Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Το suunto μετράει λανθασμένα....sos...

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Vicky Δημοσιευτηκε - 02/05/2015 : 20:45:53
Καλησπέρα.
Σας παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας και πάλι.... Εκανα μια διαδρομή σήμερα που την έχω μετρημένη 9400m και την έβγαλε 10700. Πριν απο λιγες μέρες μετρούσε διαφορετικά απο το endomondo που έχω στο κινητό....έδειχνε περισσότερο πάλι.
Τι μπορεί να συμβαίνει; sos αύριο έχω εναν αγώνα και θα ήθελα να μετρήσει σωστά....
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Vicky Posted - 26/05/2015 : 23:47:55
Καλησπέρα Giakos.
Το Σάββατο το έδωσα σε ένα φίλο όπου έτρεξε τον ημί στο Βόλο. Το gps μέτρησε κανονικά....Είχα κάνει reset στο gps και έβαλα το autopause στο off.Θα κάνω καναδυό πράγματα ακόμα που πρότεινε ο mbair.Δεν πρόλαβα να τα κάνω ακόμα...Θα τα κάνω και θα επανέλθω.
Σε ευχαριστώ πολύ.


quote:
Originally posted by giakos

Βικυ καλησπέρα, τελικα εβγαλες ακρη με το ρολοι;;;;;;

Δεν προλαβαίνω.......

giakos Posted - 26/05/2015 : 21:07:06
Βικυ καλησπέρα, τελικα εβγαλες ακρη με το ρολοι;;;;;;

Δεν προλαβαίνω.......
georun Posted - 21/05/2015 : 09:28:07
quote:
Originally posted by mbair

Οι ατιμες οι ζώνες, δεν κρατάνε εσσαεί.. Να σου προτείνω και μια πολύ καλή και φτηνή
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B007XCLU66?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00.

Δουλεύει εύκολα με τους πιο πολλούς πομπούς ant+ (της garmin πχ) με ελάχιστη μετατροπή στα λαστιχένια περιβλήματα των θηλυκών βυσμάτων.


Eυχαριστω κ παλι!θα επικοινωνησω με το μαγαζι που το πηρα γιατι ειναι ακομα στην εγγυηση!
Vicky Posted - 20/05/2015 : 23:38:37
Σε ευχαριστώ Ιωσήφ, θα το κάνω και τα ξαναλέμε.
quote:
Originally posted by mbair

https://www.youtube.com/watch?v=uO42Iy2WMD4 Δοκίμασε κι αυτό Βίκυ. Σβήσε ολα τα αθλήματα που έχεις στο movescount και ξαναφτιαξε το running πχ. Μην βάλεις autopause...


Υ.Γ georun δοκιμασε αλλες ζωνες...κλασσικη περιπτωση χαλασμενης ζωνης με εντονα spikes περιγραφεις...

Vicky Posted - 20/05/2015 : 15:44:54
Οχι ακόμα. Eκανα reset το gps μόνο.Πρασπάθησα να επικοινωνήσω με την suunto στην Φινλανδία, αν κατάλαβα καλά ζητάνε να το στείλω...προς το παρον θα ήθελα να το αποφύγω.
Μετά το reset δεν το ξαναδοκίμασα...
quote:
Originally posted by giakos

Βικυ τελικα εβγαλες ακρη;;;;;

Δεν προλαβαίνω.......

giakos Posted - 20/05/2015 : 14:58:08
Και αυτή από εμένα.....
http://www.amazon.de/gp/product/B00J9LOQ5Q?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o03_s00
πολύ καλή και σε πολύ καλή τιμή!!!!!!!

Δεν προλαβαίνω.......
giakos Posted - 20/05/2015 : 14:51:58
Βικυ τελικα εβγαλες ακρη;;;;;

Δεν προλαβαίνω.......
mbair Posted - 20/05/2015 : 14:50:38
Οι ατιμες οι ζώνες, δεν κρατάνε εσσαεί.. Να σου προτείνω και μια πολύ καλή και φτηνή
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B007XCLU66?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00.

Δουλεύει εύκολα με τους πιο πολλούς πομπούς ant+ (της garmin πχ) με ελάχιστη μετατροπή στα λαστιχένια περιβλήματα των θηλυκών βυσμάτων.
georun Posted - 20/05/2015 : 14:40:14
quote:
Originally posted by mbair

https://www.youtube.com/watch?v=uO42Iy2WMD4 Δοκίμασε κι αυτό Βίκυ. Σβήσε ολα τα αθλήματα που έχεις στο movescount και ξαναφτιαξε το running πχ. Μην βάλεις autopause...


Υ.Γ georun δοκιμασε αλλες ζωνες...κλασσικη περιπτωση χαλασμενης ζωνης με εντονα spikes περιγραφεις...


Ευχαριστω!!!
mbair Posted - 20/05/2015 : 14:32:45
https://www.youtube.com/watch?v=uO42Iy2WMD4 Δοκίμασε κι αυτό Βίκυ. Σβήσε ολα τα αθλήματα που έχεις στο movescount και ξαναφτιαξε το running πχ. Μην βάλεις autopause...


Υ.Γ georun δοκιμασε αλλες ζωνες...κλασσικη περιπτωση χαλασμενης ζωνης με εντονα spikes περιγραφεις...
Vicky Posted - 19/05/2015 : 18:16:23
Ευχαριστώ για την συμπαράσταση.....
Το πολύ άσχημο της υπόθεσης είναι ότι και τις τρεις φορές που σταμάτησε το gps το έκανε σε αγώνες, σε διαφορετικά μέρη από αυτά που συνηθίζω να τρέχω.....
Το έκανα και reset.....τώρα για να δούμε...



quote:
Originally posted by roberto4carlos

Πάντως και εγώ έχω τύχει να τρέξω σε συννεφιές, μέσα στη πόλη με πολλά κτίρια, στο δάσος κάτο από πυκνά δέντρα κτλ...αλλά να σταματήσει εντελώς το suunto μου να βλέπει δορυφόρους, δεν μου έχει τύχει.

Άρα αν με reset του ρολογιού δεν γίνεται τίποτα, μόνη λύση είναι η επικοινωνία με την εταιρία και απο κει και πέρα βλέπεις vicky πως θα το χειριστείς. Βήμα βήμα θα τη βρεις τη λύση. Απλά είναι σπαστικό να έχεις δώσει τόσα λεφτά για κάτι , να έχεις τον ενθουσιασμό να το χρησιμοποιήσεις στο χόμπι σου, και αυτό το κάτι τελικά και να μην δουλεύει σωστά και να πρέπει να μπεις στη διαδικασία service, συνεννοήσεις , μαιλ από δω, μηνύματα από κει και τα σχετικά.

Όλοι εμείς οι suontoi σε στηρίζουμε και συμπάσχουμε!!!


stratus Posted - 19/05/2015 : 16:19:11
Τρεις εβδομαδες ειχα ενα suunto και τα εφτυσε,στο μεταξυ ειχα προλαβει να τρεξω δυο χλμ σε ενα λεπτο.Ο αντικαταστατης του ειχε τα ιδια προβληματα με της vicky.Ο αντικαταστατης του αντικαταστατη πουληθηκε αμεσως μολις ηρθε στα χερια μου και ησυχασα.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
georun Posted - 19/05/2015 : 15:32:36
Ειναι αγορασμένο 1 έτους!δεν νομιζω πως θέλει αλλαγή ακομα η μπαταρία στο ρολόι .στην ζώνη μολις άλλαξα μπαταρία γιαυτό το λόγο .
Lithovatis Posted - 19/05/2015 : 13:42:40
Δούλευε κανονικά και ξαφνικά άρχισε να δείχνει
ότι θέλει ????
Δεν ξέρεις κανένα να σου δώσει μια άλλη να δοκιμάσεις ???
Έχεις αλλάξει και στα 2 ???
georun Posted - 19/05/2015 : 13:08:01
εμενα ρε παιδες αργει να δειξει τους χτυπους της καρδιας κ μερικες φορες ...ειναι αλλου!!!απο 160 χτυπους μπορει να δειξει 80!!εννοειτε πως αλαξα μπαταρια!!αργει να δειξει χτυπους.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000