Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 32ος Μαραθώνιος Αθήνας, ο Αυθεντικός 9 Νοε 2014
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 70

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  13:40:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αλλο ενα παρτι με συντρεχτες καθοδον και υποστηριχτες τα φιλαρακια μας..ναναι καλα οι εθελοντες..παντα τετοια παιδες

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  13:42:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by afentis

Συγχαρητήρια σε όλους...
Τερμάτισα μαζί με την αδερφή μου στο δυναμικό περπάτημα 6.45 λεπτά.
Πάντως το ευχαριστηθήκαμε.

Μα καλά κάθε χρόνο όλο και πιο μακριά θα τοποθετούν τα φορτηγακια με τα ρούχαστο στο τερματισμό; Πιο μακριά δεν γινόταν.




...πέρυσι είχε γίνει το αδιαχώρητο στο αρχικό σημείο που ήταν τα φορτηγάκια. Τώρα υπήρχε σαφώς πιο πολύ άπλα ενώ είναι και καλύτερα να περπατάς λίγο παραπάνω μετά τον τερματισμό για να πάρεις τα πράγματά σου!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  13:44:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικά το νούμερο που έλεγαν οι διοργανωτές 35.000χιλ κόσμος ήταν αληθινό;
όταν πέρασα την αψίδα τις wind με την καταμέτρηση έλεγε 19.200 περίπου !!!(και δεν ήμουν μπροστά για να λέω ότι μένουν άλλες 13.000 δρομείς να τερματίσουν) και είδη από εκεί είχαν περάσει τόσο το 5άρη και το 10άρη αν δεν κάνω λάθος !!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  13:59:23  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα support teams του Forum!
Δεν περίμενα τέτοια υποστήριξη


___________________
Run Natural... run Bare

Edited by - xipolitakos on 10/11/2014 14:03:04
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

billant
Forum-Runner

Greece
108 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  14:06:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Skyrunner

Τελικά το νούμερο που έλεγαν οι διοργανωτές 35.000χιλ κόσμος ήταν αληθινό;
όταν πέρασα την αψίδα τις wind με την καταμέτρηση έλεγε 19.200 περίπου !!!(και δεν ήμουν μπροστά για να λέω ότι μένουν άλλες 13.000 δρομείς να τερματίσουν) και είδη από εκεί είχαν περάσει τόσο το 5άρη και το 10άρη αν δεν κάνω λάθος !!




οι επισημοι αριθμοι ηταν 5k-9000, 10k-9000, ,marath-13000 , αγ. παιδων - 4000 ......εξ ου και το 35000....παντως όσον αφορα τον αγωνα μου κατεβηκαν και τερματισαν 7500 χιλιαδες οποτε σιγουρα παιζει πολυ και το συνολικο νούμερο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  14:11:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με τα μέχρι στιγμής ανεπίσημα αποτελέσματα έχουμε
μαραθώνιο δρόμος και δυναμικό βάδην 10.480 τερματισμοί
10χιλ. 7.149
5χιλ. 6.514
σύνολο 24.143

βάλε να εγκατέλειψαν 1.000 άτομα που σίγουρα είναι πολύ λιγότερα άτομα,
τους υπόλοιπους 9.000 που τους βρήκαν;
quote:
Originally posted by Skyrunner

Τελικά το νούμερο που έλεγαν οι διοργανωτές 35.000χιλ κόσμος ήταν αληθινό;
όταν πέρασα την αψίδα τις wind με την καταμέτρηση έλεγε 19.200 περίπου !!!(και δεν ήμουν μπροστά για να λέω ότι μένουν άλλες 13.000 δρομείς να τερματίσουν) και είδη από εκεί είχαν περάσει τόσο το 5άρη και το 10άρη αν δεν κάνω λάθος !!


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  14:17:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

Το δικό μου σόου:


https://www.facebook.com/video.php?v=735853376482943&set=p.735853376482943&type=2&theater

Επακόλουθο της Αχαριστίας είναι η επαισχυντία



To τσίρκο Medrano ξανά στην πόλη σας!

"My sport is your sport's punishment"

Edited by - echetlos on 10/11/2014 14:17:45
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  14:18:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μακάρι να περάσουν τις 40.000 πραγματικές συμμετοχές και τερματισμούς !!! αλλά καλό είναι να μην δίνουν νούμερα που δεν ανταπεξέρχονται στην πραγματικότητα
Ευχαριστώ Φίλε Billant ξέχασα να βάλω στο μέτρημα μου τους αγώνες των παίδων 24.143 + 4.000(αισιόδοξο νούμερο)=28.143
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  14:20:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φοβερό σόου !!!
quote:
Originally posted by echetlos

quote:
Originally posted by SKOTEINOS

Το δικό μου σόου:


https://www.facebook.com/video.php?v=735853376482943&set=p.735853376482943&type=2&theater

Επακόλουθο της Αχαριστίας είναι η επαισχυντία



To τσίρκο Medrano ξανά στην πόλη σας!

"My sport is your sport's punishment"

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  14:25:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αλλος ένας μαραθώνιος πέρασε στην ιστορία και μας άφησε μόνο ευχάριστες αναμνήσεις(σε όλους θέλω να πιστεύω).Στιγμές μοναδικές που μόνο ο αυθεντικός μπορεί να μας χαρίσει.Θελω να πώ ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ στους συγγενείς και φίλους που ήταν στο καλλιμάρμαρο αλλα και σε όλη την διαδρομή αλλά και στους φίλους απο εδώ μέσα που ήταν σε αρκετά σημεία και ειλικρινά μας ανέβασαν πάρα πολύ(γιατί αλλο να ξέρεις πως ο τάδε θα σε περιμένει στο πεντάγωνο και άλλο να βλέπεις ξαφνικά τον Νίκο π.χ ή τον Παυλάρα,είναι φοβερά ευχάριστη εκπληξη)αλλά δεν θέλω να τους απαριθμήσω γιατί μπορεί να ξεχάσω κάποιον και δέν το θέλω.Παιδιά,σας ευχαριστώ πάαααααρα πολύ,είστε μοναδικοί.Επίσης οι λαγοί αλλά και όλες οι μπάντες ήταν απίθανοι,μας έδωσαν φτερά εκεί που πόδια άρχιζαν να κλαίνε.Οι εθελοντές πάντα με το χαμόγελο ενώ και ο κόσμος σε πολλά σημεία(νέα μάκρη,παλήνη,χολαργό)μας έκαναν να πετάμε.Να είμαστε όλοι καλά και να τον ξανατρέξουμε.
Υ.Γ 1.Χαρηκα που τα είπαμε έστω και για λίγο,στο καλλιμάρμαρο,με τον Σπύρο και τον Γιώργο(sigi).Mε τον Γιώργη(zoro) και τον Διονύση που τα είπαμε στον ρουχισμό τα λέμε συχνά έτσι και αλλιώς.
Υ.Γ 2.Ο χρόνος καλούτσικος(3:47),πήγαινα για καλύτερο αλλά άς μείνει απωθημένο για την επόμενη....

Μή φοβάσαι άν προχωρείς αργά.Να φοβάσαι αν μένεις ακίνητος.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  14:27:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Skyrunner

Μακάρι να περάσουν τις 40.000 πραγματικές συμμετοχές και τερματισμούς !!! αλλά καλό είναι να μην δίνουν νούμερα που δεν ανταπεξέρχονται στην πραγματικότητα
Ευχαριστώ Φίλε Billant ξέχασα να βάλω στο μέτρημα μου τους αγώνες των παίδων 24.143 + 4.000(αισιόδοξο νούμερο)=28.143




Τι δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα???
Όταν έχεις 35.000 εγγραφές, συνεπάγεται ότι ανακοινώνεις και 35.000 συμμετοχές. Πώς αλλιώς να γίνει δηλαδή;
Από εκεί και πέρα, έχεις εκατοντάδες DNS και DNF.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  14:27:43  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα παιδιά δεν ήταν σίγουρα 4000, ούτε καν τα μισά αλλά οκ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  14:28:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...3:48:38 ο ανεπισημος χρονος, μαλλον μερικα δευτερα καλυτερος απ'αυτον της Θεσ/νικης, αλλα το γεγονος και μονο οτι εφετος ολοκληρωσα δυο μαραθωνιους, ενω στα προηγουμενα δυο χρονια με σταματουσαν οι τραυματισμοι, αποτελει μια πολυ μεγαλη προσωπικη υπερβαση!!! Δυστυχως η τακτικη μου ηταν τραγικη...κλασσικο positive split, που σημερα καταλαβα οτι δεν ενδεικνυται για την κλασσικη...μετα το 35 στην κυριολεξια σερνομουν...ετρεχα λιγο κατω απο 6' το χλμ,κι αυτο διοτι ηξερα οτι καπου στη Φειδιππιδου θα ηταν ο echetlos (ηταν και Sisi κι αλλοι που δυστυχως δεν θυμαμαι) ... και θα ντρεπομουν πολυ αν με εβλεπαν να περπαταω!Θελω να σας ευχαριστησω πολυ ολους για την συμπαρασταση σας...ηταν σε καθοριστικο σημειο και την χρειαζομουν...!!! Το πρωι, κατα την εκκινηση ειδα τον Στρατο,τον Παναγιωτη (etien),τον τρεχαντιρη,τον Σωτηρη (sotos-marathon) αλλα και τον Αργυρη (winarg)...ατομα απο τα οποια εχω μαθει πολλα, κι ας μην το ξερουν εκεινοι, αφου εχω αντιγραψει προπονησεις τους , που τις προσαρμοζω φυσικα στα δικα μου δρομικα δεδομενα, ατομα, που με τον καλο τους λογο και μονο, ανεβαζουν το ηθικο στον αλλον!!! Ξεκινησα γρηγορα τον αγωνα, αν και στα πρωτα 500 περιπου μετρα "ετρεχα" στους θαμνους, προς καλλωπισμο προσωπου,με τα πρωτα 5 χλμ περιπου στα 25'...τα 10 χλμ σε 51'...και τον ημι σε 1:51 περιπου.Περασα τα 30 κοντα στο 2:35 με 2:40...κι εκει δυστυχως ξεκινησε η καταρρευση!!!Προσπαθουσα να ανεβασω ρυθμο στην κατηφορα...και δεν μπορουσα!!!Δυστυχως ειχα ντυθει και λιγο πιο ζεστα...κι εκει που επρεπενα "πεταω"...εγω σερνομουν!!!!Ο καιρος για τα δικα μου γουστα, απο την στιγμη που δεν εβρεχε, ηταν πολυ καλος...Elda (Μαρια) ευχαριστω πολυ για τη θετικη σου ενεργεια...αν και δεν σε ειδα στη στροφη της Ηρωδου Αττικου.Οταν τερματισα ειδα τον Τασο (Anastasios), οπως και στη Θεσ/νικη (τι συμπτωση πραγματικα!!!)...τον ευχαριστησα πολυ,διοτι ειναι απο τους ανθρωπους που με εχουν στηριξει πολυ...και κατευθυνθηκα προς την γυναικα μου (που ετρεξε το 10ρι σε 58'και κατι,μετα απο μια δυσκολη για εκεινη χρονια ) και την κορη που με περιμεναν υπομονετικα στο τερμα!!!Αφιερωμενος ο δευτερος μου μαραθωνιος, κι ο πρωτος στην κλασσικη διαδρομη, σε ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!!

...και του χρονου....πιο μυαλωμενα!!!





Συγχαρητήρια ΣπύροΠολύ καλός χρόνος μέσα σε αυτήν την ντάλα ήλιο και υγρασία.Πηγαίνεις πολύ πολύ καλά...

Μή φοβάσαι άν προχωρείς αργά.Να φοβάσαι αν μένεις ακίνητος.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  14:30:20  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

quote:
Originally posted by SKOTEINOS

Το δικό μου σόου:


https://www.facebook.com/video.php?v=735853376482943&set=p.735853376482943&type=2&theater

Επακόλουθο της Αχαριστίας είναι η επαισχυντία



To τσίρκο Medrano ξανά στην πόλη σας!

"My sport is your sport's punishment"




Εσύ τι έκανες;
Πιστεύω να είπες κανα-δυο ΄΄μπράβο΄΄ και ΄΄πάμε παιδιά΄΄ ε;;;

Μεγάλες βοήθειες θα έδωσες!

Επακόλουθο της Αχαριστίας είναι η επαισχυντία
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  14:31:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κι αφού μας γλύκανε όλος ο Οκτώβριος και τρέχαμε ξεκούραστα με 14-15 βαθμούς, συννεφιές και ψιλόβροχα.....
κι αφού μας "υποσχέθηκαν" Αυθεντικά έντονα καιρικά φαινόμενα... χθες μας έσκισε κανονικά ο καιρός (και η διαδρομή και ίιιιιιισως και η στρατηγική μου)

2.10 ΗΜΙ (by the book)-4.40 τελικό, αντί για negative και (μόνο) 10min καλύτερα από πέρυσι.

Μπορεί να αισθάνομαι κάπως, αλλά δε Μασάμε. Πείσμα αυτή-πείσμα κι εγώ. Πάμε Γερά, το Ναύπλιο είναι κοντά.
.....Κι άμα σε 18 εβδομάδες δω ηλιοφάνεια, θα επιστρέψω στο ψαροντούφεκο.

Αναλυτικά οσονούπω

Edited by - Aroulio on 10/11/2014 14:35:19
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 70 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000