Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπον πως παει η προπονηση σας?Νο12.
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/04/2018 :  11:38:15  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημερα σε ολους και ολες! Μετα απο 7 μηνες αναγκαστικης απραξιας λογω 2 χειρουργιων στο δεξι μου γονατο την Κυριακη και σημερα νωρις το πρωι εκανα τα πρωτα μου χλμ! 3χλμ την Κυριακη και αλλα τοσα σημερα σε συνδιασμο με βαρη στο γυμναστηριο και ασκησεις ενδυναμωσης κορμου. Βεβαια μετα και την τελευταια μαγνητικη οπου δεν ηταν η απλη μαγνητικη αλλα εγινε και επεξεργασια χονδρου τα νεα δεν ηταν καλα…η αποφαση για τριτο χειρουργειο απορριφθηκε αμεσως χωρις καν 2η σκεψη! Οποτε μετα απο συννενοηση με τον γιατρο αποφασισα να τρεχω οσο αντεχει το γονατο συντηρητικα δηλαδη με πολυ ενδυναμωση βεβαια και πολυ παγο.Μετα απ ολα αυτα λοιπον …. οσο και οπου με παει…Καλα τρεξιματα σε ολους παντα με υγεια!

''Run smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/04/2018 :  13:23:36  Εμφάνιση Προφίλ
διδερένιος φίλε!
ταχεία ανάρρωση και την καλύτερη δυνατή αποκατάσταση εύχομαι

quote:
Originally posted by sotos-marathon

Καλημερα σε ολους και ολες! Μετα απο 7 μηνες αναγκαστικης απραξιας λογω 2 χειρουργιων στο δεξι μου γονατο την Κυριακη και σημερα νωρις το πρωι εκανα τα πρωτα μου χλμ! 3χλμ την Κυριακη και αλλα τοσα σημερα σε συνδιασμο με βαρη στο γυμναστηριο και ασκησεις ενδυναμωσης κορμου. Βεβαια μετα και την τελευταια μαγνητικη οπου δεν ηταν η απλη μαγνητικη αλλα εγινε και επεξεργασια χονδρου τα νεα δεν ηταν καλα…η αποφαση για τριτο χειρουργειο απορριφθηκε αμεσως χωρις καν 2η σκεψη! Οποτε μετα απο συννενοηση με τον γιατρο αποφασισα να τρεχω οσο αντεχει το γονατο συντηρητικα δηλαδη με πολυ ενδυναμωση βεβαια και πολυ παγο.Μετα απ ολα αυτα λοιπον …. οσο και οπου με παει…Καλα τρεξιματα σε ολους παντα με υγεια!

''Run smart..Run For Life''

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/04/2018 :  13:40:58  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Hermes

διδερένιος φίλε!
ταχεία ανάρρωση και την καλύτερη δυνατή αποκατάσταση εύχομαι

quote:
Originally posted by sotos-marathon

Καλημερα σε ολους και ολες! Μετα απο 7 μηνες αναγκαστικης απραξιας λογω 2 χειρουργιων στο δεξι μου γονατο την Κυριακη και σημερα νωρις το πρωι εκανα τα πρωτα μου χλμ! 3χλμ την Κυριακη και αλλα τοσα σημερα σε συνδιασμο με βαρη στο γυμναστηριο και ασκησεις ενδυναμωσης κορμου. Βεβαια μετα και την τελευταια μαγνητικη οπου δεν ηταν η απλη μαγνητικη αλλα εγινε και επεξεργασια χονδρου τα νεα δεν ηταν καλα…η αποφαση για τριτο χειρουργειο απορριφθηκε αμεσως χωρις καν 2η σκεψη! Οποτε μετα απο συννενοηση με τον γιατρο αποφασισα να τρεχω οσο αντεχει το γονατο συντηρητικα δηλαδη με πολυ ενδυναμωση βεβαια και πολυ παγο.Μετα απ ολα αυτα λοιπον …. οσο και οπου με παει…Καλα τρεξιματα σε ολους παντα με υγεια!

''Run smart..Run For Life''



Σ ευχαριστω πολυ Παναγιωτη!


''Run smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

georun
Forum-Runner

Greece


198 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/04/2018 :  14:00:51  Εμφάνιση Προφίλ
καλη αποκατασταση φιλε!να σου πανε ολα καλα κ να συνεχισεις ακομα ποιο δυνατος!!!
quote:
Originally posted by sotos-marathon

Καλημερα σε ολους και ολες! Μετα απο 7 μηνες αναγκαστικης απραξιας λογω 2 χειρουργιων στο δεξι μου γονατο την Κυριακη και σημερα νωρις το πρωι εκανα τα πρωτα μου χλμ! 3χλμ την Κυριακη και αλλα τοσα σημερα σε συνδιασμο με βαρη στο γυμναστηριο και ασκησεις ενδυναμωσης κορμου. Βεβαια μετα και την τελευταια μαγνητικη οπου δεν ηταν η απλη μαγνητικη αλλα εγινε και επεξεργασια χονδρου τα νεα δεν ηταν καλα…η αποφαση για τριτο χειρουργειο απορριφθηκε αμεσως χωρις καν 2η σκεψη! Οποτε μετα απο συννενοηση με τον γιατρο αποφασισα να τρεχω οσο αντεχει το γονατο συντηρητικα δηλαδη με πολυ ενδυναμωση βεβαια και πολυ παγο.Μετα απ ολα αυτα λοιπον …. οσο και οπου με παει…Καλα τρεξιματα σε ολους παντα με υγεια!

''Run smart..Run For Life''

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/04/2018 :  19:48:34  Εμφάνιση Προφίλ
καλησπέρα! σήμερα απόγευμα 7 χαλαρά χλμ στατικό ποδηλατο και ακολούθως όργανα στήθος, κοιλιακοί, μονόζυγα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/04/2018 :  08:58:17  Εμφάνιση Προφίλ
καλημέρες, 12 χλμ στο Χαλανδρίου σήμερα πρωΐ με την αυγούλα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/04/2018 :  13:37:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Hermes

καλημέρες, 12 χλμ στο Χαλανδρίου σήμερα πρωΐ με την αυγούλα!



...τότε έχει δροσιά...μετά αρχίζουν να ζορίζουν τα πράγματα. Μια που με τη ζέστη και φέτος αρχίζω πάλι τις φιλικές σχέσεις :Ρ

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/04/2018 :  14:26:55  Εμφάνιση Προφίλ
ωραίο πράμα η δροσούλα :D :D :D
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
825 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/04/2018 :  14:45:00  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους!

Χθες 12 πεζοπορικά χιλιόμετρα συν 24 ποδηλατικά στο στατικό σε 41'.

Σήμερα το πρωί πρέπει να έκανα καμιά 10ριά πεζοπορικά για μετακινήσεις μεταξύ ΤΣΜΕΔΕ/Τράπεζας/Πανεπιστημίου/ΙΚΑ για να καταφέρω να εξασφαλίσω μια γ@#$%νη ασφαλιστική ενημερότητα, ώστε να καταφέρω να πληρωθώ επιτέλους χρωστούμενα λόγω των οποίων υπάρχουν οφειλές προς τον ΕΦΚΑ (αλλά για να τα πάρω θα πρέπει να είμαι ενήμερος...). Μιλάμε για μια παρανοϊκή κατάσταση για την οποία σε κάποια φάση ίσως αναφερθώ λίγο πιο λεπτομερώς στο "πολιτικό καφενείο", μιας και αυτό το θρέντ δεν είναι το κατάληλλο. Τώρα που όλα ολοκληρώθηκαν με αίσιο τρόπο μπορώ να πω με μια αίσθηση χιούμορ (που καλό είναι να μην το χάνουμε ποτέ, αν και οφείλω να ομολογήσω πως την ώρα που έριχνα χριστοπαναγίες στην προϊσταμένη του ΤΣΜΕΔΕ αυτή η λεπτομέρεια μου διέφυγε ) ότι το πρωινό σήμερα έμοιαζε με σκηνή από το Ρετιρέ ("δε φταίμε εμείς", "δεν το δέχεται το σύστημα", "πηγαίνετε στο γραφείο τάδε", "όχι δεν είναι δικό μας το θέμα, πρέπει να μιλήσετε με το ΙΚΑ Σταυρούπολης", ....).

Να, λοιπόν, όμως που αυτό το υπέροχο κράτος με τις (ελλιπείς) δομές του μας βοηθάει στην προπόνησή μας! Δέκα χιλιόμετρα γοργό περπάτημα, ανεβοκατέβασμα σε σκάλες, τρεχάλα να προλάβεις το σημερινό deadline, ε δεν το λες και άσχημα.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/04/2018 :  14:48:22  Εμφάνιση Προφίλ
είδες Λευτέρη πρόνοια?!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

konkarien
Senior Forum-Runner

Greece


740 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/04/2018 :  13:36:02  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα.

Σήμερον

5Χ1500μ. ΜΕ ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ 500μ.
Μαζί με προθ. και αποθ. σύνολο 16χλμ.

Καλή Κυριακή και καλή συνέχεια.



ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΟΣ,στηρίζει την κίνησή σου
ΚΑΡΔΙΑ,στέλνει αίμα στο σώμα σου
ΑΝΑΣΑ,οξυγονώνει τα κυτταρά σου
αυτό όμως που σε κινεί ως το τέρμα είναι ένα.
Η ΨΥΧΗ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/04/2018 :  19:06:04  Εμφάνιση Προφίλ
χαιρετώ!
χθες είχα ασκησεις διάφορες χωρίς όργανα για πόδια, πλάτη, ώμους και κοιλιακούς.
έκανα κάτι κινήσεις στους γοφούς που δεν κάνω συχνά κ σήμερα είμαι πιασμένος!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Jiannis21
Forum-Runner

Greece


61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2018 :  02:05:39  Εμφάνιση Προφίλ
4ος Ημιμαραθώνιος Βόλου
Χρόνος: 01:37:45

Στόχος ήταν 01:45:00, άρα μάλλον καλά πήγαν οι προπονήσεις. Πραγματικά η καλύτερη προπόνηση είναι ο αγώνας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
825 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2018 :  11:23:18  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα και καλή βδομάδα!

Παρασκευή, παρά την κούραση εκείνου του πρωινού, αποφάσισα να βγω για τρέξιμο στο γυρισμό απτη δουλειά, μιας και ο ουρανός είχε γεμίσει σύννεφα, η ένταση του αέρα είχε ανέβει και από το ανοικτό παράθυρο είχε αρχίσει να μυρίζει βροχή με αυτόν τον χαρακτηριστικό τρόπο. Δηλαδή, είχε τις ιδανικές συνθήκες για τρέξιμο. Έτσι, φεύγοντας, κατέβηκα παραλία στο ύψος του Μακ. Παλ., φορτωμένος με ένα σακίδιο (αφού δεν ήταν προγραμματισμένο για να διαχειριστώ διαφορετικά τα πράγματα), και ξεκίνησα. Φευ!

Στα 20 περίπου λεπτά που χρειάστηκαν για να φτάσω από το Πανεπιστήμιο ως το Μέγαρο, τα σύννεφα είχαν περιοριστεί στα βορειοδυτικά της πόλης, ο αέρας είχε κοπάσει και ο ήλιος έλαμπε πλέον, δημιουργώντας συνθήκες ερήμου με την αντανάκλασή του στη θάλασσα και το πλακόστρωτο της παραλίας. Σε εκείνη τη φάση κάπου το ξανασκέφτηκα, γιατί και η αίσθησή μου δεν ήταν ότι είμαι σε κατάσταση για πολλά πολλά, αλλά μιας και μιλάμε για κλασικό βλαμμένο πεισματάρη, αποφάσισα να το συνεχίσω ως σπίτι από την κλασική μυο παραλιακή διαδρομή. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα κάπου στο 10ο χιλιόμετρο (47') να αναγκαστώ να σταματήσω, γιατί ενώ οι παλμοί δεν ήταν σε εξωφρενικά υψηλά επίπεδα, είχα αρχίσει να αισθάνομαι δυσφορία από τη ζέστη. Μετά από κανά πεντάλεπτο, συνέχισα κατεβάζοντας κάπως την ένταση, αφού πλέον θα ξεκινούσε και το πιο έντονο ανηφορικό τμήμα της διαδρομής. Τελικός απολογισμός 14,4 km σε 70'.

Το Σάββατο από την άλλη, μου είχε καρφωθεί η ιδέα να κάνω ένα "τρίαθλο" στο γυμναστήριο. Αφού κοιμήθηκα καλά το βράδυ της Παρασκευής, είχαμε 20 km ποδήλατο σε 37', 4 km κωπηλατικό σε 18' και 4 km διαδρομικά (5:27 - 5:00 - 4:36 - 5:27).

Κυριακή ρεπό.



--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Simba
Forum-Runner

Greece


98 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2018 :  15:47:19  Εμφάνιση Προφίλ
Καλη εβδομάδα ,σημερα επανήλθα εκανα 3χλμ εξω στο δρομο και το περίεργο ειναι οτι η κουραση ηταν μεγαλύτερη απο οτι σε γηπεδάκι με τα ιδια χλμ .
Μαλλον δεν ειχα αισθηση ρυθμου και το πήγα πιο γρηγορα,ηταν και κατηφόρα το περισσοτερο μερος ,δεν ξερω τι εφταιξε αλλα εβγαλα το συμπέρασμα οτι στο ιδιο σημειο αν προπονούμαι συνεχεια δουλεια δεν γινεται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000