Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 9ος Διεθνής Μαραθώνιος "Μέγας Αλέξανδρος"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 62

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/12/2013 :  19:31:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ANASTASIOS

quote:
Originally posted by sotos-marathon

Μολις δηλωσα συμμετοχη!Βιαστικος κ ανυπομονος μου φαινομαιευχομαι να πανε ολα καλα μεχρι τοτε..

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης




Απο τώραΟχι μόνο βιαστικός,ζείς για τον Μεγαλέξανδρο μου φαίνεται

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.



!!!!! γενικοτερα μου αρεσουν πολυ οι αγωνες οποτε τον καθε εναν τον ζω κ διαφορετικα

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/12/2013 :  19:32:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Lazy


Δυστυχως ακουσα πολλα παραπονα περσυ για τον αγωνα



Τι παραπονα ακουσες? Αν εξαιρεσεις το οτι μετα τις 4:10 ωρες οι μαραθωνοδρομοι τερματιζαν μαζι με εκεινους του 5αριου (το οποιο δε θα συμβαινει φετος) και την ελλειψη συμπαραστασης απο τον κοσμο παρα μονο στα τελευταια 2 χλμ, κατα τ αλλα η διοργανωση ηταν αψογη, προσωπικα δεν ειχα κανενα παραπονο.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/12/2013 :  22:54:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Lazy

Μονο εγω ψηνομαι την ιδια μερα περισσοτερο για τον "Αριστοτελειο" απο οτι για τον "Μεγαλεξανδρο"; Στην τελικη διαλεγω το δασκαλο απο το μαθητη...
Δυστυχως ακουσα πολλα παραπονα περσυ για τον αγωνα και σκεφτομαι σοβαρα, αν δεν κατεβω Ναυπλιο, να προτιμησω τον κουτσοΜαραθωνιο (πλην με μερακι αγωνα) των Φιλιππων απο τον αρπα-κολλα διεθνη μαραθωνιο της Σαλονικης!

---------------------------

Edited by - Lazy


Άστα αυτά τα...κόλπα. Ένα θα σου πώ, θα είναι και ο Καλογερίδης στον Μεγαλέξανδρο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lazy
Senior Forum-Runner



438 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/12/2013 :  00:32:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαχαχαα...ναι, ειναι και η υποχρεωση που εχω αναλαβει να κανουμε sub4 μαζι!! Το ειχα ξεχασει zoro...(ή εκανα πως το ξεχασα για να μην φαω τη σκονη του kalogeridi!!)

elda, δεν ειναι λιγο να τρεχεις γυρω στα 40 χλμ χωρις σχεδον να βλεπεις ανθρωπο αλλα αυτο δεν θα το φορτωσω στους διοργανωτες (ειναι παντως ενα πλην που σε αποτρεπει να τρεξεις)...το δευτερο που ανεφερες διορθωθηκε αλλα δειχνει την γενικοτερη οργανωση. παρολα αυτα ακουσα και αλλα για πριν τον αγωνα και για την τροφοδοσια κατα τη διαρκεια (αν και για να ειμαι ειλικρινης για την τροφοδοσια τα ακουσα απο δρομεις των 10 χλμ...δεν ξερω αν ισχυαν τα ιδια και για τα 42χλμ!) ...Βαλε και το κοστος συμμετοχης...Βαλε και την εμπειρια απο τον 1ο νυχτερινο ημι που ειχε διοργανωθει λιγο νωριτερα απο τον ιδιο συλλογο...μου αφησε την εντυπωση μιας προχειροδουλειας απλα για να τραβηξουμε πολυ κοσμο (και πολλες εγγραφες).
Τελος παντων...δεν απορριπτω απολυτα την ιδεα της συμμετοχης, εχουμε καιρο για αποφαση, παντως πιο ελκυστικη μου φαινεται η επιλογη του Ναυπλιου (ισως και επειδη δεν το εχω επισκευτει και ποτε σαν πολη!!) και ως δευτερη επιλογη ο δωρεαν "μαραθωνιος" Φιλιππων-Δραμας την ιδια μερα.
Οπως και να εχει το διαστημα αρχες μαρτιου~αρχες απριλιου εχει τοσους αγωνες που σε βαζει σε σκεψεις...να δουμε που θα πρωτοτρεξουμε και σε τι αποστασεις!


---------------------------

Edited by - Lazy
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lazy
Senior Forum-Runner



438 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/12/2013 :  00:46:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
3 πιθανα προγραμματα που μου κολλησαν:

α.
9-Μαρτιου Ημι Διον...
23-Μαρτιου Μαραθωνιος Ναυπλιου...
6-Απριλιου Ημι Αριστοτελειος

β.
9-Μαρτιου Ημι Διον...
16-Μαρτιου Ημι Τρικαλων -Καλαμπακας
6-Απριλιου Μαραθωνιος Αριστοτελειος

γ. (χωρις συμμετοχη σε μαραθωνιο)
9-Μαρτιου Ημι Διον
16-Μαρτιου Ημι Τρικαλων -Καλαμπακας
23-Μαρτιου Ημι Ναυπλιου
6-Απριλιου Ημι Αριστοτελειος
(και μια Ανοπαια Ατραπο στο καπακι αν τον ξαναβαλουν στην ιδια ημερομηνια με περσυ)

Μωρε...οσο το βλεπω, τοσο παω προς το γ και πιστευω οτι τελικα ο επομενος μου μαραθωνιος θα ειναι ο 32ος ΚΜΑ!!

---------------------------

Edited by - Lazy
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/12/2013 :  09:48:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Lazy

3 πιθανα προγραμματα που μου κολλησαν:

α.
9-Μαρτιου Ημι Διον...
23-Μαρτιου Μαραθωνιος Ναυπλιου...
6-Απριλιου Ημι Αριστοτελειος

β.
9-Μαρτιου Ημι Διον...
16-Μαρτιου Ημι Τρικαλων -Καλαμπακας
6-Απριλιου Μαραθωνιος Αριστοτελειος

γ. (χωρις συμμετοχη σε μαραθωνιο)
9-Μαρτιου Ημι Διον
16-Μαρτιου Ημι Τρικαλων -Καλαμπακας
23-Μαρτιου Ημι Ναυπλιου
6-Απριλιου Ημι Αριστοτελειος
(και μια Ανοπαια Ατραπο στο καπακι αν τον ξαναβαλουν στην ιδια ημερομηνια με περσυ)

Μωρε...οσο το βλεπω, τοσο παω προς το γ και πιστευω οτι τελικα ο επομενος μου μαραθωνιος θα ειναι ο 32ος ΚΜΑ!!

---------------------------

Edited by - Lazy



Αν πας για το γ βαλε τον ημι του Αιγιου στη θεση του Ναυπλιου και δε θα το μετανιωσεις!!!

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

foris
Advanced Forum-Runner



220 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/12/2013 :  10:29:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
2013 Πέλλα - Θεσσαλονίκη
-Η τροφοδοσία ήταν μια χαρά για τους μαραθωνοδρόμους σε όλη τη διαδρομή.
-Η μετακίνηση στην εκκίνηση με τα λεοφωρεία επίσης χωρίς προβλήματα.
-Πρόβλημα με αυτοκίνητα δεν αντιμετωπίσαμε σε όλη τη διαδρομή.
-Το κόστος είναι γενικά χαμηλό.
-Η διαδρομή είναι αυτή που είναι και δεν φταίνε οι διοργανωτές( έχει συνδεθεί με την Πέλλα και το Μέγα Αλέξανδρο οπότε δεν γίνεται να αλλάξει) όυτε φυσικά για την έλειψη κοινού κατά τη διάρκειά της.
Ωστόσο.............
στο 10αρι και το 5αρι νομίζω πως γίνεται αρπαχτή καθώς οι παροχές δεν ανταποκρίνονται στο κόστος το οποίο πληρώνεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rory
Senior Forum-Runner

Greece


618 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/12/2013 :  13:33:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν ξέρω για το 10άρι και το 5άρι αλλά ο Μαραθώνιος είναι μια χαρά αγώνας.
Τόσο σε θέματα διοργάνωσης αλλά και σαν διαδρομή μπορώ να πω ότι μου αρέσει.
Δεν είναι ΚΜΑ αλλά είναι απο τους ελάχιστους αγώνες που μπορείς να τρέξεις χωρίς να σε πρήζουν απο δεξιά-αριστερά με το θεαθήναι (Ζορμπάδες και τα σχετικά).
Εσυ και ο δρόμος στην περισσότερη διαδρομή. Και το φινάλε στην παραλία είναι πολύ όμορφο.
Παρά τον τοίχο που κουτούλησα πέρσι το ευχαριστήθηκα :)

Το μόνο που με χάλασε πέρσι ήταν το μαρκετινίστικο μέρος. Μάπα μπλουζάκι (ειδικά για under armour), φτωχές χορηγίες κλπ.


-------------------------
Επιτρέπεται να πέσεις...επιβάλλεται να σηκωθείς!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lazy
Senior Forum-Runner



438 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/12/2013 :  15:13:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

quote:
Originally posted by Lazy

3 πιθανα προγραμματα που μου κολλησαν:

α.
9-Μαρτιου Ημι Διον...
23-Μαρτιου Μαραθωνιος Ναυπλιου...
6-Απριλιου Ημι Αριστοτελειος

β.
9-Μαρτιου Ημι Διον...
16-Μαρτιου Ημι Τρικαλων -Καλαμπακας
6-Απριλιου Μαραθωνιος Αριστοτελειος

γ. (χωρις συμμετοχη σε μαραθωνιο)
9-Μαρτιου Ημι Διον
16-Μαρτιου Ημι Τρικαλων -Καλαμπακας
23-Μαρτιου Ημι Ναυπλιου
6-Απριλιου Ημι Αριστοτελειος
(και μια Ανοπαια Ατραπο στο καπακι αν τον ξαναβαλουν στην ιδια ημερομηνια με περσυ)

Μωρε...οσο το βλεπω, τοσο παω προς το γ και πιστευω οτι τελικα ο επομενος μου μαραθωνιος θα ειναι ο 32ος ΚΜΑ!!

---------------------------

Edited by - Lazy



Αν πας για το γ βαλε τον ημι του Αιγιου στη θεση του Ναυπλιου και δε θα το μετανιωσεις!!!




Διαβαζω συνεχως πολυ καλα σχολια για τον Ημι του Αιγιου, και τον εχω κι αυτον στο νου μου...ο βασικος λογος που στο μυαλο μου δινω προς το παρων προβαδισμα στο Ναυπλιο ειναι για μη-αγωνιστικους λογους...δεν εχω παει ποτε, και θεωρω οτι ειναι μια ομορφη πολη να την επισκευτεις "ζευγαρωμενος" για διημερο. Οποτε ποια καλυτερη ευκαιρια απο το να το συνδιασεις με αγωνα; Επισης την ιδια μερα πεφτει και ο ημι του Αγρινιου.
Κριμα που θα πρεπει να επιλεξουμε εναν απο ολους αυτους τους αγωνες (και οπως εγραψε και καποιος εδω, αν η συγκεκριμενη ημερομηνια δεν μας βολευει για εξορμηση τους χανουμε ολους!!)

---------------------------

Edited by - Lazy
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/12/2013 :  16:24:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για το Ναυπλιο, υπαρχει κι αλλη ευκαιρια, στις 16/2, το γνωστο 15αρι, παραλιακη και πολυ ομορφη διαδρομη. Παραδοσιακα γινοταν την πρωτη Κυριακη του Μαρτιου, φετος προφανως λογω του μαραθωνιου το εβαλαν πιο νωρις.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2013 :  01:22:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
απουσιες οσφραινομαι... δε πειραζει lazy. ειναι δυσκολες εποχες για τα εξοδα του τραβηγματος στη Θεσ/νικη. κατανοω. και γω αν δεν ειχα το πατρικο μου στην Αθηνα δε θα το σκεφτομουν. ειναι και τα εξοδα της προετοιμασιας για μαραθωνιο 2πλασια απο τον ημι. εσυ βεβαια εβαλες ολους τους ημι της σεζον!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lazy
Senior Forum-Runner



438 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2013 :  09:44:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλα Πανο...παντα παιζει και το οικονομικο και μακαρι να ανηκα σε αυτους που δεν εχει αγγιξει η κριση...αλλα δεν ειναι αυτος ο λογος του προγραμματος! Στην τελικη δεν θα μου βγει τοσο ακριβος ο Μεγαλεκος. Η διαμονη ειναι εξασφαλισμενη, οι μισοι μου κολλητοι Θεσ/νικη ζουνε, η εγγραφη και ενα εισητηριο τραινου ειναι η υποθεση...Αλλωστε εχω βαλει τοσους ημι που μονο τζαμπα δεν μου βγαινει το εναλλακτικο προγραμμα (παρολο που η διαμονη για Διον-Σταμοπουλο-Αριστοτελειο ακομα και Αιγιο αν ακολουθησω τις συμβουλες εδω να μην τον χασω, ειναι επισης εξασφαλισμενη) ! .......αν νιωσω οτι αξιζει να κατεβω στον αγωνα και θα τον ευχαριστηθω περισσοτερο απο αλλους θα το κανω...αλλα πραγματικα, εχει τοσους ωραιους αγωνες εκεινο το διαστημα που λυπαμαι να αναγκαστω να τους χασω στο δρομο προς εναν μαραθωνιο. (Για αυτο τεινω να απορριψω και τον μαραθωνιο του ναυπλιου, αλλωστε οι ημιμαραθωνιοι μου αρεσουν οσο τιποτα σαν αποσταση...) Ασε που εχω βαλει και εναν τρελα μεγαλεπιβολο χρονικο στοχο για ημι που θελω να τον παλεψω στο Καλαμπακα-Τρικαλα!

Εlda, την εχω στο νου μου κι αυτη την επιλογη, αν βοηθαει ο καιρος μεσα Φλεβαρη μπορει να γινει κι ετσι. Ας ειμαστε καλα μεχρι τοτε και θα δουμε, γιατι απο τα σχεδια μεχρι την υλοποιηση τους εχει δρομο....

---------------------------

Edited by - Lazy
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mbair
Elite Forum-Runner

1233 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2013 :  11:13:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
(Εμβόλιμα) Ο ημιμαραθωνιος στο Διον,έχει τρομερή θεά πάντως.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

cnp271268
Forum-Runner

55 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2013 :  12:53:50  Εμφάνιση Προφίλ  Visit cnp271268 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Lazy

3 πιθανα προγραμματα που μου κολλησαν:

α.
9-Μαρτιου Ημι Διον...
23-Μαρτιου Μαραθωνιος Ναυπλιου...
6-Απριλιου Ημι Αριστοτελειος

β.
9-Μαρτιου Ημι Διον...
16-Μαρτιου Ημι Τρικαλων -Καλαμπακας
6-Απριλιου Μαραθωνιος Αριστοτελειος

γ. (χωρις συμμετοχη σε μαραθωνιο)
9-Μαρτιου Ημι Διον
16-Μαρτιου Ημι Τρικαλων -Καλαμπακας
23-Μαρτιου Ημι Ναυπλιου
6-Απριλιου Ημι Αριστοτελειος
(και μια Ανοπαια Ατραπο στο καπακι αν τον ξαναβαλουν στην ιδια ημερομηνια με περσυ)

Μωρε...οσο το βλεπω, τοσο παω προς το γ και πιστευω οτι τελικα ο επομενος μου μαραθωνιος θα ειναι ο 32ος ΚΜΑ!!

---------------------------

Edited by - Lazy


Στο Διον ετρεξα περυσι και φετος. Ωραιος αγωνας , κατω απο τον Ολυμπο , στα χωρια σε υποδεχονται πολυ ζεστα, γρηγορος αγωνας, λεει πολυ. Επισης καλος ημι πρεπει να ειναι στα Τρικαλα (νομιζω οτι ειναι ολος κατηφορα προσφερεται για pb, διορθωστε με αν κανω λαθος)

trehontas.blogspot.com/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lazy
Senior Forum-Runner



438 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2013 :  17:20:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και η Πιερια (Διον) και το Τρικαλα-Καλαμπακα ειναι πολυ ωραιοι αγωνες, ο καθενας για τους λογους του.
Στην Πιερια τρεχεις κατω απο τον Ολυμπο, εχει ζεστη ατμοσφαιρα στα χωρια που περνας και ειναι ενας αρτια οργανωμενος αγωνας με πολυ μερακι απο τον τοπικο συλογο δρομεων. Γρηγορο δεν θα τον ελεγα ιδιαιτερα, καθως εχει καμποση ελαφρια ανηφορα προς το μεσο του αγωνα (ακολουθει φυσικα αντιστοιχη κατηφορα προς το τελος).
Στα Τρικαλα παλι, ξεκινας κατω απο τους επιβλητικους βραχους των Μετεωρων (και αν βοηθησει και ο καιρος με καμμια πρωινη ομιχλη να τυλιγει τα βραχια - συνηθισμενο φαινομενο στην Καλαμπακα - η εικονα πραγματικα σε ανατριχιαζει) και παρολο που η διαδρομη ειναι μια ατελειωτη ευθεια χωρις περασματα απο οικισμους σε αποζημιωνει η συνεχομενη ελαφρα κατηφορα (οτι πρεπει για ατομικη επιδοση), η οργανωση, η μαζικη συμμετοχη δρομεων που δεν σε αφηνει σε κανενα σημειο να τρεξεις μονος, καθως και η μαζικη υποδοχη απο τον κοσμο στην κεντρικη πλατεια των Τρικαλων (συν οτι ο αγωνας ξεκινησε να γινεται στη μνημη ενος δρομεα που για μενα εχει την αξια του).
θελω να πιστευω οτι αντιστοιχες θετικες εντυπωσεις θα εχω και απο τον Αριστοτελειο..το Αιγιο..η το Ναυπλιο, αν μπορεσω να παρεβρεθω στους αγωνες τους!

---------------------------

Edited by - Lazy
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 62 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000