή πάνω στο βουνό και με υπέροχη θέα ....αλλά με τα σκυλιά πριν μπουμε στα μονοπάτια για να ανέβουμε αρκετές τρομάρες στην αρχή (και στο τέλος)

Θέλουν να τα χουν βλεπεις οι τσιφλικάδες τα σκυλιά τους σε άφρακτα οικόπεδα χωρίς λουρί γιατι έτσι "φυλάνε καλύτερα" και πρέπει εσύ νά κάνεις τον σταυρό σου οποτε περνάς απο εκεί για το εάν θα μείνουν μόνο στο γαύγισμα ή θα σου ορμήξουν ....και μιλάμε για ντουζίνες. Νομίζουν οι άλλοι ότι οι δρόμοι που περνάνε απο το μαντρί τους ή το σπίτι τους είναι ιδιοκτησία τους και κανένας σεβασμός στον "παρείσακτό" που θα εμφανιστεί εκεί. Με τα button έτοιμα για μάχη λοιπόν περάσαμε...

Αλλα εάν κάρφωνα κανένα θα μου ζήταγαν και τον λόγο...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2014 :  16:33:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μου θύμισες αυτο το βίντεο:

http://www.youtube.com/watch?v=6IuFoxpPNAM



People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2014 :  20:01:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Εχθες τρέξαμε με φιλαράκια στο πανειο όρος και ανεβήκαμε απο καλυβια. Πανέμορφη διαδρομή πάνω στο βουνό και με υπέροχη θέα ....αλλά με τα σκυλιά πριν μπουμε στα μονοπάτια για να ανέβουμε αρκετές τρομάρες στην αρχή (και στο τέλος)

Θέλουν να τα χουν βλεπεις οι τσιφλικάδες τα σκυλιά τους σε άφρακτα οικόπεδα χωρίς λουρί γιατι έτσι "φυλάνε καλύτερα" και πρέπει εσύ νά κάνεις τον σταυρό σου οποτε περνάς απο εκεί για το εάν θα μείνουν μόνο στο γαύγισμα ή θα σου ορμήξουν ....και μιλάμε για ντουζίνες. Νομίζουν οι άλλοι ότι οι δρόμοι που περνάνε απο το μαντρί τους ή το σπίτι τους είναι ιδιοκτησία τους και κανένας σεβασμός στον "παρείσακτό" που θα εμφανιστεί εκεί. Με τα button έτοιμα για μάχη λοιπόν περάσαμε...

Αλλα εάν κάρφωνα κανένα θα μου ζήταγαν και τον λόγο...




Αυτό είναι σίγουροΕχει ξαναγίνει....

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mastrolefteris
Senior Forum-Runner

560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2014 :  22:21:39  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Mastrolefteris Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πώς μιλάτε έτσι για τα σκυλάκια; Τι άκαρδοι που είστε...

www.MountainRunning.gr

MountainRunner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2014 :  23:47:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Εχθες τρέξαμε με φιλαράκια στο πανειο όρος και ανεβήκαμε απο καλυβια. Πανέμορφη διαδρομή πάνω στο βουνό και με υπέροχη θέα ....αλλά με τα σκυλιά πριν μπουμε στα μονοπάτια για να ανέβουμε αρκετές τρομάρες στην αρχή (και στο τέλος)

Θέλουν να τα χουν βλεπεις οι τσιφλικάδες τα σκυλιά τους σε άφρακτα οικόπεδα χωρίς λουρί γιατι έτσι "φυλάνε καλύτερα" και πρέπει εσύ νά κάνεις τον σταυρό σου οποτε περνάς απο εκεί για το εάν θα μείνουν μόνο στο γαύγισμα ή θα σου ορμήξουν ....και μιλάμε για ντουζίνες. Νομίζουν οι άλλοι ότι οι δρόμοι που περνάνε απο το μαντρί τους ή το σπίτι τους είναι ιδιοκτησία τους και κανένας σεβασμός στον "παρείσακτό" που θα εμφανιστεί εκεί. Με τα button έτοιμα για μάχη λοιπόν περάσαμε...

Αλλα εάν κάρφωνα κανένα θα μου ζήταγαν και τον λόγο...



Είναι πρόβλημα μεγάλο για τους δρομείς αλλά:
α) δεν ξέρουμε τι...σκυλιά ήταν στο περιστατικό
β) εάν πήγε στο...οικοπεδό τους
γ) οι τσοπάνηδοτσιφλικάδες τα έχουν ελεύθερα γιατί τους έχουν τρελάνει στο κλέψιμο
δ) και ναί, το χειρότερο είναι να πέσεις σε...πεινασμένο τσοπανόσκυλο στο τέλος της προπόνησης!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2014 :  00:24:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σιγά μην μπαίναμε και στο οικόπεδο τους να μας κάνουν φέτες :) ....Απο έξω στους χωματόδρομους περάσαμε (που δεν μπορεις να πας και απο αλλου εαν θες να ανέβεις στο βουνό)

Βέβαια για κάποιο λόγο τα σκυλιά μάλλον θεωρούν οικοπεδο τους και τον δρόμο απέξω αμα τα χεις ελέυθερα και αμολυμένα. Το καλό είναι ότι όταν βγαίνουν εξω στο δρόμο ...συνήθως την κοβουν τη πολυ μαγκιά. Γιατι στο σκυλί μετράει πολυ ο τσαμπουκάς που θα του δείξεις και εσύ. Τα σκυλιά είναι να μήν καταλάβουν ότι είσαι αδύναμος και τα φοβάσαι... δεν θα σε αφήσουν σε ησυχία

Το αντίθετο με τις αρκούδες ...που εκεί όπως διάβαζα πριν παω στο παρανέστι περσι, δεν πρεπει να τις κοιτάξεις στα μάτια και γενικά να τους το παίξεις εσυ το αφεντικο...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trickster
Advanced Forum-Runner



211 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2014 :  10:44:03  Εμφάνιση Προφίλ  Visit trickster Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ καμμιά φορά αν δω στα LR οτι πέφτω σε ρυθμό στρίβω σε στενάκια που ξέρω οτι υπάρχουν σκυλιά.. το κακό είναι οτι βλέπω κάποια spikes στην καρδιακή συχνότητα και δεν ξέρω μετά αν δουλεύει κανονικά ο παλμογράφος.

Συνήθως όμως σταματάω τους λέω καμμιά καλή κουβέντα και συνεχίζω..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nikola
Forum-Runner



188 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2014 :  22:42:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για τις αρκούδες αξίζει να διαβάσει κανείς το πρωτόκολλο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 5 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000