Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 9ος Διεθνής Μαραθώνιος "Μέγας Αλέξανδρος"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 62

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  00:55:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!!!

Για τον Τσιγκερίδη τι να πούμε..??? Τα είπε όλα μόνος του...
Μεγάλη κούρσα από τον φίλο μου τον Νίκο (Tazi), ο οποίος γνωρίζω ότι είχε να παλέψει τόσο με το σώμα όσο και το μυαλό του! Το 3ωρο ήρθε ακόμη πιο κοντά, φίλε!
Πολλά μπράβο στον Μανώλη για τον πειθαρχημένο του αγώνα, αν και ξέρουμε όλοι πως ακόμη και το τρομερό 3:13 μοιάζει μάλλον "φτωχό" για τις δυνατότητές του.
Τρομερή συνέπεια από τον Ζορό που έχει κάνει μαξιλαράκι το 3:30.
Χάρηκα ιδιαίτερα για την Μαρία! Έχει δουλέψει πάρα πολύ και είχε έρθει η ώρα της. Και μην ξεχνάμε ότι το 3:57 σε γυναίκα αντιστοιχεί 20' κάτω σε άντρα. Μπράβο και στην "πρωτάρα" Νίκη! Φοβερή.
Άλλη κατηγορία τελικά η Άννα, ακόμα και απροπόνητη πετάει! Τι να λέμε...
Φίλε Στράτο, μπράβο για την βελτίωση του χρόνου σου. Μάλλον όμως ξεκίνησες λίγο πιο γρήγορα. Αν δεν νοιώθεις σίγουρος για την προετοιμασία σου, πας πιο συντηρητικά, σωστά; Πάμε γι' άλλα...
Καλογερίδη, συγχαρητήρια που ξεπέρασες τα προβλήματά σου. Και φαντάζομαι ότι κατάλαβες πως πρέπει να είσαι λίγο πιο πειθαρχημένος στην προετοιμασία σου.
Χάρηκα ιδιαίτερα για τον spy (σούπερ χρόνος). Το άξιζε μετά την στραβή λίγο πριν την κλασσική!

Χρήστο (stratus), ξέρω καλά πόσο έχεις ταλαιπωρηθεί από το θέμα σου και μπράβο που άντεξες να το παλέψεις μέχρι τέλους. Άλλωστε, δεν είχες να αποδείξεις τίποτα...

Κρίμα, πολύ κρίμα για τον Ξυπολητάκο...
Τόση προπόνηση, τόσες δυνατότητες και για μια ακόμη φορά τον χτύπησε η ατυχία. Τι γκαντεμιά είναι αυτή...



"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

athanasiou maria
Newbie Forum Runner

Greece
1 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  08:46:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
βρε παιδια εχω μια απορια το 19,30 στα 5 χλμ.της χατζηβασιλειου σας φαινεται λογικο;για εμενα δεν υπαρχει περιπτωση να ισχυει,υποψιαζομαι ατι αλλο να εχει γινει,υπεπεσε σε καποιου την αντιληψη κατι το περιεργο;απευθυνομαι σε αυτους που ετρεξαν στον αγωνα.επειδη ειμαι πολλλλα χρονια αθλητρια μου φαινεται εξωφρενικο!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  09:04:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σ ευχαριστω Νικο. Πραγματικα ολα αυτη τη φορα λειτουργησαν αψογα. Και η προετοιμασια ολη βγηκε μια χαρα, και ο καιρος μου εκανε το χατηρι με τη βροχη να σταματει ακριβως 10 λεπτα πριν την εκκινηση (μεχρι εκεινη την ωρα εριχνε καρεκλες) και στη συνεχεια να εχει συννεφια και δροσερο αερακι (διαβασα περιγραφες για "ισχυρο κοντρα ανεμο", αλλα εγω η θαλασσινη ειμαι προπονημενη σε τετοιες καιρικες συνθηκες και δε μασαω απο τετοια).

Και επιτελους καταφερα στον 4ο μαραθωνιο μου να κανω σωστη διαχειριση δυναμεων με οριακα negative split (1:58:55-1:58:31). Οταν εφτασα στο 25 και ειδα οτι ειμαι καλα, αρχισα ν ανοιγω σιγα σιγα και να περναω πολυ κοσμο. Στο 30 ειχα και το Γρηγορη να με ενθαρρυνει και του λεω αντεχω ακομα. Στο 35 αν θυμαμαι καλα επιασα και τη Νικη που αν και ξεκινησαμε μαζι εφυγε πιο μπροστα λιγο μετα τα πρωτα χλμ και το πηγαμε μαζι μεχρι το τελος τραβωντας η μια την αλλη, το οποιο ηταν και διπλο οφελος γιατι μπαινοντας στη Νικης ετσι οπως τρεχαμε μονες μας διπλα διπλα με τα ροζ μας εγινε πανηγυρι απο χειροκροτηματα και ιαχες "μπραβο κοριτσια" με το Λευκο Πυργο να ερχεται ολο και πιο κοντα παρα τα βογκητα μας!

quote:
Originally posted by echetlos
Μπράβο και στην "πρωτάρα" Νίκη! Φοβερή.


Οντως φοβερη, γιατι αν και πρωταρα και αρκετα κουρασμενη το παλεψε παλικαρισια και κρατησε το ρυθμο της μεχρι τελους. Αν καταφερει μαλιστα να κοψει και τη δικη σου κακη συνηθεια, θα πεταξει ακομη περισσοτερο!!!

Αυτο που μου εκανε τρομερη εντυπωση στα τελευταια χλμ ηταν η αισθηση οτι σερνω τα ποδια μου και παρολα αυτα ο ρυθμος να μην ανεβαινει πιο πανω απο 5:35 και πολλες στιγμες να πεφτει ακομη περισσοτερο. Εκει καταλαβα πρωτη φορα το "τρεχεις με την ψυχη", εντελως ομως. Καλα, το τι φτερνα εφαγαν τα κινβαρα στο τελος δε λεγαται!!!! (απιθανο παπουτσι για μαραθωνιο παντως).

Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια, ο Μανωλης ξερω οτι ηθελε πιο κατω, θα το κανει την επομενη φορα ειμαι σιγουρη, ο χρονος του ειναι εξαιρετικος ετσι κι αλλιως.

Η Αννουλα καταπληκτικη οπως παντα, προπονηθηκε ουτε 2 μηνες και πεταξε εντος εδρας για αλλη μια φορα.

Στρατο, καλα σου τα λεει ο Νικος, το πηγες πολυ γρηγορα το πρωτο μισο, σε σχεση και με το οτι ησουν απροπονητος αλλα και για το χρονο που ηθελες. Αληθεια, ποτε σε περασα? Δε σε ειδα, δε μου μιλησες κι εσυ.

Καλογεριδη δεν καταφερα να σε γνωρισω, ο Στρατος φταιει, του ελεγα να σε βρει στην αφετηρια αλλα δεν τα καταφερε. Μπραβο για την προσπαθεια σου, την επομενη φορα ακομα καλυτερα.

gtsig πολλα συγχαρητηρια, φοβερος χρονος!!!

spy, πεταξες κι εσυ, τι 4RUN και ΕΚΑΒ μας ελεγες? Εσυ του χρονου για τη suzipa καρφωτος!

Zoro πολλα συγχαρητηρια για το χρονο!

stratus, με το καλο να αναρρωσεις και να επανλεθεις σριμυτερος και μακρια απο τραυματισμους.

Τελος να πω οτι χαρηκα που γνωρισα το NickF, καποια στιγμη πρεπει να τον πεισουμε να κατεβει και σε μαραθωνιο!

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  09:19:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια σε όλους τρέξαμε πάλι μια καλή διοργάνωση, παρόλα που δεν ήταν σύμμαχος ο καιρός (ευτυχώς δεν ήταν και τόσο χάλια όπως έδιναν οι προγνώσεις καιρού).
Προσωπικά δεν πήγα τόσο καλά όσο ήθελα στόχος γύρο στις 4ώρες +5' -5' μιας και δεν ήμουν στα καλύτερά μου , τελικά παρόλα που δεν είχα θέμα αναπνοής ή κούρασης με πρόδωσαν τα κάτω άκρα με κραμπούλες αλλά ένιωθα από ένα σημείο και μετά άδειος (ίσως έφταιγε η νηστεία που κάνω)στο 25,5χιλ ρίχνοντας ρυθμό στο 28,5 βρήκα τον Xypolitako και τα είπαμε περπατώντας για λίγο (ειδοποίησα κάποιον τις διοργάνωσις πως είχες πια εγκαταλείψει και έψαχνες τρόπο για να πας στον τερματισμό )για μια ακόμα χρονιά, σε εκείνο το σημείο πέρασε και ο rowergr (αν θυμάμαι καλά) και μας ρώτησε αν γράφουμε σε αυτό το forum λέγοντας ποιος είναι !!. Να μην τα πολύλογο από το 30χιλ μέχρι τον τερματισμό πήγα περπατώντας με πολύ λίγο τρέξιμο μιας και τα πόδια δεν έλεγαν να σταματήσουν τις κράμπες πέρασα 2ω02-03 το 21,1χιλ και τερματισμός 4ω47'57"καθ 4ω49'03"
Τουλάχιστον τερμάτισα δεν ήθελα πάλι να εγκαταλειψω εντελώς !! Καλή ξεκούραση σε όλους !!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  09:20:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και φυσικα ξεχωριστα και πολλα μπραβο στο Rigo μας για το 3/3 που το λιγουρευτηκε απο την πρωτη στιγμη που ανακοινωθηκαν οι 3 απανωτοι μαραθωνιοι και ξερω ποσο πολυ το ηθελε!!! Καλα να'σαι να πετυχαινεις παντα τους στοχους σου και ο,τι σου δινει χαρα!

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  09:30:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μα πώς ξέχασα τον Rigelian..???
Μπράβο Κωνσταντίνε!!!! Και με ΡΒ, αν δεν κάνω λάθος...
Ο άνθρωπος είναι "η χαρά του τρεξίματος".-

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

8avos
Senior Forum-Runner

Greece
589 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  09:38:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολλά μπράβο σε όλους σας,γνωστούς σε μένα και μη.Έχω μείνει με τους χρόνους που διαβάζω.
Ο Μανώλης σίφουνας!Η πρόοδός του απίστευτη.Χίλια μπράβο.



vespower
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  09:39:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

Και επιτελους καταφερα στον 4ο μαραθωνιο μου να κανω σωστη διαχειριση δυναμεων με οριακα negative split (1:58:55-1:58:31). Οταν εφτασα στο 25 και ειδα οτι ειμαι καλα, αρχισα ν ανοιγω σιγα σιγα και να περναω πολυ κοσμο.




Τελικά είναι μονόδρομος η συντηρητική προσέγγιση του πρώτου μισού, για δρομείς του επιπέδου μας.
Αν πας προσεκτικά και φυλαγμένος μέχρι τον ημί, 9/10 φορές θα δικαιωθείς στο τέλος.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  09:40:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νικο εχεις απολυτο δικιο... πολλα πειραματα για να ρεφαρω τις αδυναμιες μου. τιποτα δε βγηκε στην προετοιμασια.το σιγουρο ειναι πως του χρονου στην ιδια διαδρομη θα παρω το αιμα μου πισω. τοτε θα ξανατρεξω την αποσταση. λεω να βελτιωθω σε μικροτερες αποστασεις απο 10-ημι ωστε να μαζεψω χλμ για του χρονου με μεθοδικοτητα και οχι αρπα κολλα.
ευτυχως τερματισα χωρις παρενεργειες απο το ισχιο. αστραγαλοι - γονατα απλα δεν υπαρχουν.
συγγνωμη απο τα παιδια των 4 ωρων για το χθεσινο μου κρυφτουλι απο σας. απλα επειδη απο το ξυπνημα δεν ηταν καλα η μεση και γνωριζοντας το ρολο που παιζει η ψυχολογια, σκεφτηκα να μη σας παρει απο κατω ενδεχομενη εγκαταλειψη μου. αν σας ακολουθουσα την ειχα σιγουρα στο τσεπακι. μπορει να σας επιρρεαζε οποτε ειπα να την κανω με ελαφρα. καποιοι ευτυχως τα καταφερατε!
special thanks
στους εθελοντες. σε ολους τους σταθμους πηγαν ολα πριμα. αξιοι!!!στον τερματισμο 2 συναδελφοι εθελοντες με ανελαβαν προσωπικα και τους ευχαριστω αφου δεν ημουν ουτε για χειραψια. επισης ο τυπος με το νταουλι στο 25 νομιζω (συνοδευε ποντιακη λυρα απο ηχεια) μου τονισε το ποντιακο μου και μου γεμισε τις μπαταριες. ανατριχιασα και τοτε και τωρα...
στη δρομικη μας κοινοτητα. μεσα απο εδω γνωρισα και δεχτηκα συμβουλες απο εξαιρετικους ανθρωπους-δρομεις και τα πειραγματα σας μου δινουν το πεισμα να συνεχιζω. συνεχιστε ακριβως ετσι!
στον zoro (sorry αλλα εχουμε και αδυναμιες). για τον παραπανω ακριβως λογο αλλα και για τη χθεσινη του συμβουλη. ισως να μην την παλευα αν δεν σε ακουγα.
μα πανω απο ολους και ολα στην γυναικα μου που ακομα και με την κοιλια τουρλα με στηριζει και με ακολουθει σε καθε μου τρελα. μαραθωνιο πολλοι μπορουν να τρεξουν, να καβαλησει για 9 μηνες το παιδι μας, μονο η γυναικα μου μπορει! ο τερματισμος αυτος ειναι εξαιρετικα αφιερωμενος σε εκεινη! 9 μηνες... αυτος ειναι αληθινος μαραθωνιος, τα 42,2 ειναι βολτα τελικα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

manpmisi
Newbie Forum Runner

Greece
36 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  10:02:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
υπαρχουν πουθενα φωτο απο αγωνα?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  10:08:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστω ολους για τις ευχες.
Ευτυχως που δε χρεωνουν το ψυκτικο οι διασωστες γιατι θα πληρωνα μια περιουσια

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trickster
Advanced Forum-Runner



211 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  10:38:29  Εμφάνιση Προφίλ  Visit trickster Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν σας γνωρίζω φυσιογνωμικά παρά μόνο μέσα απ' ότι έχει γράψει ο καθένας σας εδώ και πραγματικά το τελευταίο καιρό είχα συντονιστεί με τις ανησυχίες σας, το άγχος και τις προσπαθεία της προετοιμασίας σας. Χαίρομαι λοιπόν σαν να έτρεξα και εγώ μαζί σας (αλλά και λίγο ζηλεύω που δεν έτρεξα) όσο διαβάζω τον ενθουσιασμό σας μέσα από αυτό το thread. Πρέπει να ήταν ιδανικός ο αγώνας..

Ένα μεγάλο μπράβο στους παλιούς που έτρεξαν και πολέμησαν για το pb και ένα ακόμα μεγαλύτερο μπράβο σε αυτούς που τρέξαν για πρώτη φορά. Βλέπω και εγώ τον εαυτό μου στον καθένα από εσάς (τους νέους) και ανυπομονώ να συζητάω στο μέλλον μαζί σας για τους χρόνους το πρώτου μου μαραθωνίου.

Ίσως λίγο περισσότερο respect στον spy, kalogeridis για την κορύφωση στο δράμα τους πριν τον αγώνα.. Ούτε σενάριο για hollywood δεν θα το περιέγραφε καλύτερα, well done guys.. άντε και στον κλασσικό τώρα..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  10:49:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
να σαι καλα, συμφωνω για το respect στον spy αλλα εγω ειμαι μεγαλο παλτο (ισως η επομενη ομαδα του χρονου στο Μ.Α να ονομαζεται γκαρνταρομπα ή ντουλαπα, για να χωρεσει ολα τα παλτα του φορουμ). εδω μεσα υπαρχουν ανθρωποι - δρομεις που αξιζουν το respect σου πολυ περισσοτερο απο εμενα. thanks anyway. να σε εχει ο Θεος υγιη και τα σεντονια που θα ακολουθησουν (πχ του τρεχαντηρη,ζορο και μην αδικησω κοσμο) και καποια που προηγηθηκαν να αποτελεσουν εφαλτηριο για τον πρωτο σου ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ (λουμιδης).εγω δε θα ειμαι εκει αλλα θα σας κραζω οποτε μου δινεται η ευκαιρια! καλα και υγιη χλμ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rory
Senior Forum-Runner

Greece


618 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  10:57:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο και απο μένα σε όλα τα παιδιά!
Και του χρόνου παίδες και παιδούλες!

-------------------------
Επιτρέπεται να πέσεις...επιβάλλεται να σηκωθείς!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  11:07:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Lemonidas1=3.44!!! από 3.51 στην κλασσική

Συγχαρητήρια ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ!!!!!!!

και εις ΚΑΤΩΤΕΡΑ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 62 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000