Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Διαρκεια ζωης μπαταριας Garmin 310XT

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Elda Δημοσιευτηκε - 23/11/2015 : 17:49:12
Ξερει κανεις ποση περιπου διαρκεια ζωης εχει η μπαταρια στο garmin 310xt πριν παραδωσει το πνευμα? Εχω ψαξει στα ξενα φορα αλλα δεν εχω βρει κατι σχετικο. Καπου παλιοτερα ειχα διαβασει γυρω στα 3 χρονια, αλλα αυτο ειναι πολυ γενικο, μια και εξαρταται απο τη χρηση. Εγω το εχω σχεδον 3.5 χρονια, φτου φτου μην το ματιασω μια χαρα ειναι η μπαταρια του και κανενα προβλημα δε μου εχει παρουσιασει το ρολοι μεχρι τωρα (κατι ψιλα μονο που εβρισκα τη λυση ψαχνοντας), απλα να ξερω τι να περιμενω.

Επισης, υπαρχει δυνατοτητα στο garmin connect να δει κανεις συνολικο χρονο καταγεγραμμενων προπονησεων? Στο περιπου απο καταγραφη που κανω αλλου (αλλα οχι πληρη) πρεπει να εχω γυρω στις 750-800 ωρες.

_________________________________________________
Και μια ζωή δυο πόντους εξω απ' τη ζωή...
13   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
ilbourgis Posted - 24/11/2015 : 22:24:52
Οποιος θέλει να αλλάξει μπαταρία υπάρχουν 2 τεχνικοί. Μανώλης Κουρκουβελος 2421037617 Βόλος και Καρα'ογλου Δημήτρης 2310309042 Θεσσαλονίκη.
Apneafrog Posted - 24/11/2015 : 22:13:29
quote:
Originally posted by xipolitos

Εχω μιά απορία.. αν η μπαταρία ενός gps ρολογιού πέσει σε πολύ χαμηλά επίπεδα με την πάροδο του χρόνου, υπάρχει δυνατότητα αντικατάστασης της, ή πάιρνει κανείς καινούργιο ρολόι;



Κυκλοφορούν βιντεακια αλλαγής μπαταρίας στο youtube, άμα "πιάνουν" τα χεριά αξίζει τον κόπο

πχ για το 310XT

https://www.youtube.com/watch?v=10QVUs3ZsMw

xipolitos Posted - 24/11/2015 : 16:43:03
Εχω μιά απορία.. αν η μπαταρία ενός gps ρολογιού πέσει σε πολύ χαμηλά επίπεδα με την πάροδο του χρόνου, υπάρχει δυνατότητα αντικατάστασης της, ή πάιρνει κανείς καινούργιο ρολόι;
Aroulio Posted - 24/11/2015 : 14:56:58
Ίσως μια βολική λύση για όσους θέλουν κάτι παραπάνω σε διάρκεια, να είναι οι power banks (από 10€). Έτσι μπορεί κάποιος να φορτίσει εν κινήσει, ή στις μεγαλύτερες στάσεις που κάνει σε σταθμούς.

Επίσης υπάρχουν και ηλιακοί φορτιστές για ακόμα μεγαλύτερη διάρκεια, ή για όσους βρίσκονται εκτός πολιτισμού, π.χ. ελεύθερο κάμπιγκ.
skiritis Posted - 24/11/2015 : 11:07:40
Το έχω 4 χρόνια. Φέτος στο Olympus Mythical μου έσβησε στις 16 ώρες χωρίς χρήση παλμογράφου.
Apneafrog Posted - 24/11/2015 : 09:40:57
quote:
Originally posted by skiritis

Καλημέρα παιδιά. Οι ώρες μέγιστης λειτουργίας της μπαταρίας που γράφετε, είναι με λειτουργία HR ή χωρίς;



Πολύ σωστή παρατήρησή!!
Στην δικιά μου περίπτωση ΔΕΝ είχα παλμογράφο!!

The body achieves...
...what the mind believes...!!!
skiritis Posted - 24/11/2015 : 08:58:55
Καλημέρα παιδιά. Οι ώρες μέγιστης λειτουργίας της μπαταρίας που γράφετε, είναι με λειτουργία HR ή χωρίς;
Elda Posted - 23/11/2015 : 22:43:15
quote:
Originally posted by lamkon

quote:
Originally posted by Apneafrog

Εγώ το έχω 4+ χρόνια. Φέτος στο 80αρι στο Ζαγόρι έσβησε στις 17 ώρες 10 λεπτά, συνεχόμενης καταγραφής.....
Άρα έχει χάσει αρκετά από το αρχικό μέγιστο....



Δε θα το έλεγα... Το "αρχικό μέγιστο" είναι 20 ώρες, οπότε μετά από 4+ χρόνια δεν είναι κι άσχημα αν κρατάει 17+ ώρες!



Κι εμενα μια χαρα μου φανηκε το 17 για τοσα χρονια.

_________________________________________________
Και μια ζωή δυο πόντους εξω απ' τη ζωή...
lamkon Posted - 23/11/2015 : 22:35:48
quote:
Originally posted by Apneafrog

Εγώ το έχω 4+ χρόνια. Φέτος στο 80αρι στο Ζαγόρι έσβησε στις 17 ώρες 10 λεπτά, συνεχόμενης καταγραφής.....
Άρα έχει χάσει αρκετά από το αρχικό μέγιστο....



Δε θα το έλεγα... Το "αρχικό μέγιστο" είναι 20 ώρες, οπότε μετά από 4+ χρόνια δεν είναι κι άσχημα αν κρατάει 17+ ώρες!
Apneafrog Posted - 23/11/2015 : 21:42:01
Εγώ το έχω 4+ χρόνια. Φέτος στο 80αρι στο Ζαγόρι έσβησε στις 17 ώρες 10 λεπτά, συνεχόμενης καταγραφής.....
Άρα έχει χάσει αρκετά από το αρχικό μέγιστο....
dkoukou Posted - 23/11/2015 : 20:49:52
Στο καινουργιο connect, απλα πατα πανω στο ονομα η στη φωτογραφια σου σε οποιαδηποτε προπονηση και σε παει στη σελιδα "συνολικες τιμες ατομου που αθλειται...", κατω απο το προφιλ σου.

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."
geor Posted - 23/11/2015 : 20:43:59
quote:
Επισης, υπαρχει δυνατοτητα στο garmin connect να δει κανεις συνολικο χρονο καταγεγραμμενων προπονησεων? Στο περιπου απο καταγραφη που κανω αλλου (αλλα οχι πληρη) πρεπει να εχω γυρω στις 750-800 ωρες.

Στο παλιο garmin connct (οχι στο μοντερνο)με το που το ανοιγεις πας Αναλυση-αναφορες και στην σελιδα που σου ανοιγει μπορεις να δεις και συνολικα ολες της ωρες και της προπονησεις που εχει καταγραψει το ρολοι και καθε μηνα -χρονο ξεχωριστα.
ioma Posted - 23/11/2015 : 18:02:26
Μπορείς να δεις αλλά θελει αρκετή δουλειά
Πας στο calendar και επιλέγεις κάθε μήνα χωριστά.Κάτω στο ημερολόγιο σου γράφει συνολικά χλμ και χρόνο.Αυτό βέβαια θα πρέπει να το κανεις για κάθε μήνα χωριστά.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000