Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 32ος Μαραθώνιος Αθήνας, ο Αυθεντικός 9 Νοε 2014
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 70

PEPE
Forum-Runner

Greece
98 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2014 :  17:32:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
1ος μαραθώνιος σε 4:37:43. Σε γενικές γραμμές ικανοποιημενος με το αποτελεσμα. Πήγα πολύ καλά μεχρι το 30 (3:10) αλλά μετά δεν ειχα καθόλου δυνάμεις και σερνομουν. Τώρα κατάλαβα τι σημαίνει "ο μαραθώνιος αρχιζει στην πλατεια Αγ. Παρασκευής". Ο καιρός δεν με επηρέασε αν και ειχε αρκετή ηλιοφάνεια. Μια ερωτηση: από αβλεψία δεν πάτησα σωστά στο 35ο χλμ και δεν καταγράφηκε ο χρόνος μου. Ελπίζω να μην τίθεται θέμα ακυρωσης...

Συγχαρητήρια σε όλους!!!

«Αν θέλεις να τρέξεις, τρέξε ένα μίλι. Αν θέλεις να ζήσεις μια εμπειρία, τρέξε έναν μαραθώνιο».
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2014 :  17:35:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by PEPE

1ος μαραθώνιος σε 4:37:43. Σε γενικές γραμμές ικανοποιημενος με το αποτελεσμα. Πήγα πολύ καλά μεχρι το 30 (3:10) αλλά μετά δεν ειχα καθόλου δυνάμεις και σερνομουν. Τώρα κατάλαβα τι σημαίνει "ο μαραθώνιος αρχιζει στην πλατεια Αγ. Παρασκευής". Ο καιρός δεν με επηρέασε αν και ειχε αρκετή ηλιοφάνεια. Μια ερωτηση: από αβλεψία δεν πάτησα σωστά στο 35ο χλμ και δεν καταγράφηκε ο χρόνος μου. Ελπίζω να μην τίθεται θέμα ακυρωσης...

Συγχαρητήρια σε όλους!!!

«Αν θέλεις να τρέξεις, τρέξε ένα μίλι. Αν θέλεις να ζήσεις μια εμπειρία, τρέξε έναν μαραθώνιο».


κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panos1966
Advanced Forum-Runner

Greece
271 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2014 :  18:01:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ φέτος εισέπραξα ότι έσπειρα, βέβαια πήγα αρκετά καλήτερα από πέρσυ - 4.58', αλλά το περπάτημα δεν το απέφυγα και φέτος.Χωρίς μεγάλα προπονητικά κομμάτια δεν γίνεται. Συγκινητική η υποστήριξη του κόσμου, Ευχαριστώ τον Νίκο και τα άλλα παιδιά για την υποστήριξη στο 39ο χιλ.Μπράβο σε όλους για την προσπάθειά τους και καλή ξεκούραση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nimi
Advanced Forum-Runner

Greece
281 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2014 :  18:20:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσπάθησα να ακούσω τον Μανώλη αλλά μάλλον ήθελα πολλά παρόλο που ο στόχος επετεύχθη. Γύρω στο 3:58 για μένα που το θεωρώ βελτίωση βέβαια ακόμα κι αν για δεύτερα είναι χειρότερος από της Θεσ/νίκης.
Θεωρώ ότι ίσως να μπορούσε να βγει κατά 5' λιγότερο αλλά ποσώς με απασχολεί τώρα.
Ο καιρός ήταν μια χαρά. Οκ είχε λίγη ζέστη με τον ήλιο σε όλη τη διαδρομή από τις 11 και μετά αλλά σε καμία περίπτωση δεν ήταν θέμα αν λάβουμε υπόψιν μας ότι όλοι οι Έλληνες το μεγαλύτερο μέρος της προετοιμασίας μας το βγάλαμε με μεγαλύτερες ζέστες έως και καύσωνες!
Πέρασμα στο 10 στα 54+, ημί είχα 1:56 και μέχρι το 32 έφτασα μια χαρά περίπου στις 3 ώρες.
Μυϊκά ήμουν μια χαρά αλλά έλα που δεν άνοιγε το μοτέρ στην κατηφόρα. Για πρώτη ίσως φορά μέχρι τώρα κουράστηκα αναπνευστικά και μάλλον ήμουν σφιγμένη για μεγάλα διαστήματα γιατί ένιωθα ένα γενικότερο σφίξιμο από τον αυχένα-πλάτη έως χαμηλά τους κοιλιακούς.
Από το 32 και μετά λοιπόν έπαιζα μεταξύ 5:40-5:50 ακόμα και 6'/χιλ. Επίσης για πρώτη φορά κατάλαβα τί σημαίνει κράμπα μια που μ'έπιασε ξαφνικά ταυτόχρονα γάμπα και τετρακέφαλος αλλά ευτυχώς με ελάχιστον περπάτημα σε μια τροφοδοσία έφυγε.
Δόξα τω Θεό μια χαρά πήγε και ο 2ος μαραθώνιος και εις άλλα με υγεία.

Από θέμα πιασιμάτων πάντως είμαι πολύ-πολύ καλύτερα σε σχέση με τη Θεσ/νίκη πράγμα που δεν περίμενα με τίποτα αν αναλογιστεί κανείς τις πιο έντονες ανηφόρες.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά, καλή αποκατάσταση, καλό φαί και καλή επάνοδο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NESTORAS1980
Advanced Forum-Runner

274 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2014 :  18:26:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
από νωρίς φαινόταν η κατάσταση, ένας ήλιος να! και υγρασία να την πιείς στο ποτήρι. Γρήγορα αναπροσαρμογή του target pace σε 4,26'', πέρασμα πρώτου ημί σε 1,32', κράμπες από το 30 εμπόδιζαν να ανοίξω ρυθμο στην κατηφορα, αν και καρδιοαναπνευστικά ήμουν άνετος, δεύτερος ημί σε 1,36' και 3,08' τελικός χρόνος.

SWIM BIKE RUN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2014 :  18:30:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ερώτηση: είχε περισσότερη ζέστη από πέρσυ;

Ξεκίνησα στο χαλαρό μου, 5:45. Ήθελα να φτάσω καλά στο 30 και μετά να ανοίξω. Έκανα negative split. Τελικός χρόνος 3:57. Ήθελα 3:50 αλλά δεν παραπονιέμαι. Εδώ δεν ξέρεις αν θα τερματίσεις όταν ξεκινάς. Θα παραπονεθώ για τον χρόνο;

Echetelos, τι ωραία να ξέρω ότι θα είσαι "εκεί'! Είχα κάτι να περιμένω. Και τι έκπληξη που ήταν και η Σίσση! Ευχαριστούμε παιδιά!


Υ.Γ.:Ο αδερφός μου τώρα κατάλαβε και έχει και λέει "marathon is a BEAST. A BEAST'! Τα'χει πάρει!

Υ.Γ2: ήταν κανένας από δω μέσα που ρώτησε τον αδερφό μου αν είναι αδερφός της Αλεξάνδρας και τον έβγαλε φώτο;



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2014 :  18:36:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και κάτι άλλο-για να το θυμάμαι του χρόνου (πρώτα ο Θεός!):

Η γάμπα που με πονούσε ("ενοχλούσε" καλύτερα) από την προηγούμενη Πέμπτη, το πρωί που ξύπνησα, ήταν μια χαρά!!!

Οπότε: αν σε πονάει κάτι μια εβδομάδα πριν και δεν σε πάρει από κάτω (προφανώς διότι δεν είναι κάτι πολύ οδυνηρό)και δεν του δώσεις σημασία, την ημέρα του μαραθωνίου, θα έχει εξαφανιστεί. Τσιτάτο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MasBass
Advanced Forum-Runner

Greece


389 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2014 :  18:38:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
παρά τον αριστερό δικέφαλο να δίνει 60% της δύναμής του (και μετά το 30 εώς και να σβήνει και να πηγαίνω με μία μηχανή) κατάφερα να τερματίσω με πολύ περπάτημα ακόμη και σε ισώματα και πετυχαίνοντας τον χειρότερο χρόνο μου 04:59:11 (ψυχολογικά έστω ήταν κάτω από 5). Πολλή ζέστη και υγρασία μέχρι την Παλλήνη που συννέφιασε κι αμέσως ήταν σαν να έτρεχες με air condition στο πρόσωπο αλλά πριν την Κατεχάκη και μέχρι το τέλος συνέχισε πάλι με ήλιο. Εκτός των ποδιών μετά τον Σταυρό μ'έπιασαν και σφάχτες στα πλευρά (γενικά το στομάχι ήταν πολύ ανακατεμένο αυτή τη φορά) οπότε έκοψα κι άλλο ρυθμό για να τους κρατώ σε ανεκτό σημείο. Χαρακτηριστικά, ενώ όλες τις άλλες φορές η κάθοδος πριν μπούμε στο στάδιο περνούσε πολύ γρήγορα κι ούτε που την καταλάβαινα, σήμερα ήταν ατελείωτη και νόμιζα οτι θα το έριχνα στο περπάτημα προς το τέλος.

Απλά τα πράγματα: Κλασσική πάμε για να αυτοτιμωρηθούμε για ότι αμαρτίες κάνουμε μέσα στη χρονιά και πάμε Εξωτερικό ή Μεγαλέκο για PB και μεγαλεία.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2014 :  18:48:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by stratus

quote:
Originally posted by echetlos

Δεν τους αγαπάει τους μαραθωνοδρόμους ο θεός.-

"My sport is your sport's punishment"


Θελω να δηλωσω κατηγορηματικα οτι δεν εχω καμια σχεση με τον καιρο των δρομεων.
Περα της πλακας, δυστυχως ο καιρος ηταν χαλια.Μπραβο σε ολα τα παιδια.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.

....πραγματικα καθε χρονο κ χειροτερα μ αυτον τον καιρο...αθλιες καιρικες συνθηκες..παρ'ολα αυτα μπορει να μην εσπασα το 3.30' αλλα με τον trexantiri λαγο(Μανωλη με βοηθησες παρα πολυ κ σ ευχαριστω ολοψυχα!!!) το ρολοι εγραψε 3.33'.09'' PB!!!!! κλασσικη 2012 3.40', κλασσικη 2013 3.47'. μεγα αλεκο 2014 3.35'...
...echletos,stratus,sisi(αν δεν εχω γραψει καποιο ονομα σωστα συγχωρεστε με) κ ολη η υπολοιπη παρεα σας ευχαριστω πολυ,μου δωσατε τρομερη δυναμη για τα υπολοιπα 2,5 επιπονα κ ατελειωτα κμ!!!
ευχομαι να ειμαστε ολοι καλα κ να τρεξουμε κ του χρονου!!!!!
***spy συγχαρητηρια!με τετοιο καιρο μια χαρα χρονο εκανες!!!

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης

Edited by - sotos-marathon on 09/11/2014 18:49:54
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nimi
Advanced Forum-Runner

Greece
281 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2014 :  19:01:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πρέπει να αναφέρω πριν κοιμηθώ ότι ο echetlos δεν πρέπει να τρέξει μαραθώνιο ξανά αλλα να ειναι σε όλους παρών. Πραγματικά καλύτερη υποστήριξη μαζί με την elda και Γρήγορη δεν θα μπορούσαμε να έχουμε! Απλά εκείνη τη θέλω παρέα!
Περίμενα νωρίτερα να σας δω και μεχρι που πρόλαβα να απογοητευθω αλλα με αποζημιώσατε με το παραπάνω!
Η φωνή του Νικόλα ειναι φτιαγμένη για support.. Μαρία το ότι ήρθες αυτό το λίγο μαζί μου μου δώσε πολύ κουράγιο και θα το θυμάμαι σαν ένα χαρακτηριστικό σημείο αυτού του αγώνα!

Να στε καλά παιδιά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2014 :  19:30:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ήταν και η Μαρια
Δεν την είδα.
Εγώ περίμενα να είναι ο Νίκος πιο πριν, με το που στρίβαμε στην Φειδιππίδου και απογοητεύτηκα και εγώ...αλλά μετά εντάξει....
Είναι ωραίο να σε περιμένουν ρε παιδί μου....να ναικαλά ο άνθρωπος!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Raffaelos
Forum-Runner

Greece


101 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2014 :  19:31:44  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Raffaelos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
5:09 με πολλές δυνάμεις μετά το 31.. 21-29 ζόρισε λίγο! Ικανοποιημένος πλήρως για πρώτη φορά. Δεν πίεσα πολύ και δεν είχα και κάποιο στόχο. Μόνο τερματισμό που επετέυχθη. Πάμε για άλλα.. Καλή αποθεραπεία σε όλους..

Αν δεις κάποιον να ξεκουράζεται, βοήθησέ τον..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2014 :  19:40:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγαπητοί μαραθωνοδρόμοι-συνφορουμίτες, συγχαρητήρια σε όλους του τερματίσαντες, φέτος από την εξέδρα της οδού Φειδιππίδου παρακολούθησα τη προσπάθεια πολλών δρομέων και μπορώ να πω πως πρώτη φορά ένιωσα τη δυκολία του αγώνα μέσα απο την εικόνα των συμμετεχοντών. Θα ήθελα να σταθώ λίγο σε ένα δρομέα, τον Φειδία, Pheidias στο φόρουμ, που κατάφερε πανηγυρικά να σπάσει το τρίωρο στο σημερινό αγώνα,. Απέδειξε πως είναι δρομέας αξιώσεων και του αξίζουν θερμά συγχαρητήρια. Χωρίς να θέλω να μειώσω την επιτυχία όλων των άλλων, οπως του Γιώργου, gtsig που για μία ακόμη φορά έκανε ρεκόρ διαδρομής, νομίζω ότι ο Φειδίας αυτή τη φορά κρατάει τα σκήπτρα και πρέπει να είναι περήφανος γι αυτό.
Εγώ συμμετείχα στο δεκάρι αλλά η ζήλεια μου όταν σας έβλεπα να τρέχετε δεν περιγράφεται. Νομίζω πως το ταξίδι για να τρέξεις τη κλασσική αξίζει και με το παραπάνω, και ότι η συμμετοχή σε μικρότερο αγώνα αυτή τη μέρα για κάποιον σοβαρό δρομέα είναι ημίμετρο.
Συγχαρητήρια λοιπόν σε όλους και ελπίζω του χρόνου να είστε-είμαστε όλοι ξανά εκεί.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2014 :  20:15:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητηρια σε ολους!!! Πειτε μου ανπαιζει το βιντεακι και θα επανελθω με τις εντυπωσεις μου απο την πλευρα του θεατη για πρωτη φορα!

Τρεχαντηρης λαγος με την παρεα του!!!

https://fbcdn-video-m-a.akamaihd.net/hvideo-ak-xap1/v/t42.3356-2/10486564_10152610555368472_1566145705_n.mp4?oh=7bac889ac54aa32bb4e28cb30cfe357e&oe=5461152A&__gda__=1415639249_517f83382b0c6fdabde5636edcf2ad65


T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Edited by - Elda on 09/11/2014 20:27:10
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

koubakos
Newbie Forum Runner

Greece


23 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2014 :  20:20:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
3 30 32 net time, super ευχαριστημένος!!!

(από το 35 έντονοι πόνοι στους τετρακέφαλους)

μπράβο στον Φειδία και σε όλους τους συμμετέχοντες!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 70 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000