Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Προπονηση στη βροχη...

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
stavzzz Δημοσιευτηκε - 06/10/2011 : 18:21:14
Παιδια γεια σας και παλι,ελπιζω να σας βρισκω ολους μια χαρα και με πολυ ενεργεια.Τι θα κανετε με την προπονηση της Κυριακης?Διαβασα κατι για ακραια καιρικα φαινομενα.Με την βροχη πως πορευομαστε?Εχω σχεδιασει 25αρι Μαραθωνα-Πικερμι (προσομοιωση[;))αλλα μαλλον θα βρεχει.Να το πραγματοποιησω?Μην αρρωστησουμε και χασουμε καμμια εβδομαδα!
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
jimkasty Posted - 10/10/2011 : 23:58:30
Εγω παλι παιδια οταν τρεχω με βροχη νομιζω οτι ειναι καλυτερα..Αυτο ομως το απεκτησα με τον καιρο,γιατι μεχρι περυσι νομιζα οτι καλος καιρος για τρεξιμο ειναι αυτος που οταν ξυπναγα εβλεπα απο το παραθυρο μου!!Με τον καιρο και μετα απο τον περυσινο μου μαραθωνιο που παρακαλουσα (αν θυμαστε εβρεχε ολη την εβδομαδα)να μην βρεξει,αλλαξα γνωμη.Με την πολυ μικρη μου πειρα νομιζω οτι ειναι καλυτερα να κανει λιγο κρυο,ή ακομα και λιγη βροχουλα παρα το περυσινο καλοκαιρινο καιρο που με εξαντλησε και με εσταξε,στην κυριολεξια!!!
Ετσι λοιπον πιστευω μιας και ο φετεινος μαραθωνιος ειναι και 2 εβδομαδες πιο μακρυα απο περυσι πρεπει να εχουμε και τις αναλογες προπονησεις στην βροχη.


elafromyalos
mbair Posted - 10/10/2011 : 22:17:33
Ωραιος καιρος για προπονηση, αμαν πια με τις ζεστες.... :)
Mijalis Posted - 10/10/2011 : 20:48:08
Εγώ πάντως μια σάουνα την έκανα εχθές, αλλά την απόλαυσα. Φοβάμαι όμως το λογαριασμό της ΟΥΛΕΝ, με αυτά που ήπια μετά.

Απίστευτος ο κόσμος και χαρακτήρας μας
stratus Posted - 10/10/2011 : 19:47:19
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by stratus

Eχει βρει κανεις αδιαβροχο το οποιο να αφηνει να αναπνεει το σωμα καλα;Διοτι οτι εχω δοκιμασει κραταει τη βροχη εξω αλλα απο μεσα ειμαι σαν να τρεχω με 40 βαθμους το καλοκαιρι.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ


Χρησιμοποιώ ένα της Adidas, σειρά "ClimaProof", που είναι βασικά αντιανεμικό, αλλά προσφέρει και καλή προστασία από τη βροχή.
- Πανάλαφρο, με λεπτό, "μαλακό" και διαπνέον ύφασμα.
- Με "θυρίδες αερισμού" στην πλάτη.
- "Χαλαρά" τελειώματα στους καρπούς και μέση, για να βελτιώνεται ο συνολικός αερισμός (μέ άλλα λόγια, δεν έχει "λάστιχα" σε χέρια/μέση).
- Αφαιρούμενα μανίκια (το θεωρώ πλέον απαραίτητο χαρακτηριστικό σε οποιαδήποτε αντιανεμικό): όταν ολοκληρωθεί η προθέρμανση και βρίσκεσαι μακριά από τη "βάση" σου, ή όταν σταματήσει η βροχή, τότε τα μανίκια τα βάζεις στις τσέπες του (πιάνουν υπερ-ελάχιστο χώρο) και συνεχίζεις σχεδόν σαν να μην το φοράς πάνω σου!

Free your feet...free your senses!


Εχω ενα παρομοιο της Nike.Βγαινουν τα μανικια,ελαφρυ,αρκετες τρυπες για αερα αλλα αν η θερμοκρασια δεν ειναι χαμηλη σκαω.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
skrivi Posted - 10/10/2011 : 17:19:32
Αν βρέχει, φυσάει και κάνει και κρύο, μου φαίνεται ότι καίγονται περισσότερες θερμίδες
trexantiris Posted - 10/10/2011 : 13:37:53
quote:
Originally posted by stratus

Eχει βρει κανεις αδιαβροχο το οποιο να αφηνει να αναπνεει το σωμα καλα;Διοτι οτι εχω δοκιμασει κραταει τη βροχη εξω αλλα απο μεσα ειμαι σαν να τρεχω με 40 βαθμους το καλοκαιρι.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ


Χρησιμοποιώ ένα της Adidas, σειρά "ClimaProof", που είναι βασικά αντιανεμικό, αλλά προσφέρει και καλή προστασία από τη βροχή.
- Πανάλαφρο, με λεπτό, "μαλακό" και διαπνέον ύφασμα.
- Με "θυρίδες αερισμού" στην πλάτη.
- "Χαλαρά" τελειώματα στους καρπούς και μέση, για να βελτιώνεται ο συνολικός αερισμός (μέ άλλα λόγια, δεν έχει "λάστιχα" σε χέρια/μέση).
- Αφαιρούμενα μανίκια (το θεωρώ πλέον απαραίτητο χαρακτηριστικό σε οποιαδήποτε αντιανεμικό): όταν ολοκληρωθεί η προθέρμανση και βρίσκεσαι μακριά από τη "βάση" σου, ή όταν σταματήσει η βροχή, τότε τα μανίκια τα βάζεις στις τσέπες του (πιάνουν υπερ-ελάχιστο χώρο) και συνεχίζεις σχεδόν σαν να μην το φοράς πάνω σου!

Free your feet...free your senses!
lamkon Posted - 09/10/2011 : 12:59:51

Το αδιάβροχο το παίρνουμε μαζί μας και το χρησιμοποιούμε ΑΝ χρειαστεί και όχι προληπτικά!
Mijalis Posted - 09/10/2011 : 12:50:25
Αν μείνω άνεργος, ξέρω τι δουλειά θα κάνω. Θα γίνω μετεορολόγος στην ΕΜΥ.
Έβαλα το αδιάβροχο μου στις 7,30 και βγήκα για το 32αρι μου. Ψάχνω από δω για βροχή, πουθενά. Ψάχνω από κει για βροχή, πουθενά. Τελικά η βροχή ήταν μέσα από το αδιάβροχο μου.

Απίστευτος ο κόσμος και χαρακτήρας μας
stratus Posted - 09/10/2011 : 11:52:33
Eχει βρει κανεις αδιαβροχο το οποιο να αφηνει να αναπνεει το σωμα καλα;Διοτι οτι εχω δοκιμασει κραταει τη βροχη εξω αλλα απο μεσα ειμαι σαν να τρεχω με 40 βαθμους το καλοκαιρι.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
stavzzz Posted - 08/10/2011 : 19:31:47
Ευτυχως για αυριο δειχνει οτι κατα τις 9 το πρωι σταματαει η βροχη απο Λουτσα μερια οποτε παμε για τρελες!Να πραγματοποιησουμε αυτο το ρημαδι το 25αρι απο Μαραθωνα να δουμε τι`παιζει` με το μυικο μας συστημα.Πιστευω αρκετοι φιλοι να βρεθουν εκει αυριο οπως και την περασμενη Κυριακη.Αν δειτε στον δρομο εναν ταλαιπωρο να τρεχει και μια γυναικα πισω του να τον ακολουθει με αυτοκινητο εγω θα ειμαι!Καλη προετοιμασια σε ολους.
giorgosdelta Posted - 08/10/2011 : 14:06:57
40 λεπτά σήμερα υπό βροχή στην αρχή της προπόνησης.
Παρότι πολύ καλά ντυμένος, κρύωνα.
Τελικά βγήκε και ο ήλιος και κατάφερα να στεγνώσω για τα καλά.
Mijalis Posted - 08/10/2011 : 07:53:59
quote:
Originally posted by giorgosdelta

quote:
Originally posted by Mijalis

Σταύρο μη με παρεξηγείς, χιούμορ κάνω. Και εγώ νέος είμαι στο τρέξιμο όπως εσύ. Λογικές είναι απορίες σου. Θυμάμαι την πρώτη βροχή που έφαγα και ήμουν στο δρόμο. Ήμουν στο ταε κβο ντο και τρέχω χαλαρά, ξαφνικά πιάνει βροχή και με πιάνει πανικός (μάλλον φοβήθηκα μήπως λιώσω). Σταματάω λοιπόν και πάω και τρέχω κάτω από την εσπλανάδα μια κυκλική 100 μέτρο max. Αφού έτρεξα κανά 5λεπτο, σκέφτηκα ότι αυτό που κάνω δεν είναι σοβαρό. Τι θα πάθω κι αν βραχώ. Έτσι βγήκα στη βροχή και έτρεξα μισή ώρα. Έκτοτε αν είμαι σπίτι και έξω βρέχει, αδιάβροχο και βουρ για τη δροσιά. Δεν είναι κανένα να παραπονιέται το καλοκαίρι όταν μπαίνει στη θάλασσα. Απλά όπωως είπαν και οι άλλοι φίλοι, κατευθείαν όταν τελειώσεις αλλάζεις.
Επίσης με την ευκαιρία να σας πως ότι μόλις αγόρασα το αδιάβροχο μου brooks σε όμορφα χρώματα. Μπλε πορτοκαλί, ακόμα και στο γραφείο θα το βάζω. Με γειά μου.

Απίστευτος ο κόσμος και χαρακτήρας μας



Μιχάλη έχεις κάποιο λίνκ για το αδιάβροχο, πληροφοριακά. Με υγεία να το χαρείς!

Α, το ξέχασα. Το μεγάλο μυστικό είναι να έχεις μερικές σακούλες τροφίμων. Μπορεί να αδιαβροχοποιήσεις σε ελάχιστο χρόνο το κάθε τι. Από κινητά, mp3, κλειδιά, αλάτια....


http://www.brooksrunning.com/Nightlife-Jacket-II/210322979.035,default,pd.html?start=29&cgid=mens-apparel-outerwear

Απίστευτος ο κόσμος και χαρακτήρας μας
Etien Posted - 07/10/2011 : 22:25:01
το απογευμα που πηγα για τρεξιμο δεν εβρεχε,ειχε ηλιο στην αρχη...κατα το 7ο χιλ βρηκα βρεγμενη ασφαλτο....στο 12ο εβλεπα την βροχη στα 50 μετρα να...προηγειται !! την κυνηγουσα !!! δεν την εφτασα !!!προς το τελειωμα,αλλαξαν τα πραγματα!!!:στο 18ο με κυνηγουσε αυτη!!προλαβα κ χωθηκα στο αμαξι στο ακριβως!!! αλλα περασε η ωρα πολυ γρηγορα ....τελικα ολοκληρωσα 18χιλ σε χρονο 4:50\χιλ !!!

ευχαριστω !

παναγιωτης .
stavzzz Posted - 07/10/2011 : 21:52:33
Μιχαλη,συμφωνα ομως με την παροιμια που λεει `αμα δεν βρεξεις κ...ο ψαρι δεν τρως` το αδιαβροχο που πηρες δεν ειναι καλο! (χα χα χα!)
Mijalis Posted - 07/10/2011 : 21:07:31
Αυτά τα αδιάβροχα του πισινού είναι φοβερά και για την ποδηλασία. Στον σκεπάζουν απίστευτα.

Απίστευτος ο κόσμος και χαρακτήρας μας

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000