Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 9ος Διεθνής Μαραθώνιος "Μέγας Αλέξανδρος"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 62

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2014 :  11:00:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Tελικά βροχή δεν είχε αλλά ο αέρας ήταν κόντρα.
Πρωτος Έλληνας και τρίτος στη γενικη ο Κυριάκος Συμηριώτης,πρώτη γυναίκα η Γαζέα.
Οι χρόνοι σαφώς αργότεροι λόγω αέρα.


"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2014 :  11:05:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κι ο Κοτζαόγλου 3:02!!!
Μπράβο Ηλία!!!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2014 :  11:15:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κι ο τρεχαντήρης 3:13!!!!!!!!!!
Με σούπερ σέξυ εμφάνιση!!!

Μπράβο Μανώλη!!!!!!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2014 :  12:49:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
3.57.36 παρεα με τη nimi ονειρο ζουμε μη μας ξυπνατεεεεεε!!!!!! Μπραβο σε ολουςςςς!!!!!

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nimi
Advanced Forum-Runner

Greece
281 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2014 :  13:43:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

3.57.36 παρεα με τη nimi ονειρο ζουμε μη μας ξυπνατεεεεεε!!!!!! Μπραβο σε ολουςςςς!!!!!

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις





Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2014 :  13:47:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
triple crown o rigo!!!! 5.19

ευγε σε ολους

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2014 :  13:50:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Ο gtsig 2:48!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Μπράβο ρε Γιώργο!!!!!!!


"My sport is your sport's punishment"



Αναμενομενο.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2014 :  13:56:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...ο πρώτος μου μαραθώνιος στα 51 μου!!!
...καθε χιλιόμετρο κι ένα δάκρυ χαράς κι ευτυχίας...στον
μοναχικό δρόμο των ονείρων!!!
...χρονος 3:49:03 !!!! Θέλω να πιστεύω ότι εκπροσωπησα
αξια την ομάδα του ΕΚΑΒ!!!
Συγχαρητήρια σε όλους...μπράβο Μανώλη και Elda ( στο είχα πει
ότι είσαι για κάτω από 4 ώρες βάσει των προπονήσεων σου!)
Αυτα τα ολίγα προς το παρόν....θα επανέλθω διότι είναι αδύνατον
να γράφεις από το κινητό!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2014 :  14:00:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Super επιδοση και απο εμενα.Συνετριψα το 4ωρο 3.51 (τα δευτερολεπτα δε με νοιαζουν)
Δυστυχως το ποδι αντεξε μονο μεχρι το 5, που το περασα σε 21.15 (αν δεν κανω λαθος).Ο πονος δυστυχως ηταν τρομερος και τελικα που τερματισα το θεωρω θαυμα.Στο 35 καθισα κατω και περιμενα τη σκουπα, αλλα ενας διασωστης μου φωναζε να μην τα παρατησω και ετσι συνεχισα.
Στο μυαλο μου πριν ακομα απο τον τραυματισμο την προηγουμενη Κυριακη, στριφογυριζε μια ιδεα οτι αυτος θα ειναι ο τελευταιος μαραθωνιος.Δε θελω να παρω εν θερμω τετοια αποφαση, αλλα μαλλον προς τα εκει βαδιζω.Το σωμα μου με τροπο μου λεει οτι δεν αντεχει
Θα ηρεμησω και θα δω
Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2014 :  15:11:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by stratus

Super επιδοση και απο εμενα.Συνετριψα το 4ωρο 3.51 (τα δευτερολεπτα δε με νοιαζουν)
Δυστυχως το ποδι αντεξε μονο μεχρι το 5, που το περασα σε 21.15 (αν δεν κανω λαθος).Ο πονος δυστυχως ηταν τρομερος και τελικα που τερματισα το θεωρω θαυμα.Στο 35 καθισα κατω και περιμενα τη σκουπα, αλλα ενας διασωστης μου φωναζε να μην τα παρατησω και ετσι συνεχισα.
Στο μυαλο μου πριν ακομα απο τον τραυματισμο την προηγουμενη Κυριακη, στριφογυριζε μια ιδεα οτι αυτος θα ειναι ο τελευταιος μαραθωνιος.Δε θελω να παρω εν θερμω τετοια αποφαση, αλλα μαλλον προς τα εκει βαδιζω.Το σωμα μου με τροπο μου λεει οτι δεν αντεχει
Θα ηρεμησω και θα δω
Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.






Ο Μαραθωνιος δεν ειναι για ολους δυστυχως και μενα μαλλον ο τριτος και τελευταιος θα ειναι φετος.Βεβαια ποτε μην λες μεγαλα λογια.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ

Edited by - Savvas on 06/04/2014 16:22:56
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tolisxlv
Forum-Runner

Greece


75 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2014 :  15:56:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
3.41 κάτω 4 λεπτά απο τον στόχο,μια χαρά πήγε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2014 :  16:07:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ειδα το Γιώργο (gtsig) σtην εκκίνηση και βέβαια του εκανα τη κλασσική ερώτηση, για ποσο Γιώργο? Η απάντηση 248, πέρσι ήταν κάτω από 3, οπως βλέπεται ο Γιώργος, πάντα μετρημένος και χωρίς πολλά πολλά τα καταφέρνει περίφημα και πετυχαίνει με ακρίβεια το στόχο του. Χίλια μπράβο, του αξίζουν πραγματικά. Στα καθ'ημάς τώρα. Ειχα σκοπό το τρίωρο, δε τα κατάφερα, εκανα 30505 και δε σας κρύβω ότι στενοχωρήθηκα. Πέρασα ημί σε 130 χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Απο το 17 περίπου ειχα ενοχλήσεις ( πόνο δηλαδή) και στους δύο τετρακεφάλους που σιγά σιγα έγιναν πιο έντονοι.Στο τελευταίο χιλιάρι ήμουν χάλια, δεν είχα προσανατολισμό, το κεφάλι μου είχε κρεμάσει και εκανα ζιγκ ζαγκ, περπάτησα για λίγο και μετά με τζοκινγκ τερμάτησα. Με πήρε το φορείο και με κράτησαν περίπου μισή ώρα μέχρι να αναλάβω χωρίς όμως να χρειαστώ τίποτα άλλο. Δεν ξέρω αν έχετε δεί αυτά τα βίντεο μαραθωνοδρόμων που παραπαίουν, κάτι αντιστοιχο!!. Νομίζω πωσ πρώτη φορά έχω κουράσει τόσο τους τετρακέφαλους, τώρα πονάνε πολύ αν και αφού συνήλθα, έκανα περίπου κανένα δίωρο περπάτησα μέχρι το ξενοδοχείο για αποθεραπεία, υπολογίζω κανα μισάωρο. Ο αγώνας ήταν περίεργος. Ξεκίνησε και επεισοδιακά. Στο πούλμαν του ΣΔΥΑ ο οδηγός πέρασε την διασταύρωση για Πέλλα και κατευθύνθηκε προς Γιαννιτσά, σε κάποιο σημείο ο δρόμος ήταν κομμένος, τροχαία κλπ από νερά και λάσπες, ευτυχώς γιατί εκει διαπιστώθηκα και η μ.....α του οδηγού και καναμεναστροφή. Τελικά η καθυστέρηση δεν ήταν φοβερή αλλά υπήρξε το σχετικό καρδιοχτύπι, ήταν και τα πλυμμηρισμάνα μέρη που βλέπαμε, θύμιζαν κινέζικους οριζόνες και κάτι φοβερές αστραπές. Σε ότι αφορά στα της διαδρομής τώρα. Γενικά είχε συννεφιά με μικρά διαστήματα ήλιου που δεν ενόχλησαν. Είχε αρκετή υγρασία και σε ορισμένα σημεία πολύ αέρα. Μετά το 17 δηλαδή περίπου 110 μετά την εκκίνηση ο αέρας άρχισε να γίνεται αρκετά έως πολύ εντονος. Κάποιες στιγμές έπεφτε η ένταση του χωρίς όμως να εξαφανίζεται. Η διαδρομή κατά την άποψη μου προσφέρεται για negative split. Στο πρώτο μισό έχει μικρές αλλαγέσ σε κλίσεις ενώ στο δεύτερο μου φάνηκε κυρίως φλατ και ελαφρά κατηφορική υπάρχει βέβαια και μία γέφυρα κοντα στη Θεσσαλονίκη που σου βγάζει τη Παναγία αλλά εκεί πιά τελειώνεις. Ο κόσμος ήταν πολή ενθουσιώδεις, αν και στο τέλος όντας στο κόσμο μου δε καταλάβαινα και πολλά. Θερμα συγχαρητήρια στο Μανώλη (trexantiri) που με το σανδαλάκι του έκανε PB και στον Κώστα Γιαννή που αν δε κάνω λάθος έκανε και αυτός PB, επίσης για άλλη μία φορά συγχαρητήρια στον πρωταθλητή του φόρουμ Γιώργο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2014 :  16:17:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο σας!!!
Μανώλο έσκισες!!!!!! 3:13 ρε θηρίο;;;;;; Μπράβο σου. Άντα να δούμε τώρα και φωτό με την σέξι εμφάνιση που λέει και ο Νικολής.


Στράτους
θα σε μαλώσω. Ελπίζω να μην είναι κάτι περισσότερο σοβαρό και βέβαια σε καμία περίπτωση δεν σου εύχομαι αυτό που έπαθα. Και πάλι μπράβο όμως το 3:51 με τόσο πόνο είναι αξιέπαινο!!!!!

Σας ζηλεύω..................... Νομίζω σήμερα θα κάνετε τον ύπνο του δικαίου.



Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2014 :  16:24:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tazi

Ειδα το Γιώργο (gtsig) σtην εκκίνηση και βέβαια του εκανα τη κλασσική ερώτηση, για ποσο Γιώργο? Η απάντηση 248, πέρσι ήταν κάτω από 3, οπως βλέπεται ο Γιώργος, πάντα μετρημένος και χωρίς πολλά πολλά τα καταφέρνει περίφημα και πετυχαίνει με ακρίβεια το στόχο του. Χίλια μπράβο, του αξίζουν πραγματικά. Στα καθ'ημάς τώρα. Ειχα σκοπό το τρίωρο, δε τα κατάφερα, εκανα 30505 και δε σας κρύβω ότι στενοχωρήθηκα. Πέρασα ημί σε 130 χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Απο το 17 περίπου ειχα ενοχλήσεις ( πόνο δηλαδή) και στους δύο τετρακεφάλους που σιγά σιγα έγιναν πιο έντονοι.Στο τελευταίο χιλιάρι ήμουν χάλια, δεν είχα προσανατολισμό, το κεφάλι μου είχε κρεμάσει και εκανα ζιγκ ζαγκ, περπάτησα για λίγο και μετά με τζοκινγκ τερμάτησα. Με πήρε το φορείο και με κράτησαν περίπου μισή ώρα μέχρι να αναλάβω χωρίς όμως να χρειαστώ τίποτα άλλο. Δεν ξέρω αν έχετε δεί αυτά τα βίντεο μαραθωνοδρόμων που παραπαίουν, κάτι αντιστοιχο!!. Νομίζω πωσ πρώτη φορά έχω κουράσει τόσο τους τετρακέφαλους, τώρα πονάνε πολύ αν και αφού συνήλθα, έκανα περίπου κανένα δίωρο περπάτησα μέχρι το ξενοδοχείο για αποθεραπεία, υπολογίζω κανα μισάωρο. Ο αγώνας ήταν περίεργος. Ξεκίνησε και επεισοδιακά. Στο πούλμαν του ΣΔΥΑ ο οδηγός πέρασε την διασταύρωση για Πέλλα και κατευθύνθηκε προς Γιαννιτσά, σε κάποιο σημείο ο δρόμος ήταν κομμένος, τροχαία κλπ από νερά και λάσπες, ευτυχώς γιατί εκει διαπιστώθηκα και η μ.....α του οδηγού και καναμεναστροφή. Τελικά η καθυστέρηση δεν ήταν φοβερή αλλά υπήρξε το σχετικό καρδιοχτύπι, ήταν και τα πλυμμηρισμάνα μέρη που βλέπαμε, θύμιζαν κινέζικους οριζόνες και κάτι φοβερές αστραπές. Σε ότι αφορά στα της διαδρομής τώρα. Γενικά είχε συννεφιά με μικρά διαστήματα ήλιου που δεν ενόχλησαν. Είχε αρκετή υγρασία και σε ορισμένα σημεία πολύ αέρα. Μετά το 17 δηλαδή περίπου 110 μετά την εκκίνηση ο αέρας άρχισε να γίνεται αρκετά έως πολύ εντονος. Κάποιες στιγμές έπεφτε η ένταση του χωρίς όμως να εξαφανίζεται. Η διαδρομή κατά την άποψη μου προσφέρεται για negative split. Στο πρώτο μισό έχει μικρές αλλαγέσ σε κλίσεις ενώ στο δεύτερο μου φάνηκε κυρίως φλατ και ελαφρά κατηφορική υπάρχει βέβαια και μία γέφυρα κοντα στη Θεσσαλονίκη που σου βγάζει τη Παναγία αλλά εκεί πιά τελειώνεις. Ο κόσμος ήταν πολή ενθουσιώδεις, αν και στο τέλος όντας στο κόσμο μου δε καταλάβαινα και πολλά. Θερμα συγχαρητήρια στο Μανώλη (trexantiri) που με το σανδαλάκι του έκανε PB και στον Κώστα Γιαννή που αν δε κάνω λάθος έκανε και αυτός PB, επίσης για άλλη μία φορά συγχαρητήρια στον πρωταθλητή του φόρουμ Γιώργο.




Δεν πειραζει Νικο μου, κρατα μονο την επιδοση και παμε γι'αλλα.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2014 :  16:30:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετά και από δεύτερη ανάγνωση των αποτελεσμάτων, θερμα συγχαρητήρια στον Pheidias που δεν έχει αφήσει αγώνα για αγώνα χωρίς να συμμετάσχει και βέβαια στην Anna Ves με την ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ θέση στη γενική κατάταξη!
Σιγουρα όμως υπάρχου και αρκετοί άλλοι που ξέχασα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 62 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000