Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 1ος Ημιμαραθώνιος στο νησί της Μαστίχας στις 2/9/2

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
SIM Δημοσιευτηκε - 10/06/2012 : 18:05:28
1ος Ημιμαραθώνιος στο νησί της Μαστίχας στις 2/9/2012


http://www.chiosrunning.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=463:1-------292012&catid=24:running-walking-hiking&Itemid=125


www.chiosrunning.gr
,

e-mail: chiosrunning@gmail.com
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
SIM Posted - 06/09/2012 : 08:54:39
Ευχαριστούμε θερμά όλους σας, ειδικά εσας που ήλθατε στην 1η διοργάνωση του αγώνα και δεν γνωρίζατε τι θα συναντήσετε. Προσπαθήσαμε να τρέξετε σε μια διαδρομή εύκολη σχετικά αφενός αλλά κυρίως διαφορετική από όλες όσες μέχρι τώρα τρέξατε. Κανένας επισκεπτης του νησιού δεν πάει από την διαδρομή του αγώνα γιατί δεν είναι γνώστης του νησιού. Είσαστε τυχεροί που γνωρίσατε ένα ιδιαίτερο κομμάτι του νησιού μας που είναι προστατευόμενο από το Πολιτισμού. Τα σχόλια των ξένων και των Ελήνων μας γεμίζουν τις μπαταρίες μας να γίνουμε ακόμη καλύτεροι. Χαρακτηριστικό σχόλιο ενός Νορβηγού:Νόμιζα ότι έτρεχα στο 1800 μχ. Φωτογραφίες από εκκίνηση και τερματισμό & video στο Facebook και στο www.chiosrunning.gr
Θα βγουν ,σήμερα μάλλον, και άλλες φωτογραφίες μέσα από την διαδρομή.
saridis Posted - 04/09/2012 : 15:42:38
ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!

τρεχαντηρι δεν παιζεσαι!!!!! ξεσκιστηκα στα γελια!!!!!!!
ριξε μια ματια στην υπογραφη μου!

===============

η διαδρομη ηταν μαλλον η πιο ομορφη που εχω τρεξει ποτε , η ομορφια του καμπου δεν υπαρχει απλα...(απο οτι μου ειπαν μετα τον αγωνα οσοι πραγματικα προσεχαν τη διαδρομη..... )

===============
xipolitakos Posted - 04/09/2012 : 14:46:57
Συγχαρητήρια Παύλο!
Φαντάσου να χάσεις ενα δυό κιλά ακόμα. Θα κάνεις χαμηλές πτήσεις!

___________________
Run Natural... run Bare
trexantiris Posted - 04/09/2012 : 13:19:25
quote:
Originally posted by saridis

===============

η διαδρομη ηταν μαλλον η πιο ομορφη που εχω τρεξει ποτε , η ομορφια του καμπου δεν υπαρχει απλα...(απο οτι μου ειπαν μετα τον αγωνα οσοι πραγματικα προσεχαν τη διαδρομη )

===============


#1 Αυτή είναι η αγωνιστική υπογραφή του Παύλου. Που να έτρεχες και σε 10άρι, θα θυμόσουνα μόνο το χρώμα της ασφάλτου!

...μιλάμε πάντως για τουρμποκαταστάσεις (η μασέλα μου έπεσε στο πάτωμα!), φτου-φτου μη σε ματιάξω!!! Συγχαρητήρια...κάθε άλλο σχόλιο περιττό!

Free your feet...free your senses!
saridis Posted - 04/09/2012 : 10:23:19
quote:
Originally posted by NIKOS T.

quote:
Originally posted by saridis

μεγαλο ευχαριστω σε ολους σας!
και συγχαρητηρια επισης σε οσους συμμετειχαν ειτε σαν δρομεις ειτε σαν διοργανωση.
Ιδιαιτερα ο Μιχαλης Συμιριωτης (ο καλυτερος εκφωνητης σε αγωνα παρεπιπτοντως! μακραααννννννν!!!) που εκανε τα παντα ωστε να μην λειψει τιποτα σε κανεναν.

η διαδρομη ηταν μαλλον η πιο ομορφη που εχω τρεξει ποτε , η ομορφια του καμπου δεν υπαρχει απλα...(απο οτι μου ειπαν μετα τον αγωνα οσοι πραγματικα προσεχαν τη διαδρομη )

αγωνιστικα, ειχε συνολο 133 μετρα αναβαση και 123 καταβαση, οχι παρατεταμενες ανηφορες ομως. επισης πολλες πολλες μικρες στροφες που την καθιστουσαν ιδιαιτερα ενδιαφερουσα! υγρασια κανονικη και θερμοκρασια απο 26 που ξεκινησαμε μεχρι 28 την ωρα του τερματισμου

αγωνιστικα , τρεχοντας με μεσο ορο στο κατωφλι μου (3.42min/km) , ακουγωντας στον τερματισμο την θεση μου κ βλεποντας το χρονομετρο ηταν απλα η αποκορυφωση!!!

αυτο που μου εμεινε πραγματικα, ειναι οτι στα τελευταια 8 χιλιομετρα με ακολουθουσε πολυ καλος φιλος με ποδηλατο, γεννημα θρεμμα του χιωτικου καμπου, ο οποιος μου ειπε "παυλε μην μιλας εσυ, εγω θα σου λεω την ιστορια του καμπου και των αρχοντικων καθως τα διασχιζουμε..."

φοβερο!!


Aυτό Παύλο δεν γίνεται,προφανώς το κατώφλι σου είναι αρκετά πιο κάτω!

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"



ξερω γω ρε νικο στην εργομετρηση 3.42 μου εβγαλε....
saridis Posted - 04/09/2012 : 10:22:08
quote:
Originally posted by anna_ves

quote:
Originally posted by saridis


Ιδιαιτερα ο Μιχαλης Συμιριωτης (ο καλυτερος εκφωνητης σε αγωνα παρεπιπτοντως! μακραααννννννν!!!) που εκανε τα παντα ωστε να μην λειψει τιποτα σε κανεναν.



Και πάντα με ένα πλατύ χαμόγελο! Κορυφαίος!

quote:
Originally posted by saridis



αυτο που μου εμεινε πραγματικα, ειναι οτι στα τελευταια 8 χιλιομετρα με ακολουθουσε πολυ καλος φιλος με ποδηλατο, γεννημα θρεμμα του χιωτικου καμπου, ο οποιος μου ειπε "παυλε μην μιλας εσυ, εγω θα σου λεω την ιστορια του καμπου και των αρχοντικων καθως τα διασχιζουμε..."

φοβερο!!




Συγχαρητήρια Παύλε! Πάντα τέτοια!

------------------------------------------------------------------------
"ΕΞΙΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΦΥΣΙΣ" - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ



ευχαριστω κοπελα μου! και σε σενα συγχαρητηρια για την πρωτια σου!
εισαι τυχερη που ζεις και χαιρεσαι το νησι!

kalliopi12 Posted - 04/09/2012 : 10:20:06
Συγχαρητήρια και ένα μεγάλο μπράβο στους διοργανωτές του αγώνα και ειδικά στο Μιχάλη Σημιριώτη που ως εκφωνητής ήταν άψογος και ειδικά το τούρκικο το σφυράει...(sim θα πρέπει να μάθεις πολλές γλώσσες για τους επόμενους αγώνες...Μπράβο στην Άννα και τον Παύλο του φόρουμ που τώρα κατάλαβα ποιοι είναι...Η διαδρομή πολύ καλή στο τέλος η ανηφορίτσα μου τα χάλασε αλλα τα πήγα καλύτερα από ότι περίμενα λόγω και γω του ποδιού μου..Να μαστε γέροι και του χρόνου να ξαναρθούμε
NIKOS T. Posted - 04/09/2012 : 09:01:24
quote:
Originally posted by saridis

μεγαλο ευχαριστω σε ολους σας!
και συγχαρητηρια επισης σε οσους συμμετειχαν ειτε σαν δρομεις ειτε σαν διοργανωση.
Ιδιαιτερα ο Μιχαλης Συμιριωτης (ο καλυτερος εκφωνητης σε αγωνα παρεπιπτοντως! μακραααννννννν!!!) που εκανε τα παντα ωστε να μην λειψει τιποτα σε κανεναν.

η διαδρομη ηταν μαλλον η πιο ομορφη που εχω τρεξει ποτε , η ομορφια του καμπου δεν υπαρχει απλα...(απο οτι μου ειπαν μετα τον αγωνα οσοι πραγματικα προσεχαν τη διαδρομη )

αγωνιστικα, ειχε συνολο 133 μετρα αναβαση και 123 καταβαση, οχι παρατεταμενες ανηφορες ομως. επισης πολλες πολλες μικρες στροφες που την καθιστουσαν ιδιαιτερα ενδιαφερουσα! υγρασια κανονικη και θερμοκρασια απο 26 που ξεκινησαμε μεχρι 28 την ωρα του τερματισμου

αγωνιστικα , τρεχοντας με μεσο ορο στο κατωφλι μου (3.42min/km) , ακουγωντας στον τερματισμο την θεση μου κ βλεποντας το χρονομετρο ηταν απλα η αποκορυφωση!!!

αυτο που μου εμεινε πραγματικα, ειναι οτι στα τελευταια 8 χιλιομετρα με ακολουθουσε πολυ καλος φιλος με ποδηλατο, γεννημα θρεμμα του χιωτικου καμπου, ο οποιος μου ειπε "παυλε μην μιλας εσυ, εγω θα σου λεω την ιστορια του καμπου και των αρχοντικων καθως τα διασχιζουμε..."

φοβερο!!


Aυτό Παύλο δεν γίνεται,προφανώς το κατώφλι σου είναι αρκετά πιο κάτω!

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
anna_ves Posted - 04/09/2012 : 07:18:37
quote:
Originally posted by saridis


Ιδιαιτερα ο Μιχαλης Συμιριωτης (ο καλυτερος εκφωνητης σε αγωνα παρεπιπτοντως! μακραααννννννν!!!) που εκανε τα παντα ωστε να μην λειψει τιποτα σε κανεναν.



Και πάντα με ένα πλατύ χαμόγελο! Κορυφαίος!

quote:
Originally posted by saridis



αυτο που μου εμεινε πραγματικα, ειναι οτι στα τελευταια 8 χιλιομετρα με ακολουθουσε πολυ καλος φιλος με ποδηλατο, γεννημα θρεμμα του χιωτικου καμπου, ο οποιος μου ειπε "παυλε μην μιλας εσυ, εγω θα σου λεω την ιστορια του καμπου και των αρχοντικων καθως τα διασχιζουμε..."

φοβερο!!




Συγχαρητήρια Παύλε! Πάντα τέτοια!

------------------------------------------------------------------------
"ΕΞΙΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΦΥΣΙΣ" - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
saridis Posted - 04/09/2012 : 00:47:39
μεγαλο ευχαριστω σε ολους σας!
και συγχαρητηρια επισης σε οσους συμμετειχαν ειτε σαν δρομεις ειτε σαν διοργανωση.
Ιδιαιτερα ο Μιχαλης Συμιριωτης (ο καλυτερος εκφωνητης σε αγωνα παρεπιπτοντως! μακραααννννννν!!!) που εκανε τα παντα ωστε να μην λειψει τιποτα σε κανεναν.

η διαδρομη ηταν μαλλον η πιο ομορφη που εχω τρεξει ποτε , η ομορφια του καμπου δεν υπαρχει απλα...(απο οτι μου ειπαν μετα τον αγωνα οσοι πραγματικα προσεχαν τη διαδρομη )

αγωνιστικα, ειχε συνολο 133 μετρα αναβαση και 123 καταβαση, οχι παρατεταμενες ανηφορες ομως. επισης πολλες πολλες μικρες στροφες που την καθιστουσαν ιδιαιτερα ενδιαφερουσα! υγρασια κανονικη και θερμοκρασια απο 26 που ξεκινησαμε μεχρι 28 την ωρα του τερματισμου

αγωνιστικα , τρεχοντας με μεσο ορο στο κατωφλι μου (3.42min/km) , ακουγωντας στον τερματισμο την θεση μου κ βλεποντας το χρονομετρο ηταν απλα η αποκορυφωση!!!

αυτο που μου εμεινε πραγματικα, ειναι οτι στα τελευταια 8 χιλιομετρα με ακολουθουσε πολυ καλος φιλος με ποδηλατο, γεννημα θρεμμα του χιωτικου καμπου, ο οποιος μου ειπε "παυλε μην μιλας εσυ, εγω θα σου λεω την ιστορια του καμπου και των αρχοντικων καθως τα διασχιζουμε..."

φοβερο!!
anna_ves Posted - 03/09/2012 : 22:37:37
Γενικά δεν είχε ιδιαίτερα παρατεταμένα ή απότομα ανηφορικά τμήματα. Η διαδρομή ήταν μέσα στον κάμπο και στα στενά, το οποίο αποδείχτηκε σωτήριο γιατί οι ψηλοί τοίχοι εξασφάλιζαν σκιά. Ευτυχώς ξεκινήσαμε και νωρίς (στις 8:30 το πρωί) γιατί μετά τις 10 ο ήλιος έκαιγε. Δεν είχε πολλή ζέστη ή υγρασία εκείνη τη μέρα, τουλάχιστον όχι νωρίς το πρωί, ούτε δυνατούς ανέμους.

Όσον αφορά στη διοργάνωση, για αγώνα που διοργανώθηκε πρώτη φορά μπορώ να πω ήταν άψογη. Μικροατέλειες υπήρχαν σίγουρα, αλλά η διάθεση υπάρχει και με το παραπάνω για βελτιώσεις ώστε την επόμενη φορά να το ευχαριστηθούμε όλοι ακόμα πιο πολύ! (εγώ πάντως δε θα μπορούσα να το ευχαριστηθώ περισσότερο - χαχαχα! ) Και να έρθουν και πιο πολλοί δρομείς στο νησί που δοκιμάστηκε σκληρά φέτος με τις φωτιές.

------------------------------------------------------------------------
"ΕΞΙΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΦΥΣΙΣ" - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
SIM Posted - 03/09/2012 : 21:00:50
Φωτο&videos
http://chiosportsphotos.blogspot.gr/2012/09/1.html

,http://www.alithia.gr/article.aspx?ArticleID=11495

,http://www.chiospress.gr/athlitika/alla-spor/16606-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CE%BF-1%CE%BF%CF%82-%CE%B7%CE%BC%CE%B9%CE%BC%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B8%CF%89%CE%BD%CE%B9%CE%BF%CF%83-%CF%83%CF%84%CE%B7-%CF%87%CE%B9%CE%BF%CF%83-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%83%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%B2%CE%B9%CE%BD%CF%84%CE%B5%CE%BF-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%86%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%B5%CF%83

,http://kounoupi.gr/%CE%95%CE%B9%CE%B4%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/1os-ston-1o-imimarathonio-hioy-o-hr-meroysis-fotografies-video
Reply · Like · 4 minutes ago
NIKOS T. Posted - 03/09/2012 : 19:55:55
Μπράβο Άννα,η καλύτερη επάνοδος μετά από τραυματισμό!
Από πλευράς υγρασίας-θερμοκρασίας πως ήταν τα πράγματα?
Το προφίλ της διαδρομής,είχε δυσκολίες,ανηφόρες κλπ?

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
anna_ves Posted - 03/09/2012 : 16:00:55
Χιχιχι! Ευχαριστώ πολύ! Καλή επάνοδος μετά από κάταγμα κόπωσης. Άντε και το Νοέμβρη τώρα!

------------------------------------------------------------------------
"ΕΞΙΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΦΥΣΙΣ" - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
Nick F Posted - 03/09/2012 : 11:07:04
Συγχαρητήρια σε όλους τους συνφορουμίτες που έτρεξαν,πάντα επιτυχίες και καλούς τερματισμούς με υγεία!!

Today's record is tomorrow's motivation...!

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000