Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ημιμαραθώνιος Μαίναλου

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
ghostdog1976 Δημοσιευτηκε - 20/03/2013 : 20:10:17
Έχει κανείς εμπειρία από τις προηγούμενες διοργανώσεις?
Δυσκολία-είδος διαδρομής, πρόσβαση κ.α.? Σκέφτομαι για οικογενειακό διήμερο σε συνδυασμό με τον αγώνα...
Ευχαριστώ
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
skiritis Posted - 23/04/2013 : 14:37:03
Συγχαρητήρια σε όλους όσους συμμετείχαν και απόλαυσαν τον αγώνα! Δυστυχώς φέτος δεν μπορούσα να έρθω καθώς είμαι πλέον Θεσσαλονίκη λόγω συζύγου... Όμως καθώς έτρεχα τον μαραθώνιο Μ. Αλέξανδρο το μυαλό μου ήταν στις ελατοσκέπαστες πλαγιές του Μαινάλου...
Μάλλον θα τα πούμε το 2015 γιατί άκουσα ότι ο αγώνας θα πραγματοποιείται κάθε 2 χρόνια.Αν ξέρει κάτι διαφορετικό κάποιος, ας με διορθώσει.
dionzak Posted - 23/04/2013 : 13:01:31
ΧΑΣΑΤΕ ..ΟΣΟΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟ ΟΡΟΠΕΔΙΟ ΤΩΝ ΡΟΥΧΩΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΜΑΙΝΑΛΟ!!!!!!!!!!!!!ΜΕΣΑ ΣΕ ΙΔΑΝΙΚΕΣ ΚΑΙΡΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΕΓΙΝΕ- ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΑΘΙΑΣΜΕΝΩΝ ΔΡΟΜΕΩΝ ΤΟΥ ΒΟΥΝΟΥ- ΑΥΤΟΣ Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ.ΑΠΛΗ-ΖΕΣΤΗ-ΔΙΑΠΡΟΣΩΠΙΚΗ Η ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ...ΜΙΑ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΔΙΝΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΧΙΟΝΟΥΡΑ// ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ//..ΝΑ ΔΙΑΤΡΕΞΕΙΣ ΤΟ ΓΙΕΜΑΤΟ ΕΛΑΤΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ.ΑΡΙΣΤΗ Η ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Η ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΩΝ ΕΝΘΕΡΜΩΝ -ΜΕΣΤΩΝ ΗΛΙΚΙΑΚΑ -ΕΘΕΛΟΝΤΩΝ.ΟΛΑ ΤΑ ΕΙΧΑΜΕ Σ'ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΑΓΩΝΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΡΚΑΔΩΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ!!!!ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟΣ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΩΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ...ΗΤΑΝ ΟΜΩΣ ΜΕΓΑΛΗ Η ΜΕΡΑ..ΚΑΘΩΣ ΟΛΟΙ ΣΧΕΔΟΝ ΓΙΝΑΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΡΕΑ...ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΘΕΛΑΜΕ...ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΣΜΗ ΤΟΥ ΜΑΙΝΑΛΟΥ ΚΛΕΨΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ ΑΡΚΑΔΩΝ ΑΙΣΘΑΝΘΗΚΑΜΕ...ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥΣ ΣΕ ΤΑΒΕΡΝΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΕΤΥΧΑΜΕ!!!!!ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΕΙ ΕΝΑ ΜΕΓΙΣΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ-ΠΟΛΛΑ ΕΥΓΕ !!!!!ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ...ΤΟ 2014!!
lambros Posted - 23/04/2013 : 12:31:31
Πολύ όμορφος αγώνας..πολύ καλή διοργάνωση...αν δεν ήταν τόσοι αγώνες πιστεύω θα είχε περισσότερη συμμετοχή...ωραίος καιρός με κρυμμένο τον ήλιο να μην μας καίει..δροσούλα...άντε και του χρόνου να είμαστε καλά να τρέξουμε πάλι...Α και το χιονάκι ωραίο είναι να το τρέχεις 21 Απριλίου...

lambros-kef
lambros Posted - 18/04/2013 : 19:43:24
καλό θα ήταν να έχετε μαζί σας ισοθερμικό γιατί σε αυτό το υψόμετρο εκεί που δεν έχει ήλιο θα κάνει κρύο...

lambros-kef
lambros Posted - 18/04/2013 : 19:40:52


lambros-kef
MANOLIS2004 Posted - 17/04/2013 : 23:55:18
quote:
Originally posted by Vaterman

quote:
Originally posted by lambros

O αγώνας αυτός δεν έχει καμία σχέση με τον Άθλο Μαινάλου. Είναι κοντά στην Βυτίνα αλλά ξεκινάει από ένα οροπέδιο κοντά στο χιονοδρομικό στα 1500 υψόμετρο. Είναι εύκολος με μικρή υψομετρική σε χωματόδρομο κυρίως μέσα στα έλατα. Θέλει trail παπούτσια για τις πέτρες και προσοχή στο ρυθμό λόγω υψομέτρου.Κατά τα άλλα η μέρα θα είναι φανταστική...και η διαδρομή ότι πρέπει μετά τις πέτρες του Ταύγετου για αποθεραπεία..χαχαχαχα...επειδή η καταγωγή μου είναι από Βυτίνα για όποιες πληροφορίες για την περιοχή στην διαθεσή σας..

lambros-kef



Λάμπρο για έναν άσχετο όπως εγώ με μηδενική εμπειρία σε αγώνες βουνού? Θα μπορούσα να τα καταφέρω? Αααα και δεν έχω παοπούτσια trail...

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ Π
ΟΤΕ!!!

Δεν χρειάζονται τραιλ.ενα απλός βατός χωματόδρομος είναι....εδώ τρέχουμε με ασφάλτινα στον Υμηττό..



Keep Trolling!!!!!!!!!!!!
chamav Posted - 17/04/2013 : 21:31:51
Ευχαριστώ

quote:
Originally posted by lambros

Χαλαρά από Αθήνα 2μιση ώρες...γρήγορα 2 ωρίτσες...και στρίβετε στην διασταύρωση της Νεστάνης για Βυτίνα. Από την διαστάυρωση της Νεστάνης η διασταύρωση για Καρδαρά Χιονοδρομικό είναι περίπου 25 χμ και άλλα 20 περίπου μέχρι την εκκίνηση του αγώνα.Είναι πολύ εύκολη η πρόσβαση.

lambros-kef

lambros Posted - 17/04/2013 : 21:26:51
Χαλαρά από Αθήνα 2μιση ώρες...γρήγορα 2 ωρίτσες...και στρίβετε στην διασταύρωση της Νεστάνης για Βυτίνα. Από την διαστάυρωση της Νεστάνης η διασταύρωση για Καρδαρά Χιονοδρομικό είναι περίπου 25 χμ και άλλα 20 περίπου μέχρι την εκκίνηση του αγώνα.Είναι πολύ εύκολη η πρόσβαση.

lambros-kef
chamav Posted - 17/04/2013 : 21:20:34
Χρόνος από Αθήνα;

quote:
Originally posted by lambros

Για να πάτε στην εκκίνηση του αγώνα θα στρίψετε πριν το Λεβίδι στη διαστάυρωση του χιονοδρομικού. Η εκκίνηση είναι 5 χμ μετά το χιονοδρομικό. Ο δρόμος από Βυτίνα είναι πιο κοντινός για αυτούς μόνο που μένουν Βυτίνα.

lambros-kef

lambros Posted - 17/04/2013 : 21:15:28
Για να πάτε στην εκκίνηση του αγώνα θα στρίψετε πριν το Λεβίδι στη διαστάυρωση του χιονοδρομικού. Η εκκίνηση είναι 5 χμ μετά το χιονοδρομικό. Ο δρόμος από Βυτίνα είναι πιο κοντινός για αυτούς μόνο που μένουν Βυτίνα.

lambros-kef
chamav Posted - 17/04/2013 : 21:04:34
Από Αθήνα πώς πάνε; μέσω Λεβιδίου-Βυτίνας;
lambros Posted - 17/04/2013 : 18:40:01
Είναι μια ευκαιρία για να μαγευτείτε και οι μη μυημένοι στους αγώνες βουνού...Φίλε Vaterman μπορείς να τρέξεις και με κανονικά παπούτσια αλλά να είναι λίγο παλιά για να μην τα χαλάσεις στο χωματόδρομο...κατά τα άλλα είναι βατός για όλους γιατί δεν έχει μεγάλη υψομετρική.

lambros-kef
Vaterman Posted - 17/04/2013 : 18:33:54
quote:
Originally posted by lambros

O αγώνας αυτός δεν έχει καμία σχέση με τον Άθλο Μαινάλου. Είναι κοντά στην Βυτίνα αλλά ξεκινάει από ένα οροπέδιο κοντά στο χιονοδρομικό στα 1500 υψόμετρο. Είναι εύκολος με μικρή υψομετρική σε χωματόδρομο κυρίως μέσα στα έλατα. Θέλει trail παπούτσια για τις πέτρες και προσοχή στο ρυθμό λόγω υψομέτρου.Κατά τα άλλα η μέρα θα είναι φανταστική...και η διαδρομή ότι πρέπει μετά τις πέτρες του Ταύγετου για αποθεραπεία..χαχαχαχα...επειδή η καταγωγή μου είναι από Βυτίνα για όποιες πληροφορίες για την περιοχή στην διαθεσή σας..

lambros-kef



Λάμπρο για έναν άσχετο όπως εγώ με μηδενική εμπειρία σε αγώνες βουνού? Θα μπορούσα να τα καταφέρω? Αααα και δεν έχω παοπούτσια trail...

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!
lambros Posted - 17/04/2013 : 18:23:17
O αγώνας αυτός δεν έχει καμία σχέση με τον Άθλο Μαινάλου. Είναι κοντά στην Βυτίνα αλλά ξεκινάει από ένα οροπέδιο κοντά στο χιονοδρομικό στα 1500 υψόμετρο. Είναι εύκολος με μικρή υψομετρική σε χωματόδρομο κυρίως μέσα στα έλατα. Θέλει trail παπούτσια για τις πέτρες και προσοχή στο ρυθμό λόγω υψομέτρου.Κατά τα άλλα η μέρα θα είναι φανταστική...και η διαδρομή ότι πρέπει μετά τις πέτρες του Ταύγετου για αποθεραπεία..χαχαχαχα...επειδή η καταγωγή μου είναι από Βυτίνα για όποιες πληροφορίες για την περιοχή στην διαθεσή σας..

lambros-kef
lambros.kef Posted - 17/04/2013 : 18:11:13
O αγώνας αυτός δεν έχει καμία σχεση με τον Άθλο Μαινάλου που γίνεται στη Βυτίνα. Είναι κοντά στο Χ.Κ. σε ένα οροπέδιο στα 1500 υψόμετρο. Λόγω καταγωγής ξέρω πολύ καλά την περιοχή και είναι εύκολος με μικρή υψομετρική κυρίως σε χωματόδρομο μέσα στα έλατα. Θέλει trail παπούτσια για τις πέτρες και προσοχή στο ρυθμό λόγω υψομέτρου...μετά τον Ταύγετο της πέτρας ότι πρέπει για αποθεραπεία...χαχαχαχαχα..και ο καιρός θα είναι φανταστικός... Για ότι πληροφορίες στην διαθεσή σας...

lambros-kef

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000