Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπον πως παει η προπονηση σας?Νο12.
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/05/2018 :  20:04:03  Εμφάνιση Προφίλ
kκαλησπέρα, σήμερα πρωΐ 8,5χλμ στον Αρδηττό!
δεν άνοιγε το gps, πήρα με το χέρι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/05/2018 :  07:54:34  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα
σήμερα στις 05:30, πολύ πρωινά 10 χλμ σε 52΄:40΄΄. Ήρθε το καλοκαιράκι για καλά και εγώ αρχίζω τις πολύ πρωινές εξορμήσεις μου. Δεν την αντέχω την ζέστη....άσε που θα αρχίσουν και τα οικογενειακά απογευματινά μπάνια...

Μπριζόλα χωρίς καυτερή, δρομέας χωρίς παπούτσια (τ΄ακούς Μανώλη;;;)

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.

Edited by - gargadua on 22/05/2018 09:39:28
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/05/2018 :  11:37:51  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by kostao

Είχα πάει στην εκδήλωση μόνο ως εμψυχωτής-προπονητής για τη γυναίκα μου και το γιο μου αλλά κάποιος προσφέρθηκε να κρατήσει το γιο και μπόρεσα τελευταία στιγμή να πάρω μέρος. Δεν είχα τίποτα μαζί μου ούτε παλμογράφο και το ρολόι μου δεν έπιασε δορυφόρο. Με αποτέλεσμα να τρέχω μόνο με την αίσθηση ακολουθώντας μερικούς από τους φτερωτούς δρομείς με αποτέλεσμα να καταρρίψω όχι μόνο το 40λεπτο αλλά και το 39λεπτο, χρόνος 38:45 στο ρολόι μου. Τρελά πράγματα. Και δεν μου ερχόταν να κλάψω όπως συμβαίνει συνήθως στα 10ρια....[quote]



Ουάου! Ωραίος! Χαχα, και γω στην αρχή πήρα στο κατόπι δύο αεράτες κοπελίτσες με το μισό μου βάρος, για αυτό και το πρώτο μου χιλιόμετρο βγήκε στο 4:00, παρότι (τελικά) έχασα καμιά 15" μέχρι την απεμπλοκή από το αρχικό μπούγιο. Στο δεύτερο, όμως, χιλιόμετρο άρχισα να τις αφήνω σιγά σιγά, γιατί παρατήρησα σκυτάλες στα χέρια τους, πράγμα που σημαίνει πως αυτές τρέχαν 5άρι και όχι 10άρι. Τέσπα, η ουσία ειναι ότι ένας καλός λαγός είναι πάντοτε χρήσιμος!

Στα σημερινά, τώρα, 2 km χαλαρά στο πάνε-έλα απτο γυμναστήριο, 5 km στο κωπηλατικό σε 29' με αύξηση της σκάλας στο 20' και 100 ορόφους ανάβαση στη σκαλιέρα σε ~17', στην οποία σήμερα τα είδα όλα!

@gargadua: Καυτερή καλοκαιριάτικα και ειδικά μετά από αγώνα είναι αποστολή αυτοκτονίας για μένα! Σκέψου ότι πίνω περίπου 10 λίτρα υγρών καθημερινά με σχετικά ήπια διατροφή ως προς το συγκεκριμένο κομμάτι, αν βάλω καυτερά μέσα, θα χρειάζομαι δύο στομάχια και τρεις κύστες για αυτά που θα καταναλώνω! Άσε που μετά και από μία εγχείρηση στις αιμορροϊδες που έκανα, τα κάθε λογής πικάντικα έχουν γίνει για μένα ό,τι η ζάχαρη για τους διαβητικούς...

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/05/2018 :  19:24:22  Εμφάνιση Προφίλ
καλησπέρα! σήμερα είχε ένα τεταρτάκι στη γαλέρα (2.875 μέτρα) και ακολούθως κοιλιακοί, πόδια & στήθος!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/05/2018 :  11:25:29  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα!

Σήμερα το πρωί είχε 2-2,5 χαλαρά τρεξιματικά στα πάνε-έλα και 28+ ποδηλατικά στο (ξαπλωτό) στατικό σε 50', φροντίζοντας το rpm να παραμένει >90. Από το 30ο λεπτό και μετά, άρχισα να αυξάνω προοδευτικά και τη σκάλα (ανά 1,5-2 λεπτά), κάτι στο οποίο βοήθησε και το γεγονός ότι στο συγκεκριμένο μηχάνημα οι αυξομειώσεις γίνονται γραμμικά και όχι λογαριθμικά, όπως συμβαίνει σε άλλα, που ξαφνικά νομίζεις ότι κάποιος έχει δέσει πέτρες στα πετάλια...

Ακολούθως, 5 πεζοπορικά χιλιόμετρα.

--------------------------
Run-time Error

Edited by - RiffRaff on 24/05/2018 14:37:24
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/05/2018 :  14:22:20  Εμφάνιση Προφίλ
Χθες 25 ποδηλατικά χλμ σε 55΄και 30΄μπάνιο, σήμερα το πρωί με την αυγούλα 13 χλμ σε 01:11΄.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/05/2018 :  21:07:01  Εμφάνιση Προφίλ
καλησπέρα σε όλη την παρέα! κακούτσικη η μέρα μ σήμερα ... το πρωΐ γενικές εξετάσεις (αίμα, ούρα, ανω-κάτω κοιλία, κάρδιο, κλπ).
Νηστικός και ακατούρητος όλο το πρωΐ, με το που φτανω γραφείο την έπεσα στις σφολιάτες (1 ζαμπονοτυροπιτα και δύο κασερόπιτες βουτύρου) να πάνε τα φαρμάκια κάτω...
απόγευμα κούρεμα με την ψυχή στο στόμα και μετά κουβάλημα χαλιών και τακτοποίηση τους στην αποθήκη του πατρικού και τελείωμα δραστηριοτήτων - επίσης με την ψυχή στο στόμα - 10χλμ διάδρομο με ήπιο "ντεγκραντε" (7χλμ με αύξηση 0,1k/h, από 13 => 13,7). Πρόλαβα να στριμώξω κ λίγες ασκήσεις πλάτης - ραχιαίους!
τώρα, μετά από δύο πιάτα μακαρόνια με κιμά και τυρί, χαλαρώνω στο πατρικόσπιτο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/05/2018 :  09:09:33  Εμφάνιση Προφίλ
καλημέρες, σήμερα πρωΐ κοιλιακοί, πόδια, μονόζυγα για να σφίγγουν οι κ@
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/05/2018 :  10:45:32  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα!

Πέρα από το αρκετό περπάτημα που είχαν αυτές οι μέρες, χθες το απόγευμα ένας ιζάκος που θα έλεγε και ο Μανόλης (avg HR 140) 13,4 km σε ~63:20 και σήμερα το πρωί ~2 km πάνε-έλα στο gym, 30' στο ελλειπτικό κλιμακούμενης έντασης με αλλαγή φοράς στα 15' και 3,8 km στο κωπηλατικό σε ένα 20λεπτο. Μετά 4 κομμάτια πίτσας και ένα μίλκο.

@Ηermes: Πάνο, το αφάγωτος παλεύεται, το ακατούρητος είναι βασανιστήριο, ρε φίλε! Γιατί έτσι, όμως, δε θα μπορούσες να τους πας ένα δείγμα; Α, και όταν μπαίνουν χαλιά στη μέση (κυριολεκτικά και μεταφορικά), οι ασκήσεις δύναμης μετατρέπονται σε πλεονασμό!

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/05/2018 :  10:56:32  Εμφάνιση Προφίλ
καλημέρες! σήμερα πρωΐ 18χλμ στον Υμμητο... 4αρα και μονοπάτια!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/05/2018 :  15:09:06  Εμφάνιση Προφίλ
Χθες το απόγευμα 54 ποδηλατικά χλμ με 412 υψ. σε 02:06΄. Και αύριο πάλι ποδηλατάκι θα έχει. Οι δρομικοί μύες ρεπάρουν!

Τα οικιακά στο αερόβιο κατώφλι αποτελούσαν μακράν την καλύτερη αποθεραπεία.......

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/05/2018 :  10:23:17  Εμφάνιση Προφίλ
12 χλμ. Χαλαρά στην Φιλοθέη με Καλή παρέα .
Τα πόδια οκ οι παλμοί κάπως ανεβασμενοι.
Καλή Κυριακή
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/05/2018 :  13:53:24  Εμφάνιση Προφίλ
70 ποδηλατικά χλμ με 1065 υψ. σε 03:06΄. Πρωινή ποδηλατάδα(05:45) σε ορεινό χωριό του Έβρου με αρκετά κόντρα αέρα. Τρομερό τοπίο, τρομερή φύση. Στα 720μ υψόμετρο είδα τον ουρανό να συννεφιάζει απότομα ενώ μερικές σταγόνες άρχισαν να πέφτουν. Δεν ήταν χρόνος για πειράματα, βουρ για επιστροφή, περίπου για 5λεπτο οι σταγόνες πέφτανε.
Στην επιστροφή το παλιό μου κουρσάκι στην κατηφόρα έβγαλε 62,5 χλμ/ω!!!!!!!! Ποδηλατικοί και δρομικοί μύες(ορθοπέταλο δεν άντεξα να μην κάνω) ταλαιπωρηθήκαν σήμερα.
Η ανταμοιβή ήταν σουτζουκάκια με μελιτζάνες και πατάτες στο φούρνο. Να μην ξεχάσω την καυτερή μου και το τσιπουράκι μου!!!!!!!!
Από βδομάδα επιστροφή στα δρομικά.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/05/2018 :  14:18:25  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by gargadua

70 ποδηλατικά χλμ με 1065 υψ. σε 03:06΄. Πρωινή ποδηλατάδα(05:45) σε ορεινό χωριό του Έβρου με αρκετά κόντρα αέρα. Τρομερό τοπίο, τρομερή φύση. Στα 720μ υψόμετρο είδα τον ουρανό να συννεφιάζει απότομα ενώ μερικές σταγόνες άρχισαν να πέφτουν. Δεν ήταν χρόνος για πειράματα, βουρ για επιστροφή, περίπου για 5λεπτο οι σταγόνες πέφτανε.
Στην επιστροφή το παλιό μου κουρσάκι στην κατηφόρα έβγαλε 62,5 χλμ/ω!!!!!!!! Ποδηλατικοί και δρομικοί μύες(ορθοπέταλο δεν άντεξα να μην κάνω) ταλαιπωρηθήκαν σήμερα.
Η ανταμοιβή ήταν σουτζουκάκια με μελιτζάνες και πατάτες στο φούρνο. Να μην ξεχάσω την καυτερή μου και το τσιπουράκι μου!!!!!!!!
Από βδομάδα επιστροφή στα δρομικά.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.



Καλησπέρα,720 έχει στην Λεπτοκαρυά?
Σκυλιά έχει?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/05/2018 :  22:04:14  Εμφάνιση Προφίλ
https://connect.garmin.com/modern/activity/2729958966

Λίγο πριν την Λεπτοκαρυά, σκυλιά έχει παντού και σε όλες τις διαδρομές. Στα ψηλά περισσότερο θεωρώ σαν πρόβλημα την απότομη εναλλαγή καιρικών συνθηκών παρά τους σκύλους.


Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000