Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Adidas adizero adios 2

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
NIKOS T. Δημοσιευτηκε - 28/07/2012 : 17:22:59
Έψαχνα ένα ζευγάρι trainers,να μοιράσω τα χλμ της προετοιμασίας με τα saucony kinvara 3.
Μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα στα adios 2.
Είχα ήδη τα adios 1,αλλά κάνοντας το λάθος να τα πάρω στο ίδιο νούμερο που έπαιρνα τα υπόλοιπα παπούτσια μου,μου είναι μικρά και ποτέ δεν με βόλεψαν.
Έπειτα από 5 προπονήσεις έχω αποκομίσει τις καλύτερες εντυπώσεις.
Καταπληκτικό πάτημα,το καλύτερο που έχω νοιώσει ποτέ σε παπούτσια,εξαιρετική πρόσφυση,ιδανικό transition,πολύ καλό cushioning στο forefoot,εκεί που πάσχουν τα περισσότερα παπούτσια ιδίου βάρους.



Μάλιστα τα λάστιχα τους είναι της Continental,κάτι που το καταλαβαίνεις πολύ καλά στο δρόμο!
Πάντοτε σε στενή φόρμα,όπως όλα τα adidas,με στενό toe box.
Αυτό το τελευταίο μου δημιούργησε ένα προβληματάκι στο 4ο δάχτυλο του αρ.ποδιού,το πλήγωσε δηλαδή από πάνω.
Φαίνεται όμως πως είναι θέμα στρωσίματος,ενώ λύνεται προσωρινά με αυτοκόλλλητη γάζα και πολύ χαλαρό δέσιμο των κορδονιών.
Τα συνιστώ ανεπιφύλαχτα σαν ελαφριά προπονητικά παπούτσια και παπούτσια μαραθωνίου!

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
echetlos Posted - 04/09/2015 : 15:30:41
Όχι, μαλακός είναι ο αφρός από μόνος του. Και μάλιστα πολύ.
Αλλά όταν συνδυάζεται και με παραδοσιακό EVA, το πάτημα γίνεται σαφώς πιο σφιχτό.
Γενικότερα, το tuning καθορίζεται από το πόσο EVA και πού.
Στα 7 πάντως, η στήριξη είναι σχετικά μπροστά.

"My sport is your sport's punishment"
mbair Posted - 04/09/2015 : 14:34:48
Τα v5 τα βρηκα αρκετα σκληρα, ειδικα σε αργο τρεξιμο αποκατάστασης δεν ηταν τα πιο καταλληλα αλλα με το που δυνάμωσα και καααπως εγιναν πιο γρηγορα οι τεμπο προπονήσεις τα εκτίμησα περισσότερο.
Ωστε ο αφρος αυτος δεν ειναι τοσο μαλακος τελικα.. Το διλλημα πλεον ειναι μεταξυ τεμπο 7 και ds 20 . Έχω να αντικαταστήσω τα τεμπο 5 και ενα ζευγαρι ds18 , ώστε να κανουν παρέα με τα ds racer.
Χαίρε Έχετλε, ευχαριστώ για την απάντηση. :)
echetlos Posted - 04/09/2015 : 13:04:08
Πολύ πιο άνετα από τα V5, Ιωσήφ.
Και σε γραμμή και σε πάτημα, χωρίς όμως να είναι μαλακά.

"My sport is your sport's punishment"
mbair Posted - 04/09/2015 : 12:27:43
Βλέπω οτι τα adios 2 εχουν αποκτήσει μεγάλη φήμη. Εγώ με τα tempo 5 έμεινα που άρχισαν να δείχνουν φθορές .Tempo 7 boost εχει δοκιμάσει κάποιος? Δεν έβαλα ακόμα boost παπούτσι και είμαι κάπως επιφυλακτικός.
NIKOS T. Posted - 03/09/2015 : 17:39:46
Nαι σαν φορμα ηταν καλό.

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
echetlos Posted - 03/09/2015 : 15:17:43
Όχι, δεν το εννοούσα ως επιλογή τα boost 2 αλλά σαν φόρμα αν σου κάνει.
Λογικά αν ξαναλανσάρουν το original, πιθανόν να τους δώσουν το καλούπι αυτό.

"My sport is your sport's punishment"
NIKOS T. Posted - 03/09/2015 : 12:53:31
Ναι ειχα παρει 2 ζευγαρια Νικο,δεν μπορω το boost καθολου!!

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
echetlos Posted - 03/09/2015 : 11:43:11
quote:
Originally posted by NIKOS T.

Ελπίζω Νίκο να τους δώσουν και λίγο παραπάνω χώρο μπροστά,διότι η αίσθηση στο πάτημα τους είναι μοναδική.

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"



To adios boost 2 το έχεις δοκιμάσει, Νίκο;
Εγώ το βρίσκω ένα κλικ πιο άνετα από τα original.

"My sport is your sport's punishment"
echetlos Posted - 01/09/2015 : 15:37:40
Έχω φορέσει adios adiprene 1, τα οποία τα έβρισκα αρκετά σκληρά και ξερά, ακόμη και για τα τωρινά μου γούστα.
Με τα J33 έχω τρέξει ένα ~8άρι. Αρκετά μαλακά για το βάρος και την κατηγορία τους. Και μου άρεσαν πολύ.
Αυτό που μάλλον εννοείς πως σε κουράζει Γιώργο, πρέπει να είναι η μεγάλη ευκαμψία που έχουν, εν αντιθέσει με τα adios που είναι εντελώς άκαμπτα. Οπότε, όταν με την κούραση η καμάρα σου πέφτει κι η ποδοκνημική γίνεται πιο αδύναμη, η πλατφόρμα του παπουτσιού ακολουθεί αντί να διορθώνει και να στηρίζει.

"My sport is your sport's punishment"
Deorum Posted - 01/09/2015 : 14:44:07
Δεν ξέρω τι λένε τα review, αλλά δεν είναι. Έτσι το κατάλαβα.
έχω ένα ακόμα αφόρετο εντελώς ζευγάρι adios (το 3ο μου, αγορασμένο από τον Savva) και τα j33.

Δεν τα έχω εναλλάξει παράλληλα, έχουν περάσει κάποια χρόνια από τότε που φόραγα τα μεν και μετά τα δε, αλλά αυτήν την (πολύ έντονη) αίσθηση έχω. Ότι τα j33 παρα είναι φλατ. όσο είσαι ξεκούραστος πετάς. Όταν έχεις αρχίσει και κουράζεσαι, και πατάς άτσαλα τα νιώθεις πάρα πολύ.
echetlos Posted - 01/09/2015 : 12:03:15
Τι εννοείς ότι τα J33 είναι φλατ, Γιώργο;
Είναι αρκετά πιο προστατευτικά από τα adios 1/2.

"My sport is your sport's punishment"
Deorum Posted - 01/09/2015 : 11:37:41
Θέλω ένα παπούτσι σαν αυτά, ή δυνατόν και ΟΛΟΙΔΙΑ (ήταν τέλεια) με μια μικρή προστασία stability για υπερπρηνισμό.
Τι υπάρχει?

Έχω τα J33 αλλά είναι υπερβολικά flat. (δεν είναι κακά, αντίθετα μου αρέσουν πάρα πολύ - απλά για long ή απλά τρεξίματα είναι υπερβολή)
NIKOS T. Posted - 01/09/2015 : 11:15:35
Ελπίζω Νίκο να τους δώσουν και λίγο παραπάνω χώρο μπροστά,διότι η αίσθηση στο πάτημα τους είναι μοναδική.

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
echetlos Posted - 01/09/2015 : 10:52:53
Νικόλαααααααα...

http://blog.runningwarehouse.com/gear/rs/public-service-announcement-adidas-adizero-adios-set-to-return-in-2016/

"My sport is your sport's punishment"
winarg Posted - 16/01/2014 : 13:17:15
Μπορεί να είναι για διαφορετική season, το ένα για καλοκαίρι και το άλλο για χειμώνα, όπου στην Adidas έχουν διαφορετικό πλέξιμο οπότε ίσως και διαφορετικό βάρος

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000