Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 Ούτε μια αντίδραση στο Γιωργάκη;

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
skrivi Δημοσιευτηκε - 02/11/2010 : 16:06:34
Τόσος κόσμος, αθλητές, φίλοι, περίεργοι, ούτε ένας δε βρέθηκε να γιουχάρει το Γιωργάκη και τους άλλους παρατρεχάμενους; Ούτε μια γιούχα;
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
MANOLIS2004 Posted - 17/01/2011 : 17:16:56
και εσύ που θέλεις παπουτσάκια των 100 ευρώ και garmin, οταν ξεσπάσει ο ταξικός πόλεμος θα είσαι με την πλευρά των "πεινασμένων¨"..

MANOLIS2004
erasitexnis Posted - 17/01/2011 : 14:10:28
ειμαι καινουργιος σρο φοτουμ..κ μαι πολυ περηφανος που 8ετετε σα δρομεις τετοιο ζητημα..τι παει ν πει ειναι φορουμ τρεξιματος..αν δε ζυμω8ουμε πολιτικα δε συλλογικοποιησουμε την επι8υμια τοτε φιλοι τη βαψαμε και η ιδιωτευση ουτε κ πολλα μπορει ν υποσχε8ει πλεον..το ονειρο της δυσης εχει γινει εφιαλτης...συνοπτικα απο τους δρομους των προπονησεων κ των αγωνων..στα οδοφραγματα του κοινωνικου-ταξικου πολεμου..allas baricadas
reladic Posted - 23/12/2010 : 23:10:20
http://www.youtube.com/watch?v=mDmk6g86lo8&feature=player_embedded
Byzantine Posted - 23/12/2010 : 19:47:38
Εὖγε KostasPVol. Πρός ἐπίρρωσιν τῶν ἀνωτέρω, ἀναπαράγω ὁμιλία τῆς Λιάνας Κανέλλη, τίτλου δοθέντος "Τό κλειδί τῆς κερκόπορτας τό ἔχετε στή τσέπη σας.....".
http://ahdoni.blogspot.com
Harys Posted - 23/12/2010 : 16:57:25
http://www.youtube.com/watch?v=zdm279Qkc8A&feature=player_embedded#!

KostasPVol Posted - 05/11/2010 : 16:59:45
quote:
Originally posted by MANOLIS2004

quote:
Originally posted by ANASTASIOS

Μόνο την Ελλάδα¨??????????????Ετσι νομίζεις?Αν αρχίσω να σου εξιστορώ πόσα κράτη έχουν βιαστεί και πώς,μάλλον θα μας πιάσει Δεκέμβρης.


Στερνά καλά,όλα καλά.
Το μή χείρον βέλτιστον.
Dum spiro spero.


Τι να πει τότε η πρώην Γιουγκοσλαυία, το Ιράκ, η Σοβιετική Ενωση η Ισλανδία & η Αργεντινή?
Τι να πει το Βιετνάμ, η Ταυλάνδη και η Καμπότζη όπου παιδιά φτιάχνουν τα παπούτσια των 200 ευρώ που φοράμε εμείς??
Τι να πει η Σιέρρα Λεόνε με τα ματωμένα διαμάντια?


MANOLIS2004

+1000000000000000000. Τι να πούνε? Σε κανένα από τα προαναφερθέντα κράτη πλην Ισλανδίας και Αργεντινής, οι κυβερνήσεις τους δεν υπέγραψαν την εκχώρηση της πατρίδας τους. Τους τη πήραν με το ζόρι. Συνεπώς οι κυβερνήσεις τους έπεσαν με ψηλά το κεφάλι και κανένας δεν μπορεί να τις κατηγορήσει. Μπράβο σ'αυτές και τους λαούς τους που αντιστάθηκαν. Παρεπιπτόντως ο Ισλανδός τότε πρωθυπουργός ήδη βρίσκεται στο ειδικό δικαστήριο. Ο δε πρόεδρος της Αργεντινής την έκανε νύχτα για άλλες πολιτείες με ελικόπτερο. Εδώ σηκώνετε τη καταστροφή αν πούμε κιχ.

Καλά, ακόμη να καταλάβετε ότι άλλο είναι να σου παίρνουν τη πατρίδα σου με πόλεμο, και άλλο με μια υπογραφή? Δεν καταλάβατε ότι το θέμα αφορά τη δεύτερη περίπτωση, τι ανακατεύετε Σερβίες και Ιράκ.

Το θέμα είναι ανεξάντλητο, αλλά αποχωρώ από τη κουβέντα. Όποιος κατάλαβε κατάλαβε, όποιος δεν θέλει να καταλάβει, δεν θα καταλάβει. Εξαιρετικά ανώριμος ο Έλληνας, θα πειραχτεί μία φορά αν του κόψουν τη σύνταξη, αν πάρει σύνταξη στα 180, αν πληρώνει διόδια 100 ευρώ ανά χιλιόμετρο, αλλά θα ξεσηκωθεί 1000 φορές αν απαγορευτεί το κάπνισμα σε κλειστούς χώρους και θα πρέπει να βγει έξω για να καπνίσει, αν θίξουν τον πολιτικό του, αν απαγορευτεί το κυνήγι. Η μέρα που θα βγει ο Έλληνας με τα όπλα στους δρόμους, θα είναι η μέρα που θα απαγορευτεί το κυνήγι.
mtbiker Posted - 05/11/2010 : 16:12:34
Πάντως για την Ευρώπη έγραψε ο Κώστας.

Pain is temporary.
Trophies last forever !
MANOLIS2004 Posted - 05/11/2010 : 15:53:46
quote:
Originally posted by ANASTASIOS

Μόνο την Ελλάδα¨??????????????Ετσι νομίζεις?Αν αρχίσω να σου εξιστορώ πόσα κράτη έχουν βιαστεί και πώς,μάλλον θα μας πιάσει Δεκέμβρης.


Στερνά καλά,όλα καλά.
Το μή χείρον βέλτιστον.
Dum spiro spero.


Τι να πει τότε η πρώην Γιουγκοσλαυία, το Ιράκ, η Σοβιετική Ενωση η Ισλανδία & η Αργεντινή?
Τι να πει το Βιετνάμ, η Ταυλάνδη και η Καμπότζη όπου παιδιά φτιάχνουν τα παπούτσια των 200 ευρώ που φοράμε εμείς??
Τι να πει η Σιέρρα Λεόνε με τα ματωμένα διαμάντια?


MANOLIS2004
ANASTASIOS Posted - 05/11/2010 : 10:14:56
Μόνο την Ελλάδα¨??????????????Ετσι νομίζεις?Αν αρχίσω να σου εξιστορώ πόσα κράτη έχουν βιαστεί και πώς,μάλλον θα μας πιάσει Δεκέμβρης.


Στερνά καλά,όλα καλά.
Το μή χείρον βέλτιστον.
Dum spiro spero.
KostasPVol Posted - 05/11/2010 : 10:00:08
quote:
Originally posted by ANASTASIOS

quote:
Originally posted by KostasPVol

quote:
Originally posted by ANASTASIOS
Για το δέυτερο θέμα που ανέφερεςσε πληροφορώ πως και κυνηγός είμαι και μου αρέσει πολύ η μουσική,αλλά δέν μπήκα κάν στον κόπο να μπώ στα αντίστοιχα post για νε λάβω μέρος στη συζήτηση,τηρώντας τις αρχές μου.
Ελπίζω να έγινα κατανοητός και να μήν αναγκαστώ να επανέλθω γιαυτό το θέμα.

Στα άλλα πάντως θέματα δεν παρενέβης, ενώ σ'αυτό έγραψες γύρω στα δέκα ποστ.

Αυτονόητο είναι ότι έχεις κάθε δικαίωμα να τηρείς τις αρχές σου και να μη μετέχεις σε θέματα που δεν αφορούν το τρέξιμο, είναι όμως απαράδεκτο να ζητάς από τους άλλους να συμβαδίσουν με τις δικές σου αρχές και να μεταφέρουν τις συζητήσεις τους σε άλλα σάιτ, όπως και το να ζητάς κλειδώματα θεμάτων. Αυτό δεν έχει καμμιά σχέση με την δημοκρατία, εγώ στα θέματα που διαφωνώ εκφράζω τις αντιρρήσεις μου και δεν ζητώ τη διαγραφή τους.




Σε όσα θεωρώ απαράδεκτα παρεμβαίνω, σε πληροφορώ για να ξέρεις.Και δε ζήτησα απο κανέναν να συμβαδίζει με τις δικές μου αρχές.Αυτό μόνο εσύ το κατάλαβες(αν το πρόσεξες).Απλά θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να λέγονται τέτοια πράγματα και να συζητιώνται τέτοια θέματα εδώ μέσα και ειδικά 1 μέρα μετά τον μαραθώνιο.Και δέν είναι τυχαίο πως πολλοί συμφορουμίτες έχουν την ίδια άποψη με μένα.

Στερνά καλά,όλα καλά.
Το μή χείρον βέλτιστον.
Dum spiro spero.

Ούτε τυχαίο είναι που απ'όλα τα κράτη της Ευρώπης, την Ελλάδα βρήκαν να βιάσουν.

Τίποτα δεν άλλαξε από το 1963 που ο Γρηγόρης Λαμπράκης χρησιμοποίησε τη Κλασική διαδρομή για να διαμαρτυρηθεί για τα της εποχής. Λίγοι τον κατάλαβαν, οι πολλοί λοιδώρησαν τη πράξη του. Ευτυχώς τώρα τον τιμάμε και στον ίδιο μάλιστα τον αγώνα.
dpkouk Posted - 05/11/2010 : 09:46:37
παρακολουθω την κουβεντα και ενιωσα την αναγκη να επισημανω το εξης μεσα απο τα λογια του βολταιρου

«Δεν πιστεύω ούτε μια λέξη απο όσα λες αλλά θα υπερασπίζω ακόμη και με τη ζωή μου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες όσα πρεσβεύεις».

αυτο για το δικαιωμα του καθενος στο φορουμ να λεει όσα πιστευει χωρις φιμωση και με σεβασμο στην αντιθετη αποψη και προσωπικοτητα...

οσο για το γιουχαϊσμα, οι αποψεις διιστανται -σεβαστες- και προσωπικα την αποψη μου προς ολους θα την εκφρασω την κυριακη στην καλπη. δεν ζω σε ροζ συννεφακι -αν διαβασει καποιος οσα γραφω και στο μπλογκ θα το διαπιστωσει- αλλα στην Κλασικη, οπως και σε καθε αγωνα, "βλεπω" πλαι μου συναθλητες χωρις ταμπελες και ιδιοτητες.υπαρχουν πλειστες αλλες περιστασεις να διαφοροποιησω τη θεση μου και να (αντι)σταθω απεναντι σε οσους-οσα διαφωνω...

http://marathon.yooblog.gr/

ολα ειναι σχετικά, άρα κι ανεκτα...
ANASTASIOS Posted - 05/11/2010 : 08:45:01

ΥΓ1. Ο Mανώλης το έπιασε το σκεπτικό μου αντίθετα με σένα που ακόμα δέν μπορείς.
ΥΓ2. Διάβασε τι λέει ο dimosthenis λίγο πιο πάνω και ελπίζω να καταλάβεις.

Στερνά καλά,όλα καλά.
Το μή χείρον βέλτιστον.
Dum spiro spero.
ANASTASIOS Posted - 05/11/2010 : 08:30:50
quote:
Originally posted by KostasPVol

quote:
Originally posted by ANASTASIOS
Για το δέυτερο θέμα που ανέφερεςσε πληροφορώ πως και κυνηγός είμαι και μου αρέσει πολύ η μουσική,αλλά δέν μπήκα κάν στον κόπο να μπώ στα αντίστοιχα post για νε λάβω μέρος στη συζήτηση,τηρώντας τις αρχές μου.
Ελπίζω να έγινα κατανοητός και να μήν αναγκαστώ να επανέλθω γιαυτό το θέμα.

Στα άλλα πάντως θέματα δεν παρενέβης, ενώ σ'αυτό έγραψες γύρω στα δέκα ποστ.

Αυτονόητο είναι ότι έχεις κάθε δικαίωμα να τηρείς τις αρχές σου και να μη μετέχεις σε θέματα που δεν αφορούν το τρέξιμο, είναι όμως απαράδεκτο να ζητάς από τους άλλους να συμβαδίσουν με τις δικές σου αρχές και να μεταφέρουν τις συζητήσεις τους σε άλλα σάιτ, όπως και το να ζητάς κλειδώματα θεμάτων. Αυτό δεν έχει καμμιά σχέση με την δημοκρατία, εγώ στα θέματα που διαφωνώ εκφράζω τις αντιρρήσεις μου και δεν ζητώ τη διαγραφή τους.




Σε όσα θεωρώ απαράδεκτα παρεμβαίνω, σε πληροφορώ για να ξέρεις.Και δε ζήτησα απο κανέναν να συμβαδίζει με τις δικές μου αρχές.Αυτό μόνο εσύ το κατάλαβες(αν το πρόσεξες).Απλά θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να λέγονται τέτοια πράγματα και να συζητιώνται τέτοια θέματα εδώ μέσα και ειδικά 1 μέρα μετά τον μαραθώνιο.Και δέν είναι τυχαίο πως πολλοί συμφορουμίτες έχουν την ίδια άποψη με μένα.

Στερνά καλά,όλα καλά.
Το μή χείρον βέλτιστον.
Dum spiro spero.
KostasPVol Posted - 04/11/2010 : 21:38:13
Φίλε Μανώλη τυχόν δημοσιεύσεις σαν τα παραδείγματα που αναφέρεις παραπάνω θα παρέπεμπαν σε κακουργήματα, και τυχόν αναρτήσεις σχετικών ποστ θα οδηγούσαν στην άμεση διαγραφή τους.

Οι αναφορές για τα θέματα μουσικής κλπ αναφέρονται ως παραδείγματα στον Αναστάσιο που ζήτησε να μην υπάρχουν θέματα μη αθλητικά.

Διαβάζοντας για το 'εκλεγμένος', με βάζεις στον πειρασμό να αναφερθώ ότι η εκλογή έγινε αποδεδειγμένα βάσει ψεμάτων, και η μη απόδοση δικαιοσύνης και τιμωρίας για κάποιον που ανέβηκε στο ανώτερο αξίωμα χρησιμοποιώντας τέτοιους τρόπους, οδηγεί τον κόσμο να σκέφτεται 'να προβεί σε αξιόποινες πράξεις'. Σιγά τις αξιόποινες δηλαδη το να υπάρξει ένα γιουχάισμα, και το 2004 στην Ολυμπιάδα ο κόσμος...αυθαδίασε, και καλώς ή κακώς εξέφρασε με έντονο τρόπο την αποδοκιμασία του για κάποια πράγματα γιουχάροντας για 15 λεπτά πριν την εκκίνηση του τελικού των 200 μέτρων. Ούτε η Ολυμπιάδα χάλασε, κι ο κόσμος για μια απ'τις ελάχιστες φορές έδειξε ότι υπάρχει. Και άδικο να είχε, έδειξε ότι υπάρχει.

wilmot Posted - 04/11/2010 : 21:27:51
Μάλιστα εκτός από φραπεδομαγκες είναι και κομπλεξικοί...

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000