Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Αγώνες 5 και 10 χλμ. στην Θεσ/νίκη(διαμαρτυρία)

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
vasilis dr Δημοσιευτηκε - 22/03/2012 : 17:02:32
Φίλοι-ες,εσείς (όπως και εγώ), που σκοπεύετε να τρέξετε στους αγώνες των 5 και 10 χλμ.στην Θεσσαλονίκη στα πλαίσια του Μαραθωνίου ''Μεγ. Αλέξανδρος'', και δεν συμφωνείτε με την πρωτοφανή,ίσως και παγκόσμια, προτοτυπία να οριστούν οι ώρες έναρξης των αγώνων αυτών στις 12:30 και 12:00 αντίστοιχα,καλό θα ήταν να στείλετε ένα email κόσμιας βέβαια διαμαρτυρίας στην οργάνωση για τους κάτωθι λόγους:
Α)Καταρχήν για να καταλάβουν οτι τέτοιες βλακείες δεν τις κάνουμε ''γαργάρα''.
Β)Γιατί η ώρα αυτή είναι απάνθρωπη,(στην περίπτωση που η θερμοκρασία είναι ανεβασμένη) για να τρέχει κανείς σε αγώνα.
Γ)Μας στερούν απο το να δούμε τον τερματισμό ενός διεθνού αγώνα Μαραθωνίου,ιδίως των νέων παιδιών που θα λάβουν μέρος στα 5 χλμ.
Δ)Μήπως,λέω μήπως, υπάρξει καλή θέληση την τελευταία στιγμή και διορθωθεί το λάθος.
Ε)Να μάθουμε ποιανού τέλος πάντων ιδέα ήταν,μήπως και χρειαστεί κάποτε να τον ψηφίσουμε για τις καινοτόμες και προοδευτικές ιδέες του.
Εγώ ήδη τους έχω στείλει,το email είναι: info@atgm.gr
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
echetlos Posted - 27/03/2012 : 08:44:54
Σάς το εύχομαι!

"My sport is your sport's punishment"
stratus Posted - 27/03/2012 : 08:42:57
Η πλακα ειναι οτι τη Δευτερα 2 Απριλιου φαινεται να δροσιζει αρκετα.Ας ελπισουμε να γινει ενα τσακ 24 ωρες νωριτερα.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.
echetlos Posted - 27/03/2012 : 08:39:26
Thanx Χρήστο!
Τελικά πόσο λάθος γνώσεις έχουμε για καθημερινά πράγματα...

"My sport is your sport's punishment"
stratus Posted - 27/03/2012 : 08:34:39
quote:
Originally posted by echetlos

Τι σημαίνει σημαίνει "συνθήκες κλωβού", Χρήστο;
Καλημέρα!

"My sport is your sport's punishment"


Δες εδω el.wikipedia.org/wiki/Μετεωρολογικός_κλωβός Νικο.Στο πολεμικο μουσειο εχει ενα.Τα θερμομετρα που βαζουμε στο τοιχο εχουν αποκλιση μεγαλη γιατι απορροφουν θερμοτητα απο το τοιχο για να μην πω για τα διαφορα ηλεκτρονικα που υπαρχουν σε διαφορα καταστηματα.


---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.
echetlos Posted - 27/03/2012 : 08:18:21
Τι σημαίνει σημαίνει "συνθήκες κλωβού", Χρήστο;
Καλημέρα!

"My sport is your sport's punishment"
stratus Posted - 27/03/2012 : 08:13:31
quote:
Originally posted by stratus

quote:
Originally posted by giorgosdelta

22 βαθμοί υπο σκιά = 32 βαθμοί υπό τον ήλιο
Απλά μαθηματικά.


Με τιποτα δεν ειναι +10 Γιωργο.Οι θερμοκρασιες που δινονται στις προβλεψεις δεν ειναι υπο σκια,αλλα στον ηλιο με συνθηκες κλωβου.
Επισης θερμομετρα που κρεμαμε στους τοιχους, ηλεκτρονικα κλπ εχουν τεραστιες αποκλισεις ειδικα αυτα που ερχονται σε επαφη με τοιχο.
---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.



---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.
stratus Posted - 27/03/2012 : 08:11:06
quote:
Originally posted by giorgosdelta

22 βαθμοί υπο σκιά = 32 βαθμοί υπό τον ήλιο
Απλά μαθηματικά.


Με τιποτα δεν ειναι +10 Γιωργο.Οι θερμοκρασιες που δινονται στις προβλεψεις δεν ειναι υπο σκια,αλλα στον ηλιο με συνθηκες κλωβου.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.
mbair Posted - 27/03/2012 : 07:54:29
Δηλαδη ,πρωτα ο Θεος, αν αξιωθω να ειμαι κοντα στο 4ωρο , η θα βρω μπροστα μου τους πολυ αργους δεκαρηδες η θα με ποδοπατησουν .... Να εχεις την εξαντληση, να πρεπει να κανεις και μανουβρες....
Εγω το εστειλα το εμαιλ μου, αλλα με την συγκεκριμενη δημοτικη αρχη ας μην περιμενουμε πολλα... Είδαμε και πως τιμούν τα 100 χρονια απελευθέρωσης της πόλης..

vavoulis Posted - 26/03/2012 : 23:34:55
Ακριβώς liz δεν αξίζει ο κόπος να βάλεις το σώμα σου σε τετοιο στρες και εγω οσο παιρνανε οι μερες παρα το γεγονος οτι μου βγαίνει μια εξαιρετική προετοιμασία... θα παω χαλαρα και οτι βγει

Η ζεστη ειναι το χειροτερο πραγμα (εχω καταρευσει σχεδον σε Nike run που ξεκινησε Μαιο 10 η ωρα και ξερω το ποσο λαθος ειναι να το αγνοησεις)


Ακόμα μια φορά αδιανοητο αυτό που συμβαίνει!

Γιώργος Κ. (geok)
bizzilizzie Posted - 26/03/2012 : 22:41:17
Με βλεπω να το τρέξω τελικά σαν easy run........ δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρηθώ και να μην απολαμβάνω το πρώτο μου δεκάρι, έτσι....?

.... και έτσι, θα έχω ένα εύκολο PB να σπάσω του χρόνου...!.....

____________________________________________________________________________________________

Pleeeese let it be cool on 1st April....!!
NIKOS T. Posted - 26/03/2012 : 22:16:59
Διοργανωτές που δεν σέβονται τους δρομείς είναι καταδικασμένοι να αποτύχουν!
Εύχομαι αυτό να μην γίνει με τίμημα την υγεία κάποιων ανυποψίαστων συμμετεχόντων.
Αναμένεται δυστυχώς ζεστή μέρα...


"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
giorgosdelta Posted - 26/03/2012 : 21:54:22
22 βαθμοί υπο σκιά = 32 βαθμοί υπό τον ήλιο
Απλά μαθηματικά.
vasilis dr Posted - 26/03/2012 : 21:47:54
Ξάδελφός μου που διαμένει στον Εύοσμο(γειτονικός Δήμος) μου είπε οτι το Σάββατο η θερμοκρασία στην περιοχή της αφετηρίας(Αμπελόκηποι) στις 12 ώρα έφτασε τους 22 βαθμούς,την Κυριακή 2 λιγότερους,και όσο για τρέξιμο αυτή την ώρα μόνο ως ''ανέκδοτο'' μπορεί να ληφθεί.
Πολλοί φίλοι έστειλαν email διαμαρτυρίας,αλλα η διοργάνωση μας έγραψε κανονικά,αφού δεν μπήκε καν στον κόπο να μας απαντήσει,πράγμα που το κάνουν τάχιστα στο εξωτερικό(τουλάχιστον σε Βουδαπέστη,Βιέννη,Λεμεσό που απευθύνθηκα πέρσι),και λέει μετά ο Παύλος(SKOTEINOS)οτι δεν έχουμε να ζηλέψουμε τίποτα απο έξω......!!!!!
Ας ελπίσουμε ο καιρός τουλάχιστον να είναι σύμμαχός μας.
vavoulis Posted - 26/03/2012 : 14:10:23
H συμμετοχές εκλεισαν αλλα το λάθος παραμένει
http://www.runningnews.gr/?id=11105&parent=home

Ο κινδυνος να χαθεί το σήμα της AIMS απο το ανακατεμα των αγώνων τους το έχει επισημάνει κανείς?

Μαλλον οχι κινουνται ακομα στο ΧΑΛΑΡΑ

Οσες προσπάθειες και αν εκανα να τρεξω 12 η ωρα ηταν απαλευτα και ο καιρός δε θα είναι συμμαχος τους εκεινες τις μερες οπως φαινεται

Κοινως δεν ιδρώνει το αυτί τους... ας οψεται η σημασία που έχει ο αγωνας και τα λεφτα που εχουν ηδη δεσμευτει σε εισιτηρια και διαμονή



Γιώργος Κ. (geok)
Skyrunner Posted - 23/03/2012 : 18:58:12
Κώστα η εκκίνηση τον 5χιλ θα δοθεί από άλλο σημείο http://www.atgm.gr/html/ent/546/ent.1546.1.asp και ίσως να είναι λίγο πιο μεγάλη !!!! αν κρίνω από τα ονόματα των οδών !!! το ανακάτεμα θα γίνει κάπου 3,5 με 4χιλ πριν τον τερματισμό οπότε δεν τίθεται να είναι κλειστός ο δρόμος του μαραθωνίου, ενώ για τα 10χιλ υπολογίζω ότι το ανακάτεμα θα γίνει περίπου 5χιλ πριν τον τερματισμό http://www.atgm.gr/html/ent/519/ent.1519.1.asp . Οπότε μάλλον την γλύτωσαν την γκάφα !!!

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000