Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Οταν κάνει κρύο...

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
annakoun Δημοσιευτηκε - 18/10/2011 : 00:06:37
Είμαι δηλωμένη κρυουλιάρα. Απέκτησα πρόσφατα και TV και ο πειρασμός του καθισιού είναι μεγάλος. Έχω σταματήσει εδώ και 15 μέρες το τρέξιμο και υποτίθεται ότι θα έβαζα τα δυνατά μου για τα 10 του ΚΜΑ.

Κάνει κρύο! Τι κάνουμε; Γάντια, σκούφο και κατά τα άλλα απλό ισοθερμικό; Ή fleece; Τι κάνετε εσείς; Φόρμα, κολλάν; Δώστε ιδέες. Μένω στο βουνό και οι -3 βαθμοί σε σχέση με τη θερμοκρασία στην Αθήνα είναι δεδομένοι.

Anything for freedom...
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
nikhar Posted - 16/02/2012 : 15:28:56
Σχετικά με το κρύο (Winter Guide) δες το παρακάτω λινκ του runnersworld

http://www.runnersworld.com/cas/email/1,8223,3111-6528-RWD,00.html
dpkouk Posted - 15/02/2012 : 16:44:43
ισως και να μην χρειαστει,αν δεις την προβλεψη..

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
ANASTASIOS Posted - 15/02/2012 : 14:41:56
quote:
Originally posted by dpkouk

θα τον εχω στο μυαλο μου στην ψαθα..

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...






θύμησε μου το και εμένα

Η πιό χαμένη μέρα απο την ζωή μας είναι εκείνη που δέν χαμογελάσαμε.

bizzilizzie Posted - 13/02/2012 : 23:55:59
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by bizzilizzie

================

....μια φώτο για το desktop... για κίνητρο κάθε μέρα να τρέξουμε...!! ...(εγώ το έχω βάλει...)

Δεν ξέρω αν θα φαίνονται καλά τα γράμματα, αλλά λέει:

"It's never too hot. It's never too cold. You're never too tired. You're never too busy. Put your shoes on and go run!! " ....



================


...και διαγράφοντας το "put your shoes on" κάνω τα πράγματα ακοοοοοόμα πιο απλά! Χε,χε.

...λοιπόν Ελίζαμπεθ, εδώ πάμε να μεταφέρουμε στον κόσμο τις απόψεις περί "σωστής-φυσικής" βιο-κινητικής, και μου παραθέτεις φωτογραφία όπου ο δρομέας ετοιμάζεται να σκάσει στο έδαφος με ένα πέλμα σε 45 μοίρες γωνία προς τα πάνω, έτοιμος δηλαδή να ανοίξει "τρύπα" στο έδαφος με το βίαιο κτύπημα πτέρνας...απαπαπαπα...θα σε μαλώσω! Πρέπει να ανεβάσω κάποια "σωστή" φωτογραφία...να, βρήκα μία...



Free your feet...free your senses!



LOL!! OOPS....! My bad...!!.....

Η αλήθεια είναι πως δεν κοιτούσα το foot strike του....

αλλά προφανώς κι'εσύ είχες άλλα κριτίρια για την επιλογή της φώτο, εκτός από το τρέξιμο της κοπέλλας, ετσι...;;....

..εκτός εάν θεωρείς ο'τι πρέπει να τρέξουμε όλοι με τα πόδια χιαστά....!!

bizzilizzie Posted - 13/02/2012 : 23:39:13
quote:
Originally posted by dimitris_dtr

lizzie , Όλα τα λεφτά είναι και η πρόταση που γράφει...
Πολλές φορές όντος κάποιοι με ή μάλλον, 'μας' κοιτάνε κάπως περίεργα γι'αυτό που κάνουμε και σε συνδυασμό με τις καιρικές συνθήκες. Τώρα πλέον, τους κοιτάζω και εγώ περίεργα που δεν κάνουν και αυτοί κάτι παρόμοιο για τον εαυτό τους!!!
Γιατί αυτοί που ασχολούνται με δραστηριότητες γενικά, ξέρουν...



+ 1000....!! ....

dpkouk Posted - 13/02/2012 : 20:13:49
θα τον εχω στο μυαλο μου στην ψαθα..

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
xipolitakos Posted - 13/02/2012 : 16:55:53
http://en.wikipedia.org/wiki/Wim_Hof

Wim Hof's Personal life

Hof was born in the Dutch town of Sittard, 2 kilometers away from the German border, and seven kilometers from the Belgian border.

Since his youth in the southern part of the Netherlands he has been interested in esotericism, Buddhism, Indian traditions, cultures and languages. He grew up in a Catholic family, with six brothers and two sisters as well as his father and mother. He has a wife and son who are often present during his feats.

In 2009 Hof completed a full marathon (42.195 kilometres (26.219 mi)), above the polar circle in Finland, in temperatures close to −20 °C (−4 °F). Dressed in nothing but shorts, Hof finished in 5 hours and 25 minutes. The challenge was filmed by Firecrackerfilms, who make productions for BBC, Channel 4 and National Geographic.

Hof again broke the ice endurance record in 2010 by standing fully immersed in ice for 1 hour and 44 minutes in Tokyo, Japan.


In November 2011 Hof and his student Justin Rosales published Becoming the Iceman, a book documenting their background, adventures, training, exclusive methods and exercises used to attain the ability to endure extreme temperatures. The book proposes that it is possible for anyone to control their body temperatures.

http://www.youtube.com/watch?v=BpKXE2lm4t0





___________________
Run Natural... run Bare
giorgosdelta Posted - 13/02/2012 : 13:51:48
quote:
Originally posted by xipolitakos

Καλύτερα;



___________________
Run Natural... run Bare


Ποιος τον κυνηγάει αυτόν τον καημένο Χρήστο; Πες μας την πονεμένη ιστορία του.
trexantiris Posted - 13/02/2012 : 13:45:04
quote:
Originally posted by stratus

Aς βοηθησει καποιος ρε παιδια.Δεν μπορω να διακρινω αν ο σκυλος τρεχει forefoot.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.


Κακίες!... Και τόσο γρήγορα που πας τον τελευταίο καιρό δεν μπορώ να σε φτάσω για να στις ρίξω με βρεγμένη σανίδα!


Free your feet...free your senses!
xipolitakos Posted - 13/02/2012 : 13:40:11
Καλύτερα;



___________________
Run Natural... run Bare
xipolitakos Posted - 13/02/2012 : 13:39:09
quote:
Originally posted by stratus

Aς βοηθησει καποιος ρε παιδια.Δεν μπορω να διακρινω αν ο σκυλος τρεχει forefoot.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.


Ποιός σκύλος;

___________________
Run Natural... run Bare
stratus Posted - 13/02/2012 : 13:33:08
Aς βοηθησει καποιος ρε παιδια.Δεν μπορω να διακρινω αν ο σκυλος τρεχει forefoot.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.
NIKOS T. Posted - 13/02/2012 : 13:11:27
quote:
Originally posted by roxani

Μια είναι η λύση όταν κάνει κρύο!Αν είσαι γυναίκα φοράς σορτσάκι ενα ελαφρύ μπλουζάκι και πας στο γήπεδο....και όλοι οι άντρες τρέχουν μπροστά ,πίσω σου ,δεξιά σου, αριστερά σου οπότε σου κόβουν τον αέρα και το κρύο.Αν είσαι άντρας λυπάμαι δεν έχω λύση

Δέν υπάρχουν μοναδικές ευκαιρίες,η ζωή μας δίνει πάντοτε και άλλες.


Θα διαφωνήσω!
Με αυτό το ντύσιμο,βλέπω πιθανότερο όλους τους άντρες να τρέχουν από πίσω σου....οπότε καμία προστασία από το κρύο!!

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
trexantiris Posted - 13/02/2012 : 13:10:56
quote:
Originally posted by bizzilizzie

================

....μια φώτο για το desktop... για κίνητρο κάθε μέρα να τρέξουμε...!! ...(εγώ το έχω βάλει...)

Δεν ξέρω αν θα φαίνονται καλά τα γράμματα, αλλά λέει:

"It's never too hot. It's never too cold. You're never too tired. You're never too busy. Put your shoes on and go run!! " ....



================


...και διαγράφοντας το "put your shoes on" κάνω τα πράγματα ακοοοοοόμα πιο απλά! Χε,χε.

...λοιπόν Ελίζαμπεθ, εδώ πάμε να μεταφέρουμε στον κόσμο τις απόψεις περί "σωστής-φυσικής" βιο-κινητικής, και μου παραθέτεις φωτογραφία όπου ο δρομέας ετοιμάζεται να σκάσει στο έδαφος με ένα πέλμα σε 45 μοίρες γωνία προς τα πάνω, έτοιμος δηλαδή να ανοίξει "τρύπα" στο έδαφος με το βίαιο κτύπημα πτέρνας...απαπαπαπα...θα σε μαλώσω! Πρέπει να ανεβάσω κάποια "σωστή" φωτογραφία...να, βρήκα μία...



Free your feet...free your senses!
trexantiris Posted - 13/02/2012 : 12:36:09
quote:
Originally posted by roxani

Μια είναι η λύση όταν κάνει κρύο!Αν είσαι γυναίκα φοράς σορτσάκι ενα ελαφρύ μπλουζάκι και πας στο γήπεδο....και όλοι οι άντρες τρέχουν μπροστά ,πίσω σου ,δεξιά σου, αριστερά σου οπότε σου κόβουν τον αέρα και το κρύο.Αν είσαι άντρας λυπάμαι δεν έχω λύση

Δέν υπάρχουν μοναδικές ευκαιρίες,η ζωή μας δίνει πάντοτε και άλλες.



...εάν είσαι άντρας τότε προσεγγίζεις τη δρομέα που περιγράφεις και ζεσταίνεσαι (ψυχολογικά τουλάχιστον)!!!

Free your feet...free your senses!

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000