Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 32ος Μαραθώνιος Αθήνας, ο Αυθεντικός 9 Νοε 2014
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 70

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  17:16:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by UnHaCkAbLe

Μετά τον πρώτο μου Μαραθώνιο πέρυσι και το 4:51 όταν φυσικά ο στόχος μου ήταν απλά ο τερματισμός, ήρθε και το απολύτως απογοητευτικό 5:09 φέτος για να μου δείξει ότι όταν τεμπελιάζεις στις προπονήσεις όσα χιλιόμετρα και να μαζέψεις, μπροστά δεν πας! Κάτι λοιπόν η τεμπελιά μου να κάνω διαλλειματικές, κάτι που ενώ είχα πει πέρυσι ότι θα έβαζα άπειρη ανηφόρα στα πόδια αλλά δεν το έκανα, κάτι που φέτος δεν έκανα μεθοδική προετοιμασία γιατί ο Μαραθώνιος δεν ήταν η πρώτη μου προτεραιότητα, κάτι τα 4 παραπανίσια κιλά, ήρθε και η τιμωρία. Και αν και πλέον έχω πάρει απόφαση ότι είμαι αργός, σκέφτομαι ότι στα 42 μου χρόνια μάλλον έχω χρόνο να βελτιωθώ πάρα πολύ αρκεί να το προσπαθήσω.

Βλέπω και κάτι τέτοια

quote:
Originally posted by SIT

Γεια. 49 χρονών, 94 κιλά (πριν 2 χρόνια 132 κιλά), 1.80 ύψος. Πρώτος μου Μαραθώνιος (2014), χρόνος 4:11, αρκετά προβλήματα με κράμπες από 32 μέχρι 39. Ευχαριστώ τα μέλη του forum για τις πληροφορίες τους. Να είστε γεροί για μελλοντικές διαδρομές.



και σκέφτομαι ότι κάτι κάνω τραγικά λάθος και ότι δεν μπορεί να είναι αυτός ο πραγματικός μου εαυτός (by the way φίλε SIT συγχαρητήρια, εξαιρετικός χρόνος και .... ζηλεύω, ζηλεύω, ζηλεύω αφού είμαι 42, 90 κιλά και δεν υπήρξα ποτέ 132 - πες τουλάχιστον ότι δεν έχεις καπνίσει ποτέ, να πάρω μια παρηγοριά!)

Πάμε λοιπόν τώρα για Ναύπλιο (από περιέργια περισσότερο να δω τι μπορώ να κάνω στο ίσιωμα όταν εκεί τον Μάρτη στον Ημι είχα κάνει 1:55) και μετά από τα τέλη Μάη (που θα έχει τελειώσει το θέμα που έχω σαν άμεση προτεραιότητα τώρα και που δεν θα μου επιτρέπει να κάνω πολλές και καλές προπονήσεις) θα πρέπει να δω τι μπορώ να κάνω για να μην με ταπεινώσει πάλι έτσι η Κλασσική του χρόνου τέτοιο καιρό.



Γιατί είμαστε τόσο σκληροί με τον εαυτό μας; αμάν πια με αυτόν τον μαραθώνιο; από που και ως που έχει γίνει το απόλυτο κριτήριο για τη δρομική μας πορεία;

Φίλε UnHaCkAbLe, ας φάμε λίγο από το αγαπημένο μας ταχίνι και ας βγούμε για ένα τρεξιματάκι, απλά επειδή έτσι μας αρέσει!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aristotelisA
Forum-Runner

208 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  18:00:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είναι αλήθεια δηλαδή;
quote:
Originally posted by sam

quote:
Originally posted by big-blue

quote:
Originally posted by stavzzz


Τι λέτε ρε!
Απίστευτο!!!
Αντε να δουλέψεις...




Ε τώρα εδώ δεν πάει αυτό (με την καλή έννοια);
https://www.youtube.com/watch?v=BQnu6Yhq9MM

Αει να χαθείτε, φαλλοκράτες:)





Εμείς οι βουνίσιοι έχουμε άλλα τυχερά... Εσείς τώρα θα την μάθετε την Ασημίνα

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DaedraLord
Forum-Runner

Greece


181 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  18:00:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποια η γνώμη σας για αυτούς που παραπονιούνται ότι 32000 τρελοί, αργόσχολοι και ότι άλλο του κατέβει του καθενός κλείνουν τους δρόμους? Θα μπορούσα να το χοντρύνω κι άλλο βέβαια γιατί τις τελευταίες μέρες διαβάζω κάτι πράγματα να σου βγουν τα μάτια

----------
http://www.movescount.com/members/DaedraLord
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  18:07:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ζηλεύουνε..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  18:24:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

Πολλές φώτο θα βρείτε και στο facebook μου,που τις τράβαγε η Αιμιλία μου.
Ειδικά οι φορουμίστες έχουν την τιμητική τους!
Δεν χρειάζεται να μου κάνετε αιτήματα φιλίας για να τις δείτε-είναι για όλο τον κόσμο.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

https://www.facebook.com/epathlaolympus

Επακόλουθο της Αχαριστίας είναι η επαισχυντία




Σε ευχαριστώ Παυλάρα και Αιμιλία για τις πολύ όμορφες φωτό που μου στείλατε

Μή φοβάσαι άν προχωρείς αργά.Να φοβάσαι αν μένεις ακίνητος.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  18:27:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by DaedraLord

Ποια η γνώμη σας για αυτούς που παραπονιούνται ότι 32000 τρελοί, αργόσχολοι και ότι άλλο του κατέβει του καθενός κλείνουν τους δρόμους? Θα μπορούσα να το χοντρύνω κι άλλο βέβαια γιατί τις τελευταίες μέρες διαβάζω κάτι πράγματα να σου βγουν τα μάτια

----------
http://www.movescount.com/members/DaedraLord



Εχω ακούσει και εγώ πολλά και διάφορα,αλλά είπαμε...Με ότι μυαλό εχει ο καθένας,έτσι σκέφτεται και πράτει.

Μή φοβάσαι άν προχωρείς αργά.Να φοβάσαι αν μένεις ακίνητος.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

UnHaCkAbLe
Forum-Runner

151 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  19:23:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by chamav

quote:
Originally posted by UnHaCkAbLe

Μετά τον πρώτο μου Μαραθώνιο πέρυσι και το 4:51 όταν φυσικά ο στόχος μου ήταν απλά ο τερματισμός, ήρθε και το απολύτως απογοητευτικό 5:09 φέτος για να μου δείξει ότι όταν τεμπελιάζεις στις προπονήσεις όσα χιλιόμετρα και να μαζέψεις, μπροστά δεν πας! Κάτι λοιπόν η τεμπελιά μου να κάνω διαλλειματικές, κάτι που ενώ είχα πει πέρυσι ότι θα έβαζα άπειρη ανηφόρα στα πόδια αλλά δεν το έκανα, κάτι που φέτος δεν έκανα μεθοδική προετοιμασία γιατί ο Μαραθώνιος δεν ήταν η πρώτη μου προτεραιότητα, κάτι τα 4 παραπανίσια κιλά, ήρθε και η τιμωρία. Και αν και πλέον έχω πάρει απόφαση ότι είμαι αργός, σκέφτομαι ότι στα 42 μου χρόνια μάλλον έχω χρόνο να βελτιωθώ πάρα πολύ αρκεί να το προσπαθήσω.

Βλέπω και κάτι τέτοια

quote:
Originally posted by SIT

Γεια. 49 χρονών, 94 κιλά (πριν 2 χρόνια 132 κιλά), 1.80 ύψος. Πρώτος μου Μαραθώνιος (2014), χρόνος 4:11, αρκετά προβλήματα με κράμπες από 32 μέχρι 39. Ευχαριστώ τα μέλη του forum για τις πληροφορίες τους. Να είστε γεροί για μελλοντικές διαδρομές.



και σκέφτομαι ότι κάτι κάνω τραγικά λάθος και ότι δεν μπορεί να είναι αυτός ο πραγματικός μου εαυτός (by the way φίλε SIT συγχαρητήρια, εξαιρετικός χρόνος και .... ζηλεύω, ζηλεύω, ζηλεύω αφού είμαι 42, 90 κιλά και δεν υπήρξα ποτέ 132 - πες τουλάχιστον ότι δεν έχεις καπνίσει ποτέ, να πάρω μια παρηγοριά!)

Πάμε λοιπόν τώρα για Ναύπλιο (από περιέργια περισσότερο να δω τι μπορώ να κάνω στο ίσιωμα όταν εκεί τον Μάρτη στον Ημι είχα κάνει 1:55) και μετά από τα τέλη Μάη (που θα έχει τελειώσει το θέμα που έχω σαν άμεση προτεραιότητα τώρα και που δεν θα μου επιτρέπει να κάνω πολλές και καλές προπονήσεις) θα πρέπει να δω τι μπορώ να κάνω για να μην με ταπεινώσει πάλι έτσι η Κλασσική του χρόνου τέτοιο καιρό.



Γιατί είμαστε τόσο σκληροί με τον εαυτό μας; αμάν πια με αυτόν τον μαραθώνιο; από που και ως που έχει γίνει το απόλυτο κριτήριο για τη δρομική μας πορεία;

Φίλε UnHaCkAbLe, ας φάμε λίγο από το αγαπημένο μας ταχίνι και ας βγούμε για ένα τρεξιματάκι, απλά επειδή έτσι μας αρέσει!



Πωωω τόσο διάσημος ταχινοφάγος έχω γίνει ? Το ταχινάκι είναι ένας από τους λόγους που έτρεξα 4 κιλά παραπάνω ... αφου το τρώω πλέον σκέτο με το κουτάλι .

Δεν είναι φίλε μου το απόλυτο κριτήριο, απλά αν δεν γίνεις σκληρός με το εαυτό σου μένεις στη μετριότητα και επίσης αφού το κάνουμε που το κάνουμε γιατί να μην το κάνουμε και καλά? Εντάξει δεν εχω την προσδοκία ότι θα κάνω ποτέ 2:30 ώρες, απλά θεωρώ ότι μπορεί να κάνω και πολύ λιγότερο από όσο έκανα, για αυτό και στεναχωριέμαι. Το μόνο που με παρηγορεί είναι το ότι δεν το είχα σαν προτεραιότητα φέτος, οπότε και δεν είχα κανένα συγκεκριμένο στόχο (άλλος ένας λόγος της αποτυχίας και αυτός). Δεν πειράζει, καλά να είμαστε και η διαδρομή θα είναι και του χρόνου εκεί να την παλέψουμε ξανά ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sak14
Advanced Forum-Runner

349 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  19:53:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μολις βλεπω οτι κανουν λαθος στα πιστοποιητικα .η marathon photos βαζει χρονο απο τοτε που ξεκινησαν οι elite.περυση δεν ηταν ετσι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  20:10:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sak14

μολις βλεπω οτι κανουν λαθος στα πιστοποιητικα .η marathon photos βαζει χρονο απο τοτε που ξεκινησαν οι elite.περυση δεν ηταν ετσι.




Οντως,δέν είναι οι καθαροί χρόνοι.ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ.....
Τί πιο απλό απο το να αναγράφει τον μικτό και τον καθαρό χρόνο.Ισως κάτι δέν καταλαβαίνω εγώ.Αλλα να έχω κάνει 3.47 και μου δείχνει 3.53,εεεεεκάπως μου την δίνει βρε αδερφέ



Μή φοβάσαι άν προχωρείς αργά.Να φοβάσαι αν μένεις ακίνητος.


Edited by - ANASTASIOS on 12/11/2014 20:15:44
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  20:16:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by DaedraLord

Ποια η γνώμη σας για αυτούς που παραπονιούνται ότι 32000 τρελοί, αργόσχολοι και ότι άλλο του κατέβει του καθενός κλείνουν τους δρόμους? Θα μπορούσα να το χοντρύνω κι άλλο βέβαια γιατί τις τελευταίες μέρες διαβάζω κάτι πράγματα να σου βγουν τα μάτια

----------
http://www.movescount.com/members/DaedraLord


την παροιμία με την αλεπού και τα κρεμαστάρια σίγουρα την έχεις ακούσει
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  20:17:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το τραγούδι του Βασίλη Καρρά "άστην να λέει" με παράφραση είναι και η απάντηση "άστους να λένε" !!!!
Από άτομα που δεν έχουν τρέξει ποτέ στην ζωή τους δεν μπορούν να καταλάβουν αυτό που κάνουμε !!!
quote:
Originally posted by DaedraLord

Ποια η γνώμη σας για αυτούς που παραπονιούνται ότι 32000 τρελοί, αργόσχολοι και ότι άλλο του κατέβει του καθενός κλείνουν τους δρόμους? Θα μπορούσα να το χοντρύνω κι άλλο βέβαια γιατί τις τελευταίες μέρες διαβάζω κάτι πράγματα να σου βγουν τα μάτια

----------
http://www.movescount.com/members/DaedraLord

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

helios21
Forum-Runner

128 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  21:38:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ANASTASIOS

quote:
Originally posted by sak14

μολις βλεπω οτι κανουν λαθος στα πιστοποιητικα .η marathon photos βαζει χρονο απο τοτε που ξεκινησαν οι elite.περυση δεν ηταν ετσι.




Οντως,δέν είναι οι καθαροί χρόνοι.ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ.....
Τί πιο απλό απο το να αναγράφει τον μικτό και τον καθαρό χρόνο.Ισως κάτι δέν καταλαβαίνω εγώ.Αλλα να έχω κάνει 3.47 και μου δείχνει 3.53,εεεεεκάπως μου την δίνει βρε αδερφέ

Μή φοβάσαι άν προχωρείς αργά.Να φοβάσαι αν μένεις ακίνητος.





Καλά εμένα στους χρόνους το marathon photos μου τα έχει κάνει μαντάρα, σε όλα τα περάσματα με έχει 10-15 λεπτά πιο γρήγορο, και στους τελικούς χρόνους πιο αργό...

Edited by - helios21 on 12/11/2014 21:39:52
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sak14
Advanced Forum-Runner

349 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  21:45:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
παιζει να διορθωθει?στειλτε τους email
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  22:00:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sak14

παιζει να διορθωθει?στειλτε τους email


εγώ τους έχω στείλει απ το πρωί.
Στείλτε τους όλοι να τους μπλοκάρουμε μπας και ξυπνήσουν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sportbillygr
Forum-Runner

Greece
84 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  22:24:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
3η βόλτα μου φέτος στην Αθήνα και 5η συνολικά (Αλέκος - Παρίσι) τα τελευταία 2 χρόνια!!
Η ανυπομονησία μου φέτος περισσότερη από κάθε άλλη φορά!!Το πρόγραμμα βγήκε νερό (ευχαριστώ την adidasrunningteam κ' τον κο Δούση) περισσότερο μόνος από κάθε άλλη φορά, προσηλωμένος στον στόχο (sub4).Ο φίλος μου winarg με παρέσυρε σε μερικά παρείστικα τρεξίματα στα χαλαρώματα του (με έκανε πραγματικά περήφανο φέτος!!).

Στο δια ταύτα όμως που λέει και ο προιστάμενός μου!!
Μαραθώνας 9/11
Ω τι κόσμος μπαμπά (κυριολεκτική έκφραση καθώς είμασταν ΚΑΙ φέτος μαζί στην αφετηρία)!
Οι ετοιμασίες για να μπούμε στο μπλοκ όπως κάθε χρόνο αγχωτικές! Βρέθηκα με τους φίλους Γιώργηδες κ' μπήκαμε στο μπλοκ μας σχεδόν 8.50! Κάτω από το δέντρο στην μέση του 4ου μπλοκ η θερμοκρασία ήταν πολύ ευχάριστη. Τελευταίες συμβουλές με τον πρωτάρη μας και φυσικά φωτογραφίες!! Με το πρώτο μπαμ πήραμε και το 1ο μας τζελάκι. Όλα πήγαιναν βάση σχεδίου. Ένα μικρό πρόβλημα κατά την γνώμη μου ήταν ότι δε μπορούσαμε να βγούμε από το μπλοκ για την ανάγκη της τελευταίας στιγμής, η οποία μεταφέρθηκε για την διαδρομή.

Η ώρα της αλήθειας...
Ο αγώνας μας ξεκίνησε ομαλά και στους χρόνους που είχα σχεδιάσει στις τελευταίες προπονήσεις. Το 6.13 του πρώτου km δεν με άφηνε πολύ πίσω από τον αρχικό σχεδιασμό του 6.00. Τα επόμενα km σταθερά κάτω από 5.50 και σιγά σιγά φτάνουν στο 5.40 που είναι και ο στόχος, φτάνωντας στο 10 σε 57.48. Πάντα η Νέα Μάκρη μου αφήνει φανταστικές αναμνήσεις. Ειδικά ο Ζωρμπάς που ακουγώντας από τα μεγάφωνα μου έδινε φτερά στα πόδια! Κάπου εκεί με πέρασε ο φίλος Λευτέρης που εκινούσε από το επόμενο μπλοκ!!! Τα επόμενα km φεύγαν χωρίς να το καταλαβαίνω αλλά σταθέρα πια εκτός του στόχου 5.40 μεταξύ 5.43-5.50 αλλά και με μερικά στο 5.30-5.35 όπου το έδαφος το επέτρεπε! Φέτος οι ανηφόρες κ' οι κατηφόρες μου φάνηκαν ποιο απότομες από τις άλλες φορές. Δυστυχώς η ενόχληση στο δεξί πόδι που ένιωθα στην προετοιμασία είχε παγιωθεί με αυξανόμενη τάση! Το πέρασμα από τον ημί έγινε σε 2h02 2min out από τον στόχο, αλλά πλέον ήταν σαφές ότι τα πράγματα δεν εξελίσονται όπως θα ήθελα. Το 22 αποτέλεσε το τελευταίο καθαρό πέρασμά μου!Έκανα μια γρήγορη στάση για pit stop αλλά μετά από αυτό τίποτα δεν ήταν ίδιο. Η ενόχληση στο πόδι (χαμηλά λίγο μπροστά στον αστράγαλο) άρχισε να γίνεται κανονικός πόνος και απλώθηκε στο πλαινό απ'το καλάμι μου αλλά και στην κορυφή του ποδιού μου. Συνέχισα κόβωντας λίγο τον ρυθμό στο 23-24. Στο 25 όμως ήρθε το μοιραίο.. Όσο και να το πολεμούσα μου ήταν πλέον αδύνατο να συνεχίσω να τρέχω. Έφτασα στην εγκατάλειψη ποιο κοντά από ποτέ! Απογοήτευση και πόνος είναι κακώς συνδυασμός. Να τα παρατήσω ή να συνεχίσω;; Κι'αν νιώσω καλύτερα μετά; το PB ήταν ακόμα εφικτό!! Οι δυνάμεις ένιωθα ότι υπήρχαν παρά τον ήλιο που επικρατούσε εκείνη την ώρα! Η απόφαση πάρθηκε όταν πέρασα από την 'σκούπα' μετά το AlexPak... Θα συνεχίσω!! Όσο και όπως μπορώ! Άλλωστε πάντα ο πρωταρχικός στόχος είναι ο τερματισμός! Από την στιγμή εκείνη και όσο ο πόνος με άφηνε, προσπαθούσα συνεχώς να 'παίρνω' στιγμές από την διαδρομή! Δρομείς - Θεατές - Εθελοντές - Συνοδοί!! Τόσες πολλές όμορφες στιγμές!!! Δεν έχει νόημα να αναφέρω τους χρόνου ανα Km από αυτό το σημείο και ύστερα! Δεν έχει νοήμα να αναφέρω πόσο δυσκολεύτηκα να φτάσω στην Αγ. Παρασκευή. Δυστυχώς στο Νομισματοκοπείο είδα τον φίλο μου Παναγιώτη να εγκαταλείπει. Όχι!! Εγώ θα φτάσω στο τέλος! Πολλά παιδιά της ομάδας μου δίναν κουράγιο! Το πρόβλημα όμως δεν ήταν οι δυνάμεις... 100m και ο πόνος δεν με άφηνε να συνεχίσω. Σ'ολα αυτά προστέθηκαν και οι ενοχλήσεις στο αριστερό πόδι και η τάση για κράμπα καθώς έριχνα όλο το βάρος προς τα εκεί! Φτάνοντας στην Κατεχάκη ήξερα πια ότι θα φτάσω και στο Καλλιμάρμαρο.Ο winarg με ενημέρωσε για την επίδοση του, και αφού του είπα μέσες/άκρες τα δικά μου, με αποκάλεσε με την αγαπημένη δρομική λέξη... Ψοφίμι... Μερικές ακόμα προσπάθειες να τρέξω αλλά πάντα το ίδιο αποτέλεσμα. Στρίβοντας από την Φειδιππίδου και κατεβαίνοντας προς Μέγαρο με χτύπησε στη πλάτη ο Γρηγόρης!Με μεγάλη μου χαρά είδα ότι μαζί του ήταν και ο γιός του!! Χάρηκα πολύ και για τους δυο, αλλά να τους ακολουθήσω δεν μπορούσα! Εκεί έλαβα και το τηλεφώνημα από τους οικοίους που περιμέναν στον τερματισμό! "Έρχομαι... Τα πράγματα δεν πήγαν καλά! Κάνω την βόλτα μου!" Στρίβοντας πλέον από το Hilton είχα απόφασίσει να τρέξω! Λιγότερο από 2 Km..Ο κόσμος περισσότερος από κάθε άλλη φορά και η στροφή για τη Ηρ. Αττικού αυτό που πάντα θα μένει... Στην μέση της οι οικοίοι με χαιρέτησαν και εγώ όπως καθέ φορά τους μοίρασα τα φιλιά μου! Ότι πόνο κι'αν ένιωθα φτάνοντας στο Στάδιο χάθηκε. Τερμάτισα τρέχοντας για 3η φορά στην Αθήνα με ανάμεικτα συναισθήματα χαράς κ' περηφάνιας αλλά κ' λύπης! Είχα πάρει την απόφασή μου όμως.. Θα μείνω εδώ μέχρι τέλους να το χαρώ!! Πήρα το μετάλλιο μου και μετά περίμενα έναν-έναν τους υπόλοιπους φίλους για να του δώσω συγχαρητήρια και για φωτογραφίες!!

Ο χρόνος μου ήταν τελικά 4h58.03, χειρότερος από κάθε άλλη φορά. Όμως όσο κλισέ και να ακούγεται,έτσι είναι ο αθλητισμός!
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που έτρεξαν και προσπάθησαν ανεξάρτητα του αποτέλεσματος. Τελικά το πιο δύσκολο είναι να φτάσεις στην αφετηρία παρά να φτάσεις στον τερματισμό!



"πείσμα - πείσμα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 70 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000