Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 1ος Αγωνας δρομου (στην Χαλκιδικη)

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
asafa_80 Δημοσιευτηκε - 18/11/2010 : 11:07:35
Αρχες ιουνιου αναμενεται να διεξαχθει αγωνας δρομου στην ευρυτερη περιοχη της Ορμυλιας Χαλκιδικης.Η διαδρομη θα ειναι πανεμορφη συνδυαζοντας βουνο και θαλασσα παραλληλα με τις εκδηλωσεις που πραγματοποιουνται την δεδομενη ημερομηνια για την ¨ημερα του περιβαλλοντος¨.Οι δρομεις θα εχουν την ευκαιρια να εκμεταλευτουν τον αγωνα για μια ομορφη διαμονη ενος τριημερου σε συνδιασμο με τις ομορφες παραλιες που διαθετει ο νομος μας.Περισσοτερες πληροφοριες θα ανακοινωθουν οταν καθορισθει η ακριβης διαδρομη και ημερομηνια του αγωνα.
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
asafa_80 Posted - 14/12/2010 : 08:31:06
Μπραβο σας παιδια ,γι'αυτο σας χαιρομαι εσας τους παλιους.SKYRUNNER εσενα στο βιντεακι σε αναγνωρισα απο την πρωτη στιγμη.Οπως και τον αριστοτελη που του ανεφερα για τον αγωνα στην χαλκιδικη στις σερρες και μου ειπε για τον δικη του διοργανωση στην Ελανη και αλλους πολλους.Την δεκαετια του '80 γινοταν και στην περιοχη μας(ορμυλια) αγωνες ανωμαλου δρομου την ημερα των αγ.αποστολων,καθως και ποδηλατικοι αγωνες καποιες χρονιες.Εχω μεταλλιο απο το 1988.Συγχαρητηρια και για την συμμετοχη σας με το αρκετουτσικο κρυο στην ημιμαραθωνιο της Λαρισας.Και εγω παρολο την κουραση μου μετα απο τους συνεχεις αγωνες πτολεμαιδα,αλεξανδρειο,λασσανειο,κλασικο μαραθωνιο 10 χλμ,οχυρο νυμφαιας,εμμανουηλ παππα στον τελευταιο για το 2010 στη λαρισα πιστευω πως τα πηγα αρκετα καλα.Και του χρονου με υγεια.Καλες γιορτες... !!!
Skyrunner Posted - 13/12/2010 : 15:41:16
Αφού τα είπαμε Εύθυμη !!!! σε άφησα να φύγεις γρήγορα και εγώ έκατσα πάλι πίσω πιο αργά μαζί με την Αρβανίτη μέχρι το 5χιλ μετά το έριξα τον ρυθμό πιο κάτω γιατί πήγαινα πιο γρήγορα από ότι ήθελα 5' χιλιάρι!!! πέρασα 22'50"στο 5χιλ,47'08" στο 10χιλ, 1ω11'0" στο 15χιλ, 1ω38'00" στο 20χιλ και τελικά 1ω44'08" στον τερματισμό από ότι βλέπεις η έλλειψη πολλών χιλιομέτρων λόγο αποκατάστασης αυτή την εποχή έγινε εμφανής μετά το 15χιλ, γι' αυτό ήθελα να πάω αργά από την αρχή, τελικά πήγε 4'55" περίπου μέσω όρο το χιλιόμετρο !!!! τυχαίο δεν νομίζω (χα χα χα) !!! :)
sugar Posted - 13/12/2010 : 13:33:13
για πες μας και τι εκανες στην λαρισα...και αν με ειδες????01.38.08 τυχαιο???δεν νομιζω...

sugar
Skyrunner Posted - 11/12/2010 : 11:51:00
Sugar βλέπεις με εκείνες τις τρελές ανηφόρες που είχε η διαδρομή να κάνω χαλαρός 1ώ33'22" και να σκεφτείς ότι 2 ημέρες πρίν είχα τρέξει και κούρσα 3.000μ αγώνες ΤΕΦΑΑ (υπό την αιγίδα το ΣΕΓΑΣ)εντός σταδίου 9'55"0 !!!!!
KostasPVol Posted - 11/12/2010 : 01:10:07
Ακριβώς, μόνο που δεν την έπιασε η κάμερα...
Johny-B Posted - 11/12/2010 : 01:03:59
Και η Ιρένα ήταν παρούσα βλέπω,ε;

_________________________
Τρεχάτε ποδαράκια μου...!
KostasPVol Posted - 11/12/2010 : 00:30:59
Και στη Λάρισα θα με προσπεράσεις Ευθύμη. Λογκ ραν κι εκεί!


Το βίντεο απ'την Ουρανούπολη είχε και β΄μέρος, που μόλις φόρτωσα:

http://www.youtube.com/watch?v=RCCr8W8MBiY
sugar Posted - 10/12/2010 : 22:50:45
kala re kosta kai ton sasakaro perases???? ti komanto eisai si????kai se prosperasa ston marauvnio ..timi mou

sugar
KostasPVol Posted - 10/12/2010 : 18:28:48
Τα αποτελέσματα που έχουν σωθεί (έχω μέχρι τον 3ο κάθε κατηγορίας):


sugar Posted - 10/12/2010 : 18:27:16
μπραβο κωσταδεν σε ειχα για τοσο δυνατο...μπραβο....αντε παιδια βγαλτε ημερομηνια για το καλοκαιρι να το βαλουμε στο καλενταρι μας....

sugar
KostasPVol Posted - 10/12/2010 : 17:01:49
Το είχα γράψει στη πρώτη σελίδα Νίκο:

quote:
Originally posted by KostasPVol

Παλιότερα γινόταν στη Χαλκιδική ένας ωραίος αγώνας, ο ημιμαραθώνιος Ουρανούπολης. Το 2004 μας είχαν φιλοξενήσει, και για την ιστορία είχα βγει πρώτος με 1:19:02, και ακολούθησαν Φίλιπ Σίξσμιθ 1:21:55, Κώστας Σασάκαρος 1:23:15. Ήταν και σε ωραία διαδρομή, κρίμα που καταργήθηκε.

Skyrunner Posted - 10/12/2010 : 16:07:12
1. Παλάντζας 2.Sixsmith 3. Σασάκαρος αν δεν με απατά η μνήμη μου!!! Νίκο Τ.
Skyrunner Posted - 10/12/2010 : 16:01:26
Χα Χα Χα!!!! πολύ χαλαρός είμουν !!!! Κώστα. Να τα βλέπουν οι νέοι!!!! του γκρουπ και να μαθαίνουν!!!!
NIKOS T. Posted - 10/12/2010 : 12:59:25
quote:
Originally posted by KostasPVol

quote:
Originally posted by KostasPVol

Ακριβώς Παναγιώτη, Παρασκευή έγινε τότε ο αγώνας, 21 Μαΐου. Όπως μας είχαν πει, ο αγώνας γινόταν πάντα 21 Μαΐου ανεξαρτήτου ημέρας, λόγω της γιορτής του πολιούχου της πόλης (Αγ. Κωνσταντίνος και Ελένη). Πριν το 2004 ο αγώνας είχε περισσότερο τοπικό χαρακτήρα, κι εκείνη τη χρονιά προσκάλεσαν κόσμο κι από άλλες περιοχές.

Παρών ήταν ο αείμνηστος Μιχάλης Κούσης που βραβεύτηκε και έκανε απονομές.

Θα δημοσιεύσω το βίντεο που μας έδωσε από τότε ο Κώστας ο Μπέλλας, να θυμηθούμε τα παλιά!

Το βίντεο που λέγαμε:

http://www.youtube.com/watch?v=qFzihkd7fkU


Ωραιες εποχές Κώστα,αναγνωρισα στο βιντεο, 3 γνωστους-φιλους δρομεις!
Για την ιστορια ποιοι ηταν οι τρεις πρωτοι?

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
KostasPVol Posted - 10/12/2010 : 02:39:21
quote:
Originally posted by KostasPVol

Ακριβώς Παναγιώτη, Παρασκευή έγινε τότε ο αγώνας, 21 Μαΐου. Όπως μας είχαν πει, ο αγώνας γινόταν πάντα 21 Μαΐου ανεξαρτήτου ημέρας, λόγω της γιορτής του πολιούχου της πόλης (Αγ. Κωνσταντίνος και Ελένη). Πριν το 2004 ο αγώνας είχε περισσότερο τοπικό χαρακτήρα, κι εκείνη τη χρονιά προσκάλεσαν κόσμο κι από άλλες περιοχές.

Παρών ήταν ο αείμνηστος Μιχάλης Κούσης που βραβεύτηκε και έκανε απονομές.

Θα δημοσιεύσω το βίντεο που μας έδωσε από τότε ο Κώστας ο Μπέλλας, να θυμηθούμε τα παλιά!

Το βίντεο που λέγαμε:

http://www.youtube.com/watch?v=qFzihkd7fkU

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000