Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Μονοπάτι Παρνασσού 2014

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
geopa Δημοσιευτηκε - 01/03/2014 : 16:40:48
Περίμενα πως και πώς να ξεκινήσουν οι εγγραφές του ανωτέρω αγώνα. Ένας αγώνας πραγματικά ωραίος και άρτια οργανωμένος. Πάντα όμως υπάρχει το αλλά. Πέρυσι το αντίτιμο συμμετοχής είχε οριστεί στα 10€ ενώ φέτος μεσούσης της κρίσης οι ιθύνοντες αποφάσισαν ότι για να συμμετάσχει κάποιος θα πρέπει να καταβάλει το ποσό των € 15. Δηλαδή θα έχουν 50% παραπάνω παροχές, τι στο καλό θα έχουν πιά? Αν και τα 5€ προς το παρόν δεν μου είναι πρόβλημα εντούτοις η "Κοροϊδία" είναι για εμένα πρόβλημα.
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
spectactor Posted - 15/06/2014 : 22:51:04
Πολύ ωραίος αγώνας

Τελικά τον ήλιο φοβόμασταν χαλάζι μας βρήκε!
για λίγο βέβαια, αλλα μούσκεμα γίναμε
απρόβλεπτο βουνο!

Καλή μας ξεκούραση!
Nasos777 Posted - 15/06/2014 : 16:21:25
quote:
Originally posted by sportbillygr

quote:
Originally posted by Nasos777

Τελικα μας εκανε το χατιρι ο καιρος σημερα...
Ομορφη διαδρομη και γενικα αν και καλοκαιρι ηταν ενας ομορφος αγωνας
Και του χρονου με υγεια

Run Forrest Run



μάλλον τελείωσες πριν τις 3,5h γιατί εγώ στα τελευταία 2Km με την πέτρα δεινοπάθησα λόγο της μπόρας!....

Πραγματικά μια υπέροχη διαδρομή! Πλούσιες παροχές από τον πρώτο μέχρι τον τελευταίο σταθμό!
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους διοργανωτές και κυρίως στους πολύ φιλόξενους και χαμογελαστούς εθελοντές!

"πείσμα - πείσμα"



Χαχαχα πραγματικα επεσες πολυ κοντα FinishTime 03:48:50 FinishNetTime 03:48:34

Run Forrest Run
sportbillygr Posted - 15/06/2014 : 15:52:33
quote:
Originally posted by Nasos777

Τελικα μας εκανε το χατιρι ο καιρος σημερα...
Ομορφη διαδρομη και γενικα αν και καλοκαιρι ηταν ενας ομορφος αγωνας
Και του χρονου με υγεια


Run Forrest Run



μάλλον τελείωσες πριν τις 3,5h γιατί εγώ στα τελευταία 2Km με την πέτρα δεινοπάθησα λόγο της μπόρας!....

Πραγματικά μια υπέροχη διαδρομή! Πλούσιες παροχές από τον πρώτο μέχρι τον τελευταίο σταθμό!
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους διοργανωτές και κυρίως στους πολύ φιλόξενους και χαμογελαστούς εθελοντές!

"πείσμα - πείσμα"
Nasos777 Posted - 15/06/2014 : 14:16:05
Τελικα μας εκανε το χατιρι ο καιρος σημερα...
Ομορφη διαδρομη και γενικα αν και καλοκαιρι ηταν ενας ομορφος αγωνας
Και του χρονου με υγεια


Run Forrest Run
spectactor Posted - 06/06/2014 : 17:11:10
Υπάρχει κάποιο μέρος κοντά στον αγώνα που να μπορείς να μεινεις με σκηνη;
Γιατί για αυθημερόν είναι λίγο ζορι..
zoro Posted - 02/05/2014 : 14:09:08
Η γραμματεία θα είναι στην πλατεία της Αμφίκλειας και όσο για το άλλο που ρωτάς φαντάζομαι ότι λές για το 10άρι..
DaedraLord Posted - 02/05/2014 : 10:53:17
Καλημέρα σε όλους. Νεοπας τόσο στο φόρουμ όσο και στα περί τρεξίματος. Παρότι μέχρι τα 16 ήμουνα σε ομάδα στίβου για 100m και 400m μετά τα παράτησα όλα και πλέον νιώθω ότι ξεκινάω από την αρχή. Πάνω από 10χλμ δεν έχω τρέξει ποτέ λέτε να μπορέσω να συμμετάσχω? Και επιπλέον η γραμαμτεάι πυο λένε για τις εγγραφές που είναι?
Nasos777 Posted - 30/04/2014 : 22:48:41
Τελικα στις 15 Ιουνιου το αναβληθεν Μονοπατι Παρνασσου
Δειτε το δελτιο τυπου παρακατω

Λαμβάνοντας υπόψη όλα τα δεδομένα η οργανωτική επιτροπή του αγώνα, αποφάσισε την διεξαγωγή των αναβληθέντων αγώνων, το Σαββατοκύριακο 14/15 Ιουνίου, κρίνοντας ότι αυτές είναι οι καταλληλότερες ημερομηνίες το επόμενο διάστημα. Γνωρίζουμε ότι οι ημερομηνία αυτή δεν είναι πιθανώς η ιδανική για την διεξαγωγή των αγώνων, ιδανική ήταν η 27η Απριλίου.Ευελπιστούμε παρόλα αυτά, ότι δεν θα δημιουργήσει μεγάλη αναστάτωση στα αγωνιστικά πλάνα των συμμετεχόντων και προσδοκούμε να μπορέσει να πάρει μέρος στους αγώνες η πλειονότητα των αθλητών. Διατηρούμε μια επιφύλαξη για την ώρα έναρξης των αγώνων, καθώς τότε θα βρισκόμαστε στην αρχή του καλοκαιριού. Είναι πιθανόν η θερμοκρασία να επιβάλλει την έναρξη των αγώνων πιο νωρίς το πρωί.
Θα θέλαμε να ενημερώσουμε επίσης ότι δεν θα υπάρξει νέα περίοδος εγγραφών και ότι οι εγγραφές που έγιναν το προηγούμενο διάστημα ισχύουν. Για τις 100 περίπου θέσεις που υπάρχουν για να συμπληρωθεί ο μέγιστος αριθμός στον αγώνα των 24 χιλιομέτρων θα γίνουν εγγραφές στη γραμματεία στις 14 και 15 Ιουνίου. Στις 14 Ιουνίου το απόγευμα θα πραγματοποιηθούν και οι παιδικοί αγώνες παιδιών Δημοτικού και Γυμνασίου.
Ευχαριστούμε πολύ τους αθλητές που επέδειξαν υπομονή και κατανόηση στην ψυχοφθόρα διαδικασία των αναβολών και της ματαίωσης των αγώνων και ελπίζουμε οι συνθήκες να μας αποζημιώσουν όλους τον Ιούνιο.

Run Forrest Run
zoro Posted - 29/04/2014 : 21:31:19
quote:
Originally posted by ANASTASIOS

quote:
Originally posted by zoro

Παιδιά εγώ είμαι ο...γκαντέμης!
Μιά φορά είπα να πάω μετά απο πολυυυυυυύ καιρό σε αγώνα βουνού και μιάς και ήταν κοντά στο χωριό μου πήγα για πρώτη φορά....τι τόθελα.....
....ανοίξανε οι ουρανοί....και φυσικά όταν είσαι σοβαρός διοργανωτής τον αγώνα τον ματαιώνεις, όπως και έγινε και καλά κάνανε.



καλά εκεί γίνεται της "πόπης" σχεδόν κάθε χρόνο, φαντάσου να έρθω...


Mήπως σκοπεύεις να έρθεις και Ζήρεια??Για να ξέρω δλδ

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.



ANASTASIOS Posted - 29/04/2014 : 21:18:41
quote:
Originally posted by zoro

Παιδιά εγώ είμαι ο...γκαντέμης!
Μιά φορά είπα να πάω μετά απο πολυυυυυυύ καιρό σε αγώνα βουνού και μιάς και ήταν κοντά στο χωριό μου πήγα για πρώτη φορά....τι τόθελα.....
....ανοίξανε οι ουρανοί....και φυσικά όταν είσαι σοβαρός διοργανωτής τον αγώνα τον ματαιώνεις, όπως και έγινε και καλά κάνανε.






Mήπως σκοπεύεις να έρθεις και Ζήρεια??Για να ξέρω δλδ

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

Nasos777 Posted - 29/04/2014 : 17:35:35
Θα συμφωνησω και εγω και θα πω οτι πολυ σωστα επραξαν οι διοργανωτες και ακυρωσαν τον αγωνα γιατι αν μια στο εκατομμυριο γινοταν κατι ολοι εμεις μετα θα λεγαμε γιατι δεν ακυρωθηκε ο αγωνας και θα τους ριχναμε ευθυνες.
Απ οτι διαβασα ο αγωνας θα μετατεθει σε αλλη ημερομηνια οποτε το μονο κακο που εγινε ειναι για τα παιδια που ηρθαν απο μακρια και θα αναγκαστουν να ξανα κανουν τον κοπο.
Υ.Γ. Η γκαντεμιδες να κατσουν σπιτι τους

Run Forrest Run
sam Posted - 29/04/2014 : 13:58:34
Οι διοργανωτές πράξαν σωστά. Δεν παίζεις με τέτοια πράγματα. Οι περισσότεροι (ειδικά αυτοί του μεγάλου) είμασταν έτοιμοι να τρέξουμε τα 11 τουλάχιστον όμως δεν θέλει πολυ για να γίνει το κακό και επίσης η μικρή βελτιωση του καιρού αργότερα (εγώ έτρεξα σχεδόν μίαμιση ώρα μετά τις 12.00 χωρίς σχεδόν καθόλου βροχή) δεν ήταν δυνατόν να θεωρείται εγγυημένη

Πάντως θα πρότεινα κάτι που βρίσκω γενικά όντως ως αδυναμία στους περισσότερους ελληνικούς γώνες και το επισημαίνω καλόπιστα και αυτό είναι η καλύτερη χρήση του διαδικτύου στην ενημέρωση των δρομέων. Θα πρέπει να χρησιμοποιείται το μέσο ΠΟΛΥ περισσότερο. Θα έκανε τη δουλειά όλων πολυ ευκολότερη. Ανακοίνωση για την πιθανότητα αναβολής θα μπορούσε να έχει βγει ακόμα και στις 7 το πρωϊ. Κάποιοι πιθανότατα να ξεκινούν και απο πιο κοντά απο την αθήνα και να το αξιολογούσαν διαφορετικά. Ακόμα και την προσωρινή αναβολή της μίας ή της μιαμισης ώρας θα λεγα εγώ ότι θα μπορουσε κάποιος να δημοσιεύσει. Δεν υπάρχει πιο εύκολο να βγάλεις ένα νέο (έστω και στο FB εάν η σελίδα σου δεν είναι πλήρως αυτοματοποιημένη) και να ενημερώνεις πιο επίσημα το κοσμο. Ακόμα και κάποιους που μπορεί να είχαν δωμάτιο στην αμφίκλεια αλλά επειδή περίμεναν για κάθε νέα ενημέρωση έπρεπε να είναι στημένοι στη βροχή ή στις καφετέριες για τουλάχιστον επιπλέον μιάμιση ώρα

Ίσως χειρότερα για τον παιδικό αγώνα του Σαββάτου που απο ότι κατάλαβα η αναβολή ήταν προαποφασισμένη. Έμενα στη τιθορέα καμια δωδεκαριά χιλιόμετρα μακρυά και τελευταία στιγμή δεν πήγα για διάφορες μικροαιτίες (δεν έβρεχε καθόλου πάντως) και το είχα μετανιώσει πολύ που δεν πιέστηκα λίγο παραπάνω για να πάω. Μέχρι που έμαθα ότι ο αγώνας δεν έγινε... Εάν είχα πάει δηλαδή θα είχα χάσει τζάμπα το χρόνο μου. Δεν είναι τα 25 χιλιόμετρα (και αυτά είναι βέβαια) αλλά γιατί να κάνουμε τη ζωή μας δύσκολη?
zoro Posted - 29/04/2014 : 13:24:08
Παιδιά εγώ είμαι ο...γκαντέμης!
Μιά φορά είπα να πάω μετά απο πολυυυυυυύ καιρό σε αγώνα βουνού και μιάς και ήταν κοντά στο χωριό μου πήγα για πρώτη φορά....τι τόθελα.....
....ανοίξανε οι ουρανοί....και φυσικά όταν είσαι σοβαρός διοργανωτής τον αγώνα τον ματαιώνεις, όπως και έγινε και καλά κάνανε.
cardiorun Posted - 29/04/2014 : 13:04:22
Θα συμφωνήσω με την ALEXANDRA!Έστω και ένας να πάθαινε κάτι,σχεδόν όλοι θα κατηγορούσαμε τους διοργανωτές!
ANASTASIOS Posted - 29/04/2014 : 11:52:57
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Κατά τη γνώμη μου, καλά έκαναν και τον ακύρωσαν, και δεν έπρεπε καν αν περιμένουν 1 ώρα να δουν αν θα καλυτερέψει ο καιρός. Πέραν από τους κεραυνούς, ακόμη και σταματούσε εντελώς η βροχή, θα γλιστρούσε πάρα πολύ. Χρειάζεται ΕΝΑΣ μόνο να σπάσει κανά κεφάλι και να στιγματιστεί ο αγώνας. Αν κάποιος πάθαινε κάτι, μετά θα λέγαμε «καλά, δεν βλέπανε οι διοργανωτές ότι ήταν παλιόκαιρος; Και που σταμάτησε η βροχή, τι; Δεν γλιστρούσε; Είναι ανεύθυνοι και ανεγκέφαλοι». ‘Άλλο να σπάσεις το κεφάλι σου ενώ ο καιρός είναι καλός-εκεί μπορεί να πει κανείς «καλά που πάει ο άσχετος να τρέξει στο βουνό», και άλλο να το σπάσεις με τον παλιόκαιρο. Και από την άλλη, όποιος ήθελε, με δική του ευθύνη μπόρεσε και έτρεξε.
Νομίζω θα ήταν μεγάλη βλακεία να γινόταν ο αγώνας.





-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.





Σωστά τα είπες...

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.


RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000