Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν πως πάει η προπόνηση σας? Νο13
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 44

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/07/2019 :  15:41:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

ΝΤΙΝ ΝΤΟΝ! Στάση δεξί μετατάρσιο. Λόγω εργασιών αποκατάστασης να παραμείνετε για 1 εβδομάδα, θα ακολουθήσει νεότερη ανακοίνωση, ευχαριστώ.
Το κέρατό μου!!!!!!! Θα βγάλω λέπια...


Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.




@garga, ανταλλάζουμε τραυματισμούς όπως με τα panini παλιά;

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/07/2019 :  22:13:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όλα είναι δάνεια είχες πει; Να σε πω Γκαντέμη; Εεε, δεν αντέχω, θα σε πω!
Ούτε που κατάλαβα πως την πάτησα.
Υπομονή, δεν πειράζει, θα περάσω αξέχαστες στιγμές με "κινητοποίηση των μεταταρσίων" και παγοθεραπείες. Τουλάχιστον υπάρχουν εναλλακτικές οπότε μικρό το κακό.


Reignwolf, "Electric Love".
https://www.youtube.com/watch?v=ekq4ZMgMa1Q

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/07/2019 :  13:10:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημέρα, κοντά 10χλμ στο Χαλανδρίου σήμερα με ανυπόδητο 25'!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

as400
Advanced Forum-Runner

Greece
364 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/07/2019 :  15:25:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χθες το απογευμα στα περιξ του Χαλανδριου 20χλμ για να ξεπιαστουμε

AS400
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/07/2019 :  22:03:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
1 ώρα κολύμπι στις 05:30 το πρωί.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/07/2019 :  12:43:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
50αρι ποδηλατικό σήμερα το πρωί σε βουναλάκια και λαγκάδια εντός 02:06. Νωρίς το πρωί είχα δροσούλα για Ιούλιο όμως μετά τις 07:30 εμφανίστηκε η μπίχλα του Ιουλίου. Αν και είχα αρκετό καιρό να κάνω ποδηλατάκι βγήκε όμορφα.

Νeil Young and the crazy horse, "My my hey hey". Η πιο "σκληρή" αλλά όμορφη έκδοση.
https://www.youtube.com/watch?v=UrtGaD9UwBk

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/07/2019 :  17:26:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
χαιρετε! 18χλμ σήμερα πρωΐ σε ρεματιά & ποδηλατόδρομους Χαλανδριου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mikekan
Forum-Runner

167 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/07/2019 :  11:51:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα! 20χλμ χτες στο γήπεδο του Χαλανδρίου και μετά 2χλμ κολύμβηση στη θάλασσα. Σήμερα 20χλμ στον Υμηττό!

Καλή Κυριακή στη παρέα!


========================================================================

Run, Eat, Sleep, Repeat.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Chris44
Forum-Runner

Greece


121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/07/2019 :  19:42:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σήμερα αγώνας βουνού 14 χλμ με χρόνο 1:17:25. Σύνολο προπόνησης εβδομάδας 50 χλμ. Κλείσαμε επιτέλους και το 1000αρι από 1.1.2019 και πάμε για τα 2000 χλμ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/07/2019 :  21:49:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βροχή, βροχή, βροχή. Σπιτικά πράγματα λοιπόν, βαράκια και κοιλιακοί. Το μεσημέρι ακολούθησε ψητοκατάνυξη στα κάρβουνα με χοιρινές μπριζόλες, κεμπάπ, καυτερές και τσιπουράκι. Άκλαφτοι πήγανε οι πρωινοί κοιλιακοί, γίνανε προκοιλιακοί!

The Phantom of the Opera. Απόλαυση.
https://www.youtube.com/watch?v=-JaeBxYCI9k

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/07/2019 :  15:29:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα και καλή βδομάδα σε όλους!

Το df της Πέμπτης συμπληρώθηκε με απογευματινή προπόνηση δύναμης (σε personal) για πόδια/κορμό/ώμους και συνδυάστηκε με αθλητικό μασάζ κατά τη διάρκεια του οποίου όταν το χέρι (ξύλο) πέρασε από γαστροκνήμιο (κυρίως) και ρομβοειδείς (σε δεύτερο επίπεδο) αναγκάστηκα να δαγκώσω την πετσέτα. ("μα πώς γίνεται να έχεις τους μυς σου σε τέτοια κατάσταση!" )

Τέσπα, Παρασκευή και Σάββατο δε μπορούσα να κάνω και πολλά από το πιάσιμο, ήταν τόσο πονεμένοι οι γλουτοί και οι μηριαίοι που ούτε τουαλέτα δε μπορούσα να πάω. Χθες, λοιπόν, με την πρόγνωση του καιρού να δίνει βροχούλα για εκείνη την ώρα, βγήκα για ένα τρεξιματάκι. Και με το που βγήκα, ξαφνικά ο καιρός άνοιξε και ένας λαμπερός ήλιος άρχισε να λάμπει πάνω από το κεφάλι μου. Μάλιστα. Δεν το έβαλα, όμως, κάτω και παρά τα τρία σταματήματα για λόγους ανωτέρας βίας (κορδόνια, διάσχιση Λαγκαδά, κατούρημα) βγήκε ένα 10άκι σε περίπου 54'. Το οποίο ήταν σίγουρα πιο γρήγορο, μιας και υπήρξαν γύρω στα 300 "άγραφα" μέτρα, αφού έπειτα τη διάσχιση του δρόμου ξέχασα να το ξαναβάλω μπρος.

Χονδροενοχλήσεις, ευτυχώς, δεν υπήρξαν παρότι η συγκεκριμένη διαδρομή έχει συνεχόμενες/εναλλασσόμενες κλίσεις. Δεν είναι βαρβάτες, όμως, και αυτό μάλλον βοηθάει. Εξωτερικά στο γόνατο, βέβαια, όπως και πίσω προς τον ιγνυακό και το δεξί αχίλλειο υπήρχε μία "αίσθηση". Όχι από αυτές που σταματάς, αλλά καταλαβαίνεις την υπερφόρτιση. Νομίζω πως έχω και καλή ερμηνεία για αυτό το μονόπατο. Όταν κολυμπάς ελεύθερο μόνο με το αριστερό, αναγκαστικά το δεξί πόδι λειτουργεί αντισταθμιστικά στο νερό για να μη χαλάσει η ευθυγράμμιση του σώματος.

Anyway, και σα να μη μου έφταναν όλα αυτά, γυρνώντας σπίτι πήρα τα λάστιχα (αυτά που έμειναν, δηλαδή, γιατί κάποια κατάφερα να τα κόψω) και έκανα στροφείς/ώμους/πλάτη/χέρια, στροφές κορμού με ποικίλο ασκησιολόγιο (κυρίως για κολυμβητές), σανίδες, πουσάπς, κοιλιακούς, ραχιαίους, ασκήσεις ιδιοδεκτικότητας χεριών/ώμων/κορμού.

Εννοείται δεν τελειώσαμε εδώ, αφού το triple feature ολοκληρώθηκε με τρεις μπριζόλες συνοδευόμενες από μια σάλτσα κουρκουμά (η γυναίκα με δουλεύει, καθώς μούπαν πως ο κουρκουμάς βοηθάει στους τραυματισμούς και πλέον τον βάζω ακόμη και στο φραπέ ), ενώ στις καθυστερήσεις, όντας στην παιδική χαρά με τους βαρβάρους, πήρα και ένα χωνάκι με τρεις μπάλες από παρακείμενο μαγαζί (βασικά, με μία πήρα, απλά περίσσεψε και από τα μικρά και είπα να μην αφήσω την ευκαιρία να πάει χαμένη).

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/07/2019 :  20:32:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλησπέρες! σήμερα double feature, με 16 πρωΐνά στο Χαλανδρίου όπου τρία τριχίλιαρα κάπου στο κατώφλι και απογευματινή πλάτη, δικέφαλοι, κοιλιακοί-ραχιαίοι στο Axion!
Mε το που έπεσε λίγο η θερμοκρασία βγήκαν τα πρωΐνά κομμάτια πολύ πιο άνετα και ευχαριστα!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/07/2019 :  14:24:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα!

Σήμερα το πρωί 5 και κάτι χιλιόμετρα στο 5:10-5:15 περιμένοντας τον προπονητή της κολύμβησης, μιας και μπέρδεψα την ώρα και πήγα νωρίτερα. Οπότε, με τον τέλειο δρομικό καιρό που είχε, γιατί όχι;

Στα καπάκια, ένα γεμάτο 70λεπτο session με τον κόουτς στην πισίνα, κατά τη διάρκεια του οποίου φόρεσα για πρώτη φορά στη ζωή μου βατραχοπέδιλα (και κατάλαβα πώς μερικοί πάνε τόσο γρήγορα χωρίς να τους φαίνεται - νομίζω πως σε καμία από τις 20 διαδρομές που τα φόρεσα δε χρειάστηκε να πάρω ενδιάμεση ανάσα, μόνο στην αρχή και το τέλος), ενώ το μεγαλύτερο κατόρθωμά (του) ήταν πως έπειτα από μήνες - έστω και για λίγο - έπαψα να είμαι σφιγμένος. Την άλλη Τρίτη ελπίζω να πάμε καλύτερα, γιατί κάποιες τεχνικές λεπτομέρειες επιδέχονται βελτιώσεων.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/07/2019 :  20:06:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλησπέρα και από εμένα!
σήμερα έπαιξε df, με 10χλμ χαλαρό το πρωΐ και το απόγευμα ολίγον από στατικό ποδήλατο για ζέσταμα και μετά ποδάρια - ώμοι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/07/2019 :  09:29:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γράφω τη χτεσινή μου προπόνηση, γιατί ήταν σημαδιακή. Όχι γιατί έκανα τα 14 χλμ εντελώς χαλαρά σε ρυθμό 5:08 (που δείχνει ότι "πετάω"), αλλά επειδή χτες, 16 Ιουλίου, έτρεξα όλη μου την προπόνηση μέσα στη βροχή, στους 18 βαθμούς κελσίου. Έχω τρέξει πολλές φορές στη βροχή και σχεδόν μου αρέσει, αλλά ακριβώς στα μέσα Ιουλίου, όλη την προπόνηση στη βροχή, δεν έχει ξαναγίνει. Εκτιμώ πως 14 ώρες συνεχόμενης βροχής στα μέσα Ιουλίου, έχει να κάνει στη Λάρισα από την εποχή των παγετώνων...

Δεν έχω κανένα παράπονο. Πολύ καλύτερα από το να έκανε καύσωνα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 44 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000