Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 32ος Μαραθώνιος Αθήνας, ο Αυθεντικός 9 Νοε 2014
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 70

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  14:36:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η επιβεβαίωση μιας εγγραφής γίνεται μετά την πληρωμή !! να πλήρωσαν 7000 δρομείς και να μην ήρθαν; !!! είναι λίγο τραβηγμένο, να έτρεξαν και να εγκατέλειψαν πάλι λίγο τραβηγμένο !! να υπήρχαν διπλοεγγραφές υπάρχει μεγάλη πιθανότητα αλλά μετά από το ξεσκαρτάρισμα των πληρωμών πάλι θα είχες ακριβές νούμερο.
quote:
Originally posted by echetlos

quote:
Originally posted by Skyrunner

Μακάρι να περάσουν τις 40.000 πραγματικές συμμετοχές και τερματισμούς !!! αλλά καλό είναι να μην δίνουν νούμερα που δεν ανταπεξέρχονται στην πραγματικότητα
Ευχαριστώ Φίλε Billant ξέχασα να βάλω στο μέτρημα μου τους αγώνες των παίδων 24.143 + 4.000(αισιόδοξο νούμερο)=28.143




Τι δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα???
Όταν έχεις 35.000 εγγραφές, συνεπάγεται ότι ανακοινώνεις και 35.000 συμμετοχές. Πώς αλλιώς να γίνει δηλαδή;
Από εκεί και πέρα, έχεις εκατοντάδες DNS και DNF.

"My sport is your sport's punishment"

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  14:36:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

quote:
Originally posted by Peter L

Τέλος θα ήθελα να ξεχωρίσω ένα πλακάτ που μου πήρε τον πόνο και γέλασα στην στροφή τηε Ηρώδου του Αττικου Ο ΤΣΑΚ ΝΟΡΙΣ δεν έχει τρέξει μαραθώνιο.Καλή αποκατάσταση και καλούς αγώνες.





_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις








χαχαχαχα καλό....Δέν το πρόσεξα

Μή φοβάσαι άν προχωρείς αργά.Να φοβάσαι αν μένεις ακίνητος.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  14:40:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

quote:
Originally posted by echetlos

To τσίρκο Medrano ξανά στην πόλη σας!

"My sport is your sport's punishment"




Εσύ τι έκανες;
Πιστεύω να είπες κανα-δυο ΄΄μπράβο΄΄ και ΄΄πάμε παιδιά΄΄ ε;;;

Μεγάλες βοήθειες θα έδωσες!

Επακόλουθο της Αχαριστίας είναι η επαισχυντία



Ε ναι, δεν ήξερα να ντυθώ φασουλής και να κάνω ακροβατικά...
Άντε και του χρόνου να καταπίνεις και σπαθιά!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  14:46:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Skyrunner


Η επιβεβαίωση μιας εγγραφής γίνεται μετά την πληρωμή !! να πλήρωσαν 7000 δρομείς και να μην ήρθαν; !!! είναι λίγο τραβηγμένο, να έτρεξαν και να εγκατέλειψαν πάλι λίγο τραβηγμένο !! να υπήρχαν διπλοεγγραφές υπάρχει μεγάλη πιθανότητα αλλά μετά από το ξεσκαρτάρισμα των πληρωμών πάλι θα είχες ακριβές νούμερο.




Αυτοί που γράφτηκαν με wind, οπαπ και τα σχετικά, δεν πλήρωσαν συμμετοχή. Και είναι πάρα πάρα πολλοί.
Προσωπικά, ξέρω πάνω από 20 άτομα των 5-10χλμ που δεν έτρεξαν. Κάποιοι από αυτούς είχαν πληρώσει κιόλας.
Ξέρεις πόσοι δεν τερμάτισαν στον μαραθώνιο;
Ξέρεις πόσοι τραυματίστηκαν κατά την προετοιμασία τους;


"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  14:58:22  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν θα έπρεπε να βγούν σαν DNS?
δεν το θυμάμαι ρωτάω?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  15:02:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όσοι είναι με διάφορες ομάδες πχ wind και λοιπά έχουν είδη προσμετρηθεί στο σύνολο εγγραφών μιας και είδη εμφανίζεται ως πληρωμένη η συμμετοχή. Έχω δει από κοντά το πως δουλεύει μια διοργάνωση μαραθωνίου και το πως χειρίζονται τα νούμερα !! που ανακοινώνουν!!
Αν δεις σε προηγούμενο μου post υπολογίζω 1000 άτομα να έχουν εγκαταλείψει.
Αυτοί που τραυματίστηκαν στην προετοιμασία το ποιο πιθανόν έχουν ζητήσει επιστροφή χρημάτων λόγο μη συμμετοχής και αυτόματα αφαιρούνται από συνολικό συμμετεχόντων !!!


quote:
Originally posted by echetlos

quote:
Originally posted by Skyrunner


Η επιβεβαίωση μιας εγγραφής γίνεται μετά την πληρωμή !! να πλήρωσαν 7000 δρομείς και να μην ήρθαν; !!! είναι λίγο τραβηγμένο, να έτρεξαν και να εγκατέλειψαν πάλι λίγο τραβηγμένο !! να υπήρχαν διπλοεγγραφές υπάρχει μεγάλη πιθανότητα αλλά μετά από το ξεσκαρτάρισμα των πληρωμών πάλι θα είχες ακριβές νούμερο.




Αυτοί που γράφτηκαν με wind, οπαπ και τα σχετικά, δεν πλήρωσαν συμμετοχή. Και είναι πάρα πάρα πολλοί.
Προσωπικά, ξέρω πάνω από 20 άτομα των 5-10χλμ που δεν έτρεξαν. Κάποιοι από αυτούς είχαν πληρώσει κιόλας.
Ξέρεις πόσοι δεν τερμάτισαν στον μαραθώνιο;
Ξέρεις πόσοι τραυματίστηκαν κατά την προετοιμασία τους;


"My sport is your sport's punishment"

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  15:08:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα έπρεπε !!!!
DNS. Did not start.
DNF Did not finish
quote:
Originally posted by Deorum

Δεν θα έπρεπε να βγούν σαν DNS?
δεν το θυμάμαι ρωτάω?

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  15:14:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Skyrunner

Όσοι είναι με διάφορες ομάδες πχ wind και λοιπά έχουν είδη προσμετρηθεί στο σύνολο εγγραφών μιας και είδη εμφανίζεται ως πληρωμένη η συμμετοχή. Έχω δει από κοντά το πως δουλεύει μια διοργάνωση μαραθωνίου και το πως χειρίζονται τα νούμερα !! που ανακοινώνουν!!
Αν δεις σε προηγούμενο μου post υπολογίζω 1000 άτομα να έχουν εγκαταλείψει.
Αυτοί που τραυματίστηκαν στην προετοιμασία το ποιο πιθανόν έχουν ζητήσει επιστροφή χρημάτων λόγο μη συμμετοχής και αυτόματα αφαιρούνται από συνολικό συμμετεχόντων !!!




Δεν σε καταλαβαίνω...
Αυτό που έγραψα για τις δωρεάν συμμετοχές από wind κτλ, ήταν ως απάντηση στο αν είναι πιθανό κάποιος να γραφτεί, να πληρώσει και τελικά να μην θελήσει να πάει, όπως είπες.

Τι εννοείς περί επιστροφής χρημάτων σε περίπτωση μη συμμετοχής.
Υπάρχει τέτοια δυνατότητα???


"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Paraskeuas
Newbie Forum Runner

35 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  15:20:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πρωτη φορα στον αυθεντικο αλλα περασα τελεια. πολυ ωραιο κλιμα. ο χρονος μου ενα ταπεινο πλην τιμιο 4.27
που ισως ηταν αδυνατο χωρις τον κοσμο και κυριως τους Λαγους κατω απο την γεφυρα που ηξεραν ακριβως τι θελει ν ακουσει ο δρομεας εκεινη την στιγμη για να ανεβει.
οι αλλοι τυμπανιστες, καλη προσπαθεια αλλα δεν εμψυχωναν.
-καποιοι σταθμοι ειχαν ανεβαστικη μουσικη, σου εδινε ωθηση.
καποιοι αλλοι απλα δεν το χαν καθολου. μου χαλουσαν το buzz και ηθελα να απομακρυνθω οσο γινεται πιο γρηγορα
-η υποκρουση της αφετηριας πολυ καλη νοτα
-ο ψινακης μορφη, εφαγε τοσο χειροκροτημα απο το μπλοκ μου που κοντεψε να πεσει απο μια πεσμενη σακουλα
-πλουσιες και οι παροχες κατα την διαρκεια και μετα. το τελειο θα ηταν να εχουν προσεξει λιγο παραπανω την τεχνικη. εννοω να εκαναν τα γραμματα στην πλατη πιο φανταιζι. εμοιαζε με μπλουζα απο 5μερη στο λυκειο, κοινη γραμματοσειρα. θελεις μια μπλουζα που να την φοραει ο κινεζος στην πατριδα του και να εχει την αρτα και τα γιαννενα επανω της, κατι περιτεχνο αρτιστικα.
αλλα λεπτομερειες θα μου πεις. μαλλον.
και του χρονου με υγεια και καλυτερα προετοιμασμενοι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  15:32:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν μπεις στην ιστοσελίδα του μαραθωνίου θα βρες κάπου λέει πολιτική ακυρώσεων "Ακυρώσεις συμμετοχών γίνονται δεκτές μόνο κατόπιν γραπτής αιτήσεως και μόνο μέχρι τις 30 Σεπτεμβρίου 2014. Μετά από αυτή την ημερομηνία, κανένα αίτημα ακύρωσης συμμετοχής δεν θα γίνεται δεκτό. Σε περίπτωση ακύρωσης, το αντίτιμο συμμετοχής επιστρέφεται στον αιτούντα, μετά παρακρατήσεων 10 ευρώ για διαχειριστικούς λόγους. Οι όποιες επιστροφές χρημάτων πραγματοποιούνται περίπου ένα μήνα μετά τον αγώνα."
http://www.athensauthenticmarathon.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=150&Itemid=136&lang=gr
Αυτά τα άτομα που δεν κατεβαίνουν τελικά με την wind π.χ. η ομάδα φροντίζει να τους αναπληρώσει από του επιλαχόντες που πάντα τους έχει σταντ μπάι !!
quote:
Originally posted by echetlos

quote:
Originally posted by Skyrunner

Όσοι είναι με διάφορες ομάδες πχ wind και λοιπά έχουν είδη προσμετρηθεί στο σύνολο εγγραφών μιας και είδη εμφανίζεται ως πληρωμένη η συμμετοχή. Έχω δει από κοντά το πως δουλεύει μια διοργάνωση μαραθωνίου και το πως χειρίζονται τα νούμερα !! που ανακοινώνουν!!
Αν δεις σε προηγούμενο μου post υπολογίζω 1000 άτομα να έχουν εγκαταλείψει.
Αυτοί που τραυματίστηκαν στην προετοιμασία το ποιο πιθανόν έχουν ζητήσει επιστροφή χρημάτων λόγο μη συμμετοχής και αυτόματα αφαιρούνται από συνολικό συμμετεχόντων !!!




Δεν σε καταλαβαίνω...
Αυτό που έγραψα για τις δωρεάν συμμετοχές από wind κτλ, ήταν ως απάντηση στο αν είναι πιθανό κάποιος να γραφτεί, να πληρώσει και τελικά να μην θελήσει να πάει, όπως είπες.

Τι εννοείς περί επιστροφής χρημάτων σε περίπτωση μη συμμετοχής.
Υπάρχει τέτοια δυνατότητα???


"My sport is your sport's punishment"

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  15:33:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το 2014
10681 πέρασαν το 5άρι.
10480 τερμάτισαν.
Εγκατέλειψαν 201
Ποσοστό εγκαταλείψεων 1.88%

Το 2013
8711 πέρασαν το 5άρι.
8500 τερμάτισαν.
Εγκατέλειψαν 211
Ποσοστό εγκαταλείψεων 2.42%


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  15:35:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Δεν σχολιάσαμε κάτι ωραίο: την μουσική στην εκκίνηση. Νομίζω ήταν καταπληκτική.
Για όσους δεν είσασατν εκεί, σε κάθε εκκίνηση έπαιζαν την μουσική του mission impossible.Είχε π0λάκα, να φεύγει το μπροστινό block και οι από πίσω να περπατάνε σιγα σιγά και να παίζει αυτή η μουσική. Μου άρεσε πάρα πολύ!Το βρήκα πολυ πετυχημένο.

Και κάτι άλλο: ρε σεις, η Ηρ. Αττικού σα να μάκρυνε λίγο ή εμένα μου φάνηκε; Ατελείωτη! Παρόλο που ξέρω πολύ καλά πως δεν είναι τόσο κοντά όσο φαίνεται. Και την έχω κάνει δεκάδες βράδυα....



#1...για μας όμως ήταν "mission possible"!!!

#2...ονομάζεται "χωροχρονική διαστολή" (λόγω κούρασης, λόγω συγκίνησης...λόγω πολλών παραγόντων"!)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  15:38:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@skyrunner:
Δεν το γνωριζα αυτό, αν και πιστεύω ότι και οι περισσότεροι από αυτούς που δεν κατέβηκαν στον μαραθώνιο, δεν το γνωρίζουν επίσης.
Δεν έχει νόημα η συζήτηση βάσει υποθέσεων.
Θα ρωτήσω σχετικά αρμόδιο άνθρωπο και θα επανέλθω.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trickster
Advanced Forum-Runner



211 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  15:41:13  Εμφάνιση Προφίλ  Visit trickster Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο σε όλους σας που τρέξαν και αυτοί που δεν τρέξαν ή εγκαταλείψαν εύχομαι του χρόνου να είναι πιο τυχεροί.
Είχα στηθεί στο 27ο χλμ (Παλλήνη, διασταύρωση Ανθούσας) και χειροκρότησα τους Κενυάτες (απίστευτοι οι π****δες) μέχρι και τρεις ώρες μετά τους όχι και τόσο γρήγορους. Ήταν ευτυχές που συννέφιασε κάποια στιγμή και βοήθησε όσους ήταν ήδή πάνω από 2 ώρες στο δρόμο ακόμα σε αυτό το σημείο. Η ζέστη ήταν φοβερή ακόμα και για τους θεατές.
Γύρισα χαρούμενος με πρισμένες παλάμες από τα παλαμάκια που συμμετείχα έστω και έτσι στον αγώνα αυτό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  15:46:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δύσκολα εγκαταλείπει κάποιος όταν μπαίνει σε ένα μαραθώνιο !!!
ιδού και η απόδειξη !!!!
quote:
Originally posted by Aroulio

Το 2014
10681 πέρασαν το 5άρι.
10480 τερμάτισαν.
Εγκατέλειψαν 201
Ποσοστό εγκαταλείψεων 1.88%

Το 2013
8711 πέρασαν το 5άρι.
8500 τερμάτισαν.
Εγκατέλειψαν 211
Ποσοστό εγκαταλείψεων 2.42%




Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 70 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000