Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Συναντήσεις - Προπονήσεις
 Τρέξιμο στο Κτήμα Συγγρού

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
mattheos67 Δημοσιευτηκε - 18/09/2012 : 13:20:30
Γεια σας φίλοι δρομείς.
Γράφω για πρώτη φορά στο forum, και ψάχνω για παρέα για τρέξιμο. Τρέχω συνήθως Κυριακή πρωί στο Κτήμα Συγγρου (Ανάβρυτα)15-20χλμ με πολλές ανηφόρες και κατηφόρες. Ο ρυθμός μου είναι περίπου 6'30"/χλμ.
Αν υπάρχει ενδιαφέρον, κανονίζουμε και μεγαλύτερες διαδρομές, ή και άλλα σημεία αν υπάρχει καλό μέρος. Mπορούμε να κανονίσουμε τις λεπτομέρειες και μέσω email στο: mattheos.mansolas@gmail.com

Ματθαίος
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Ξανθό Άλογο Posted - 27/07/2016 : 15:07:30
Μάγκες εσείς της πολιτείας , του δήμου ή ότι τέλος πάντων... σφραγίστε το ρε τελειως το αλσος ολο το χρονο. Αντε νουμερα...
patrickdrd Posted - 20/07/2016 : 14:47:13
παμε ξανα:
http://vrilissianews.gr/voreia-proastia/marousi-sinagermos-gia-fotia-sto-alsos-singrou/

carpe runem
mcqueen Posted - 26/06/2016 : 21:14:16
Επιτέλους ξανά ανοιχτό!

to dare is to do
patrickdrd Posted - 25/06/2016 : 17:03:58
αντε παλι:
http://vrilissianews.gr/voreia-proastia/nea-pirkagia-sto-ktima-karella-dipla-sto-alsos-singrou/

carpe runem
dimitrissss Posted - 22/06/2016 : 22:05:59
Παιδιά όταν κάπου πιάσει φωτιά φέρνουν νερό από οπουδήποτε δε κοιτάνε καταγωγή. Επίσης οι δήμοι που έχουν περισσότερα αυτοκίνητα δανείζουν και σε γειτονικούς. Και λόγω Πεντέλης λογικά ο Δήμος Διονύσου θα έχει αρκετά.

No pain, no gain!
spy Posted - 22/06/2016 : 21:46:12
...Στεφανε, σε φωτογραφια που αναρτηθηκε στο "φατσοβιβλιο" διεκρινα και πυροσβεστικο η βυτιοφορο του δημου Διονυσου!Αν το οχημα δεν εκινειτο καπου κοντα παντως ... ειναι ευλογη η απορια σου!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
papako Posted - 22/06/2016 : 20:56:14
quote:
Originally posted by spy

...κι ομως ειχε φωτια ... απο την πλευρα της οδου Ευκαλυπτων, η οποια ξεκινησε απο γειτονικο κτημα ... και την προλαβε η αμεση κινητοποιηση της πυροσβεστικης των δημων Κηφισιας, Μαρουσιου και Διονυσου!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Άσχετο αλλά ο δήμος Διονύσου τι δουλειά είχε; ειναι αρκετά μακριά. Να ήταν Μελισσίων ή Βριλησσίων;

________
Στέφανος
ioma Posted - 22/06/2016 : 20:27:34
quote:
Originally posted by Ξανθό Άλογο

quote:
Originally posted by ioma

quote:
Originally posted by Ξανθό Άλογο

Καλα εγω στις 6 το πρωι πηγα οπως καθε μερα και δεν υπηρχε καμια φωτια. Απλα ειναι η γνωστη βλακεια καθε χρονο να το κλεινουν οταν φυσαει λιγο.


Αφού πήγες στις 6 το πρωί και η φωτιά μπήκε στις 2 το μεσημέρι πως περίμενες να τη δεις;
Δεν το κλείνουν όταν φυσάει λίγο αλλά όταν η γραμματεία πολιτικής προστασίας θέτει την επικινδυνότητα σε υψηλό βαθμό


Ο φύλακας λέει βλακείες.Επίσης και ο Υμηττός κλείνει σε αυτές τις περιπτώσεις

Δεν περιμενα να τη δω. Απαντησα στον φιλο που στην ερωτηση μου γιατι ηταν κλειστο το αλσος μου εστειλε το λινκ της ειδησης για τη φωτια.
Ο φυλακας λεει πως το κλεινουν γιατι αν παρει φωτια θα εγκλωβιστει καποιος. Με την ιδια λογικη θα επρεπε να απαγορευεται και η ''εισοδος'' στην Παρνηθαγια τον ιδιο λογο. Να μην εγκλωβιστεις αν παρει φωτια το δασος.

Ξανθό Άλογο Posted - 22/06/2016 : 20:00:45
quote:
Originally posted by ioma

quote:
Originally posted by Ξανθό Άλογο

Καλα εγω στις 6 το πρωι πηγα οπως καθε μερα και δεν υπηρχε καμια φωτια. Απλα ειναι η γνωστη βλακεια καθε χρονο να το κλεινουν οταν φυσαει λιγο.


Αφού πήγες στις 6 το πρωί και η φωτιά μπήκε στις 2 το μεσημέρι πως περίμενες να τη δεις;
Δεν το κλείνουν όταν φυσάει λίγο αλλά όταν η γραμματεία πολιτικής προστασίας θέτει την επικινδυνότητα σε υψηλό βαθμό



Δεν περιμενα να τη δω. Απαντησα στον φιλο που στην ερωτηση μου γιατι ηταν κλειστο το αλσος μου εστειλε το λινκ της ειδησης για τη φωτια.
Ο φυλακας λεει πως το κλεινουν γιατι αν παρει φωτια θα εγκλωβιστει καποιος. Με την ιδια λογικη θα επρεπε να απαγορευεται και η ''εισοδος'' στην Παρνηθαγια τον ιδιο λογο. Να μην εγκλωβιστεις αν παρει φωτια το δασος.
ioma Posted - 22/06/2016 : 19:34:22
quote:
Originally posted by Ξανθό Άλογο

Καλα εγω στις 6 το πρωι πηγα οπως καθε μερα και δεν υπηρχε καμια φωτια. Απλα ειναι η γνωστη βλακεια καθε χρονο να το κλεινουν οταν φυσαει λιγο.


Αφού πήγες στις 6 το πρωί και η φωτιά μπήκε στις 2 το μεσημέρι πως περίμενες να τη δεις;
Δεν το κλείνουν όταν φυσάει λίγο αλλά όταν η γραμματεία πολιτικής προστασίας θέτει την επικινδυνότητα σε υψηλό βαθμό
spy Posted - 22/06/2016 : 18:49:40
...κι ομως ειχε φωτια ... απο την πλευρα της οδου Ευκαλυπτων, η οποια ξεκινησε απο γειτονικο κτημα ... και την προλαβε η αμεση κινητοποιηση της πυροσβεστικης των δημων Κηφισιας, Μαρουσιου και Διονυσου!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
sotfireman Posted - 22/06/2016 : 18:44:52
quote:
Originally posted by Ξανθό Άλογο

Καλα εγω στις 6 το πρωι πηγα οπως καθε μερα και δεν υπηρχε καμια φωτια. Απλα ειναι η γνωστη βλακεια καθε χρονο να το κλεινουν οταν φυσαει λιγο.



Επειδή η βλακεία του Έλληνα είναι αμέτρητη και τα μάτια μου έχουν δεί πάρα πολλά,νομίζω οτι καλά κάνουν και το κλείνουν,έστω και προληπτικά.
Καλύτερα να χάσεις 1-2 μέρες τρεξίματος στο πάρκο,παρά να καεί το πάρκο και να μην υπάρχει καθόλου χώρος για τρέξιμο

Και πίστεψέ με ... ΝΑΙ είμαστε τόσο ηλίθιοι σαν λαός που δεν θέλει πολύ για να πάρει φωτιά
Fanis. Posted - 22/06/2016 : 18:27:37
Παιδες περασα το μεσημερι γυρω στις 2 με τη μηχανη απο την πισω πλευρα του αλσους και ηταν βυτιοφορα με πυροσβεστικα μαζι.μυριζε μαλιστα καμενο.
Απο την αλλη πλευρα του δρομου δυο μηχανες της ΔΙΑΣ ειχαν διακοψει την ανοδο.
Ξανθό Άλογο Posted - 22/06/2016 : 13:57:24
Καλα εγω στις 6 το πρωι πηγα οπως καθε μερα και δεν υπηρχε καμια φωτια. Απλα ειναι η γνωστη βλακεια καθε χρονο να το κλεινουν οταν φυσαει λιγο.
patrickdrd Posted - 22/06/2016 : 13:39:06
φωτια!!!!!!!

http://www.cnn.gr/news/ellada/story/36618/pyrkagia-dipla-sto-ktima-syggroy-sto-maroysi

edit: Γιώργος Καραμέρος: Η πυρκαγιά στο κτήμα Συγγρού τέθηκε αστραπιαία υπό έλεγχο. Ευχαριστώ το Πυροσβεστικό Σώμα και τους εργαζόμενους σε Δήμους Περιφέρεια

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000