Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Garmin 305

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
ALEXANDRA Δημοσιευτηκε - 04/09/2012 : 22:23:45
Σήμερα στον στίβο, μου λέει ένας φίλος "το garmin μου κάπου χάνει, ξέρεις κανένα να πουλάει κανα δικό του"; Του λέω "θα ρωτήσω" και συνέχισα να τρέχω. Όταν σταμάτησα να τρέχω, είδα ότι το πάνω κουμπάκι στην δεξιά πλευρά είχε φύγει! Είχε μείνει μία τρύπα! Καιρό τώρα, τα καουτσούκ του κουμπιού ήταν φθαρμένο.Λέω δεν πειράζει, θα κάνω τη δουλειά μου με το κάτω κουμπάκι. Μέχρι να πάω να το πω στον άλλον, είχε φύγει και το καουτσούλ και στο κάτω κουμπάκι! Οπότε αχρηστεύθηκε ολοσχερώ το ρολογάκι μου.Μόνο με κανά κλαράκι μπορώ να κάνω τη δουλειά μου.....
Οπότε, είπαμε να παραγγείλουμε από Αμερική.Έπχυμε και τα γιάννενα την άλλη εβδομάδα. Πως θα πάμε ξεβράκωτοι! Μπαίνω τώρα στο internet και δεν βρίσκω το 305. Τι έγινε; Έχει παλιώσει πλέον και δεν πουλάνε;

Πάντως είναι πρωτότυπο το Garmin μου: 2 τρύπες στην δεξιά πλευρά!

Life is full of surprises
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
MEDEON Posted - 19/02/2013 : 08:55:11
Χρήστο είσαι πραγματική βιβλιοθήκη!

Ευχαριστώ.



Καλά Χιλιόμετρα.
stratus Posted - 18/02/2013 : 18:15:33
Σε ολα τα gps υπαρχει προβλημα με το υψομετρο.Επισης και τα στοχεια του google earth για το υψομετρο δεν ειναι ακριβη.
Αν εχεις ορεξη διαβαζεις http://www.esri.com/news/arcuser/0703/geoid1of3.html

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου
http://cumulusgr.no-ip.org/marousi
MEDEON Posted - 18/02/2013 : 16:06:31
Σ’ ευχαριστώ gargadua.

Έχω ορίσει το υψόμετρο σε μία από τις οθόνες αλλά ήθελα να βλέπω και κατά τη διάρκεια της προπόνησης τη θετική υψομετρική. Μάλλον δεν γίνεται αυτό που ψάχνω.



Καλά Χιλιόμετρα.
gargadua Posted - 18/02/2013 : 15:24:50
Για να δείξει το υψόμετρο στην οθόνη πρέπει να πας από το settings/general/data fields και να το ορίσεις σαν πεδίο. Με το google earth θα έλεγα ότι συμφωνεί. Την θετική θα την διαβάσεις μετά στο garmin training center

The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.
MEDEON Posted - 18/02/2013 : 15:11:30
Γνωρίζει κάποιος εάν το Garmin 305 μπορεί να δείξει θετική υψομετρική διαφορά;

Το υψόμετρο που δείχνει έχει ελέγξει κάποιος πόσο ακριβές είναι;

Ευχαριστώ.


Καλά Χιλιόμετρα.
Vaterman Posted - 05/09/2012 : 19:07:37
το motoactv είναι κορυφαίο... φυσικά και ασύρματα συνχρονίζεται με το site του στο νετ αν και υπάρχει πρόβλημα με το route τελευταία κ όλοι παραπονιούνται! Κατά τα άλλα είναι τέλειο, εύχρηστο, κάνει απίστευτα πραγματάκια που κανένα garmin δε φτάνει (ξέρω πολλούς που το πούλησαν για να πάρουν motoactv).
Spartiatis 177 τελική τιμή σου στοίχησε από Αγγλία? με wrist band μαζί ή μόνο με το clips?
ALEXANDRA Posted - 05/09/2012 : 18:16:48
Φαίνεται ωραίο gadget-έχουν κάλει και καλό videaki βέβαια-αλλα΄θα μείνω στο garmin.

Μάλιστα κάτι βρήκα-δες άλλο thread που θα ανοίχω τώρα.

Life is full of surprises
Spartiatis Posted - 05/09/2012 : 18:13:04
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

tΤο motoactv φαίνεται ενδιαφέρον αλλά εχω συνηθίσει τα garmin. Άντε τώρα να τα φορ΄τωνεις σε άλλη βάση δεδομένων (φαντάζομαι γίνεται να τα κρατάς στο computer, έτσι;). Από την άλλη κάνει μόνο 105 ευρώ. Αυτ΄το το ότι συνδέεται με το κινητό δουλεύει;;;;

Το fenix 318 ευρώ από Αμερική.



Life is full of surprises


Εχει το πρόγραμμα motoactv sto internet παρα πολυ καλο κι απο εκει και περα έχει mp3 και ραδιοφωνο!!! 177 ευρω βγαινει με τα μεταφορικα δωρεαν, αν εχεις κινητο μοτορολα συγχρονιζεται κι απο εκει.

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ALEXANDRA Posted - 05/09/2012 : 14:42:51
Γιώργο και τον αγώνα βρήκα από έναν φίλο. Οπότε και να μην καταφέρεις κάτι, δεν χάλασε ο κόσμος.
Ευχαριστώ πάντως!

Life is full of surprises
giorgosdelta Posted - 05/09/2012 : 13:18:54
Πρέπει και κόλλα να μπει γιατί το κομμάτι κάποια στιγμή θα βγει και θα το χάσεις και στο σημείο που έχει τρύπα να μπει κάτι γιατί αν βραχεί, πάει! Οπότε θα τα πούμε. Φέρτο Τετάρτη και μέχρι την Κυριακή αν είναι, θα έχω κάνει κάτι!!!
ALEXANDRA Posted - 05/09/2012 : 12:59:27
Τεάρτη στις 20:30. Περνάω από την Γαρδένια για μπακλαβαδάκια και πάω στο Πωγώνι.

Δεν είναι ρίσκο να βαλουεμ κόλα; Δε θα φρακάρει το σύμπαν; ΑΠό την άλλη, πως τα κόλλάνε; Με σάλιο;

Life is full of surprises
giorgosdelta Posted - 05/09/2012 : 12:40:09
Αλεξάνδρα να φέρεις ότι έχεις, ίσως; γίνει κάτι. Τετάρτη πρωΐ ή βράδυ έρχεσαι;
Αν θες δοκίμασε, αλλιώς άστο για μένα.
ALEXANDRA Posted - 05/09/2012 : 12:25:36
Από το πρωί ψωνίζω garmin!

Βασίλη χρήσιμο το review του 110.
Γενικώς, έχω τη δυνατότητα να παραγγείλω απο Αμερική, οπότε, ακόμη πιο φθηνά.

Γιώργο, με συνδετήρα γίνεται πιο εύκολα η δουλειά. Οπότε η οδοντγλυφίδα μένει για το χταποδάκι!

Πάντως μπορώ να πηγαίνω στην οθόνη που θέλω με τον συνδετήρα και να ξεκινάω το τρέξιμο. Αλλα΄όσο τρέχω, δεν έχει να εναλλάσω τςι οθόνες. Ε, και άμα βρέχει, μπαίνει και νερό μέσα, οπότε εκεί πια εκαί και αν είναι το τέλος του!

Γιώργο, για το ένα κουμπί έχω το κομμάτι του καουτσούκ. Λες να σου χρησιμεύσει, να μπορέσεις κάπως να το βάλεις; Να προσπάθήσω εγώ με κόλλα; Εγώ έρχομαι Γιάννενα την Τετάρτη με το αεροπλάνο ( αλλα΄θα μείνω Πωγώνι).





Life is full of surprises
giorgosdelta Posted - 05/09/2012 : 10:43:45

Αλεξάνδρα, ας σοβαρευτώ επιτέλους.

Σοβαρά τώρα
Με πιστεύεις, ε;

Φέρτο τώρα που έρθεις για τον γύρο λίμνης
το κρατάω μια βδομαδούλα κι ίσως καταφέρω να του βάλω κάτι για κουμπιά
αλλά θα γίνει λίγο μαντάρα από τις κόλλες

Σοβαρά μιλάω αλλά μου κρατάει το ποντίκι η μαϊμού γμτ μου.
send
gargadua Posted - 05/09/2012 : 08:51:14
Για το 305

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000FMQ296/ref=s9_simh_gw_p23_d0_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=07VQ0MT2Q0WK476PWVR2&pf_rd_t=101&pf_rd_p=317828027&pf_rd_i=468294

Για το 310 με παλμογράφο
http://www.amazon.co.uk/Garmin-Forerunner-310XT-Heart-Monitor/dp/B0025VKUPM/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1346824242&sr=1-1

συν 25 λιρούθκια για αποστολή.


Αλήθεια,
αν έπαιρνες το απλό 110 ταιριάζει η ζώνη του παλμογράφου από το 305.
Πάρε και 1 κριτική σε βάθος

http://www.dcrainmaker.com/2010/07/garmin-forerunner-110-in-depth-product.html


The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000