Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 9ος Διεθνής Μαραθώνιος "Μέγας Αλέξανδρος"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 62

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  00:28:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εγω πιστευω πως και η elda εχει την ευκαιρια να δοκιμασει να αντιστρεψει την ψυχολογια της υπο συνθηκες βροχης.... της δινεται μια δυνατη ευκαιρια να δουλεψει (αν βρεξει) το πνευματικο κομματι του αγωνα και να τερματισει με στεγνη ψυχη... το σωμα βρεχεται και οχι το πνευμα!!! θα παρει μια γενναια νικη απεναντι στην ηττοπαθη ψυχολογια της σε συνθηκες βροχης... αν την πετυχω με προθεση να παραδοσει, θα τη <<τραβηξω>> μεχρι τον λευκο πυργο για να εχω και δικαιολογια για την επιδοση στα ματια του ζορο...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rowergr
Senior Forum-Runner



854 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  00:34:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μου χει βγει μία ανεξήγητη κούραση τώρα τελευταία...
Ενώ ψυχολογικά είναι φουλ κομπλέ.Αν και πάει η κούραση να το χαλάσει αυτό..
Γιατί ρε γαμώτο; Δεν παίζει να τα βγάλω τα 42 έτσι όπως είμαι!
Και μια χλωμάδα ανεξήγητη........

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  00:38:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by stratus

quote:
Originally posted by kalogeridis

εγω το θελω το νερακι μου κι ας ειναι μονο ενα συννεφο να βρεχει μονο εμενα.... βιτσιο πειτε το ή οπως αλλιως θελετε. με τις υπαρχουσες σωματικες συνθηκες μονο με πεισμα το βγαζω και η βροχη με πεισμωνει οσο τιποτα αλλο. διαφωνω με το οτι η βροχη ειναι προς οφελος των επιδοσεων αφου σε μενα τουλαχιστον δεν εχει εφαρμογη κατι τετοιο. απλα ντοπαρομαι ψυχικα. νιωθω μια αναταση εσωτερικη που δε μπορω να τη δωσω με λεξεις .
υγ....κι αν χιονιζει και αν βρεχει
το αγριογουρουνο αντεχει...


Σαφως η βροχη δεν ευνοει τις επιδοσεις.Αλλο ενα ψιλοβροχο και αλλο καρεκλοποδαρα που πιθανοτατα θα εχουμε.Βαλε και κοντρα αερα και ειμαστε μια χαρα.Το ωραιο ειναι οτι ο καιρος φτιαχνει το απογευμα της Κυριακης.Ειναι σα να γινεται επιτηδες και ο καιρος να χαλαει κατα τη διαρκεια του μαραθωνιου μονο.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.



ειχα την τυχη να βγαλω 2 λονγκ σε συνθηκες καταιγιδας... στη μια απο αυτες η ενταση της εστειλε σπιτακι δεκαδες δρομεις και κατεληξα μονος να τρεχω στην παραλια θεσ/νικης...ανεπαναληπτη εμπειρια!!! αν εχει θεομηνια βλεπω και ΒΑΘΡΟτο κακο ειναι πως ο ακατανομαστος, απο πεισμα ( γι αυτο ειναι ο μεντορας μου στο φορουμ ) θα συνεχισει ακομα και στα 4 και θα ειναι ενα σκαλι πιο πανω!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  00:42:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by rowergr

Μου χει βγει μία ανεξήγητη κούραση τώρα τελευταία...
Ενώ ψυχολογικά είναι φουλ κομπλέ.Αν και πάει η κούραση να το χαλάσει αυτό..
Γιατί ρε γαμώτο; Δεν παίζει να τα βγάλω τα 42 έτσι όπως είμαι!
Και μια χλωμάδα ανεξήγητη........

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος

μην αγχωνεσαι, φυσιολογικο ειναι... την κυριακη το πρωι θα εισαι φρεσκος. παρε και καμμια βιταμινη. αγχωνονται οι νεοι, αγχωνονται και τα παλιοσειρια...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  00:54:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
άσε Παναγιώτη κι'αυτός...κωπηλάτης είναι!!
Ρε σύ, λές να τρέχουμε οι δυό μας;;;;;;;;
Σκοτεινεεεεεεεεεεεεεεεεεεέ που είσαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι;;;;;;;;;;;;;;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  01:17:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
υπαρχουν πολλα μαυροσκυλα στο φορουμ που θα τρεξουν και ας λενε αλλα... οι εκαβιτες θα ειναι παροντες! επισης οι βεροιωτες με τους οποιους εχω την τιμη να κατεβαινω, κουβαλανε τρελα εργαλεια παντως καιρου... μεχρι και σπαρταθλητη εχουμε(τον πρωτο φετινο Ελληνα)!!! οποτε ουτε με βιβλικες καταστροφες δε βλεπω βαθρο

Edited by - kalogeridis on 03/04/2014 01:20:56
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  01:32:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
θα βάλω τον Μπουτάρη να κάνει σεισμό-τσουνάμι..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  01:48:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ασε, εχω σεισμοφοβια... εκει δε τερματιζω εγω!!!χαχαχαχα,,,
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rowergr
Senior Forum-Runner



854 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  03:17:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα λεμε στον τερματισμο! Ειναι να μη με προκαλεσεις
Θα δειτε τους κωπηλατες!

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  06:29:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ειδες ζορο ποσο ευκολα αποκαλυπτονται? μη πεταξεις κοκκαλο, αμεσως να το κατασπαραξουν!! ειναι πολλα τα μαυροσκυλα σε λεω...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  08:07:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ok ο 1ος, για να δούμε ο 2ος...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  08:35:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλο αγωνα παιδες..χαρειτε το πανω απο ολα και γεροι-χαμογελαστοι ως το τερμα..

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  08:47:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

εγω πιστευω πως και η elda εχει την ευκαιρια να δοκιμασει να αντιστρεψει την ψυχολογια της υπο συνθηκες βροχης.... της δινεται μια δυνατη ευκαιρια να δουλεψει (αν βρεξει) το πνευματικο κομματι του αγωνα και να τερματισει με στεγνη ψυχη... το σωμα βρεχεται και οχι το πνευμα!!! θα παρει μια γενναια νικη απεναντι στην ηττοπαθη ψυχολογια της σε συνθηκες βροχης... αν την πετυχω με προθεση να παραδοσει, θα τη <<τραβηξω>> μεχρι τον λευκο πυργο για να εχω και δικαιολογια για την επιδοση στα ματια του ζορο...



Μαλλον κανεις δεν εχει καταλαβει λεξη απο αυτα που εγραψα. Οταν λεω οτι η βροχη μου χαλαει την ψυχολογια, δεν εννοω σε σχεση με το τρεξιμο, εννοω γενικα. Παθαινω καταθλιψη με τη βροχη, δε μου αρεσει ρε αδερφε, θελω να καθομαι σπιτι και να μην κανω τιποτα, δεν μπορω τη μαυριλα, δεν την αντεχω, τοσο απλα. Συνεπως δεν εχω ηττοπαθη ψυχολογια σε συνθηκες βροχης, εχω καταθλιψη σε συθηκες βροχης κι ενας ανθρωπος με καταθλιψη ΔΕ ΘΕΛΕΙ να τρεξει. Κι επειδη επαγγελματιας δεν ειμαι για να υποχρεωνομαι να τρεχω παντος καιρου, εχω καθε δικαιωμα ως ανθρωπος να μη θελω να τρεξω με βροχη, πχ. στο 10αρι του ΣΔΥΑ δεν ειχα παει λογω βροχης. Το χομπυ μου κανω και πανω απ όλα σημαινει να το ευχαριστιεμαι, αν κατι δε μου αρεσει και δεν το ευχαριστιεμαι, απλα δεν το κανω (με την προϋποθεση οτι δεν ειμαι και υποχρεωμενη να το κανω).

Δεν ειμαι απο ζαχαρη και δε φοβαμαι μη λιωσω ουτε με φοβιζει να τρεχω με βρεγμενα παπουτσια, ειναι το λιγοτερο που μ απασχολει αυτο. Μιλαω καθαρα για ψυχολογια, οτι δεν προκειται να ευχαριστηθω τον αγωνα, οτι σε ολη τη διαρκεια θα βριζω τον καιρο, αυτο λεω. Σε προπονηση ετυχε να τρεξω μισο 30αρι σε βροχη (το πρωτο μισο δεν εβρεχε, το δευτερο εριχνε ψιλοβροχο) και απο εκεινη τη στιγμη ηξερα πως αν μου τυχαινε αυτο σε μαραθωνιο, δε θα μπορουσα να τρεξω. Και ηταν μονο ψιλοβροχο.

Με απλα λογια λοιπον δε μου αρεσει η βροχη. Και οταν κατι δε μου αρεσει, απλα το κανω περα, δεν προσπαθω να το αγαπησω ουτε να συμφιλιωθω μαζι του. Δεν ειναι φοβια για να προσπαθησω να την ξεπερασω (φοβιες δεν εχω). Οποτε θα παρακαλουσα να σταματησετε να μου λετε να το ξεπερασω κλπ κλπ. Πιο καλο θα μου κανατε αν μου λεγατε ΟΚ, αν δεν αισθανεσαι καλα ψυχολογικα και ΚΥΡΙΩΣ αν εισαι σιγουρη οτι δε θα το μετανιωσεις μετα, σταματα, δεν εγινε και τιποτα, το χομπυ μας κανουμε κι αν δεν το ευχαριστιομαστε δεν εχει νοημα το κανουμε.

Α, κι εσυ εχετλε που εισαι χαλαρος, επειδη στο Ναυπλιο τα περισσοτερα μπραβο απ όλους εσυ τα πηρες, παρε μια ομπρελιτσα κι ελα στη Θεσσαλονικη να πηγαινεις απο σημειο σε σημειο να μας ενθαρρυνεις κι εμεις να δεις ποσα καλα θα γραψουμε για σενα μετα!!!

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  09:16:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ήθελα κι εγώ να γράψω, μέσες - άκρες όσα είπε η Elda.
Αλλά δεν θα μπορούσα να τα πω καλύτερα, οπότε...

Μαρία, αν υπήρχε η δυνατότητα να στηθώ σε 2-3 σημεία ίσως και να ερχόμουν. Το είχα σκεφτεί σε συνδυασμό με ταξιδάκι.
Αλλά δεν προσφέρεται η διαδρομή για κάτι τέτοιο.


"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thestria
Forum-Runner

Greece
174 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2014 :  09:21:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

quote:
Originally posted by thestria

Το είπε ο Σάκης Αρναούτογλου στον REAL. Σάββατο και Κυριακή βροχές και καταιγίδες στην Πέλλα, Πιερία και Θεσσαλονίκη!



Αυτα που αναφερεις ειναι νομοι, ο νομος Πελλας ουδεμια σχεση εχει γεωγραφικα με τη δικη μας Πελλα.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις





Εννοείται ότι η Πέλλα δεν έχει σχέση με τον νομό, αλλά οι τρεις νομοί εμπεριέχουν την διαδρομή του αγώνα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 62 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000